Şimdi Ara

HALKBANK PARAFLY KAMPANYALARI - Ayrıcalıklar Bu Paraf'ta (173. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.921
Cevap
195
Favori
550.034
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dediginiz kişilere pm attım. birçok arkadaşta özelden detaylarını sormuş. dün 4 kere dialog hattını , bir okadarda genel müdürlüğü aramam sonucu nihayet gönderdiklerini idda ettikleri mektubu email yoluyla gönderdiler.mektup içeriğini aynı şekilde yazıyorum :
    -------
    parafly kredi kartınız ile parafpara kazanımına esas yaptığınız işlemler incelenmiş olup söz konusu işlemlerin parafly kampanyaları kapsamında puan kazanımı sağlayacak nitelikte bireysel işlemler olmadığı tespit edilmiştir. Bu nedenle aşağıda detayları belirtilen tutarda bakiye ve/veya parafpara tutarı kartınıza borç olarak yansıtılmıştır.

Kredi kartı sözleşmesi ile ilgili madde:
    Promosyon uygulamaları
    Kartların ödül/parafpara kazanılmas amacıyla(gerçekdışı,ticari amaçlı) kullanımının tespiti halinde banka,tek taraflı olarak, haksız elde edilen ödül parafparaları iptal etmeye yetklidir.bu huhsta tüm takdir yetkisi(kullanımın gerçek dışı veya ticari olup olmadığı hususu dahil) bankaya aittir)
    ---------
    mektubu derhal avukat kardeşime ilettim. kendisi bana, puanlarını para karşılığı sattığını düşünmüş olabilirler dedi. galiba bu forumdaki 20-30tl karşılığı küsurat hakkını kullanarak zengin olmaya çalışan adamlarla karıştırdılar ki foruma takip eden bu kişilere ne kadar karşı olduğumu iyi bilir.
    Son olarak bankadan kalem kalem hangi harcamalardan ne kadar kestiklerini talep ettim. oda herhalde 1 ayda gelir :) gelir gelmezde hakem heyetiyle olayı kapatmayı düşünüyorum. durum hakkında detaylı bilgiyi buradan vermeye devam edicem. son olarak,
    halkbankasının durumunuda acizlik olarak görüyorum.ben bukadar birbirinden bağımsız hareket eden şube, call center,genel müdürlük çalışanlarını bir arada görmedim. binbir reklamla bir seyahat kartı çıkardılar,sektörün üstünde katsayılar,abuk sabuk küsurat kampanyaları çıkardılar.önce hiçbir kampanyaya dahil etmediler kartı, sonra küsurat sayısını azalttılar, daha sonrada bizim gibi seyahat kartlarını iyi kullanan arkadaşlardan puanları kesiyorlar.hem seyahat kartı çıkarıp hem kazanılan puanı kesen tek banka bunlardır. zaten genel müdürlerinin dahil ne durumda olduğu ortada.gerçekten devlet bankası adı altında bunların yapılması edepsizlikten başkada birşey degil.yazıklar olsun ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dumurum

dediginiz kişilere pm attım. birçok arkadaşta özelden detaylarını sormuş. dün 4 kere dialog hattını , bir okadarda genel müdürlüğü aramam sonucu nihayet gönderdiklerini idda ettikleri mektubu email yoluyla gönderdiler.mektup içeriğini aynı şekilde yazıyorum :
    -------
    parafly kredi kartınız ile parafpara kazanımına esas yaptığınız işlemler incelenmiş olup söz konusu işlemlerin parafly kampanyaları kapsamında puan kazanımı sağlayacak nitelikte bireysel işlemler olmadığı tespit edilmiştir. Bu nedenle aşağıda detayları belirtilen tutarda bakiye ve/veya parafpara tutarı kartınıza borç olarak yansıtılmıştır.

Promosyon uygulamaları
    Kartların ödül/parafpara kazanılmas amacıyla(gerçekdışı,ticari amaçlı) kullanımının tespiti halinde banka,tek taraflı olarak, haksız elde edilen ödül parafparaları iptal etmeye yetklidir.bu huhsta tüm takdir yetkisi(kullanımın gerçek dışı veya ticari olup olmadığı hususu dahil) bankaya aittir)
    ---------
    mektubu derhal avukat kardeşime ilettim. kendisi bana, puanlarını para karşılığı sattığını düşünmüş olabilirler dedi. galiba bu forumdaki 20-30tl karşılığı küsurat hakkını kullanarak zengin olmaya çalışan adamlarla karıştırdılar ki foruma takip eden bu kişilere ne kadar karşı olduğumu iyi bilir.
    Son olarak bankadan kalem kalem hangi harcamalardan ne kadar kestiklerini talep ettim. oda herhalde 1 ayda gelir :) gelir gelmezde hakem heyetiyle olayı kapatmayı düşünüyorum. durum hakkında detaylı bilgiyi buradan vermeye devam edicem. son olarak,
    halkbankasının durumunuda acizlik olarak görüyorum.ben bukadar birbirinden bağımsız hareket eden şube, call center,genel müdürlük çalışanlarını bir arada görmedim. binbir reklamla bir seyahat kartı çıkardılar,sektörün üstünde katsayılar,abuk sabuk küsurat kampanyaları çıkardılar.önce hiçbir kampanyaya dahil etmediler kartı, sonra küsurat sayısını azalttılar, daha sonrada bizim gibi seyahat kartlarını iyi kullanan arkadaşlardan puanları kesiyorlar.hem seyahat kartı çıkarıp hem kazanılan puanı kesen tek banka bunlardır. zaten genel müdürlerinin dahil ne durumda olduğu ortada.gerçekten devlet bankası adı altında bunların yapılması edepsizlikten başkada birşey degil.yazıklar olsun ...

Hakikaten çok kötü bir durum, umarım kısa zamanda çözülür bu saçmalık..

Sormak istediğim parafly kartınızı aktif kullanıyor musnuz? Yoksa sadece parafgününde %2 x 5 = %10 veren siteden aynı alışverişi yapıp bu şekilde puan mı kazanıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakurek -- 10 Ocak 2014; 10:00:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakurek

quote:

dediginiz kişilere pm attım. birçok arkadaşta özelden detaylarını sormuş. dün 4 kere dialog hattını , bir okadarda genel müdürlüğü aramam sonucu nihayet gönderdiklerini idda ettikleri mektubu email yoluyla gönderdiler.mektup içeriğini aynı şekilde yazıyorum :
    -------

Promosyon uygulamaları
    ---------

Sormak istediğim parafly kartınızı aktif kullanıyor musnuz? Yoksa sadece parafgününde %10 veren siteden aynı alışverişi yapıp bu şekilde puan mı kazanıyorsunuz?

Banka sorun çözmeye, kampanya yapmaya gelince sıfır ama bu tür işlemlerde (kendi lehine çevireceği) nedense profesyonel şekilde çalışıyor.
    Muhtemelen arkadaş paraf puanı %1-%2 veren yerlerden yüksek tutarlarda tek seferde çekimler yapmıştır. Bankada ticari kart muamelesi yapmıştır.
    İyi de bu kahrolası karta 6-7 aydır puan kampanyası yapmıyorsun ama puan harcarken zorla kazanılan puanların hesabını soruyorsun.
    (Kişinin iyi niyetli ve banka sistemlerine uygun olarak alışveriş yaptığını varsayarak yazdım.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildirimr

quote:

Orijinalden alıntı: sakurek

quote:

-------

Promosyon uygulamaları
    ---------

Sormak istediğim parafly kartınızı aktif kullanıyor musnuz? Yoksa sadece parafgününde %10 veren siteden aynı alışverişi yapıp bu şekilde puan mı kazanıyorsunuz?

Banka sorun çözmeye, kampanya yapmaya gelince sıfır ama bu tür işlemlerde (kendi lehine çevireceği) nedense profesyonel şekilde çalışıyor.
    Muhtemelen arkadaş paraf puanı %1-%2 veren yerlerden yüksek tutarlarda tek seferde çekimler yapmıştır. Bankada ticari kart muamelesi yapmıştır.
    İyi de bu kahrolası karta 6-7 aydır puan kampanyası yapmıyorsun ama puan harcarken zorla kazanılan puanların hesabını soruyorsun.
    (Kişinin iyi niyetli ve banka sistemlerine uygun olarak alışveriş yaptığını varsayarak yazdım.)

arkadaşlar niyetimden ya da uygun olup olmadığından kimsenin şüphesi olmasın. dediğim gibi yıllardır hatta şuanda da adios ve wings kullanıyorum. harcamalarım 3 aşağı 5 yukarı hepsinde aynı. ama bu banka hem bir seyahat kartı adı altında kart çıkarıyor.tamam katsayılar falan yüksek çok güzel ama hiçbir puan kampanyasına katmadı bugüne kadar kartı. yani resmen puan kazanmak için çatır çatır para harcamanız lazım. e harcayıp kazanan adamdan da sonra uydurma bir nedenle puanları birde paraya dönüştürüp siliyorlar. puan kesseler bir nebze diyeceğim ama para kesmek neymiş :)
    ayrıca sakurek arkadaş sormuş .kartı aktif olarak kullanıyorum hatta kart limiti 3500tl . ayda ortalama 5 ile 7 bin tl arası harcama yapıyorum.kısacası kartın hakkını veriyorum :)
  • @dumurum nickli arkadaşla PM den mesajlaştık. Ortada ticari amaçlı kullanım söz konusu ve bunun da banka tarafından tespiti söz konusu.

Ticari kullanımın ne olduğu nasıl yapıldığını paylaşmayacağım. @dumurum nickli arkadaş isterse paylaşır.

Sadece ortada Banka tarafından yapılan saçma bir durum yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panick666 -- 10 Ocak 2014; 12:22:08 >
  • dumurum D kullanıcısına yanıt
    kart limitinizden fazla harcama yaptığınıza göre nakit parayı karta yatırıp oradan çektiriyor olmalısınız. çok özel değilse yaptığınız ağırlıklı harcamaların sektörünü ve nasıl işlemler olduğunu paylaşabilir misiniz? bu sayede bankanın ticari olarak nitelendirdiği işlemin ne olduğunu öğrenebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poster2010 -- 10 Ocak 2014; 12:30:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • poster2010 P kullanıcısına yanıt
    Büyük toptancılardan alınan perakende niteliğinden sayılmayan işlemlerin tümü ticari sayılır. Diyelim ki siz bir benzin istasyonuna gittiniz her ay 30 bin TL değerinde çekim yaptınız , büyük bir toptancıya gidip 50 bin TL lik işlem gerçekleştirdiniz , o zaman ticari olacak şekilde işlem sayılır . Banka belki bir seferi maruz görse de siz bu işlemi sürekli tekrarlıyorsanız banka bunu tamamen ticari işlem statüsüne koyar ve kartın türü bireysel olduğundan size kart sözleşmesindeki işlemi uygular ...

Asıl bankanın müşterisine daha öncesinde mail yada telefonuna sms yolu ile ihtar gönderse daha iyi olabilirdi . Tabii ki göndermek zorunda da değil ...

Burada bizler bireysel kartlarımız ile ticari kartı ayırt etmek zorundayız ...
  • ağırlıklı olarak sigorta sektöründen harcama yaptım.ama bunu ilk defa parafly ile yapmıyorum arkadaşlar uzun süredir adios ve wings kart kullanıcısıyım. @panick666 nickli arkadaşın dediği gibi ticari işlemse , bu saydığım bankaların sistemi halkbankınkinden dahamı az gelişmişte yıllardır böyle bir kesintiyle karşı karşıya gelmedim ? şunun şurasında 6 aydır kartı kullanıyorum,yapılan muamele ortada. adiostan bugüne kadar 6000tl lik puan kazandım,kimse çıkıpta böyle bir kesintiden bahsetmedi adamlar kart ücreti dahi almıyor.
    ben yinede harcamadan dolayı değilde puanlarla uçak bileti alma ya da küsurat kampayasıyla alakalı olduğunu düşünüyorum.çünkü puanlarımla otel/uçak rezervasyonu yaparken kardeşlerime de yapmıştım(soyadı tutma şartı var) o işlemleri burdaki 20tl komisyon alıp hakkını satan kişilerle karıştırmış olabilirler kanısındayım. bekleyip göreceğiz.
    iyide Kredi Kartı sözleşmesinde aşağıdaki gibi bir madde olduğunu kendiniz yazmışsınız. Bu madde belki Adios ve Wings te olmayabilir. Mesela bazı bankalar Bireysel Kredi hesaplarından Hesap işletim ücreti almazken, bazı bankalar Bireysel Kredi hesaplarından Hesap işletim ücreti almaktadır. Bu maddeler sözleşmede açık ve net belirtilmiştir. Adios ve Wings ticari kullanıma izin veriyor diye parafly ında izin vermesini beklemek biraz yanlış geliyor bana.

Promosyon uygulamaları
    Kartların ödül/parafpara kazanılması amacıyla(gerçekdışı,ticari amaçlı) kullanımının tespiti halinde banka,tek taraflı olarak, haksız elde edilen ödül parafparaları iptal etmeye yetklidir.bu hususta tüm takdir yetkisi(kullanımın gerçek dışı veya ticari olup olmadığı hususu dahil) bankaya aittir.
  • PARAF para üye işyerleri parafpuan lar düşürülmüş n11 hızlıal vs hepsi %1 e çekilmiş iyi olmadı bu
  • küsürat silebilecek bir arkadaş arıyorum.Teklifnizi Pm den iletebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: panick666

iyide Kredi Kartı sözleşmesinde aşağıdaki gibi bir madde olduğunu kendiniz yazmışsınız. Bu madde belki Adios ve Wings te olmayabilir. Mesela bazı bankalar Bireysel Kredi hesaplarından Hesap işletim ücreti almazken, bazı bankalar Bireysel Kredi hesaplarından Hesap işletim ücreti almaktadır. Bu maddeler sözleşmede açık ve net belirtilmiştir. Adios ve Wings ticari kullanıma izin veriyor diye parafly ında izin vermesini beklemek biraz yanlış geliyor bana.

Promosyon uygulamaları
    Kartların ödül/parafpara kazanılması amacıyla(gerçekdışı,ticari amaçlı) kullanımının tespiti halinde banka,tek taraflı olarak, haksız elde edilen ödül parafparaları iptal etmeye yetklidir.bu hususta tüm takdir yetkisi(kullanımın gerçek dışı veya ticari olup olmadığı hususu dahil) bankaya aittir.

tamam arkadaşım ozaman kahrolsun bağğzı bankalar diyip kapatalım konuyu. belki benzer durumda olan, ya da olabilecek arkadaş vardır onlar içinde ders olur.
  • Bugün paraf günüm; puan katsayıları %1'e inince es geçiyorum, güzel bir önerisi olan varsa p.m'den yardım...
  • Yeni Parafly kart alacak arkadaşların dikkatine müşteri hizmetlerini aradım Küsürat uçurma kampanyası ne zaman biteceği hakkında herhangi bir bilgileri yok. İnternet sitesindeki tarih değişebilirmiş uzayabilirmi yada biterebilirmisiniz diye sordum bilmiyorum bize sadece şimdilik uzayacağını söylediler dedi
  • 3 ay olacak nerdeyse.. parafly a basvurduk degerlendirmede gozukuyo.. gecen sene halkbankla hakem heyetlik olduk.. fislendik mi ne?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aralik ayinda kigili parafly kartlara %5 parafpara veriyordu. Bende parafgunumde bu kampanyadan faydalanmak icin kigilidan 100 tl lik alisveris yaptim. Toplamda 25 parafpara yatmasi gerekiyordu. Kartima sadece 5 parafpara yuklenmis. Aradim sikayet kaydi actirdim. Tam 20 gun sonra bana 25 puan yatiramayacaklarini, cunku kampanyada parafly platinium yazmadigini sadece parafly yazdigini soylediler. Bende parafly platinium un hangi kampanyalara dahil oldugunu veya olmadigini parafly web sitesi haricinden gorebilecegim bir web sayfasi olmadigini,ayrica pegasus (%3 puan) kampanyasinda da sadece parafly yazdigini ancak bundan faydalandigimi soyledim. Daha donus yapmadilar.
    Boyle isbilmezlik,yok. Az once baktim hala bisi yok. Resmen hakkim olan puani vermiyorlar... Eger boyle camura yatmaya devam ederlerse ve ciddi kampanyalar olmazsa kesin iptal edecegim.

• nabiaga kullanıcısına yanıt
    "Limit Kontrol Sistemi" ne takılıyor olmalısınız... konu içinde detaylı mesajım vardı, BDDK'nın kart limitleri ile ilgili Ekim 2013 de yaptığı düzenelemeleri okursanız ona takılıp takılmadığınızı anlayabilirsiniz. Başlık içerisinde benim de 2 mesajım vardı detaylı...
  • erol351 E kullanıcısına yanıt
    quote:

kampanyada parafly platinium yazmadigini sadece parafly yazdigini soylediler.

yanlış bilgilendirme olduğunu düşünüyorum. Parafly'ın dahil olmadığı kampanya çok, ama parafly ın dahil olup da, parafly platinum un dahil olmadığı kampanya yok. Sehven verilmeyen puanların verilmesi süreci de sistemsel bir sıkıntı. Kampanya yönetimi ile puan iadesine karar veren merciiler farklı diyeyim kısaca, yakın zamanda bu sistem değişecek ve çok daha hızlı aksiyon alınabilir hale gelecek.
    bilgilerinizi PM ile iletirseniz detay bilgi pazartesi günü verebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: simonbolivar01

Bugün paraf günüm; puan katsayıları %1'e inince es geçiyorum, güzel bir önerisi olan varsa p.m'den yardım...

Banada pm den %2 iyiydi %1 hic olmadi bugun; parafgunum bende sanirim es gececegim

Tarafınıza gerekli bilgiler verilmiş zaten, konuyu uzatmak değil amacaım ama "ağırlıklı sigorta harcaması" demişsiniz. Burada küçük bir hatırlatma yapayım, örneğin 30 tane aracınız veya 20 tane gayrimenkulünüz vardır sizin adınıza kayıtlı, bunların sigorta harcamasını yaparsınız ve banka iptal ederse "bu harcamalar benim bireysel harcamalarımdır kardeşim" diyebilirsiniz. Ben de bunu diğer mesajınızdaki gibi konuyu okuyan başka arkadaşların da görmesi anlamında belirtmek istiyorum sadece.

20 TL komisyon meselesi olarak algılamıyorum ve lütfen siz de Şahsınıza karşı birşey olarak algılamayın ama benim de çevremde eş/dost işlemlerini kendi seyahat kartından geçirip veya bireysel kartlarını şirket harcamalarında kullanıp senede 3-4 defa yurtdışına bedava gidip gelenler var. Bankalar bunun önlemini almak zorunda. Bildiğim kadarı ile belirtilen madde diğer bankaların da sözleşmelerinde var. uygulayıp uygulamamak kendi insiyatiflerinde...
  • 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.