Şimdi Ara

hangi çamaşır deterjanını kulanyorsunuz? (141. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.033
Cevap
42
Favori
534.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Siz hangi modeli kullanıyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    Pm attım konu dağılmasın

• Birkaç hafta önceki "Lekesi ve solma derdi az olan renkli çamaşırlar için ekonomik deterjan önerisi" temalı soruma ilerleyen zamanlarda birçok yanıt gelmiş. Herkese tek tek teşekkür edip post kirliliği yapmamak adına öneride bulunan herkese topluca teşekkür ediyorum

Henüz deterjan almadım. Şu anda, @candogan62'nin granülmatik sabun önerisi ile A101'deki ABC üretimi Çiçeğim ve son zamanların popüler ucuz markası Peros arasında kararsızım. Yarın öbür gün yakın çevremdeki birkaç marketi gezip kararsız olduğum bu ürünlerin güncel fiyatlarına bakıp artık o anda karar vereceğim sanırım. Esasında daha zararsız olmasıyla aklım matik sabunlara kayıyor ama küçük marketlerde Dalan matik sabun bulmak pek mümkün değil. Duru'nun da reklam ve marka bilinirliği sebebiyle pahalı olması biraz düşündürüyor. Şu anda Dalan matik sabun bulursam alacağım ama muhtemelen küçük marketlerde bulamayacağım için "şimdilik diğer seçeneklerden bir tane alıp daha sonra başka bir Dalan yerden bulunca alırım" fikri ağır basıyor. Neyse, hem aldığımız şey evladiyelik eşya değil (bir şekilde kullanılır ve biter), hem de alıp denemek -çok kötü bir ürün çıkmadığı sürece- sorun değil. Birkaç kullanımlık deneme boyu olmayan ve ilk defa alınacak bir marka için mümkün mertebe küçük paket almak en iyi deneme yöntemi sanırım.
  • Fenman kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar, ben Dalan'ı tesadüfen A101'de görüp almıştım. Siz de arada bakın, belki denk gelirsiniz. Ben de görürsem haber veririm.

Dalan'ı deneme amaçlı 1-2 kez denedim ve bir sorunla karşılaşmadım. Ben de yazın 7 kilogramını 27 liraya aldığım Ariel Renklilere Özel'i kullanıyorum ve ondan da memnunum. Daha bitmediğinden Dalan'ı pek kullanmadım.
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Bir kez daha teşekkürler. Bize en yakın market A101 olduğu için zaten oraya uğrayacaktım. Dalan bulamazsam, deterjan reyonunun karşısına geçip "Çiçeğim mi, Peros mu?" İkiliminde savrulmaya devam edeceğim (iç ses: "Yav amma dert ettin! Al bi'tanesini; olsun bitsin" )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenman

Bir kez daha teşekkürler. Bize en yakın market A101 olduğu için zaten oraya uğrayacaktım. Dalan bulamazsam, deterjan reyonunun karşısına geçip "Çiçeğim mi, Peros mu?" İkiliminde savrulmaya devam edeceğim (iç ses: "Yav amma dert ettin! Al bi'tanesini; olsun bitsin" )
    Bimin artmatik billmatik ile çiçeğim ile perosu denedim. Fp olarak artmatik geldi bana kilosu burda 3.75 tl idi. Yıkaması ve kokusu güzel.

• Dün duru granül matik aldım lavanta kokulu pehlivanoğlun da 20 liraydı ölçek hediyeli 30 derecede renklileri yıkadım gayet iyi temizlemiş köpük falan oluşmuyor birde beyazlarda deneyeceğim bakalım nasıl sonuç verecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 18 Nisan 2019; 13:57:43 >
  • Toz deterjanlar Renklileri soldurur mu acaba, ariel parlak renkler kullanıyorum ama. evde sıvı kullanıyorlar genelde de onlar da pek temizlemiyor gibi.

• fatihgh3 kullanıcısına yanıt
    Kaliteli toz deterjanlarda bir sorun yaşamazsınız.

• ALO'nun en son İtalya üretimi jelleri beni çok utandırdı, iyi bir fiyattan yakalayıp satın almıştım ve evde Persil Premium Jel'i çok övdüğüm için bana kızanlar bu nedir diyorlar. 1,69 litre gibi seksist bir miktara sahip, ne kadar çok kullanırsanız kullanın güzel koku bırakmıyor ve temizleme etkisi, çitileme etkisi düşük! ALO Nostalji serisi tozunu da tavsiyeler üzerine denedim, pek güzel koku bırakmasa da temizliği yeterli derecede diyebilirim. Persil Premium tozu denemek için alıp saklamıştım ve kullanmaya kıyamıyorum, kokusu hakikaten bir başka...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubytube -- 25 Temmuz 2019; 0:16:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar nostalji omo dan alıp kullanan var mı ? Alınır mı bu fiyattan ?
     hangi çamaşır deterjanını kulanyorsunuz?

• Bedavaymış. Ben görsem kesin alırdım, paketi de çok güzel : )

• Vernel supreme glamour aldım kokusu müthiş. Parfüm kadar güzel kokuyor ve çok ferah. Denemek isteyenlere öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Vernel supreme glamour aldım kokusu müthiş. Parfüm kadar güzel kokuyor ve çok ferah. Denemek isteyenlere öneririm.
    Ahahaha sonunda almışsın demek. Ben de elegance olanını kullandım çok beğenmiştim. Şimdi de yumoş un pembe şişelisini aldım onu da beğendim. Şimdi de elimde 5 şişe yumuşatıcı var onlar bitsin yumoş un lavantalısını merak ettim kokladım hoşuma gitti. Portakal çiçeği de güzeldi. Ama hanım elinden nefret ediyorum.

Bu arada bugün Migros da deterjanlarda iyi indirim vardı 40₺ den 30₺ ye düşmüş beyazlara 6 kg Persil Premium toz aldım. Sıvısının kokusu bir o kadar kötüyken tozun kokusu iyi gibiydi .Merak ettiğim deterjandı deneyeyim. Kg su 5₺ ye geliyor. Memnun kalırsam bu fiyata bulursam bence hep alırım. Aslında Omo alacaktım ama istediğim seriyi bulamadım ya Active toz ya Deodorant Etkili olanını düşünmüştüm Active Freshleri sevmiyorum.

Bir tek denemediğim deterjan Alo Fairy etkili Tursil sıvı kaldı onlar da benden uzak olsun :).
  • Şuan ev tipi Ariel parlak renkler kullanıyoruz. Bir sorun var, havlular ve mutfak havluları hiç yıkanmamış gibi kokmaya başladı, Omo kullanırken de oluyordu. Beyazlarda Ariel Pro kullanıyoruz sorun yok. Yumuşatıcıdan desek farklı markaları denedik durum aynı, kazan temizleme de yapıyoruz. Bu tip eşyaları 40 derece, allergy plus veya pamukluda yıkıyoruz. Sorun deterjanlarda mı acaba? Renkliler için Ariel Pro kullanırken sorun yoktu. Bir de Persil color alacağım umarım iyi yıkıyordur. Başka tavsiyeler varsa deneyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enarr -- 6 Ağustos 2019; 8:7:51 >
  • -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    Bundan önce de bingo soft yıldız çiçeği vardı o da güzeldi tekrar alıcaktım hatta ama markette kokladım çok kötü geldi kokusu nedense onu bıraktım verneli aldım ama pişman olmadım gerçekten beğendim kokusunu. Yumoş portakal çiçeği de çok güzel kokuyor çamaşırlarda öneririm onu. Bizim deterjanlar bitmedi daha, beyazlarda omo active fresh renklilerde de yine omo color var şuan. Her ikisi de çok güzel yıkıyor. Renkliler için persil color 360 tan sonra favorim omo color oldu. Beyazlılarda da omo 1 numara bence.

• enarr kullanıcısına yanıt
    Sıvı deterjan mı kullanıyorsunuz toz mu ? Bende omo color var herhangi bir şekilde yıkanmamış gibi bir koku almadım hatta yumuşatıcı kullanılmadığında bile deterjanın kokusu güzel geliyor çamaşırlardan.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    Şu an deterjanlarımız aynı 😅👍🏼

• batu25 kullanıcısına yanıt
    Toz deterjan kullanıyoruz. Önceden kullandığım Omo eski tasarım paketliydi. Yeni paketli Omo mu kullanıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Bundan önce de bingo soft yıldız çiçeği vardı o da güzeldi tekrar alıcaktım hatta ama markette kokladım çok kötü geldi kokusu nedense onu bıraktım verneli aldım ama pişman olmadım gerçekten beğendim kokusunu. Yumoş portakal çiçeği de çok güzel kokuyor çamaşırlarda öneririm onu. Bizim deterjanlar bitmedi daha, beyazlarda omo active fresh renklilerde de yine omo color var şuan. Her ikisi de çok güzel yıkıyor. Renkliler için persil color 360 tan sonra favorim omo color oldu. Beyazlılarda da omo 1 numara bence.
    İyi yapmışsın :), aynen beyazlılarda ben de Omo nun üstüne tanımam katılıyorum ama dediğim gibi Persil Premium tozu da merak ediyordum fiyatı da uygun geldi aldım :).

Active Fresh i de ben sevmiyorum daha doğrusu eskiden beyazlara 3-4 kere Active Fresh almıştım sahte çıktı o yüzden Active Fresh almaya korkuyorum.

Ama aldığın Omo Color da Omo Active gibi kokuyor onun kokusu yumuşatıcı kullanmasan bile çamaşırlarda hafif hoş koku bırakıyor. Ama renklilere bu kadar pahalı deterjan almazdım ben sanırım Persil toz color u arkadaşım kullanıyor memnun fiyatı da Omo dan bir nebze uygun ben de jel olanını kullanmıştım YouTube videomda görmüşsündür ondan çok memnun kaldım :).

Evde bende dolu deterjan var şu an hepsi çamaşır Makinesi kabininin içinde duruyorlar bakalım ne zaman bitecekler
  • 
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.