Şimdi Ara

hangi çamaşır deterjanını kulanyorsunuz? (143. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3.033
Cevap
42
Favori
534.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Migros da kendi fason toz çamaşır detarjanını ürettirmiş.Üretici etap kozmetik , color matik ve beyazlar için olanı var.Renkliler için eşim bitti deyince denemek için aldık.5 kg su 23.95.birde küçük 1.5 luk paketi var ama 10.75 biraz mantıksız geldi.

Kokusu açık koşuşayım rinso ,alo ve bilimum piyasa markalarından kalıcı geldi.Eşim denemek için 30 dk lık programda her zamankinden az yarım ölçek koydu ki suyumuzda serttir.Uzun program ve ölçeğinde detarjan ile kokusunun daha kalıcı olacağını düşünüyorum.Kokusu çiçeksi özellikle ariel color un çakması gibi ama hoş geldi bize.

Güzel olan color olanda oksijen bazlı ağartıcı yok içerik tablosunda ,bazı colormatik detarjanlarda %5 te olsa oluyor ama renklileri solduruyor.

Beyazlılarda ise %5 ile 15 arası oksijen bazlı ağartıcı varmış.

biz memnun kaldık ilk denemeye göre tavsiye ediyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• meeb kullanıcısına yanıt

• bu arada çamaşırda koku isteyen direk omo color sıvı alsın aşırı kokuyor.Şuan migrosta 1170 lt gibi birşeydi sanırsam 22 küsür liradan 12 küsür liraya satılıyor 18 yıkamalıkmış.Siyahlar için olanıda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

Migros da kendi fason toz çamaşır detarjanını ürettirmiş.Üretici etap kozmetik , color matik ve beyazlar için olanı var.Renkliler için eşim bitti deyince denemek için aldık.5 kg su 23.95.birde küçük 1.5 luk paketi var ama 10.75 biraz mantıksız geldi.

Kokusu açık koşuşayım rinso ,alo ve bilimum piyasa markalarından kalıcı geldi.Eşim denemek için 30 dk lık programda her zamankinden az yarım ölçek koydu ki suyumuzda serttir.Uzun program ve ölçeğinde detarjan ile kokusunun daha kalıcı olacağını düşünüyorum.Kokusu çiçeksi özellikle ariel color un çakması gibi ama hoş geldi bize.

Güzel olan color olanda oksijen bazlı ağartıcı yok içerik tablosunda ,bazı colormatik detarjanlarda %5 te olsa oluyor ama renklileri solduruyor.

Beyazlılarda ise %5 ile 15 arası oksijen bazlı ağartıcı varmış.

biz memnun kaldık ilk denemeye göre tavsiye ediyoruz.
    Güzel değerlendirme

Bir süredir A101'in Çiçeğim deterjanını kullanıyorum ve memnunum. Birçok market markası deterjanın az bilinen markalara üretiliyor olmasının aksine Çiçeğim deterjanı ABC üretimi olduğu için memnuniyetimin biraz subjektif olduğunu da söyleyebilirim.

Velhasıl, Çiçeğim marka deterjanı kullandıysanız Migros'unkiyle karşılaştırmanızı öğrenmek isterim.

• Fenman kullanıcısına yanıt
    valla hocam Çiçeğim deterjanı ABC üretimi olduğunu bilmiyordum birazda konu A101 olunca ürün kalitesine ön yargılı yaklaşıyorduk eşimle.Ama ne zaman a101 e gitsek kokusu falan kalıcı gibi geliyordu bir ara deneriz öyleyse.Dediğim gibi a101 bim şok tan hiç market malı almadığımız için karşılaştırma yapamam .
    Sağlık olsun hocam. Bu bilgilendirme vesilesiyle belki bir gün siz de Çiçeğim'i kullanırsınız ve o zaman karşılaştırma yazarsınız.

Sizden veya başkasından Migros'un deterjanının Çiçeğim'e galip geldiği bir karşılaştırma görmediğim müddetçe Çiçeğim'e devam ederim gibi duruyor (hem çok yakınımızda A101 bulunması hem de Migros deterjana göre 3 lira ucuz olması gerekçeleriyle )
    küçük paket varsa alır deneriz?Başka türlü ancak bu bitince deneme şansımız olur oda eşim kabul ederse :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

küçük paket varsa alır deneriz?Başka türlü ancak bu bitince deneme şansımız olur oda eşim kabul ederse :)
    1-2 yıkamalık paketler var alıp deneyebilirsiniz. Yıllar önce beyazlar için alıp denemiştik. O zamanlar adı Windmatik'ti. Üreticisini hatırlamıyorum ama güzel beyazlatmıştı. Kokusu biraz yoğun olduğu için bir daha almamıştık.
  • enarr kullanıcısına yanıt
    yoğun kokuyu seviyoruz giyeceğim güzel kokmalı temiz kokmalı :)
    Bugüne özel A101'deki Çiçeğim marka ürünlerde (çamaşır ve bulaşık deterjanı, lavabo açıcı, yüzey temizleyici vs.) %30 indirim var. 5 kilogramlık olanı 14,66 liraya geliyor. Fırsatı bulmuşken yedek olarak aldım. Belki bu indirim, sizin için deneme fırsatı olur
    iyi miş fiyat denemek için. Renkliler için olanının gerçekten kokusu kalıcı mı ?
    Bence koku kalıcılığı fena değil ama "çok kalıcı" diyemem. Gerçi ben genelde deterjanı az koyuyorum ve yoğun kokulu pahalı deterjanlardan uzun zamandır kullanmadım. Dolayısıyla kokusunun kalıcılığına dair mutlak bir yorum yapmam yanıltıcı olabilir. Bence "İndirimi bulmuşken alalım bari" diyerek deneyebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 21 Kasım 2019; 14:45:49 >
  • onatba O kullanıcısına yanıt
    makineniz ne marka bilmiyorum ama kullanışlıymış.Biz de kurutmalı vestel var sarsıntı vs. sorunu olduğu gibi kurutmalı diye pek kullanışlı programları yok malasef.Eşim genelde 60 dk 30 40 derece günlük programı kullanıyor ama oda tek durulama yapıyor.

beyazlar programı ise dediğiniz gibi tartı sistemi de olduğuna 3 saat geçebiliyor .Yeni makineler bulaşık makineleri de böyle tasarruf ayağına suyu kademeli olarak yavaş yavaş ısıtsın diye program süreleri uzun oluyor ama hangi kafada yaptıysalar 3 saate taş olsa dayanmaz.Bu yüzden sentetikler programı 1.45 dk sürüyordu 2 durulama yapıyor du bende ilave durulama ekleyip sıcaklığı 50 derece ayarlayıp favori olarak kaydettim.

Detarjan konusunda haklısınız ancak meraktan eşimle deniyoruz ancak ariel ve omodan başladı yalan gibi.Birtek bingo onlardan sonra ilk sıraya konulabilir.Özellikle lovely serisi kokusu kalıcı renklilerde.

Beyazlarda ise evet pek fark yok gibi ama sıvılar kesinlikle beyazlatmıyor.

Omo color sıvı ise kalıcılığı en yüksek detarjan.sıvı olduğu için kısa programlarda güzel sonuçlar veriyor.

perwoll ise sarısı ve mavi kutusu güzel zaten ucuz bir ürün eşim kotları ise 12. dk lık programda çok az perwoll kullarak yıkıyor.

dediğiniz gibi her çamaşır için farklı detarjan lazım.

valla a101 e cüzdan gelmiş eşimle girdik dedim forumdan önerdiler detarjanlarda %30 indirim varken çiçeğimi deneyelim fiyatıda 5 kg su 14 lira küsüra gelince alalım dedi eşim aldık.

evet üretici abc hatta kendi aynı 5 kg detarjanı 27 liraya satılırken çiçeğimin normal fiyatı 21 küsür liraydı.Aralarında kalite farkı varmıdır bilmem ama eğer yoksa sırf marka için 6 lira veriyoruz demekmiş olur.

renkliler için olanı aldık en çok ondan gidiyor haliyle.Haftasonu dener migros unkiyle karşılaştırma yaparım ama ilk fark şu oldu migrosun ki kesinlikle ariel in çakması gibi kokuyor okadar benzer.çiçeğim ise alışıla gelmiş çiçeksi alo rinso benzeri bir kokusu var.

Birde çiçeğim renklilerde fosfonat var benim bildiğim ağartıcı özellikte bir madde .migrosta yok

• şöyle bir site buldum bu detarjanlar hiçte mahsum değiller.

https://www.dogalyasamlar.com/deterjanlarin-zararlari/#1557172283258-46cb6122-fc3b

İndirim vesilesiyle almanız iyi olmuş sanki. Almanıza vesile olduğum için ortalamanın üstü bir memnuniyet sağlamanızı umarım. Migros'un deterjanıyla mukayesenizi de merakla bekliyorum.

ABC'nin kendi deterjanına göre daha ucuza satılması normal (sonuçta market markası mantığıyla ucuza satılmak zorunda) lakin ABC marka deterjana göre kalite farkı var mıdır, ben de merak ediyorum. Keşke ABC firmasında çalışan birisi forumda olsa da bize net bir cevap verse.

Yakaladığınız fosfonat meselesi de önemli bir detay aslında. Bu noktada Migros'un deterjanı, Çiçeğim'e göre biraz daha pahalı olmasına rağmen fosfonat içermemesi sebebiyle "Renkliler için satılan deterjanlarda ağartıcı madde olmamalı" yaklaşımına uygun görünüyor. Yani kağıt üstünde daha alınmaya yatkın bir durumu var ama tabii ki yıkama sonuçlarını gözlemlemek en doğrusu olacaktır.
  • onatba O kullanıcısına yanıt
    maşallah hocam ama heralde 3 üde aynı yerde değildir köyde falan mı kullanıyorsunuz?

hoower güzel makineleri var ama kaç yerden duydum kronik dengeleme sarsıntı sorunu varmış vestel gibi.

Samsung eco bubble güzel bir teknoloji ama çamaşır detarjanları köpürmemek üzere üretildiğinden köpük etkisi tartışılır bir konu diyorlardı.

Size katılıyorum insanların ihtiyacına göre program tasarlayamıyor üreticiler.Aslında manuel program olsa devir , sıcaklık gibi yıkama süresi nide beliryebilsek.Bana bu yorgan ,sentetikler gibi programlar saçma geliyor aralarında devir sıcaklık dışında ne fark varsa.

şimdi eşim beyazlıları atıyordu dedim çiçeğimden koyalım bakalım deneyelim beyazlatma leke çıkarma etkisi var mı diye .

Yani sağolun hocam 14 küsür liraya 5 kg detarjan aldık ne kadar kötü olabilir ki yani.

fosfonat ,fosfat gibi maddeler e karşıyım .

Migrosta içerik bilgisinde yazmıyor ama içeriğinde olabilir de bu üreticilerden herşey beklenir.Ama üretici migros olunca işi biraz daha sıkı tutmuş olabilirde.

abc ile fark varmı aslında azalınca küçük paket abc alıp denemek lazım.

Aslında bizde detarjanların leke çıkarma olayı çok önemli değil beyazlar dışında çoğu günlük giysiler öyle temiz koksun yeterli bizde.

Rica ederim Umarım o mesajımı görüp sizin gibi indirimli fiyata alan başka forumdaşlar da olmuştur.

Deterjan uzmanı veya leke çıkarma takıntılı biri olmasam da, bizzat kullandığım Çiçeğim deterjanın kötü olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Belki de aynı kalitede olan (bu nokta biraz muamma; zira market markasıyla satarken malzemeden kısmış olabilirler fakat çok büyük kalite farkı olacağını da hiç sanmıyorum) ve 27 liraya satılan ABC markalı deterjana göre bu fiyat şahane.

Bizde de leke çıkarma olayı pek önemli değil. O yüzden pahalı deterjan neredeyse hiç almıyorum. "Çamaşırlar temizlensin; bana yeter" kafasında olduğum ve pahalı deterjanlardan uzak durduğum için deterjan kalitesini doğru yorumlamıyor olabilirim . Gerçi en ufak lekelere takılan ve "Omo'dan, Ariel'den başkası yalan" diyenler bu deterjanla ilgilenmeyecektir zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 22 Kasım 2019; 19:7:47 >

bizde aynı ama ne yalan söyleyeyim ariel ve omo nun yeri başka.Gerçi omo aktiv aldık hiç beğenmedik kokusu yok.

• 
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.