Şimdi Ara

hamster almayı düşünüyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ben bi hamster almayı düşünüyorum ama malum ilerisi kış ve daha küçük bişi alıcam bulunduğum oda soğuk neyle izole edebiliirm.Almayı çok istiyorum ama benim tek sıkıntım oda kapalı olacağı için kocu olurmu ? olmaması için nekadarda bi temizlemem lazım içine sıkcak sprey falan yok eyer kokar diyorsanız bi sürelik almayı düşünmicem hamster bakmış olanlar yardım edin bi lütfen burda tanıdığım kimse bundan anlamıyo

• Sen bir alda gerisi gelir merak etme beniökiler doğurdu :D
  • İki tane besledim biri zatürreden öldü. Diğerini de birine verdim.

Bakımı zordur. Bir tür fare olduğu için durmadan pislik yapar. Pisliğini yattığı yerin altına biriktirir ve çok sık koku yapar, bu yüzden devamlı temizlik yapılmalıdır. Sıcak bir yerde muhafaza edilmeliler çünkü havadan nem kapacak kadar zayıftırlar. Pek evcil değiller. Dişiler daha sakinken erkekler ısırdığı yeri kanatacak kadar güçlüdürler. En iyi beslenebilecek yer bence büyük bir akvaryumdur. İçine oyun oynayabileceği yerler yapabilrsiniz. camı kemiremezler ve tırmanamazlar. Camın temizliği metal kafeslere göre de daha kolay oluyor. Bu yüzden bakımı da daha kolay olur. Beslemesi çok kolaydır. Meyve kabuğu ve yeşillik yerler. Çok da iştahlı değiller. Egzersiz ihtiyaçları çok yüksektir. Tekerlek şart. Ben ilk beslediğime tekerlek koyamamıştım ve göbek yapmıştı Ev içinde kaybederseniz aramayla bulmanız imkansız. Karanlık köşelere gizlenirler. bir adet marul bulmanızı kolaylaştırır. Bulamazsanız muhtemelen bir delikte ölürler. Tavsiyem; almayın

• eğer alıcaksan mutlaka dişlerine bak küçükte olsa sana yaşlı olanı kakalaya biliolar, dişlerinin çürük olmamasına dikkat et, kafes alıcaksan öle çok küçük bişi alma içinde çabuk sıkılıyolar, monitörün ekranı büyüklüğünde bi kafes al , kafesin içine tuvalet kağıdı rülosu falan koy içine girip çıkmayı seviolar, kafesi haftada bi kere falan temizle, temizledikten sonra sinirleniyolar bıraktıkları kokular gitti diye falan ama dert etme, kafesin içindeki o silindiri iyi seç fazla ses çıkarmamasına özen göster çünkü hamsterlar geceleri çok hareketli oluyolar çemberde dönerken sesten rahatsız olabilirsin, o yüzden ancak eline akşama doğru kalktıktan sonra alabilirsin, nezle grip gibi şeylerden onlarda etkileniyo o yüzden hasta olursan falan fazla yaklaşma, başka da aklıma bişi gelmio, bide eline düşerse fındık ceviz falan ver, ama tuzlu şeyleri asla verme hökelanın dediği gibi bakımı zordur ama bazen çok komik oluyolar.bazenleri bzim muhabbet kuşuyla kovalamaca falan oynuyolar dehşet komik gözüküyolar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.