Şimdi Ara

Hangi Aracı Tercih Etmeliyim? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
0
Favori
2.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eski otomatik şanzimanlar taş gibi nesi varmis. simdikilere bin ceker. ömürlük sannsimanlar. cahiller gene konusuyor
  • Galericiden arabami alinir yapma.
    Biniciye gibi laflar gordunmu kac uzaklas ordan.
  • Sadece ornek olmasi acisindan ekledim onu usta
  • Bir süredir bende aynı karın ağrısından muzdaribim, araç beğenemiyorum. Evin 2.aracı 97 doğan slx üzerine 20-30.000tl daha verip c-d sınıfı arayışına girdim ama çıkamadım..

Oto galerici akrabam var son 10 yılda birçok araç tecrübe fırsatım oldu. Kaç km yaparsan yap dizel benzine takılma, 2006 era vgt-crdi kullandım 4 sene 3km kontak aç kapa yaptım, uzun yol yaptım hiç bir sıkıntı yaşamadım. Yılda bir defa yağ-filtre (tamamı) değiştirdim. Dizel sıfır almazsan zaten maddi bi kaybında yok. Yıllık km sınırı koyanlarında anlamış değilim bu yüzden. dizelin tek dez avantajı oluyor aynı model aynı donanım araca daha fazla ücret ödüyorsun o farkı gaz pedalıyla koltuğa yapıştırma keyfine sayarsın.

Şu an f/p olarak 2005-7 mondeo Ghia , olmuşken tam olsun deyincede mercedes e-c serisindeyim ama yinede accoord superb lerede göz arıyorum.
  • cruel_crazy C kullanıcısına yanıt
    Ben ilk arabami galeriden aldim. 3 kisiye galeriden aldirdim. Hepsi memnun. Ayrica dedigin gibi usta. Sonucta sifir almiyoruz ki km olayina takilalim dizelde. Bekliyoruz bakalim ne olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boya takıntısı yoksa ve 3000 tl lpg masrafı dert edilmezse alınır... Ama iyi sorgulatin. Pendikte var gri bir Accord galerici hasar kaydı çok az dedi sase istedim yolladım ağır hasar kaydı çıktı... Aracın fiyatı 48.000 birde...
  • Şuanki vergisi 400 lira seneye 200 küsür lira. 2006 model E90 316i öneririm lpgli. Son hız 204 km. Sürüş,güvenlik yeteri kadar konforlu. O kasayı kaldırmaz diyolar motor için ama gayet yeterli. 2004 model 2.4 motorlu honda hiç mantıklı değil. Başınızı çok ağrıtır.

Yada Alfa romeo 159 1.9 jtdm dizel olabilir. Görünüş bakımından güzel arabadır. Vergisi 1255 o biraz sıkıntı. Ama ben bmw yi öneririm size, bende düşünüyorum o modeli. Sorunsuz çok net kasa/motor
  • hala araba alma konusunda sorunların olduğunu görüyorum :D
    alacağın araba belli dizele hayır. atmosferik d segment. hem otomatik hem manuel. bi-xenonundan, koltuk ısıtmasından, sunroofundan, aklına gelen herşey olacak. az yakıt ve düşük vergi ilk ihtiyaçlar. bagajda büyük olacak koyduğun herşey sığacak. bakım maliyetleri çok uygun olacak. içide epey sessiz olacak. güvenlik dersen eksi yanı olmayacak. bindiğin zaman güven verecek. gücü performansı yeterli olacak. haraket ettiğin an yolun bitmesini istemeyeceksin. satıyorum dediğindede çeyrek altın gibi sat. yıllık 748 tl mtv. 6 aylık 374 tl. 100 km şehiriçinde 12-13 lt lpg tüketimi, uzun yolda 9-10 litre, karışıkta 11 litre.

al sana bunların hepsini sunan araba. bütün ağır bakımlarını kendin yapsan lastiğinden, frenine, aküsünden, konjektörüne, ön takımından, şamandıra ve pompalarına, trigerinden, bujisine kadar bütün akla gelen bakımları sen yapsan 5 000 lirayı geçmez orjinal parçayla sona devam 100 bin km sorunsuzca. başka araba düşünmem senin yerinde olsam.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-mert-auto-dan-2005-model-bmw-3.18-i-full-plusfull-yeni-motor-258882860/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-kazasiz-full-lpg-li-automatic-3%2C18-i-245366185/detay
  • Bize binmesin bmw sora
  • Hondayı severim 1 yıl 2.0 accord sport kullandım alırken mutlaka bakımlı olsun o fiyata temiz bulmakda biraz zor ben çok masraf yapmıştım baya beni üzmüştü normalde sorunsuz arabalardır ama en sonunda büyük zararla satmıştım
    Hondanın otomatiği ile sorun yaşamazsınız klasik tork konvektörlü bi özelliği de yok aslında yakıt ve performansı törpülüyor ama sorun çıkarmaz işte
    307 de mantıklı hdi güzel kendini ispatlamış bi motordur honda daha konforlu olur tabiki

• Ne gibi sorunlar cikti mesela ustam? Kaca halloldu?

• quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Selamlar beyler. Onumuzdeki kisa surecte arabayi degismeyi dusunuyorum. 3 sene falan bindik. Yeter bu kadar. Hem az donanimli hem az modelli bir arac istiyorum. Az uzun gelebilir idare edin

Yalniz bu konuda kafam karisik. Yillik cok km yapmiyorum. Ancak dizel dusunuyorum.

Neden dizel? Cunku mazot ucuz. Araclar az yakiyor. Ayrica turbolu oldugu icin cekis sorunu yok. Dusuk devir cevirdigi icin kafa sisirmeyecek. Ufak hacim (1.6) yeterli olur bana. Bu da vergi avantaji demek.

Genelde kisa mesafe kullaniyorum araci. Gunde fazladan bir durum olmazsa toplam git gel 10 km falan. Bulundugum bolgede trafik yok. Genelde akici.

Simdi dusundugum arac uzerinden ornek vereyim. Misal 2010 308 1.6 110luk hdi motor. Yazin hadi neyse de kisin sorun olacak gibi. Motor isinmadan kontak kapatmam gerek. Ortalama 5 km civari. Bursa soguk. Ama asiri cok cok degil. Bu durumda hararet ceyrege bile gelmemis olacak. Normalde 6 litre yaksa. Yakit daha daha fazla olacak. Arti turbo ve diger parcalar falan yipranacak. Dogru mu?

Benzinli arabaya bakiyorum. Tsi thp gibi motorlar olmamali. Tüplü olacak. 1.6 atmosferikler cekmiyor ve bundan sonra alacagim 1.6 arabanin gidisi bundan iyi olacagini sanmiyorum. Dolayisiyla 2000 motorlu secenekler aklima geliyor. Mesela gecen tanidiga aldigimiz accord. Nerdeyse benim 1.6 kadar yakacak. Ama daha guclu ve her manada daha iyi. Vergi konusu haric tabi

Bir yanim turbo dizel istiyor. Sonra mantik olarak 2.0 veya 2.4 accord dusunuyorum. 37 civari c veya d sinifi benim durumumda ne alinir?

Bakim harici hic masraf yapmadim denebilir. Yani fazladan bir durum olmazsa masraf yapmamam lazim. Dolayisiyla 308i bilmem ama accorda bu konuda guveniyorum.

Ne yapalim?

Dizel gibi bir tuzağa düşme hocam. Sıfır da olsa ikinci el de olsa dizel her zaman sonunda bedelini ödetir.

"Diesel always makes you pay" (Lanister Usta)
  • dtsaykopat kullanıcısına yanıt
    Mazot ucuz ve arabalar az yakiyor. O insanin aklini celiyor. Ama bana pek uygun degil saniyorum. Ya da turbo diyeyim. Hepsi bir arada olmuyor maalesef

• quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Mazot ucuz ve arabalar az yakiyor. O insanin aklini celiyor. Ama bana pek uygun degil saniyorum. Ya da turbo diyeyim. Hepsi bir arada olmuyor maalesef

Mazot ucuz değil, dizel az da yakmıyor. Her sene turbo bilmemnesi mazot filtresi derken söke söke alıyor yaptırdığı tasarrufu geri. Ha psikolojik olarak iyi olabilir az ödediğini zannetmek
  • Bravo 1.6 mj veya t-jet bakabilirsin. Cruze da olabilir

• accordun farkı ne ki eskiyen yine bütün araçlarda aynı parçalar. akü se her araçta akü ön takımsa her araçta ön takım trigerse her araçta triger extra fark ne burada ? ben 1 seneme girdim alalı e46 yı bandırmadayım yakınız gel bi gün test et aracı çıkar gezer turlarız en azından kullanarak fikir sahibi olursun. sana aracı en ince ayrıntısına kadar anlatırım en azından kafanda net bir fikir oluşur ?
  • dtsaykopat kullanıcısına yanıt
    O da var evet. Iste tek basina yakit olarak dusundugunde rahatliyor insan yine de

• mevsimsiz_kar45 kullanıcısına yanıt
    Bmwden korkum su. Bakimlari tamiri falan daha pahali olur diye dusunuyorum. Ayrica iyi bakilmamis bi bmw sahibine biner diyor herkes. Bana binmesinden korkuyorum. Cok karisti kafam. Gelmesi mesele degil de su an imkanim yok.

• Respectformuslims kullanıcısına yanıt
    Dizel bana pek uymuyor ustam. Genelde kisa mesafe kullandigim icin sikinti cikar bana. Turbo dusunuyorum ama yine en uygun atmosferik bana saniyorum

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.