Şimdi Ara

Hangi Acer tavsiye lütfen...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Geçekten 2 sistemde mükemmel sistemler. Fişyatları ne kadar. Burada senin karar vermen gerekli. Centrino mu? 64bit AMD mi? günlerdir bunlar tartışılıyor. Ama ben 1. sistemi tercih ederdim. Sonuçta 2007'den evvel Vista çıkmayacak ve 32bit versiyonuda mutlaka olacak
  • 8104 1860 Dolar civarında olacak maliyeti Ferrarinin ise 2050 Dolar civarında olacak.
  • quote:

Orijinalinden alıntı: YaMu

8104 1860 Dolar civarında olacak maliyeti Ferrarinin ise 2050 Dolar civarında olacak.

Dediğim gibi sistemler mükemmel de fiyatlar çok avantajlı değilmiş be arkadaşım. Birde uluslararası garamti var mı?
  • uluslararası garantisi var fiyatları yarı yarıya diğil tabiki ama yinede avantajlı gözüküyor.
  • bence sonoma lı olanı al,,, ben testlere baktım, simdilik, bence en az iki sene sana bi getirisi yok 64 bit lik olanın
    Saygılar ayrıca fiyat gayet iyi.....
  • Bence Acer'in 1694WLMi serisini de incele derim. Ben 1 ay kadar önce aldım. Baya güzel bir alet. Eğer fiyatı orda daha uygunsa 1694wlmİ AL. tabi sen bilirsin genede. Sadece tavsiye ....
  • bende 8104 almayı düşünüyordum ama Türkiye'de olmadığı için alma fırsatım yok.8104 gerçekten harika bi model.Ferrari'de 8104'le kasa vs. her bakımdan aynı fakat işlemcide ve işlemciden dolayı ramlerda farklılık var.Senin seçimin işlemci yönünde olsun diğer yönlerden bu iki modelin pek bi farkı yok.Hatta yabancı forumlarda okuduğuma göre 8104'deki kulaklığa az ses verme problemi Ferrari'de de varmış.Birde Ferrari ile 8104 aynı ekran kartını kullanmasına rağmen Ferrari'nin 3D performansı daha iyi.Bu da tamamen 8104'ün grafik kartının daha düşük bir hızda sabitlenmiş olmasından kaynaklanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furki -- 12 Ağustos 2005, 18:12:20 >
  • ferrari 4005 i öneririm fazlasıyla karşılıyor beklentileri. bilmek istediğin bişey varsa laptop hakkında sorabilirsin...
  • 8104 ü tercih ederdim...

ayrıca bişey sormak istiyorum ilk bakışta 1694 ile 8104 arasında pek fark görünmüyor sadece ekran özellikleri farklı gibi peki ama hangisinin ki daha kaliteli ? birinde Acer® CrystalBrite Technology WXGA 1280X800(1694) diğerinde ise WSXGA 1680X1050

yardımlarınızı bekliyorum...
  • quote:

Orijinalinden alıntı: white_man

Bence Acer'in 1694WLMi serisini de incele derim. Ben 1 ay kadar önce aldım. Baya güzel bir alet. Eğer fiyatı orda daha uygunsa 1694wlmİ AL. tabi sen bilirsin genede. Sadece tavsiye ....

Amerikadaki 1694ler burdaki özelliklere sahip değil. O yüzden fiyat araştırması yapmadım.
    Bunlara alternatif Dell marka laptoplar var Dellin özel indirimleriyle fiyatları aşağıya çekildiği için avantajlı oluyorlar ama benim gözüme çarpan bi modeli olmadı XPS2 yada 9300 ler DTR tarzı olduğu için çok düşünmeme rağmen vazgeçtim hertürlü fikirlerine açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YaMu -- 13 Ağustos 2005, 3:16:18 >
  • quote:

Orijinalinden alıntı: dou147

8104 ü tercih ederdim...

ayrıca bişey sormak istiyorum ilk bakışta 1694 ile 8104 arasında pek fark görünmüyor sadece ekran özellikleri farklı gibi peki ama hangisinin ki daha kaliteli ? birinde Acer® CrystalBrite Technology WXGA 1280X800(1694) diğerinde ise WSXGA 1680X1050

yardımlarınızı bekliyorum...

ya aslında herşeyleri farklı 8104ler şu an teknolojinin el verdiği herşeyi destekliyor diyebilirim kısaca 1694 ler ise 8104 nazaran eskidi.
    Mesela ramları farklı hddleri farklı ses düzeni farklı kart okuyucuları farklı diyebilirim.
  • 8104'ü alabliyorken 1694'ü düşünme bile.
  • TÜH YAW, BEN 1694 ALDIM. DEĞİŞTİRSEMMİKİ DOSTLAR? NE YAPAYIM???
  • white_man gayet güzel bir seçim yapmışsın.üzülmene gerek yok bence zaten 8104 türkiye'de bulunmuyor.1694'ü düşünme bile dememin sebebi ram'inin 533mhz olması hdd'nin 5200rpm olması gibi nedenler.
  • ACER 8104

Microsoft® Windows® XP Professional;
    Intel® Pentium® M Processor 760 (2.0GHz, 2MB L2 cache, 533MHz FSB);
    1GB (512/512) DDR2 533 SDRAM;
    100GB hard drive;
    modular Super-Multi (DVD+R, DVD-R, DVD-RAM) drive;
    5-in-1 card reader;
    15.4" WSXGA+ (1680 x 1050) TFT display;
    ATI® MOBILITY™ RADEON® X700 graphics, 128MB DDR;
    802.11a/b/g WLAN, Bluetooth™, gigabit LAN, V.92 modem

ACER 1694

Chipset / Platform Intel® 915PM Express chipset, Intel® Centrino? Mobil teknolojisi
    Desteklenen İşlemciler Intel Pentium M 760 işlemci, 2.0GHz, 2MB L2 cache, 533MHz FSB
    LCD Ekran 15.4" WXGA Acer CrystalBrite TFT LCD, 1280×800 çözünürlük, 16.7 milyon renk
    Aspire CinemaVision? teknolojisi, Aspire ClearVision? Video optimizasyonu
    Grafik kartı 128MB VRAM ATI Mobility Radeon X700 VGA, PCI Express, DirectX 9.0
    Sistem Belleği 1GB DDR2 (maksimum 2048MB, 2 adet bellek yuvası ile)
    Sabit Disk (HDD) 100GB
    Optik Sürücü DVD-RW Dual Slot Double Layer
    Ses Sistemi (Audio) MS Sound uyumlu ses sistemi S/PDIF desteği, STEREO hoparlör ve mikrofon
    İletişim Arabirimi Entegre 56K ITU V.92 data/faks modem, Wake-on-Ring
    Entegre 10/100/1000 Mbps Gigabit fast ethernet, Wake-on-LAN
    Entegre Intel® PRO/Wireless 2200BG 802.11b/g WLAN kablosuz ağ desteği, Wi-Fi
    Entegre kablosuz PAN, Bluetooth? desteği
    I/O Arabirimleri PCMCIA / RJ-45 / RJ-11 / USB 2.0:
    1 adet Type II + 1 adet + 1 adet + 3 adet
    IEEE1394 / Kızılötesi / Bluetooth:
    1 adet + 1 adet FIR + 1 adet WPAN
    VGA out / S-Video TV-out:
    1 adet + 1 adet
    Line-in / Line-out:
    1 adet (mikrofon için) + 1 adet (kulaklık ve harici hoparlör için) S/PDIF desteği
    Port Çoğaltıcı Konnektör:
    ---
    Bellek Kart Okuyucusu:
    4 'lü (MMC, SD, MS ve Memory Stick Pro) kart okuyucu
    Ebat ve Ağırlık G:364×D:279×Y:33.9/38.9 mm; 2.95kg (optik sürücü dahil)
    Güç Kaynağı / Adaptör 8 cell 65W Li-Ion pil; 3-pin 65W AC adaptör
    PİL Ömrü / Şarj Süresi 3.5 saat pil ömrü / 1.5 saat hızlı şarj ve 3.5 saat çalışırken şarj süresi
    Klavye / Fare (mouse) 85 tuşlu Türkçe Q klavye / Touchpad ve 4 yollu fonksiyonel scroll mouse
    Yazılımlar (software) Norton Anti Virus, Acer Manager, Power DVD, NTI CD-Maker, Adobe Acrobat, Recovery CD
    Acer Arcade, Acer eManager, Acer GridVista, Windows® XP Media Center
    Uyumlu İşletim Sistemleri MS Windows XP Home Türkçe (SP2)

arkadaşım aradaki farklar öyle senin dediğin kadar çok değil( tabi burada satılan versiyonlarda amerikada farklı konfügrasyonla satılıyor olabilir)

ilk bakışta farklılıklar ekran .işletim sistemleri ve birinde 4 lü diğerinde 5 li kart okuyucusu okadar... Ama ki benim bilmediğim ve göremediğim bazı farklılıklar varsa uyarın da bilelim arkadaşlar yakın zamanda içinde bende almayı düşünüyorum çünkü bu modeli...

white man senin tercihin gayet güzel daha alalı ne kadar olduki hemen değiştirmekten bahsediyorsun yok çok paran varsa ve amerikadan getirme şansın o zaman git kendine DELL 9300 al...

• Alalı 1 ay oldu dostum. Çok param olduğu söylenemez, ama çok hatırlı dostum var :) Para mühim diil. Bir şekilde çözülür, ama benim 1694 iyi bir makina değilse o kötü işte. Çok anlamam notebooktan. Değiştirebilirim heran...
  • senin 1694 iyi makine hatta tr de alınabilecek en iyi makinlerden biri...
  • beyler sizce ne alınmalı 8104 mü Ferrari mi?
  • 8104
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.