Şimdi Ara

Hangi Aracı Tercih Etmeliyim? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
0
Favori
2.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Masraf illa ki olur arabada. Ama cok sukur bu civicte hic masraf olmadi. Sifirdi masraf. Hic parca degismedi. Ya da bozulan birsey olmadi. Kredi cekecegim ustunu. Dolayisiyla hic masraf cikarmamasi lazim bana. Kenara 3 5 atarsam 33 35 arasi anca bakmam lazim

@redbul_540 Civicle adam dogru duzgun gecemedi lanceri. Tuu rezil. Kesiciye bile girmedi ama adam. Niye oyle oldu. Lancer daha agir degil mi?

@Equris Gunluk standart 10 km ustam. Geri kalani da olacaktir. Ama genelde o tabi. Ben de vazgectim zaten. Isinmaz bile motor.

@laqirdi dizel bana gelmiyor ustam. Cok istiyordum ama gunluk mesafem kisa. Golfde gereksiz pahali.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Hic dusunmedim. Ama bi alici gozuyle bakabilirim ustam. Ama 1.6 da istedigim performansi verecegini dusunmuyorum.

• Bence dizel düşünme. Autica opel hic düşünme. Uzak dogu al. Mazda kia mitsubishi honda

• komikadam kullanıcısına yanıt
    Aslinda mazda da aklimi celiyor. Ama servisi anlayani pek yok bizim buralarda. Satisi digerlerine gore daha zor olur hem

• Hocam ben size verebileceğim en can alıcı tavsiyeyi verdim anlayıp kabul etmişsiniz zaten. Ama orada motorun ısınmasından ziyade aynı iki araç ve aynı donanımda olsunlar. Aralarında 10.000tl fiyat farkı olur ortalama.

Ve ikinci can alıcı tavsiyeyi veriyorum umarım bunu da ciddiye alırsınız:) Sakın ama sakın lpg'li bir araç almayın o kısa mesafe kullanım için. Sizin ilk tercihiniz düşük motor hacimli ve az yakan bir benzinli araç olsun. Emin olun zaman içerisinde belki az daha fazla ödemiş olursunuz, belki az daha az ödemiş olursunuz. Ama bu az oranda ki kar yada zarar için lpg'nin yok ayarımı kaçtı yok ayrı bakıma git, yok benzin pompası bozuldu ver 200 tl gibi şeylerle ve ek uğraşlar ile uğraşmazsınız.
  • Equris kullanıcısına yanıt
    Yok hocam o konuda sana uyamayacagim maalesef. Ben 2000 motor dusunuyorum sen ufak motor al diyorsun Gazli araba kullaniyorum suanda. Yabanci degilim gaza. Lpgde 2000 motor hem az yakar hem guzel gider

• O da çok güzel bir tercih olur hem performans hem ekonomi:) Kazasız belasız hocam:)
  • Lpg ile uyumlu 1.6 atmosferik motorlar tabi 2. Eli olan az çok da olsa

Civic
    Corolla
    Focus
    Elentra
    Megane 3

Yerinde olsam alırım bir tane 2011 model megane 3. Hem donanım hem vergi hem de yakıt tasarrufu. Ayrıca kesimlerde falan kaymak gibi araba.

Onun dışında arabanı satma. Aynısından bende de vardı sattığıma cok pişman oldum satmak zorunda kaldım. Yakıt olarak o kadar mutlu eden ve o kadar performanslı lpg ye uyumlu araba denk gelmesi daha.

Yerinde olsam 2.olarak accent era 1.6 benzin +lpg de düşünürüm. Hem kaçıyor hem de az yakıyor. Lpg ye uyumu da var. Sınıf düşünürsün ama tam olur sorunsuz olur. Dizel sana gelmez

• Eyvallah ustam tesekkurler

@bozak07 Degisecegime degecek bi arac olsun istiyorum ustam. Aslinda cok beklentim yok. Guclu, az yakan, az donanimli az da sessiz olsun yeter bana. C siniflari pahali. Onun icin isteklerime d sinifi daha yatkin gibi geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Aslinda mazda da aklimi celiyor. Ama servisi anlayani pek yok bizim buralarda. Satisi digerlerine gore daha zor olur hem

Maalesef haklısın. Halkimiz arabadan anlamadigi icin ve yillarca koç ailesinin hurda arabalarina alistigimiz icin dunyanin en cok satan markalarindan biri olan mazda bizde tutulmuyor. Malumunuz hep yalanlarla buyutulduk

Aynen oyle. Kimse tercih etmedigi icin tek tuk anca goruyorum yollarda. Gorunce de insan bi sasiriyor Ama cok hos arabalar. Ha o koc ailesini var ya. Onlar yuzunden bu tenekeler bu apaciler turedi ya

• Kayda değer ağırlık farkı yok eren hoca 50 kg ya var ya yok.Ama Mıvec'ler çok atak devirlenmeye istekli motorlar.Forumda 1.6 Mıvec asx kullanan biri var.Onun aracı 100 Kg+ rüzgar sürtünme katsayısı dezavantajına rağmen o bile gayet iyi yürüyor ve Az yakıyor.Şahsen ben 1.6 Lancer düşürmeye bakardım.Olmassada 1.6 Accent era tavsiyesi var oda iyidir.Az yakar iyi gider.Rüzgar yalıtımı olarak lancer ile benzerdir yol tutuş konusunda geridedir.Onun haricinde B Sınıfı olduğunu hissettirmez.Symbol vs gibi arabaların yanında Kore aslanıdır
  • redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Valla ne bileyim o kadar araba marka modeli soylendi ki iyice allak pullak oldu kafa eradan tut bmwye kadar gitti liste. Ama sunda karar vermis olduk turbo ve dizel bana uymuyor.

• quote:

Aynen oyle. Kimse tercih etmedigi icin tek tuk anca goruyorum yollarda. Gorunce de insan bi sasiriyor Ama cok hos arabalar. Ha o koc ailesini var ya. Onlar yuzunden bu tenekeler bu apaciler turedi ya

Maalesef kirli politika bu. Kocun tarihini arastirirsan kimlere uzandigini hatta lozana uzandigini hatta osmanli bankasina uzandigini hatta ve hatta turkiye cumhiriyetinin nasil kurulduguna uzandigini goreceksin. Yillarca politikacilarimiz bu guclu para babalarinin önüne set cekemedi. Hala kocu turk zannediyor ve bagrimiza basiyor ve besliyoruz

• Onu anladık bi konuda vardı 301 alan adamın arabsına beyaz değilmi?beyaz mı? araç beyaz değilmi? aklıma geldiNeyse hocam sen bugün hesabını kitabını yap videolar izle ilanlara bak biz(ben) arkandayız
    Devlet bile arkamizda degil ki. Sirket nasil olsun. Ileride hersey daha zor olacak saniyorum. Hayirlisi

• redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah usta. Birsey lazim olursa konu acarim zaten yine. Maddi bakimdan da yanimda olursa forum cok makbule gecer yalniz bak

• Forumu bilmemde ben arkandayımSıkıntı olursa özelden pm geç Seviyorum seni
  • senin bütçene göre 2013-2014 i20 1.4 crdi jump az kullanılmış sahibindende bir sürü seçenek var.en baz versiyonda bile donanım gayet iyi.

• quote:

Masraf illa ki olur arabada. Ama cok sukur bu civicte hic masraf olmadi. Sifirdi masraf. Hic parca degismedi. Ya da bozulan birsey olmadi. Kredi cekecegim ustunu. Dolayisiyla hic masraf cikarmamasi lazim bana. Kenara 3 5 atarsam 33 35 arasi anca bakmam lazim

@redbul_540 Civicle adam dogru duzgun gecemedi lanceri. Tuu rezil. Kesiciye bile girmedi ama adam. Niye oyle oldu. Lancer daha agir degil mi?

@Equris Gunluk standart 10 km ustam. Geri kalani da olacaktir. Ama genelde o tabi. Ben de vazgectim zaten. Isinmaz bile motor.

@laqirdi dizel bana gelmiyor ustam. Cok istiyordum ama gunluk mesafem kisa. Golfde gereksiz pahali.

eğer kredi ile bütçeyi oralara zorluyorsan kesinlikle lancer 1.6 manuel al o zaman invite donanım en full olanı. mazdada iyidir ama mazda skyactivde iyidir. civic corolla yüksek modelleri gereksiz tutulduğu için pahalı. temiz bmw almaya paran yetmeyecek. 2-3 yıl sonra çok temiz bir bmw alırsın bence zamanı şimdi değil. 2000 motor sevdasından vazgeç bana dua edersin. ha paran çoktur gündelik otomobilin yanında coupe 2000-3000 cc bişeyler al.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.