Şimdi Ara

Hamster alacaklar için rehber. (Gonzales) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
749
Cevap
16
Favori
351.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: O.Bora

quote:

Orjinalden alıntı: PeterPetrelli

Hiç olmadı büyük alışveriş merkezlerindeki pet shoplardan alırsın. Profilo AVM gibi.

bende profilo daki pet shoptaki abiyle konuştum epey anlattı .. bende çok istiyorum bi fiyat almak için gittim, düz hesap 100liraya patlıcak bana .. talaş,2farecik,güzel bi plastik ev çarklı,evde gezmesi için topu,maması falan .. ama tek sorun ben hiç hayvan beslemedim dolayısıyla korkuyorum elime alamam ben onu, adam ısırmaz falan dedi ama alamadım. bi tanesi kafesin kapağını açınca koşa koşa geldi, çok güzeldi ya onu görünce dahada heveslendim ama şu ele alma işine alışmam lazım nası yapıcaz bunu

Vallahi alışırsın diyeceğim çünkü olacak olan budur. Mümkünse küçükken al daha iyi alışırlar sana ama buradkai asıl bproblem senin alışmandı değil mi? Neyse şevkatle yaklaşırsan korkmayacağına eminim.

• Yav olaya bakın güleyimmi ağlayayim mi:

Sonradan aldığım 2 hamsterı annemin bir arkadaşına verdik 1-2 haftalığına bakması için, çok sevmiş efendiciğime.

Bunlar eve bi geldi kocaman olmuşlar, şişmişler popoları afedersiniz sarkmış büzüşmüş Resmen obezite olmuşlar. Hey allahım güleyimmi ağlayayim mi olaya bak

Her gün bi avuç yem atmış bunlarda kıtlığa gireriz diye yarıdını depo etmiş yarısınıda yemişler.

Diyete soktum vallahi çarkda 5 sn dönemiyor hantallaşmışlar

Tövbe yarabbim ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Werner Heisenberg -- 17 Ağustos 2008; 15:38:59 >

• . sopanın önüne yem bağla sopayıda sırtına bağla yem ağzının önüne gelcek şekilde . Koşsun dursun yakalamak için

Geçmiş olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: .MstF.

. sopanın önüne yem bağla sopayıda sırtına bağla yem ağzının önüne gelcek şekilde . Koşsun dursun yakalamak için

Geçmiş olsun

Vallahi yapacam ya.

• Çok güzel topic olmuş ya.Alacağım yok ama okudukça alası geliyor insanın.
  • Geçen gun gittik petshopa adama sordum akvaryumda beslenmez hamster giyor. Akvaryumun koöşelerimdeki silikonları yermiş. Dogrumu acaba yoksa adam kafes satmayamı calısıyor
  • Arkadaşlar Bende Dwarf Hamster Almaya Karar Verdim 2 Tane...

Şu Cinsden ;

Hamster alacaklar için rehber. (Gonzales)

Kafes Olarakda SuperPet ClitterTrail X, PennPlax Sam 8 ve PennPlax Sam7 Modellerini Beğendim.

Sorularım ;

1)En Üstteki Kafesin Çark Kısmı Beni Biraz Endişelendiriyor Garip Bi Tasarımı Var. Kullanan Varmı Hamsterlar Verimli Şekilde Döndürebiliyorlarmı?

2)Hangi Kafes Daha İyidir Dwarf Hamsterlar İçin

3)Diğer bi Sorum İse Aşağıdaki Resimdeki Tünel Parçalardan Alsak Bu Dediğim Kafeslere Sağ Tarafta Duran Sarı Boruyu Ellemeden Sorunsuz Şekilde İstediğimiz Şekili Verip Kafesin İstediğimiz Yerine Monte Edebilirmiyiz.

4)Dwarf Hamster Seçimim Nasıl. Yoksa Normal Hamster mı Almalıyım. Uzun Tüylü Çok Büyük Olmayan Çokda Hareket Etmeyen Bide Tabiki Habire Isırmayan Bi Cins Olsun İstiyorum... Seçimim Doğrumu

5)Ankarada Oturuyorum Güvenilir (Hastalık Riski Olmayan Temiz vs..) Olarak Nerden Alabilirm. Aynı Şekilde Kafeside Netten Sipariş Vermeyi Düşünüyorum Ama Stokda Olan Ürün Bulamadım. Bildiğiniz Güvenilir Site Adresi Yada Bu Ürünü Satın Alabileceğim Bir Mağaza Biliyormusunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 19 Ağustos 2008; 2:08:51 >

• muhabbet kuşları çift olarak yaşayınca insanlara pek alışamıyolar. hep beraber takılıyolar. hamsterlarda durum farklı sanırım? ufaklıktan beridir içim de bi istek var hamster almak için. şu çemberlerinden de alıcam ucuna bi motor bağlıcam o döndükçe karşısındaki ledler sırayla yanıcak. mesela hamsterlar böyle görsel olayları idrak edebilirlermi? yani bi bakıyo kendi döndükçe ışık yanıyo durunca sönüyo. ışığın yanması için çemberi daha çok çevirir mi? biraz karışık oldu ama
  • Benimki anca yatıyo sıkılmıyo mu bütün gün anlamadım ki
  • quote:

Orjinalden alıntı: cidik

muhabbet kuşları çift olarak yaşayınca insanlara pek alışamıyolar. hep beraber takılıyolar. hamsterlarda durum farklı sanırım? ufaklıktan beridir içim de bi istek var hamster almak için. şu çemberlerinden de alıcam ucuna bi motor bağlıcam o döndükçe karşısındaki ledler sırayla yanıcak. mesela hamsterlar böyle görsel olayları idrak edebilirlermi? yani bi bakıyo kendi döndükçe ışık yanıyo durunca sönüyo. ışığın yanması için çemberi daha çok çevirir mi? biraz karışık oldu ama

Böyle birşey mümkün, zxeki hayvanlar sonuçta

@.:BBR:.

Hocam dwarf alın, ayrıca 2.ve3. plastik evler daha hoş duruyor. Onları tercih edebilirsiniz. O boruyuda sorunsuz takabilirsiniz. Online sipariş içinde bir site bende henüz bulamadım ama bulursam sizede tavsiye ederim.

Bu arada 2.nesil hamsterlarım dün doğum yaptı 4 adet küçük kırmızı yaratıklar dünyaya geldi. Fotoğraf koyarım 1-2 gün içerisinde.

• zamanında ne ağlamıştım aldırmak için almadılar
  • Benim istediğim gibi hamster bulamadım.Zaten annemde istemiyor
  • Saol PeterPrelli

CritterTrail X Modelini Aldım..

Fakat Benim Gonzalesler Yukardaki Çarka Çıkmıyorlar Ne Yapmam Lazım Kafese Monte Edilen Plastik Çarklardanmı Almam Lazım ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 20 Ağustos 2008; 15:50:18 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: .:BBR:.

Saol PeterPrelli

CritterTrail X Modelini Aldım..

Fakat Benim Gonzalesler Yukardaki Çarka Çıkmıyorlar Ne Yapmam Lazım Kafese Monte Edilen Plastik Çarklardanmı Almam Lazım ???

hocam bende de gonsales var kafes ufak olduğu için plastik çarklardan var hiç binmiyor gonsaleslerin işi dönmemekmiş

Valla ben de kredi kartı bulsam bi tane kafes alacam da bulamıyoum malum öğrencilik anca taksitle alabiliyoruz
  • bende alıcam gonzales ama koku yapar diye korkuyorum bide bursada evde dolastırma toplarını sordum 2 petshop a 30 ytl dediler bana pahalı geldi ucuz bulabileceğim bi yer bilen varmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: LoSYoN

bende alıcam gonzales ama koku yapar diye korkuyorum bide bursada evde dolastırma toplarını sordum 2 petshop a 30 ytl dediler bana pahalı geldi ucuz bulabileceğim bi yer bilen varmı?

ben 3 haftadır fırsat bulup temizliyemedim hamsterla aynı odada kalıyorum problem yok (birazdan temizlemeyebaşlıyorum ama ) ben büyük boy topu 14 liraya mı ne almıştım internetten alırsanız daha ucuza gelir
  • quote:

Orjinalden alıntı: LoSYoN

bende alıcam gonzales ama koku yapar diye korkuyorum bide bursada evde dolastırma toplarını sordum 2 petshop a 30 ytl dediler bana pahalı geldi ucuz bulabileceğim bi yer bilen varmı?

Evet, netten araştırın.

Bende 3günlük yavrulara dokunamadığım için değiştiremiyorum talaşları.
    Bugün doğrumaz yarın değiştiririm diye diye doğurdu hayvancağız ve pis koktular iyice.

• @iyikötüçirkin , sen almalarını istersen almazlar gidip alıcaksın .. o zaman alışırlar .. ama eve girememe gibi bi ihtimalde var onu göze al

@LoSYoN , 15lira civarında o toplar sen nerde sordunki? İstanbuldaysan Profilo daki petshop 15liraydı ..

he Bursadaymışsın .. yinede aklında olsun ..

bu arada ben hala alamaadım ya elime alamıyorum ürperiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.Bora -- 23 Ağustos 2008; 12:19:20 >

• Selam Bende Demin Aldım Erkekmi Dişi Mi Bilmiyorum Ama 4 Aylık Aldım...Şimdi Bir Kaç Sorum Olucak ;
    1-Erkekmi Dişimi Olduğunu Nasıl Anlıycam ??
    2-Ben Buna Yem Verdim Ama Hiç Yemiyor Birde Sürekli Tava Tırmanıp Yere Düşüyo Bir Zararı Olurmu
    3-Kafesin Altına Gazete Koydum Üstüne Talaş Döktüm Sürekli Gazeteyi Kemiriyo Altına fln Giriyor Hiç Yemlerinden Yemiyo (Özel yem Aldım Karışık Çekirdek Mısır ve ne olduğunu bilmediğim şeyler war içinde
    4-Yemlerini Hangi Aralıklarla Ne Kadar ve Ne Zaman Vermeliyim

Cevaplarınız İçin Şimdiden Teşekkürler
  • @JustinPeace

1- 4-5 aydan sonra cinsel organları beli olur, yani görebilirsin sanırım.
    2- Vallahi yatıp yuvarlanması normalde yemleri niye yemiyor acaba. Yada biraz ürkek olduğu için talaşlara saklayıp gece yiyorda olabilir. Evde elma,armut,şeftali varsa küçük parçalar halinde at bakalım yiyecekmi. Maydanoz vs de olabilir.
    3-Talaşları yırtamadığı için gazeteye dadandı demekki. Ben hiç gazete koymuyorum sende öyle yap istersen.
    4-1 tane hamster sanırım o zaman 3-4 günde 1 yarım avuç koyarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Werner Heisenberg -- 24 Ağustos 2008; 14:53:39 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.