Şimdi Ara

Halojen Sinyali Led Ampule Çevirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
8
Cevap
0
Favori
837
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> DH Garaj >> Halojen Sinyali Led Ampule Çevirme
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2082 Mesaj
    Aracımın sinyal ışığını yetersiz bulduğum için halojen ampulleri ledlerle değiştirmeye karar verdim. Yalnız bildiğiniz gibi led ampuller düşük akım çektiği için araç CAN-BUS sistemi ledleri patlak ampul gibi algılayıp sinyallerde hızlı yanıp sönme yapıyor.

Çözümü sinyallerin + ve - uçlarına paralel direnç bağlamak. Ben direnç montajıyla ve kablo kesip biçmeyle uğraşmak istemediğim için içinde akım yükseltici bulunduğu söylenen ledlerden aldım. Sorunsuz çalışacağına dair şüphelerim vardı ancak korktuğum gibi olmadı,sıkıntısız çalışıyor, uzun vadede umarım sorun çıkarmaz. Hem hoş bir görüntü elde ettim hem de ışık şiddetimi arttırdım.

Ürün Linki:LINK

|
    |

• Yarbay
    2842 Mesaj
    Hocam çok güzel duruyor.Gece karanlıkta çok daha şık görüneceğinden adım gibi eminim.Amerikan parklarla çok daha güzel durur diye düşünüyorum.
    |
    |
    Çok kaliteli olmuş ama 42 dolar biraz pahalı geldi 5-6 dolarlık olsaydı keşke
    |
    |
    @Demage

Elbette daha ucuzları da var hocam yalnız hyper flash yapmaması için araya direnç falan bağlamak gerekiyor. Benim aldıklarım tak-kullan şeklinde aracın elektrik tesisatına herhangi bir müdahale gerektirmiyor bu yüzden tercih ettim.

@bnym97

Eyvallah hocam gece epey parlak gözümü bile alıyor diyebilirim :)
    |
    |
    |
    |
    Çok güzel olmuş..
    |
    |

güzel durmasına duruyor
    |
    |

• Yarbay
    8021 Mesaj
    maliyeti 1 TL olmayan dirençler için yaklaşık 35 dolar yani: 130 TL fazladan vermişsiniz.

Sonuç çok güzel, vidaolarda net görünüyor. İtirazım yok. fakat bu fiyata değmez.

Hayırlı olsun.
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
üniversite
Bey Azura
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.