Şimdi Ara

Halk sigorta Araç bedeli odemiyor. (sonuc) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
182
Cevap
6
Favori
17.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

@FreeLander çok güzel açıklamış ellerine sağlık...

@fizyoterapi "aynı özelliklerde bir araç bulun, bana onu alın" diyerek aracınızın 29bin TL olmadığını belirtin.. Yani 29bin TL'ye aynı özelliklerde araç getirin o zaman tamam deyin. Kaldı ki 30bin KM'de 29bin TL'ye corsa bulmaları imkansız. Geçmiş olsun.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2011-opel-corsa-1.3-cdti-makyajli-kasa-119041584/detay
    aracınızla jant km ve yıl olarak büyük oranda uyuşuyor pazarlıkla 31bin TL'den aşağı bırakmaz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2011-model-opel-corsa-1.3-cdti-essentia-29.000-km-de-119186674/detay
    bu araç da öyle...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2011-1.3-esentiya-dizel-sifirdan-farksiz-36000km-hatasiz-117399164/detay
    km biraz fazla diğerleri sizinki ile benzer..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-ilk-ve-tek-kullanicisindan-16-jantli-117404266/detay

1-2 tane araç var yıl-km-jant olarak tutarlı ama 1-2 parça boyalı onlar ve 30bin TL diyor. 2.el değeri düşünülüyor, aracınız için benzer 3-5 tane araçla bunu desteklerseniz olabilir. Kaza yapana kadar boyalı bir yeriniz yoksa 31 hakkınız. boya varsa bile 30bin TL filan... Öte yandan aracımla benzer özellikte araç bulun tamam deyin..(boyasız, değişensiz, 32bin km'den fazla olmayan 16çelik jantlı filan diye)

+1

Bakın ne deniyor:

Esas olarak sigorta şirketi zayi olan aracın eşinin temin edileceği meblağı ödemekle yükümlüdür.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

@FreeLander çok güzel açıklamış ellerine sağlık...

@fizyoterapi "aynı özelliklerde bir araç bulun, bana onu alın" diyerek aracınızın 29bin TL olmadığını belirtin.. Yani 29bin TL'ye aynı özelliklerde araç getirin o zaman tamam deyin. Kaldı ki 30bin KM'de 29bin TL'ye corsa bulmaları imkansız. Geçmiş olsun.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2011-opel-corsa-1.3-cdti-makyajli-kasa-119041584/detay
    aracınızla jant km ve yıl olarak büyük oranda uyuşuyor pazarlıkla 31bin TL'den aşağı bırakmaz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2011-model-opel-corsa-1.3-cdti-essentia-29.000-km-de-119186674/detay
    bu araç da öyle...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2011-1.3-esentiya-dizel-sifirdan-farksiz-36000km-hatasiz-117399164/detay
    km biraz fazla diğerleri sizinki ile benzer..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-ilk-ve-tek-kullanicisindan-16-jantli-117404266/detay

1-2 tane araç var yıl-km-jant olarak tutarlı ama 1-2 parça boyalı onlar ve 30bin TL diyor. 2.el değeri düşünülüyor, aracınız için benzer 3-5 tane araçla bunu desteklerseniz olabilir. Kaza yapana kadar boyalı bir yeriniz yoksa 31 hakkınız. boya varsa bile 30bin TL filan... Öte yandan aracımla benzer özellikte araç bulun tamam deyin..(boyasız, değişensiz, 32bin km'den fazla olmayan 16çelik jantlı filan diye)

aracın rayicine bakmadım, opellerde çok değişken donanımlar oluyor, aracı en iyi sahibi tanıyacağı için sadece yol gösterdim.

sahibinden com da sizin aracınıza uyan ilanları tek tek çıktısını alın, 1-2 tanesiyle pazarlık yapın, hangi aracı ne kadara alabileceğiniz belli olur.

burdan sonra
    tüm savunmalarınızı rayiç değere odaklamalısınız , çünkü herkes size teminatı veririz ama rayiçten öderiz, çünkü bizi engelleyecek hiçkimse yok der,

ama önce sigortadan bu poliçenin "enflasyon dahil teminat değerini" öğrenin.
    31bintl teminat + yıllık %6 enflasyon ile, poliçe başlangıcı ile hasar tarihi arasındaki süreye göre teminatı yukseltir sistem otomatik olarak.
    31bin tl , 11.ayda, 32700tl olur mesela...

1) acentanızı ziyarete gidin, elinizde çıktılarla beraber, sizin aracın muadilinin rayicini gösterin ve sigora hasar servisi ile görüşüp sorunu çözmesini "rica edin", asla tehdite yeltenmeden usluca çözmek en kolayıdır herzaman
    2) olduki, benim yaşadığım gibi, terbiyesiz bir firmanın dengesiz bir hasar servisi ile karşılaştınız, sizi adam yerine bile koymadan "canın isterse" olarak diretiyor, yılmayın, randevu alın, elinizdeki çıktılarla beraber görüşmeye gidin , nakit ödeme olarak piyasa rayici üzerinde pazarlık edin...
    3) rayiçte anlaşamazsanız şu arabayı bana satın alın teslim edin, benim aracıma uygundur diyerek şansınızı deneyin...

gene olmuyorsa,
    a) verileni kabul edip, kalanı için tahkime başvurabilirsiniz
    b) uğraşmaya değmez dersiniz, birdaha o firma ile işiniz olmaz
    c) onuruma yediremedim dersiniz, mahkeme yoluna gidersiniz...

unutmayın, elinizdeki veriler, rayiç değerdir, hiçbir tartışmada teminat kelimesini kullanmayın. :)

diyeceksiniz ki, teminat rayiçden yuksek, o zaman fark kadar prim değerini iade hakkınız var. (ama 100tl bile olmadığı için uğraşılası bri rakam değil)

tahkim kurulu çok stabil bir ortam değil (bence) , hukuki bağlayıcılığı var, basit usul bir mahkeme sayılır, üyeleri falan hep hukukçu ,
    eğerki araç şahıs aracı ise, tahkim yerine tüketici mahkemesine başvurabilirsiniz, çok kesin olmamakla birlikte, kaybetseniz dahi vekalet ücreti denen en az 1000tl yada meblağ üzerinden %12 olan ücreti ödemenize hüküm vermeyebilirler.

bizim araçlar şirket aracı olduğundan ben mecburen zor yoldan ilerlemek zorunda kaldım.

acenta , sigorta firması müşterek olarak sorumludur, acenta size çözüm sunmuyorsa onu da davalı olarak gösterebileceğinizi kendilerine anımsatırsınız.

Herkese tavsiyem, sigorta yaptırırken ;
    a) fiyatlarla beraber firmaları da iyi seçin
    b) genel olarak buyuk hacimli acentalarla işler daha kolay çözülebilir

aracınız 2011, .... bu araç benim olsaydı, sıfır değer klozlu poliçeye sahip olacağından, model yılı +2 yaş kapsamına kadar hasar durumunda yeni araç teminatı ile sıfır araç verirdi sigortam bana.

fiyat olarak prim değerine ek %10 geliyor. ama 1,2 duruma göre 3 yaşındaki araçta bile, pert durumunda sıfır araç alabiliyorum. (bunu bilen sigortacı sayısı toplam acenta sayısının %10 u bile değildir)

ee sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer :)

bence çok vakit kaybetmeyin, geçen süre sizin kaybınız olur sadece.
    bol sabır diliyorum , sigorta işlerinde hasar sonrası yaşananlar insanı hem moralen hem de manevi olarak yıpratıyor. siz yinede yelkenleri indirmeyin, elinizden geldiğince hakkınızı olabildiğince almaya gayret edin.
  • Dilekce olumsuz dendi...
    Acenteyle gidip konusacagim. Eger 31000 gibi bi rakam odenmiyorsa hem sizi hemde sigortayi mahkemeye verecegim diyecegim.. cevap gelmezse.
    Tahkim kuruluna basvuracagim daha sonrasinda..
    Araba ve sigorta esimin uzerine, esim hamile..
    Ben yurutebilirmiyim bu islemleri?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acenteniz hiç devreye girip, sizin haklarınızı korumadı mı ? Biraz da acente uğraşsın bi zahmet. Bu işler sabır gerektirir birazda. Basit bir vekaletle yürütebilirsiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: spectaküler

Acenteniz hiç devreye girip, sizin haklarınızı korumadı mı ? Biraz da acente uğraşsın bi zahmet. Bu işler sabır gerektirir birazda. Basit bir vekaletle yürütebilirsiniz...

Gavurun ekmegini yiyen gavurun kilicini sallar diye bi tabir var hocam
    Acentaya ilk gittigimde 30a falan anlasin diyordu. Direk kabul et falan..
    Simdi benim arabamdan 29-30a da var ama onlar lokal boyali camurluk degismis vb..
    Benim arabamda bir sikinti yoktu.. bunlarda benim arabamin rayic degerine etki esiyor mu?
    29ada var dedigim sekilde satan, 33e de satan var temiz sorunsuz..
    Rayic bedelinde hangisine bakiliyor..
    Bunlarin hepsinin mi ciktisini almak lazim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-684118601 -- 26 Mart 2013; 16:40:34 >
  • Ortalama fiyatlara bakılır, ne düşük ne de yüksek fiyatlar kabul edilemez. Acente beş para etmezmiş, bir daha işiniz olmasın. Sahibinden sitesine girip son güncel sayfa ile birlikte, bir kaç tane de ilanın içerisine girip çıktısını alın ve itiraz beyanında bulunup bekleyin. Sabrınızı sınıyorlar, ödemeye mecburlar...

• Birde bilal diye biri var direk onunla gorusuyoruz telefonda..
    Adamin konusma tarzi bildigin koy kahvesinde askerlik arkadasi ile konusur gibi... gecen sene axa sigortadaydik bu sene bu halk sigortaya gectik.. Allahin hikmeti iste. Cekecegimiz varmis..

• Allah'ın kırolarını doldurmuşlar her yere. Muhattap olmayın kardeşim. Sözlü değil yazılı olanlar geçerlidir her zaman. Aracın serviste kaldığı her gün onların aleyhine, unutmayın...

• hasar müdürüyle bir görüşmeye çalışın,

sahibinden.com da sizin araçla aynı özelliklerde olan ilanların çıktılarını alın , 10 ilan yeterli, aynı ilde 4-5 ilan olsun (sizle aynı ilde)

toplam ilanlardaki tüm araçların fiyatlarını toplayıp araç sayısına bölün, çıkan sonuç bir eksper için ortalama rayiç sayılır.

eşinizin adına olan araçla siz işlem yapamazsınız, ama tahkim e dilekçe ile başvuracağınız için eşiniz imzalar.

tahkim için gerekenler;
    1) sigortaya iadeli taahütlü dilekçe göndermeniz gerekiyor,
    2) dilekçe teslim alındıktan sonra size cevap verirlerse cevap, vermezlerse 1 ay bekledikten sonra tahkim harcını yatırarak başvuru yapabiliyorsunuz.
    3) tahkim yerine tüketici mahkemesi daha iyi olur benim fikrim.

sigortaya dilekçenizi derhal gönderin.

paranın bir kısmını kurtarayım derseniz, rakamı kabul edin, ama asla ibranamede "alacağım kalmamıştır" bölümüne imza atmayın, bu satıra madde koyun 1) gibi , 1nolu madde haksız şarttır kabul etmiyorum diye yazarsınız...

öderlerse ne ala, ödemezlerse tam değer için hukuk savaşı başşlatırsınız.

araçın teminat değerini öğrendiniz mi bu arada? çünkü yapacağınız piyasa araştırması sonucunda aracınızın rayiç değeri aslında teminat değeriyle örtüşüyor olacak .... :)

aracınızın marka model trafiğe çıkış yılı , mevcut km değeri , yetkili servis bakımlı olup olmadığı , garanti kapsamında olup olmadığı,
    vites tipi vb bilgileri yazarsanız sizin için ilanları süzüp , hangilerini kayda alsanız iyi olur diye yazabilirim
  • quote:

Allah'ın kırolarını doldurmuşlar her yere. Muhattap olmayın kardeşim. Sözlü değil yazılı olanlar geçerlidir her zaman. Aracın serviste kaldığı her gün onların aleyhine, unutmayın...

kimin aleyhine sigortanın mı?
    yasal faiz başlangıç süresi dava tarihidir, şuanda sadece araç sahibi zararda. sigorta da karda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeLander

quote:

Allah'ın kırolarını doldurmuşlar her yere. Muhattap olmayın kardeşim. Sözlü değil yazılı olanlar geçerlidir her zaman. Aracın serviste kaldığı her gün onların aleyhine, unutmayın...

kimin aleyhine sigortanın mı?
    yasal faiz başlangıç süresi dava tarihidir, şuanda sadece araç sahibi zararda. sigorta da karda.

Sigorta nasıl karda olacak ? Araç sahibi davayı kazanacağı için, faizi de ödemek zorunda kalacak. Ayrıca, aracın bulunduğu servis, her gün için otopark parasını da sigortadan tahsil edecek...

• quote:

Orijinalden alıntı: MSC Performans

Merhaba, iki farklı yetkili bayiinin ikinci el bölümünden tarihli/imzalı/kaşeli araç değer yazısı alın (örneğin : " ....km'de ki .... model ...... yıl ve ...... donanım paketindeki aracın 2.el değeri ...... - ...... arasındadır" şeklinde). Notere gidin, piyasa değerinin ekteki mahkemelerce bilirkişi niteliğinde olan yetkili bayiiler tarafından ...... - ....... arasında tespit edildiğini, bu bedelin en kısa sürede tarafınıza ödenmemesi durumunda mahkeme yoluna gideceğinizi, bugünden itibaren doğacak bütün maddi - manevi haklarınız ve avukat/mahkeme v.b. masraflarınızıda talep edeceğinizi anlatan bir ihtarname çekin.

Yani hepsi bu yasalar haklarınız var kullanın canınız yanmaz
    Prim vermeyin sahipleri çok zengin insanlar zaren

• servis otopark parasını sigortacıdan istermi şüpheli, araç sahibi elinin altındayken gidipte sigortayla uğraşmaz.

yasal faiz mahkemeye verilen dilekçe ile başlar, bu sebeple şuanda sigorta avantajlı. ayrıca araç sahibi arabayı kullanamıyor, bu sebeple zararda.

iyi düşünmek lazım, keskin sirke küpüne zarar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fizyoterapi

Dilekce olumsuz dendi...
    Acenteyle gidip konusacagim. Eger 31000 gibi bi rakam odenmiyorsa hem sizi hemde sigortayi mahkemeye verecegim diyecegim.. cevap gelmezse.
    Tahkim kuruluna basvuracagim daha sonrasinda..
    Araba ve sigorta esimin uzerine, esim hamile..
    Ben yurutebilirmiyim bu islemleri?

noterden eşiniz size vekalet versin.eşinizi yormayın

• quote:

hasar müdürüyle bir görüşmeye çalışın,

sahibinden.com da sizin araçla aynı özelliklerde olan ilanların çıktılarını alın , 10 ilan yeterli, aynı ilde 4-5 ilan olsun (sizle aynı ilde)

toplam ilanlardaki tüm araçların fiyatlarını toplayıp araç sayısına bölün, çıkan sonuç bir eksper için ortalama rayiç sayılır.

eşinizin adına olan araçla siz işlem yapamazsınız, ama tahkim e dilekçe ile başvuracağınız için eşiniz imzalar.

tahkim için gerekenler;
    1) sigortaya iadeli taahütlü dilekçe göndermeniz gerekiyor,
    2) dilekçe teslim alındıktan sonra size cevap verirlerse cevap, vermezlerse 1 ay bekledikten sonra tahkim harcını yatırarak başvuru yapabiliyorsunuz.
    3) tahkim yerine tüketici mahkemesi daha iyi olur benim fikrim.

sigortaya dilekçenizi derhal gönderin.

paranın bir kısmını kurtarayım derseniz, rakamı kabul edin, ama asla ibranamede "alacağım kalmamıştır" bölümüne imza atmayın, bu satıra madde koyun 1) gibi , 1nolu madde haksız şarttır kabul etmiyorum diye yazarsınız...

öderlerse ne ala, ödemezlerse tam değer için hukuk savaşı başşlatırsınız.

araçın teminat değerini öğrendiniz mi bu arada? çünkü yapacağınız piyasa araştırması sonucunda aracınızın rayiç değeri aslında teminat değeriyle örtüşüyor olacak .... :)

aracınızın marka model trafiğe çıkış yılı , mevcut km değeri , yetkili servis bakımlı olup olmadığı , garanti kapsamında olup olmadığı,
    vites tipi vb bilgileri yazarsanız sizin için ilanları süzüp , hangilerini kayda alsanız iyi olur diye yazabilirim

2011 Opel Corssa Essentia 1.3 Dizel Manuel.... 30000 küsür km'de...
    16.inç çelik midir çelik alaşım jant mıdır ondan vardı. Bu modellerin hepsinde var mı bilmiyorum.
    Ekim 2011 trafiğe çıkış tarihi..

Halk sigorta pert araç listesinde Piyasa Değeri / Enf. Piyasa değeri : 31000/31000 yazıyordu(şuan orda arabam yok devamlı değişiyor liste eski arabalar siliniyor.)

Kaskoyuda ekimde yaptırmıştık.. Poliçe bedeli 31800

Buna göre piyasa değerine bakarmısınız hocam?
    Unuttuğum eklememi istediğini birşey varsa yazayım.
    27binede corsa var ama hasarlı.. Neye göre biçilecek mahkemede değer benim kafamı karıştıran bu....

• quote:

servis otopark parasını sigortacıdan istermi şüpheli, araç sahibi elinin altındayken gidipte sigortayla uğraşmaz.

yasal faiz mahkemeye verilen dilekçe ile başlar, bu sebeple şuanda sigorta avantajlı. ayrıca araç sahibi arabayı kullanamıyor, bu sebeple zararda.

iyi düşünmek lazım, keskin sirke küpüne zarar.

Kazadan sonra biz kaskoyu aradık, bize çekici numarası verdiler sonra çekici nereye çekileceğini sordu bizde bursa neskara çektirdik..
    Sonuç olarak çekici götürüp arabayı bıraktı. Bizim adımıza değil sigorta adına bırakıyor.. Oradaki otopark ücretinin bizle alakalı olduğunu sanmıyorum.
    İkinci olarak bu arabayı satmadan galiba bize paramızı vermiyor sigorta.. Alan kişide ödeyebilir otopark ücretini..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-684118601 -- 26 Mart 2013; 17:46:14 >
  • Araba pert olduğuna göre sizin ödemeyeceğiniz kesin. Evet aracınız satılınca 2 gün içinde ödemeniz çıkar...

• quote:

Orijinalden alıntı: fizyoterapi

2011 model essentia 1.3 dizel opel corsa aracim kaza sonucu perte cikti.
    Kasko degeri 31800 yaziyor..
    Gib sitesindeki kasko degerinde ise 34250 yaziyor.
    Siigorta internet pert listesinde ise aracim icin 31000 lira yazmislar.
    26000 lira masraf cikarilmis...
    30000km idi kaza yaptigimda.
    Kredi ile almistim 8000 lira civari kredisi kalmisti.
    Saat 1de kasko ile mutabakatname icin gorusmeye gidecegim..
    Illaki bana dusuk fiyat teklif edecekler...
    Aracimin degeri ne kadardir?
    29000 lira civari teklif etseler kabul etmesem o zaman araci yaptiriyoruz gibi birsey diyebilirler mi?
    Kalan kredi icin bankayla gorusmem mi gerekiyor?
    15gun oldu kasko aramamisti, ben arayinca bilgi verdiler..
    Ne yapmam gerekiyor?

dostum aracın tamir bedeli 26bin ise
    sen en az 30 alırsın kaskodan
    çünkü 26 ya yaptırıp sana vericeklerine
    30a alırlar 4bin den çok çok daha fazla paraya satıcakları kesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

En son 15bine alan vardı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-684118601 -- 26 Mart 2013; 17:59:41 >
  • Kasko bedel listesine takılmayın hocam. Eğer poliçedeki rakam sizi tatmin ediyorsa onu isteyin, bir kuruş eksik olmasın...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.