Şimdi Ara

Hamam Böceği Besin Zinciri! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
9
Favori
53.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rockme.baby

quote:

Orijinalden alıntı: elektronikci_71

bu hayvanlarla ilgili daha önce araştırma yapmıştım birazcık bahsedeyim

*ölürken bile yumurtalarını bırakabilirler

*en çok sıvı yağ ve karbon hidrat(patates,ekmek kırıntıları) ile beslenirler

*sıvı yağ ve karbonhidrat bulamadıkları zaman birbirlerni yemeye başlarlar

*zararsızdırlar fakat tiksindirici görünümleri vardır

*antenleri sayesinde tehlikenin boyutunu bilebilirler

*yiyecek bulmak için genelde gece 02:00- 03:00 arasında yuvalarından çıkarlar

*yumurtalarnın kabuğu dış etkenlere karşı etkin bir koruma sağlar(henüz, bu böceklerin yumurtalarını eritecek kimyasal bir ilaç yoktur)

*çok güçlü DNA yapılarına sahiptirler , kullandığınız zehirlli kimyasalı kendi DNA larında işleyerek bağışıklık kazanabilme yeteneklerine sahiptirler

*bu hayvanların dış kabukları onları sıcaktan ve soğuktan korumak içindir sıcak ve soğuk ortamlardan etkilenmezler

*hamam böcekleri en fazla gemilerde bulunur ve gemiciler bu hayvanları ne yaptılarsa kurtulamamışlardır.

gemiciler bu hayvanlara kakalak derler.

gemicilerin bu hayvanlarla mücadelesinde kullandığı yöntem ;haşlanmış patates ve borik asit karışımıyla hazırlanmış tuzaklardır.

daha öncede bahsettiğim gibi bu hayvanların karbonhidrata ihtiyaçları vardır , patatesleri suda hafif haşlayıp püre haline getirirler, bu püreye borik asit katarlar(beyaz toz şeklinde bir kimyasal , eczanelerden temin edebilirsiniz),daha sonra bu karışımı güzelce yoğurup , küçk yuvarlak top haline getirirler, bu karışımı böceklerin yuvalarına yakın yerlere diplere vs koyarlar böcekler bu borik asitli patetes tuzağını yuvalarına götürmek isterler ve yuvlarına götürdüklerinde yuvadaki bütün hamam böcekleri zehirlenip ölür...

en etkili ve kesin çözüm budur...

gemicilerin kullandığı diğer bir yöntem ise şudur;

geniş bir pet şişeyi 8(1lt veya 2 lt lik cola şişeleri olabilir) kesip geniş olan kısma sıvı yağ koyarlar(sıvı yağ hamam böceklerinin temel besin maddesidir) bu sıvı yağla dolu pet şişeyi gene böceklerin yuvasına yakın bir yere koyarlar, böcekler antenleri sayesinde bu sıvı yağı bulup şişenin çine girer fakat geri çıkamazlar çünkü ayakları yağlanıp kayacağından dolayı şişenin içinden geri çıkamayacaklardır ve sonuçta boğuşlarak öleceklerdir(yalnız şişenin boyu yüksek olmalı)

ve o şişe aylarca gemide o şekilde durur, aylar sonra gemiciler şişeyi kontrol etmek istediklerinde, ölü hamam böcekleriyle dolmuş bir pet şişeyle karşılaşırlar...

ben ortalıkta bıraktığım bi besin yüzündn böcek yumurtası ydim , mide eritmez mi ?

midene yumurtlar nası daynaıyosun kardeş bana öyle bişiy olucak 50 kere midemi yıkatırdım

• Yazın geldiği tescillendi.
  • quote:

quote:

*yumurtalarnın kabuğu dış etkenlere karşı etkin bir koruma sağlar(henüz, bu böceklerin yumurtalarını eritecek kimyasal bir ilaç yoktur)

*çok güçlü DNA yapılarına sahiptirler , kullandığınız zehirlli kimyasalı kendi DNA larında işleyerek bağışıklık kazanabilme yeteneklerine sahiptirler

*bu hayvanların dış kabukları onları sıcaktan ve soğuktan korumak içindir sıcak ve soğuk ortamlardan etkilenmezler

*hamam böcekleri en fazla gemilerde bulunur ve gemiciler bu hayvanları ne yaptılarsa kurtulamamışlardır.

gemicilerin bu hayvanlarla mücadelesinde kullandığı yöntem ;haşlanmış patates ve borik asit karışımıyla hazırlanmış tuzaklardır.

daha öncede bahsettiğim gibi bu hayvanların karbonhidrata ihtiyaçları vardır , patatesleri suda hafif haşlayıp püre haline getirirler, bu püreye borik asit katarlar(beyaz toz şeklinde bir kimyasal , eczanelerden temin edebilirsiniz),daha sonra bu karışımı güzelce yoğurup , küçk yuvarlak top haline getirirler, bu karışımı böceklerin yuvalarına yakın yerlere diplere vs koyarlar böcekler bu borik asitli patetes tuzağını yuvalarına götürmek isterler ve yuvlarına götürdüklerinde yuvadaki bütün hamam böcekleri zehirlenip ölür...

geniş bir pet şişeyi 8(1lt veya 2 lt lik cola şişeleri olabilir) kesip geniş olan kısma sıvı yağ koyarlar(sıvı yağ hamam böceklerinin temel besin maddesidir) bu sıvı yağla dolu pet şişeyi gene böceklerin yuvasına yakın bir yere koyarlar, böcekler antenleri sayesinde bu sıvı yağı bulup şişenin çine girer fakat geri çıkamazlar çünkü ayakları yağlanıp kayacağından dolayı şişenin içinden geri çıkamayacaklardır ve sonuçta boğuşlarak öleceklerdir(yalnız şişenin boyu yüksek olmalı)

ve o şişe aylarca gemide o şekilde durur, aylar sonra gemiciler şişeyi kontrol etmek istediklerinde, ölü hamam böcekleriyle dolmuş bir pet şişeyle karşılaşırlar...

ben ortalıkta bıraktığım bi besin yüzündn böcek yumurtası ydim , mide eritmez mi ?

yumurtasını yediğini nerden anladın?

• Kediler yiyiyor böcekleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: scaryscreen

quote:

quote:

yumurtasını yediğini nerden anladın?

ben besindn bi parça ısırıp yuttum ve geri kalanında da yumurtalar olduğunu gördüm . O gün hçbişi yiyemedim . Çok kötü bi durumdu . Aradan 3 ay kadar geçti . Midemde çoğalıp vücuduma yayılmalarnı istemen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: The Mithrandir

quote:

quote:

midene yumurtlar nası daynaıyosun kardeş bana öyle bişiy olucak 50 kere midemi yıkatırdım

zaten iğrenç bişi , içimi arastrma yaparak rahatlattm . Her insan yatarken böcek yutabiliyormuş . Ömründe ortalada 70 kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: leop

beyler bizim ewde de gümüş böceği var kafayı yicem. kedi de var evde hem de 2 tane ama yine de 2 3 günde bir 1 tane görüyorum evin içinde ve o kadar hızlılar ki genelde öldüremiyorum. çıldırıcam uyku uyuyamaz oldum allahın belası böcek, ilaç koysam kritik bölgelere kediler etkilenir diye korkuyorum, eminim olay bizim evle alakalı değil apartmanla alakalı bizim evi ilaçlatsam kedileri de çıkartıp evden, kesin alttan üstten yine gelicekler çıldırıcam yardım edin bana bu işin sonunda evi satıcam ciddiyim çıldırma raddesindeyim ki dediğim gibi 3 4 günde bir 1 tane görüyorum ama o bile kafayı yediriyor akşamları uyurken hep kulağımın içine kaçma olasılığını düşünüyorum kafayı yicem. özellikle daha önce gümüş böceği ile uğraşmış kişilerin yardımını bekliyorum..

Hamam Böceği Besin Zinciri!

Hamam Böceği Besin Zinciri!

bu böcekler kulağa kaçmaz kafanız çok rahat olsun.

benim evde detan var görünce ya terlik patlatıyorum üzerine yada detanı sıkıyorum şak diye geberiyorlar :))

valla hamam böceklerinden sonra bu böcekler bana çok şeker gelmeye başladılar.

bizim de binada var bunlardan evimiz çatının altında çatıdan inip geliyo bu meretler :(

• Bu konu yüzünden böcek olmadığı halde kedi alma isteği geldi. güzel konu

• bundan kurtulmanın tek yolu var banyo,mutfak, tuvalet komple yenilenecek biz bu şekilde kurtulduk.
  • Böceklerden iğrenen sevgili dh kardeşlerim 2010 yılına kadar bende böceklerden sıkıntı çekiyordum gece tuvalete ya da su içmek için mutfağa gittiğim vakit ninja gibi parmaklarımın ucun da yürüyüp akrobatik hareketler yaparaktan böceklere değmemeye çalışıyordum bazende cesaretimi toplayıp terlikle girişiyordum şerefsizlere ev de koloni kurmuşlardı 2010 yılına geldiğimizde böceklerin sülalesini ortadan kaldırdım son 3 yazdır böceğe rastlanmadı evde ve 3 yazdır hiç bi önlem almadım

şimdi gelelim uyguladığım stratejiye gayet basit bi strateji aşağıda verdiğim linkteki tabletlerden (marka olarak kullandığım markayı hatırlamıyorum lakin bu tabletlerdendi) evimizdeki böceklerin en yoğun olduğu yerlere köşelere bırakıyoruz, bunun dışında her gece yatmadan önce tuvalet deliğine ve banyo gidrine kireç dökünüz çünkü buralardan destek böcek kuvvetleri geliyor (evdeki koloni yok edilse dahi buradan yenileri gelir), kısa zaman için de etkisini göreceksiniz

http://www.detan.com.tr/urunler/oldurucu_urunler/bocekyemi.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: samed.yıldırım

quote:

Orjinalden alıntı: if_you

merhaba arkadaşlar hamam böceği fobisi tiskintisi igrentisi olan birisiyim

bu böceği yiyen başka canlı yokmu evimizde besleye bileceğimiz 3 gundur uyku uyuyamıyorum o hayvanı beslesek içimiz rahat uyusak ilaçlarla felan olmuyormus araştırdıgım kadarıyla

Bu canlılar için maalesef hiçbir çözüm yolu yok. Çok araştırdım ama bulamadım sonuç olarak 5 yıldır onlarla yaşıyorun Bu böcekler doğadaki en dayanıklı canlılardan biri. Bu canlıları yok edecek ilaç yoktur. Sayılarını azaltabilir ama o ilaca kolaylıkla bağışıklık kazanacaklardır. Bu böcekler grip virüsü gibi kendini geliştiriyor yani mücadelesi çok zor.

O canlılardan korkmanıza gerek yok. Bu böcekler asla ve asla insanlara yaklaşmazlar, ısırmazlar. Yani uyurken yatağınızın kenarına kadar gelseler bile asla yatağınıza çıkmazlar. Sizlere bunun garantisini bizzat verebilirim

Pis bir böcek türüdür. Bu nedenle onları yüyeceklerinizden, içeceklerinizden, tabak tencere gibi şeylerden uzak tutmalısınız.

-Açıkta yiyecek bırakmayın. Bırakırsanızda üzerini birşeyle örtün.
    -Dolabın kapağını açıpta yarın saat öyle beklemeyin. Bu böcekler dolapta yaşayabiliyor. Öyle dolaptan birşey almak için açmayla içine atlamazlar. Kapağı açık bırakıp yemek yapanlar var. Anca böyle durumlarda içine girebiliyorlar.

EK BİLGİ:
    Tecrübelerin bana bu böceklerin sabunu hiç sevmediklerini gösterdi. Üzerlerine sıvı sabun sıktığınızda ölmüyorlar fakat pek harekette edemiyorlar.
    Alkol bu böceklerde de kafa yapıyor. Üzerlerine kolanya döküldüğünde bir o tarafa bir bu tarafa çarparak kaçmaya çalışıyorlar
    Saç sıpreyi gibi içinde basınçlı gaz bulunan şeylerde bu böcekleri donduruyor

Usta dalgami geciyosun ya. Bunlardan 2 si uyurken bacagima bitanesi koluma tirmanmisti. Yataga girer kafana cikar. İnsan derin uykuda hareket etmediginden anlamiyolar bizi. Allahtan irkilerek kalktimda yurutmedim daha onu.

• Evet bu arada demin gordum tezgah altina kacti. Asit borik biraktim sabaha sonuca bakicaz. Gecen yaz 4 tane odamda 2 mutfak 2 antre olmak uzere 8 tane indirdim. Serefsizler apartmanda cikmiyor bizim evde cikiyor.

• bu arada beyler ben de kisa bi bilgi vereyim işinize yarar. Üzerine basarak öldürdüğünüz daha doguru öldürdüğünüzü sandiğiniz hamamböcekleri aslinda yaşiyor. Bunlarin kalpleri 9 odacikli. Üzerlerindeki kabuklar çok sağlam ve bizim üzerine basmamizla ölmüyorlar. Ölmüş gibi duruyorlar çünkü kafasini eziyorsunuz hareket edemiyorlar fakat hamamböcekleri kafalari olmadan da yaşayabiliyor. Bir süre sonra açliktan ölüyorlar. insanin dayanabileceği radyasyonin bin katina kadar dayanabiliyor. bilim adamlari gereksiz işlerle uğraşicaklarini şunlari inceleseler çok daha manyak şeyler bulabilirler valla bu arada sineklik taktirin, evde dişariiyla bağlantili delikleri kapatin, su giderlerini falan. sağlam bi ilaçlma yapin kurutursunuz kökünü.

• quote:

Orijinalden alıntı: CEO!

bu arada beyler ben de kisa bi bilgi vereyim işinize yarar. Üzerine basarak öldürdüğünüz daha doguru öldürdüğünüzü sandiğiniz hamamböcekleri aslinda yaşiyor. Bunlarin kalpleri 9 odacikli. Üzerlerindeki kabuklar çok sağlam ve bizim üzerine basmamizla ölmüyorlar. Ölmüş gibi duruyorlar çünkü kafasini eziyorsunuz hareket edemiyorlar fakat hamamböcekleri kafalari olmadan da yaşayabiliyor. Bir süre sonra açliktan ölüyorlar. insanin dayanabileceği radyasyonin bin katina kadar dayanabiliyor. bilim adamlari gereksiz işlerle uğraşicaklarini şunlari inceleseler çok daha manyak şeyler bulabilirler valla bu arada sineklik taktirin, evde dişariiyla bağlantili delikleri kapatin, su giderlerini falan. sağlam bi ilaçlma yapin kurutursunuz kökünü.

bizim bina eskiden merkezi sistemmiş sonra kombiye dönmüşler tabi daireler arasında kazan dairesinden gelen borular duruyodu. bende kapatma gereği duymamışdım. sanırım meretler oradan geliyolarmış.

delikleri kapattıkdan sonra bi daha görmedim umarım hiç bi zamanda görmem :))

• ben flamethrower kullanıyorum tavsiyemdir
  • siz gidip onların yaşam ortamlarına ev yapın sonra yok niye musallat oldular bırakın abi yaşasınlar doğal ortamlarında ne ev yapıyonuz
  • Böcekten tiskinmem ama Hamam Böceğinden biraz çekinir şekli şemali bi tuhaf inanır mısınız dün bilgisayar başındayım saat 01.30 falan bi baktım bilgisayarın arkasında ki cama kondu dedim kelebek herhalde hani kahverengi açık renkte kelebekler olurya evlerde rastlarsınız ondan ulan yüzüme doğru bi uçtu şerefsiz bi tuhaf oldum plastik değil sandalye allahtan geriye doğru düşerdim.

Demem o ki tek bundan tiksinirim gerçi küçük battaniye vardı vurdum falan ama öldürmedim böyle olaylarda bi bez veya kağıtla tutup atmakta fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kutay3757

siz gidip onların yaşam ortamlarına ev yapın sonra yok niye musallat oldular bırakın abi yaşasınlar doğal ortamlarında ne ev yapıyonuz

haklısın pampa biz yokken onlar vardı dünyayı terkedelim onlara bırakıp gidelim :)

• Yaz geldi konuyu hortlatma vaktidir. Evet millet yeni evde ev boştu hiç yoktu bir yerleştik mutfakta falan sık sık karşılaşır olduk. Sonradan öğrendik yaşlı komşu teyze evini ilaçlatmış. Sanıyorum ondan kaçan da bize daldı. Sinekliksiz pencere yok fakat anlaşılan bu kalorifer böcekleri giriyor aralardan. Neyse 5 tane 50'lik K-Otrine aldım biladerden. Onda koliyle mevcut. Sanıyorum alacağa karşılık falan aldı. Şimdi birde 5 litrelik basınçlı sprey fısfıs aldım buraya kadar herşey güzel ta. Evde en ufağı 3 yaşında çocuklar var. İçmediğin sürece birşey olmaz muhabbeti güzel ben içsemde tekrar ölemem zaten de insan bebeleri için korkuyor. Ne diyorsunuz bu ilaca güvenebilir miyim çocukların elinin deydiği yerlere sıkmayacağım zaten. Kıyıya köşeye dibe bucağa sıkacağım da rüzgarla havadan falan uçar gelir çoluğu çocuğu zehirler mi acaba diye korkuyorum. Mesela pencerelere sinekliklere vs sıkmayı düşünüyorum hava transferi olacak, ya da yatak altı dolap arkasına vs sıkacağım oyuncak düştü ilaçlı bölgeye deydi çocuk aldı bir şekilde eline vs diyelim ki zararını görür müyüz dersiniz? Yoksa birçok arkadaşın dediği gibi K-Otrine insan sağlığına zararsız ve akciğerli canlıları etkilemeyen teknolojik bir ilaç mıdır? Son olarak iyice dibe kıyıya koymak için jel de alayım diyorum 100 TL altı işe yarayacak etkili bir jel önerebilecek kimse var mı?

Unutmadan iğrençliği konusunda hem fikiriz de ben zerre kadar korkmam hamanböceğinden, membağında büyüdük biz eskiden normaldi böyle şeyler ama şimdi eşim ve çocuklar fena, her an eve allien mi girdi, predatör mü diye düşündüren bir feryatla karşılaşabiliyorum. Gerçekten sıyırıp koşmam gereken bir durum olsa "kedidir o kedi" edasıyla sallana sallana gitsem mi ki diye düşüneceğim günlerin yakınlığını sezinlediğim için bu sorunu çözmekte fayda gördüm.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.