Şimdi Ara

Hamster alacaklar için rehber. (Gonzales) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
749
Cevap
16
Favori
351.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bach

Evler çok pahalı ya , Kuş kafesi iyidir . Kaçamaz kolay kolay hem kafesin altı çıkarılır olduğundan temizlemesi kolay olur .

Ortalama aylık kaç para yer bunlar ?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: .MstF.

Evler çok pahalı ya , Kuş kafesi iyidir . Kaçamaz kolay kolay hem kafesin altı çıkarılır olduğundan temizlemesi kolay olur

Evet bende alıcam.Kocaeliden bana satabilicek birisi çıkarsa lütfen benle temasa geçsin.

Sorularım var bu arada.
    1-Bunlar tek başına yaşayabilirlermi ?
    2-Plastik,büyük herşeyi eksiksiz olan akvaryumun fiyatı ne kadardır ?
    3-Bunların aylık masrafları ne kadardır ?
    4-Alıcağım zaman yaklaşık 3-4 haftalık olmasını istiyorum.Bunu nasıl anlarım ?
    5-Bir hamsterin gonzales olduğu nasıl anlarım ?
    Biraz fazla soru oldu ama cevaplar için şimdiden teşekürler

• quote:

Orijinalden alıntı: tahqra

quote:

Orjinalden alıntı: .MstF.

Evler çok pahalı ya , Kuş kafesi iyidir . Kaçamaz kolay kolay hem kafesin altı çıkarılır olduğundan temizlemesi kolay olur

Evet bende alıcam.Kocaeliden bana satabilicek birisi çıkarsa lütfen benle temasa geçsin.

Sorularım var bu arada.
    1-Bunlar tek başına yaşayabilirlermi ?
    2-Plastik,büyük herşeyi eksiksiz olan akvaryumun fiyatı ne kadardır ?
    3-Bunların aylık masrafları ne kadardır ?
    4-Alıcağım zaman yaklaşık 3-4 haftalık olmasını istiyorum.Bunu nasıl anlarım ?
    5-Bir hamsterin gonzales olduğu nasıl anlarım ?
    Biraz fazla soru oldu ama cevaplar için şimdiden teşekürler

Alıntıları Göster
    Su kaplumbağası besliyorum fakat kafamda gonzales almak vardı ama 1-2 yıl yaşamaları hiç de hoşuma gitmedi çabuk bağlanırım böyle şeylere o yüzden biraz vazgeçtim bu işten. Hem bayaa masraflı iş.

Ona ayıracağım bütçe ile büyük bir akvaryum alıp içine bi sürü balık atmayı düşünebilirim bana daha cazip geldi

bilgiler için tşk ler

• quote:

Orijinalden alıntı: RSnazdrovia

Su kaplumbağası besliyorum fakat kafamda gonzales almak vardı ama 1-2 yıl yaşamaları hiç de hoşuma gitmedi çabuk bağlanırım böyle şeylere o yüzden biraz vazgeçtim bu işten. Hem bayaa masraflı iş.

Ona ayıracağım bütçe ile büyük bir akvaryum alıp içine bi sürü balık atmayı düşünebilirim bana daha cazip geldi

bilgiler için tşk ler

Alıntıları Göster
    - Şimdi Gonzales olup olmadığını ne çok küçük nede çok büyük olmasından anlayabilirsin. Zaten 90% Gonzales satılıyor Türkiyede.

- Aylık masraf demiyelimde talaşı ve yemi aldıktan sonra o yem bozulmadığı taktirde 6-7 ay gider. Zaten talaş harmanlanıp konduğu için uzun yıllar yetecektir.

- 2-3 haftalık olup olmadığını anlamak kolay, bebeklikten çıkmış hamster yavruları şu robovskilerden birazdaha büyük olur yada aynı boy gibi. Bunlardan alırsanız sizinle beraber büyür size alışır. Yani PC başında omzunuza koyun orda uyur bile.

- Ayrıca o pahalı evlerede gerek yok 2 tane olsa bile ortaboy bi akvaryum yeter. Kuş kafesi olacaksada telleri sık aralıklı olsun iskelet sistei olmadıkları için çok rahat kaçabilirler.

- Dediğim gibi yavruyken alırsanız size alışır ve oyun oynar sizinle.

@ArkandayIM

Bende 1.5yıl su kablumbağası besledim. Onlarda yine küçükken aldığım için alışmışlardı bana. Normalde tırsak olan bu hayvanlara dokunduğunuzda kafsını felan çeker ama bendekilerin kafasını okşuyorum o derece. Çok tatlı hayvanlar 3-5 tane alacaksın balkona koydunmu güneş banyosu yaparlar.

Ayrıca eklemeyi unuttuğum çok önemli bir detay daha var.

Şuy suluklar yine 5 lira civarlarındadır. Yani akvaryumunuz varsa talaş+yem+suluk 20 liradan fazla tutmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Werner Heisenberg -- 6 Ağustos 2008; 3:57:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Werner Heisenberg

- Şimdi Gonzales olup olmadığını ne çok küçük nede çok büyük olmasından anlayabilirsin. Zaten 90% Gonzales satılıyor Türkiyede.

- Aylık masraf demiyelimde talaşı ve yemi aldıktan sonra o yem bozulmadığı taktirde 6-7 ay gider. Zaten talaş harmanlanıp konduğu için uzun yıllar yetecektir.

- 2-3 haftalık olup olmadığını anlamak kolay, bebeklikten çıkmış hamster yavruları şu robovskilerden birazdaha büyük olur yada aynı boy gibi. Bunlardan alırsanız sizinle beraber büyür size alışır. Yani PC başında omzunuza koyun orda uyur bile.

- Ayrıca o pahalı evlerede gerek yok 2 tane olsa bile ortaboy bi akvaryum yeter. Kuş kafesi olacaksada telleri sık aralıklı olsun iskelet sistei olmadıkları için çok rahat kaçabilirler.

- Dediğim gibi yavruyken alırsanız size alışır ve oyun oynar sizinle.

@ArkandayIM

Bende 1.5yıl su kablumbağası besledim. Onlarda yine küçükken aldığım için alışmışlardı bana. Normalde tırsak olan bu hayvanlara dokunduğunuzda kafsını felan çeker ama bendekilerin kafasını okşuyorum o derece. Çok tatlı hayvanlar 3-5 tane alacaksın balkona koydunmu güneş banyosu yaparlar.

Ayrıca eklemeyi unuttuğum çok önemli bir detay daha var.

Şuy suluklar yine 5 lira civarlarındadır. Yani akvaryumunuz varsa talaş+yem+suluk 20 liradan fazla tutmaz.

Alıntıları Göster
    yani 20 lira 7 ay gider mi diyosun?

Talaşı anlamadım sigara paketi kadar talaş nasıl yıllarca yetiyor

Birde Bir yere gitcem hamsterimide yanımda götürcem illa kafeslemi götürülür ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bach -- 6 Ağustos 2008; 8:54:47 >

• quote:

yani 20 lira 7 ay gider mi diyosun?

Talaşı anlamadım sigara paketi kadar talaş nasıl yıllarca yetiyor

Birde Bir yere gitcem hamsterimide yanımda götürcem illa kafeslemi götürülür ?

Alıntıları Göster
    Sigara kartonuyla aynı boyutta poşetlenmiş talaşlar.

Kutuda götürürsün ne büyük ne küçük ama hava alacak delikleri olsun. Birde yem olsun içinde.

Cebinde götürenler var.

• quote:

Kutuda götürürsün ne büyük ne küçük ama hava alacak delikleri olsun. Birde yem olsun içinde.

Cebinde götürenler var.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: PeterPetrelli

Cebinde götürenler var.

Şu fiyatta anlaşalım yav

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: PeterPetrelli

Cebinde götürenler var.

Şu fiyatta anlaşalım yav

Alıntıları Göster
    Çok tatlılar ve rehber çok güzel ellerine sağlık

• quote:

Orijinalden alıntı: Genesis.

Çok tatlılar ve rehber çok güzel ellerine sağlık

Alıntıları Göster
    Yaklaşık 4 haftalık gonzales alıcam.Rengi açık kahverengi-beyaz karışımı olucak.Fiyatı görüşürüz.Başka şehirlerden yollanırsada olur.Cinsiyeti erkek olsun.İletişim: talha____@hotmail.com (4 tane alt tire var)
    İyi forumlar

Konu açmıştım ama burayada yazıyım dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tahqra

Yaklaşık 4 haftalık gonzales alıcam.Rengi açık kahverengi-beyaz karışımı olucak.Fiyatı görüşürüz.Başka şehirlerden yollanırsada olur.Cinsiyeti erkek olsun.İletişim: talha____@hotmail.com (4 tane alt tire var)
    İyi forumlar

Konu açmıştım ama burayada yazıyım dedim.

Alıntıları Göster
    Bazı arkadaşlar evde gezebileceğinden şüpheliler ama merak etmeyin gayet rahat dolaşıyor ama evde saklanabileceği çok alan varsa bazen bulman 1 haftayı bulabilir

Ben üni öğrencisiyim ve dediğiniz şeylerin hiçbirini alamadım.Çöp kovası almıştım geniş birşey onu yuvası yaptım

Yiyecek olarakta ben pişmişini yerken oda kuru makarna yiyordu

Ve gayette güzel geçiniyorduk.Taki şerefsizin birisi onu çalana kadar

Neyse bunları beslemek o kadar zor birşey değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: marophat

Bazı arkadaşlar evde gezebileceğinden şüpheliler ama merak etmeyin gayet rahat dolaşıyor ama evde saklanabileceği çok alan varsa bazen bulman 1 haftayı bulabilir

Ben üni öğrencisiyim ve dediğiniz şeylerin hiçbirini alamadım.Çöp kovası almıştım geniş birşey onu yuvası yaptım

Yiyecek olarakta ben pişmişini yerken oda kuru makarna yiyordu

Ve gayette güzel geçiniyorduk.Taki şerefsizin birisi onu çalana kadar

Neyse bunları beslemek o kadar zor birşey değil.

Alıntıları Göster
    Aslında bende çok istiyorum güzel tatlı bir hamster fakat annem ''aaaa hiç olurmu bildiğin fare evde besleyemeyiz asla'' diyor.

Bir gün habersizce bir hamster alıp ve geldiğimde neler olacak çok merak ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: head

Aslında bende çok istiyorum güzel tatlı bir hamster fakat annem ''aaaa hiç olurmu bildiğin fare evde besleyemeyiz asla'' diyor.

Bir gün habersizce bir hamster alıp ve geldiğimde neler olacak çok merak ediyorum

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: head

O zaman sakın yere filan bırakayım deme

Yada bırak gitsin işin zevki çıksın

• quote:

Orijinalden alıntı: head

Alıntıları Göster
    quote:

benim annem de öyle derdi. şimdi elinden düşürmüyor,en güzel yiyeceklerle besliyor

ben habersizce aldım getirdim geçen yıl. annem onun olduğu odaya bile giremiyordu. 1 hafta sonra götürün geri verin bunu parasını da istemiyoruz diyin almazlarsa falan dedi,sonra götürecektim,babam dayanamadı götürme dedi,ben de sen mi bakacan dedim,evet dedi

alışıyorlar,dediğim gibi annem çok seviyor keratayı. ben hiç bakımıyla uğraşmıyorum,arada bi yiyecek veriyorm,oynuyorum,seviyorum,izliyorum.bütün bakımını babam gönüllü olarak yapıyor

bu arada,bu beyaz ve kırmızı olanların türü de mi syrian? yavruyken almıştım şimdi epey büyüdü,fakat ne yaptıysam elimde uyumaya alıştıramadım

• quote:

Orijinalden alıntı: denizza

quote:

benim annem de öyle derdi. şimdi elinden düşürmüyor,en güzel yiyeceklerle besliyor

ben habersizce aldım getirdim geçen yıl. annem onun olduğu odaya bile giremiyordu. 1 hafta sonra götürün geri verin bunu parasını da istemiyoruz diyin almazlarsa falan dedi,sonra götürecektim,babam dayanamadı götürme dedi,ben de sen mi bakacan dedim,evet dedi

alışıyorlar,dediğim gibi annem çok seviyor keratayı. ben hiç bakımıyla uğraşmıyorum,arada bi yiyecek veriyorm,oynuyorum,seviyorum,izliyorum.bütün bakımını babam gönüllü olarak yapıyor

bu arada,bu beyaz ve kırmızı olanların türü de mi syrian? yavruyken almıştım şimdi epey büyüdü,fakat ne yaptıysam elimde uyumaya alıştıramadım

Alıntıları Göster
    Benim de evimde hamster var.İlk gonzales alacaktım ama adam önermemişti.Şimdi2 tane almayı düşünüyorum.

@denizza

Hamsterı elinde uyutmak istiyorsun çok mıncıklamamalısın.Yoksa uyanıyorlar hemen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi älg -- 7 Ağustos 2008; 17:27:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: älg

Benim de evimde hamster var.İlk gonzales alacaktım ama adam önermemişti.Şimdi2 tane almayı düşünüyorum.

@denizza

Hamsterı elinde uyutmak istiyorsun çok mıncıklamamalısın.Yoksa uyanıyorlar hemen

Alıntıları Göster
    hiç mıncıklamıyorumki uyurken alıyorum koyuyorum,30 sn kalıyor,sonra koklamaya başlıyor,tek gözünü açıyor,vınn

• quote:

Orijinalden alıntı: denizza

hiç mıncıklamıyorumki uyurken alıyorum koyuyorum,30 sn kalıyor,sonra koklamaya başlıyor,tek gözünü açıyor,vınn

Alıntıları Göster
    Gözünü kapıorum uyuyor benim ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: älg

Gözünü kapıorum uyuyor benim ki

Alıntıları Göster
    İyi bir ikili omuşsunuz o zaman.
  • quote:

İyi bir ikili omuşsunuz o zaman.

Alıntıları Göster
    Bu konuda yazanların hepsini okudum ve okuduktan sonra içimde büyük bir istek oluştu hamsterlara karşı. Para biriktirip hamster + iyi plastik ev alacağım. Anneme söylememem lazım alana kadar, yoksa asla eve sokmaz onu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Meshhead

Bu konuda yazanların hepsini okudum ve okuduktan sonra içimde büyük bir istek oluştu hamsterlara karşı. Para biriktirip hamster + iyi plastik ev alacağım. Anneme söylememem lazım alana kadar, yoksa asla eve sokmaz onu.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: UmuT

Emrivaki yap annen gördüğü anda sever o hayvancıkları :)

• Bu Topici Okuyunca Benimde İçimde Çok Büyük Bir İstek Oluştu Zaten Uzun Zamandan Beri Böyle Yanımda Bir Ufak Dost Hayvan Arayaşındaydım (Dostum Olmadığından Değil Warda Ne Biliyim İşte Hayvanları Çok Severim).Şimdi Ben Gonzales Almayı Düşünüyorum Ama Birkaç sroum Olucak ;
    -Balıkların o yuvarlak Cam Famouslarında Yaşayabilirlermi ?
    -Ne Yerler Ne İçerler Yiyceklerini Nerden Edinebilirim Yada biri demişti kuru makarna veriyorum diye yerlermi makarna ?
    -Çift Almayı düşünüyorum Bizim burda Hayvan Kurumu Var Orda Bulunurmu bilmiyorum ama hemen gidip bakıcam
    -Bunların Böyle Aşıları Fln Olurmu ?
    -Bana Aylık Yemleri fln Ne Kadar Patlar Sizce

Cevaplar İçin Şimdiden Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoeTy -- 8 Ağustos 2008; 14:03:50 >

• Birde İstanbul Avrupa Yakasında Hamsteri Nerde Bulabilirim Hamster Satan bir Yer Biliyormusunuz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.