Şimdi Ara

HAMILE BIR KADININ DARP EDILMESI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
3
Favori
7.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
225 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: notguest

Yazinin genel izlenimi objektiflikten çok uzak

Muğla valiliğinden bir açıklama yapılmış : http://www.mugla.gov.tr/kamuoyuna-duyuru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DEC45E33 -- 5 Ağustos 2020; 21:5:26 >
  • Böyle bir olayı yaşayan kişinin nasıl anlatmasını bekliyorsun ?

• Spitzig kullanıcısına yanıt

Tabi tabi aslanım yaparsın o dedikleri kesin yani yüzde yüz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adorer

O yazilanlara neden inanayim ? Karsi tarafida dinlemek gerek

Gereksiz çıkıntılık yapma ya inanmıyorsan niye girdin konuya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLGz -- 5 Ağustos 2020; 22:37:40 >
  • Çok önyargılı yaklaşıyorsunuz. Hiç bir şey göründüğü gibi çıkmıyor bu ülkede.

Bu diş hekimi arkadaşın anlatmış olduğu hikaye tutarsız. Bir insan, akıllı mantıklı birisi kendisine arkadan defalarca vuran bir araca inip taş atmaz. İçinden çıkan birine taş atıp kafasını yarmaz. Bunları neden yapmış, o an ne düşünmüş bilmiyorum ama hikaye ayrıntıları ile açığa çıkana kadar yargısız infaz yapmamak lazım. Yanında hamile eşini düşünmen gerekirken üstünüze süren bir magandaya fırsat bu fırsat diyip araçtan inip saldırmak o kisiyi iyice kışkırtır.

Umarım adalet yerini bulur, bir sonuç alabilirler ve eşi bebeği sağ salim dünyaya getirebilir.

• quote:

Normalde böyle konulara yorum yapmam ama yazdığını görünce dayanamadım.

Neyini dinliceksin be kardeşim yapmayın etmeyin hamile kadını darp etmenin ne haklı gerekçesi olabilir ???

Normalde her tartışmada ve kavgada tabii ki her iki tarafıda dinlemek gerekir söylediğin gibi ama bi adam o.çocuğu olsa yanında kadın varken dövülmez ayrıca hamile kadına yada bi kadına yumruk atmak ne demek ya .

Kısas kıyamete kalmaz diye çok güzel bi söz var böyle itler illa ki bi gün adamına denk gelirler de görürler dünyanın kaç bucak olduğunu ...

• Polise siyasetçilere dalkavuk din adamlarına sınırsız yetki verir her refarandumda evet derseniz olacağı budur.

• Haklı yada haksız HAMİLE bir bayana el kaldırmak ne demek? Muhtaç kalasın inşallah merhamete...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2DEC45E33

Ya o şerefsizlerin neredeyse çifti öldürmedikleri kalmış, umarım şikayetini yeniler.

Alıntıları Göster

Normalde öyle olması lazım ama ne yazık ki bizim hukuk sistemimiz geç ve yanlış işliyor, şikayeti yenilemesinden dolayı bela olurlarsa diye dedim. Gerçekten insanlar tuhaflaştı çatacak yer arıyorlar.

• Her zaman söylemişimdir tekrar söylüyorum trafikte kimseyle münakaşaya girmeyin.

Ayıya dayı diyip geçin.

Çünkü adalet aramak genelevde bakire aramaya benziyor artık.

Bu ülkede delikanlılık hiçbir işe yaramıyor sonu hüsranla bitiyor.

Bu yüzden akıllı hareket etmek gerekir.

• RagosSyn R kullanıcısına yanıt
    yazık kafana. demek senin eşine hemde hamile olan eşine bunu yapacaklar ve sende oturacaksın. kusura bakma benim için artık katli vaciptir. bana vurabilir dayak yiyebilirim ama hamile bir kadına hele ki eşime bunu yapacak insani yerle bir ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spitzig -- 5 Ağustos 2020; 23:59:1 >
  • Up konu canlanmali

• UP

• Umarım csb'dir.

• eflatun45 E kullanıcısına yanıt

Eksikleri gerçi yazmışsınız ama anlamayanlar için tamamlayayım;

Suç olduğunu bile bile öndeki arabadan ve hız limitinden hızlı gidiyor ve takip mesafesine uymuyorsunuz, virajlı yollarda öncekinin tamponuna yapışıp dakikalarca sellektör ve korna ile taciz ediyorsunuz(bunlar direk kaza sebebi ve hemen hergün bu tipler yüzünden ölümden dönüyorum), daha sonra fırsatını bulunca solluyorsunuz, yanından geçerken eşi yanında olduğunu bile bile küfür edip el kol hareketi yapıyorsunuz ve önüne geçer geçmez gıcıklığına frene basıyorsunuz.

Ama bütün bunlara rağmen adamın sinirlenmemesini bekliyorsunuz. Sonra adam sizi yine solluyor.

ve adam sizi geçti diye gelip arkadan çarpıyorsunuz(takip mesafesine uymadığınız için adam frene bile bassa bile her şekilde siz suçlusunuz), sonra da önünü kesiyorsunuz.

Ama adam sinirlenip taş attı diye siz mağdur oluyorsunuz ve her adamı dövüyorsunuz. Lüks aracınız da var tabi. Kadın da olsa erkek de olsa eşini korumak için insan araya girer.

Şikayetin geri aldırılması ve savcının buna dikkat etmemesi hem polisler hem de savcı için malpraktisten de öte görevi kötüye kullanmaya kadar suç teşkil edebilir, acilen soruşturulması ve adil bi karar için mahkemeye gidilmedi gerekir.

Ben iyi ki bu adamın yerinde değilim, hamile eşime bişey olsa o abi kardeş her ikisinin de evini basar kendileri hariç tüm ailesini cezalandırırdim. Ama adalete güvenim tam, diğer savcılar ve hakimler gereğini yapacaktır. O yüzden kimse kendi adaletini sağlamamalı. Yoksa bu olaylar hergün yaşanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 6 Ağustos 2020; 3:35:54 >

• jerryyyy J kullanıcısına yanıt

Yolda yürümeyi haketmeyen ne kadar kro varsa lüks araçlara biniyor ve hız limitlerini aşıyor da ondan. Yazık ülkemin doktorunun arabası magandalarınkinden daha lüks değil.

• Biri akıl versin 8 yıl profesyonel olarak dövüştüm milli kadroya girdim . Bunları okudukça yanımda silah taşımak istiyorum bulmak benim için zor değil , sadece yaşamak istemek eşime karşı bu şekilde bir pısırık olmamak doğmamış çocuğumu korumak . Erkeklik gururumu koruya bilmek için bu 2 adamı öldürmek bencillik mi yada bu tip insanlar daha ileriye gide bilir düşüncesi ile ikisine de sıkmak mı lazım yani anlamıyorum o kadar alttan aldığım olay var hasmım olsa sevgilisinin anasının babasının çocuğunun yanında dokunmam ama bu olayları okuyunca herkes kahpe olmuş içerden çıkamayacak olsam da yapmalı mıyım diye düşünüyorum bu ülkenin savcısı bile bizim can güvenliğimizi düşünmüyor
    Bir olaydan bahsedeyim arkadaşım eski kız arkadaşını aradı diye erkek arkdaşı yanında silahla gelip tehdit etmiş ben yoktum malesef en azından kapatırdım en son da öyle oldu müdahil olduğumda 2 tarafı yüzleştirip kapattık şükür ama arkadaşım ses kaydına alıyor çocuk açıkça tehdit ediyor bıçaklama ya çalışıyor . Polise gittiğimizde tamam şikayetiniz i sıraya aldık diyor . Çocuk tehdit etti abi diyoruz adam vurulursa ne olacak silah çekerse 155 i arayın dedi . Babama anlattım kanıtlarla savcılık a gitmeliydiniz dedi tamam dedim bu olayda yanlış yaptık ama bunları okuduğumda anladım ki savcılıkta çözmeyecek olayı bir akıl verin kendimizi nasıl koruyacağız

• 01001101 kullanıcısına yanıt

Kadının kocasının yaptığı şeyleri bilmiyorum, haksızsa bile kesinlikle savunmuyorum ama yanında eşi olan bi adamı salıcaksın. Tanıyosan hesabını sonra görürsün ama eşinin yanında darp etmek bence delikanlılığa yakışmayan hareketler. Gurur kırıcı, geçmicek takıntılar bırakabilecek bir durum. Açık söyliyim normalde alttan alıp kavgadan kaçınma yolunu tercih ederim belaya bulaşmamak için (çok zorda kalmazsam). Ancak biri eşimin yanında beni bu denli taciz ederse yanımda emanet olsa gözüm döner ve hem kendi hayatımı hem karşı tarafın hayatını gözümü kırpmadan karartabilirim. Böyle durumlar süt kuzusu bir insanı bile aslana çevirebilir. Gerek yok böyle şeylere. Lise zamanlarında cahilken yaptığımız kavgalarda bile bu yazılı olmayan kurala hep uyduk.

• quote:

Eminim bu olaya akıl erdirmek zor ama Türkiye tamamen değişti artık adalet, eğitim yok ülkede polislere bile güven kalmadı eskiden bir şehit olduğunda insanlar yas tutardı şimdi normal gelmeye başladı.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.