Şimdi Ara

hangi çamaşır deterjanını kulanyorsunuz? (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.033
Cevap
42
Favori
534.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: candogan62

Sıvı deterjanları genel olarak beğenmemekle beraber sıvı olmasında kararınız kesin ise Bingo veya Ariel önerebilirim. ABC'yi hiç denemedim yorum yapmam doğru olmaz. Perwoll ise vasat bir deterjan.

Alıntıları Göster
    Ariel'in siyahlar için sıvı deterjanı var mı ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Ariel'in siyahlar için sıvı deterjanı var mı ki?

Alıntıları Göster
    Haklısınız, renklileri kastetmek istemiştim ben :) Siyahlar için dediğiniz gibi mevcut değil.
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    :)

benim de ihtiyacım var da siyahlar içine... Dedim çıktıysa ariel alayım bari :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

:)

benim de ihtiyacım var da siyahlar içine... Dedim çıktıysa ariel alayım bari :)
    ben Omo renkliler için toz deterjan aldım, bir sorun yaşamadım. Dalan granül sabun da kullanabilirsiniz, onu da beğenmiştim.
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Candoğan Bey, granül sabunlar ılık-soğuk suda erimiyor.

Koyu renkli giysi ve nevresim takımlarını soğuk suyla yıkamaya başladım bir süredir. Daha önce 30 derecede yıkıyordum. Ama zamanla renkleri yine de soluyor ve o ilk parlaklıklarını kaybediyorlardı. Soğuk suyla aynı ilk alındığı günkü gibi duruyorlar. Lacivert-kırmızı renki bir nevresim takımı almıştım. Onu mesela ilk yıkamadan beri soğuk su ve perwoll ya da woollite hangisi varsa onla yıkadım. Hala ilk günkü gibi duruyor... O yüzden yine sıvı almak istiyorum...
  • Arkadaşlar, sıvı deterjanı ana deterjan haznesine döküyorum akıp gidiyor, yine de yıkamada etkisi olur mu yoksa boşa mı gidiyor? makinenin içinden aparat çıkmadı. Aparatsız faydası olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: getta

Arkadaşlar, sıvı deterjanı ana deterjan haznesine döküyorum akıp gidiyor, yine de yıkamada etkisi olur mu yoksa boşa mı gidiyor? makinenin içinden aparat çıkmadı. Aparatsız faydası olur mu?
    Kesinlikle su alırken dökün; doğrudan çamaşırın üzerine dökmek de doğru değil, su almıyorken makinenin içine akıtmak da...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tubytube kullanıcısına yanıt
    60 dk programda ne zaman su alır tam olarak nasıl anlarız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: getta

60 dk programda ne zaman su alır tam olarak nasıl anlarız
    Şaka olduğunu düşünüyorum sorunuzun, çoğu makine erteleme ayarlanmadıysa ve ilk başta su boşaltma işlemi yapmıyorsa hemen almaya başlar...

• tubytube kullanıcısına yanıt
    Ben deterjanı koyup başlatıp gidiyordum hiç incelemedim o denli teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rinso toz deterjanlar nasıl? Kullananlar memnun musunuz?
  • enarr kullanıcısına yanıt
    aşırı köpürüyor , kokusu hoş ama kalıcı değil biz beğenmedik eşimle.

ariel parlak renkler , omo beyazlar , migros renkliler , bingo lovely favorilerimiz ve beğendiklerimiz.

• meeb kullanıcısına yanıt
    Yıllar önce almıştık o zaman da aşırı köpürüyordu, demek ki halen aynı. Omo renkliler için kullanıyorduk şimdi kokuyu değiştirmişler şekerli sakız gibi kokuyor ve eylül ayında aldığımız paketten kurumuş ot parçası çıktı webde bu tarz şikayetler okumuştum bize de denk geldi :) Artık Başka marka alalım diyoruz. Aklımda Persil de vardı Migros'u da bir denemek lazım.
  • enarr kullanıcısına yanıt
    kurumuş ot nedir yahu

merak ettim baktım ama nette göremedim resmi var mı?

migros detarjan ciddi güzel ama renkliler içersinde fosfat ve beyazlatıcı madde hiç yok diğer detarjanlar gibi %5 falan değil yani renkliler için güvenle kullanılabilir.

kokusu da kalıcı sayılır , az koyup denememize rağmen yumuşatıcısız kalmıştı kokusu.

• meeb kullanıcısına yanıt
    Fotoğraf çekmedim. Fabrikada kuş yuvası var galiba. Şikayet edenler taş toprak benzeri siyah renkli şeylerin çıktığından bahsetmişler şikayet sitelerinde sosyal medyada görmüştüm. Bize de ot çıktı :) Sahte olacağını sanmam Carrefourdan almıştık.

https://www.sikayetvar.com/omo/omo-color-icinden-cikan-yabanci-maddeler

Migros'u deneyelim o zaman, elimde de 7kg omo var sanırım bitince alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enarr -- 12 Ocak 2020; 13:58:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enarr

Rinso toz deterjanlar nasıl? Kullananlar memnun musunuz?
    Merhaba.

Yeşil paketli olanını tavsiye ederim. Köpürme sorunundan çok rinso nun kıvamı epey yoğun makinem 9 kg. Tam yük için 120 ml civarı koyarsam 4-5 kg için de 60 ml koyarsam köpürme sorunu yaşamıyorum. 120 ml yani 1 ince belli çay bardağı.

Ancak renkliler için uygun değil açık renkliler ve beyazlar için iyi. Benim makinemde beyazları harika yıkıyor renk vermeyen açık renkliler için de iyi. Renkliler için uygun olmamasının sebebi içinde az da olsa ağartıcı var %5 oranında oksijen bazlı ağartıcı. Siz de pakette içeriğine bakarsanız görebilirsiniz.

Ben size renkliler için Fairy etkili Alo Color toz tavsiye ederim. Onun da kıvamı epey yoğun Tam yük için 120 ml yarım yük için 60 ml koyuyorum yeterli oluyor. Kokusu şekerli sakız gibi yine alo klasiği ancak benim hoşuma gidiyor yumuşatıcının yanında hafif kendi kokusunu bırakıyor yıkaması da çok iyi.

Migros toz beyazlar için olanını almıştım beyazlara denemedim ama sarı sandığım kumaş mutfak perdesini yıkadım makineden çıktığında açık krem rengiydi bir ara cesaret edersem beyazlara deneyeceğim ama renkliler için olanını daha denemedim .

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

kurumuş ot nedir yahu

merak ettim baktım ama nette göremedim resmi var mı?

migros detarjan ciddi güzel ama renkliler içersinde fosfat ve beyazlatıcı madde hiç yok diğer detarjanlar gibi %5 falan değil yani renkliler için güvenle kullanılabilir.

kokusu da kalıcı sayılır , az koyup denememize rağmen yumuşatıcısız kalmıştı kokusu.
    Dediğiniz durum beyazlar renkliler ortak toz deterjanlar için geçerli Color deterjanlarda genelde ağartıcı madde yoktur.
  • -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    evet haklısınız ama malasef renkliler için satılan bazı detarjanlarda da gördüm misal a101 çiçeğim markada.

• quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

Merhaba.

Yeşil paketli olanını tavsiye ederim. Köpürme sorunundan çok rinso nun kıvamı epey yoğun makinem 9 kg. Tam yük için 120 ml civarı koyarsam 4-5 kg için de 60 ml koyarsam köpürme sorunu yaşamıyorum. 120 ml yani 1 ince belli çay bardağı.

Ancak renkliler için uygun değil açık renkliler ve beyazlar için iyi. Benim makinemde beyazları harika yıkıyor renk vermeyen açık renkliler için de iyi. Renkliler için uygun olmamasının sebebi içinde az da olsa ağartıcı var %5 oranında oksijen bazlı ağartıcı. Siz de pakette içeriğine bakarsanız görebilirsiniz.

Ben size renkliler için Fairy etkili Alo Color toz tavsiye ederim. Onun da kıvamı epey yoğun Tam yük için 120 ml yarım yük için 60 ml koyuyorum yeterli oluyor. Kokusu şekerli sakız gibi yine alo klasiği ancak benim hoşuma gidiyor yumuşatıcının yanında hafif kendi kokusunu bırakıyor yıkaması da çok iyi.

Migros toz beyazlar için olanını almıştım beyazlara denemedim ama sarı sandığım kumaş mutfak perdesini yıkadım makineden çıktığında açık krem rengiydi bir ara cesaret edersem beyazlara deneyeceğim ama renkliler için olanını daha denemedim .

Alıntıları Göster
    Selam,
    Şu yeni çıkan beyaz sabun kokulu olandan almayı düşünüyordum onda oksijenli ağartıcı yok sanırım ama bir daha bakarım. Ölçüyü ayarlayınca sorun çıkmıyor o zaman. Olmadı 1,5 kg olanlardan alıp denerim. Rinso da Omo ürünü onda yabancı cisim çıktı diye şikayet görmedim umarım yoktur :)

Bir ara Alo renkli ve beyazlar için almıştım kokusu çok kalıcıydı, hep bu kokuyu kullanıyorlar anlaşılan. Geçmişte Alo çok kullandık iyiydi. Yine şans verebilirim. Ariel ile aynı şirketin ürünü ama son zamanlarda ne biz ne de 80 yaşındaki anneannem Ariel'den memnun kalmadık.

Migros'un deterjanı iyi temizliyor o zaman. Bugün bakayım dedim renkliler için olanda optik parlatıcı var, koyu renklilerin rengini açabilir diye düşünüyorum.

• perwoll kadar lanet bir deterjan görmedim siyahlar için kullanıyordum birazda bilgisizlik midir artık . siyahları agarttı yeni bir renk skalası elde ettik. 3 yıkamada felan oldu acaba neyi yanlış yapıyorum ?

siyah ve koyu kıyafet agırlıklı sweatshirtler için öneriniz varmı acaba.
  • 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.