Şimdi Ara

Halk sigorta Araç bedeli odemiyor. (sonuc) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
6
Favori
17.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilgi alip ona gore tahkime gidecegim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-684118601 -- 26 Mart 2013; 19:02:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fizyoterapi
    2011 Opel Corssa Essentia 1.3 Dizel Manuel.... 30000 küsür km'de...
    16.inç çelik midir çelik alaşım jant mıdır ondan vardı. Bu modellerin hepsinde var mı bilmiyorum.
    Ekim 2011 trafiğe çıkış tarihi..

Halk sigorta pert araç listesinde Piyasa Değeri / Enf. Piyasa değeri : 31000/31000 yazıyordu(şuan orda arabam yok devamlı değişiyor liste eski arabalar siliniyor.)

Kaskoyuda ekimde yaptırmıştık.. Poliçe bedeli 31800

Buna göre piyasa değerine bakarmısınız hocam?
    Unuttuğum eklememi istediğini birşey varsa yazayım.
    27binede corsa var ama hasarlı.. Neye göre biçilecek mahkemede değer benim kafamı karıştıran bu....

ekim 2011 trafik çıkışlı araç 2012 model olması lazım, ruhsatta 2011 mi yazıyor?

500-750 pazarlık payı desek... aracın piyasa ortalaması 30-31bintl gözüküyor. 25bin-40binkm arasına baktım,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2011-corsa-1.3-dizel-c-mon-paket-yeni-yuz-30000-km,de-118011557/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-opel-corsa-1.3-cdti-makyajli-kasa-119167118/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2011-opel-corsa-1.3-cdti-makyajli-kasa-119041584/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2011-opel-corsa-sahibinden-cok-temiz-1.3-cdti-essentia-119056566/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2011-opel-corsa-dizel-31-bin-de-bayandan-sigara-icilmemis-119545506/detay

sizin poliçede ensflasyon klozu varsa, %6 desek (daha yuksektir) , 31800 x %6 / 12 x 4 = 32500 gibi olması lazım kaza tarihindeki teminat değeri,
    araç garanti kapsamında, sanırım 2011-2013 ekim ,

• quote:

Orijinalden alıntı: FreeLander

"İşte bu sigorta, aracın yanması çalınması devrilmesi düşmesi çarpması çarpışması sonucu uğrayabileceği zararları poliçe özel ve genel şartları dahilinde teminat altına alır.
    %30 hasarsızlık indirimi uygulanmıştır.
    %10 enflasyon uygulanmıştır."
    yazıyor...
    Şimdi enflasyon klozu %10 mu demek hocam?

Araç 2011 hocam.. 2012 değil..
    Sene sonu olduğu için biraz daha ucuza aldık 2011i..
    Hocam 30bin ise o zaman boşuna uğraşmayalım... 29 ile 30 arasında pek bi fark yok, uğraştığımıza değmez... Ama 31 kesin eder, 31üstünede çıkar diyorsanız üstüne gidecem bu işin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-684118601 -- 26 Mart 2013; 20:56:41 >
  • kardeş Allah yardımcın olsun...
  • zor durum
    hakkinizi arayin
    kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: fizyoterapi

quote:

Orijinalden alıntı: FreeLander

"İşte bu sigorta, aracın yanması çalınması devrilmesi düşmesi çarpması çarpışması sonucu uğrayabileceği zararları poliçe özel ve genel şartları dahilinde teminat altına alır.
    %30 hasarsızlık indirimi uygulanmıştır.
    %10 enflasyon uygulanmıştır."
    yazıyor...
    Şimdi enflasyon klozu %10 mu demek hocam?

Araç 2011 hocam.. 2012 değil..
    Sene sonu olduğu için biraz daha ucuza aldık 2011i..
    Hocam 30bin ise o zaman boşuna uğraşmayalım... 29 ile 30 arasında pek bi fark yok, uğraştığımıza değmez... Ama 31 kesin eder, 31üstünede çıkar diyorsanız üstüne gidecem bu işin..

bu işlerde kesinlik yok, bence 29 u kabul edin, ibraname yi de benim söylediğim gibi imzalayın, daha sonra isterseniz "benim aracım 31bin eder" diyerek tüketici mahkemesine başvurursunuz, mahkeme de 30-31 arasında bir değere hüküm verecektir. aradaki farkı sigortadan alırsınız , veya 29 normeldir alacağı yoktur derler kaybedersiniz. (sonuçta hakim karar veriyor, neye hüküm vereceğini kimse bilemez)

sigortanın ekranında 31bin gibi bri rakam görürseniz, ekran görüntüsünü (adres çubu ile beraber) çıktı alırsınız, bu da aracın değerinin 31bin olduğunu gösteren kuvvetli bir delil olur.

• evt enflasyon oranı %10 ,

kaza tarihindeki teminat değeri , 31800 x %10 / 12 x 4 = 32800 civarı birşey
  • Tuketici mahkemesi tahk8me yonlendirdi..
    Bizim arabaya bakan experi aradik.
    Adam arabaniza 30.500 fiyat bicmisim dedi..
    Kabul ediyorsaniz 30000e goruseyim sigortayla dediler...
    Bin lira icin ugrasmayin diyor herkes.
    Kararsiz kaldim..
    Kayinpeder kabul et diyor..
    Napayim?

• Gorusmus 29500 demis adam.. sizde arayin. Fedakarlik yaptik falan deyin 30a anlasin diyor...
    Acil cevap bekliyorum qrkadaslar..

• Adam kaba bir sekilde 30u hic bir zaman veemeyecegiz dedi. Bende mahkemede gorusuru deyip yuzune kapadim...
    Yarin mahkeme islemlerine baslayacagim..
    Artik isterse 10 yil sursun..

• Allah işini rast getirsin hocam...İnşallah kazanırsın...

Aslında şu sigorta hangisi ise şuraya yaz da görsünler DH ailesinin ne olduğunu...
  • Mahkemeye kabalık sökmez. Daha fazlasını ödeyecekler. İş bittiğinde o lavuğu arayıp haddini bildirin kardeşim...

• madem bu kadar uğraştın mücadele ettin bırakma derim. ver mahkemeye biz burdan üzerimize düşen herşeyi yaparız.
  • sigorta şirketi nedir ismi? böyle durumlarda ifşa edeceksin ben aracımı sıfır aldığımda buraya yazdım aldığım firmayı dh linç edecekti firmayı. ismini yaz sigorta şirketinizin. hatta başlığı güncelle .............. sigorta firması aracımın bedelini ödemiyor diye. çok faydası olur sonuçta marka imajları zedelenecek ve anlaşma yoluna gidecekler.
  • Halk sigorta...
    Exper ve opel servisi gayet guzEl duzGun konustular benimle..
    Yani o adamlar 29 dese kabul edecem...
    Eksper diyor ki son 2 ayda bu segmentteki arabalara 29binden fazla odememisler.. ya bana ne odememislerse.. 29a opel corsa var mi diyorum cevap yok.
    Halk sigorta genel mudurlikteki bilal bey sagolsun bi dovmedigi kaldi telefonda bizi...
    Aha bende mahkemeye gidiyorum..
    Mahkemede gorusuruz o zaman dedim adamin bana dedigi
    " aynen aynen mahkemede gorusuruz" boyle bir konusma olabilir mi? Sonucta adam Halk sigortayi temsil ediyor karsimda..
    Ilk mesaji guncelleyecegim. Tum olaylari ilk mesajda toplayacagim..

Mahkeme icin tahkime gitmeyi dusunuyorum daha hizli sonuc aliniyormus.
    Avukat tutmama gerek var mi? Yoksa ben mi ilgilenmeliyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-684118601 -- 27 Mart 2013; 15:53:11 >
  • isin pesini bırakmayın hatta esim hamile araçsız kaldım beni mağdur ettiniz diye fazladan maddi tazminat davası bile açabilirsiniz sanırım.
  • Tüketici Mahkemesi yerine Sulh Hukuk Mahkemesine başvurulması gerekir diye biliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Tüketici Mahkemesi yerine Sulh Hukuk Mahkemesine başvurulması gerekir diye biliyorum.

Aynen dediğiniz gibi.

Arkadaşlar direk parayı kabul etmiyorum arabamı yaptırın deme gibi bir hakkım var mı?

26bin lira verip yaptırsınlar...

---

Mahkeme süreci ile ilgili yardımcı olabilecek biri var mı?

• kalkip bazi kesimler sigorta sirketini savunuyor ben emegi sigortaliyorum ve tabikide hak ettigi degeri isteyecegim 1000 tl de olsa sonucta ben sigorta sirketine onun parasini takir takir odemisim

sana onceliklesabir diyorum bir sigorta ile suren bir davam mevcut yetkili serviste faturasiz islem ve aracimin toplanamasi neler soylediler mahkemede ortada muhteviyati itibari ile yaniltici fatura var belgede sahtecilik ama servis az bedel cikarti diye onu savunuyor koca sol on kapiyi fatura etmemis sanki küçük bir civata

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_kucukaksoy -- 27 Mart 2013; 20:06:50 >
  • Ankara da bile hakem heyetleri için 2-3 ay süreler hatta daha fazla süreler veriliyor. Ankara adliyesinde böyle bir davanın 1 yıldan önce ki iyimser bir rakam sonlanması mümkün değil. Karara itiraz edilirse o parayı unutun çocuklarınıza vasiyet edin. Tüketicilerde 2 duruşma arası 2 ay süre verirler :) Onlar bilirkişi ister 2 ay siz itiraz edersiniz 2 ay, hakim dosyayı okumaz 2 ay :D Hakkınızı aramayın demiyorum sadece sistemin işleyişini söylüyorum. Olurda zaten kaybederseniz vay başınıza gelenler.

Poliçete yazan tutarı alamamanız zaten normal bir şey sizin burada dava açacağınız olay 500 tl belki 1000-1500 tl lik eksik kısım yoksa poliçe tutarını asla alamazsınız. Deneyin dilerseniz. Söz ağzınızdan çıkmış bir kere ama kazansanız bile işin sonunda emin olun pişman olacaksınız. Dediydi dersiniz.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.