Şimdi Ara

Halk Ekmek Kavgası Bitmiyor: Üsküdar'dan Sonra Ümraniye Belediyesi de İBB ile Karşı Karşıya Geldi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
7.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
165 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ülkeye israil ve yunan başkanını getir bu halk ekmek büfelerini yine kaldırmaz o derece yani...bu akp hangi güce itaat ediyor çözen varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: tequila10

ümraniye de ikamet eden ne anlar halk ekmekten yüzde 90 ı akp li

geçen sene mok cukurundan kurtuldum Halk Ekmek Kavgası Bitmiyor: Üsküdar'dan Sonra Ümraniye Belediyesi de İBB ile Karşı Karşıya Geldi 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vatandaşın hakkını kim çalıyorsa kendi kanında boğulsun.

• İçlerinde akp ye oy veren var mı merak ediyorum 🙂

• Abdülhak Hamit Tarhan kullanıcısına yanıt

İnanmayın şunlara. İBB akepe nin olsaydı da ilçe belediyesi CHP nin olsaydı şimdi hizmeti engelleyen cehape diye yazıyordu.

• OPTİMİST kullanıcısına yanıt

Valla akp denen çeteye oy verenlerden daha büyük enayi yoktur ülkede..

• 2023 seçimlerini merak ediyorum bakalım bu tepkiler sandıklara nekadar yansıyacak.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kusura bakmasınlar, acayip salaklar. Bu mevzuların halkta acayip tepki yarattığı ve muhalefetin ekmeğine katmer katmer yağ sürdüğü açık.

Ben cumhurbaşkanımızın yerinde olsam bu mallıkları yapan kadrolarımı tek tek tespit eder, canlarına okurdum. Sonra da Ekrem başkanı arardım, "çabanızı taktir ediyorum, halk ekmeğin kapasitesinin artırılması için şunları şunları da yapalım, onu da şu şu şu belediyelerin imkanlarını seferber ederek halledebiliriz" falan yapardım.

Sonra da zaten her bakanlar kurulu sonrası tv'lerin yarısını işgal ediyorum ve pandemi kararlarını dinlemek için halkın dörtte biri o an ekrana kitlenmiş oluyor. Bunu fırsata çevirir "Ekrem başkanın çok taktir ettiğim şu şu uygulamalarını desteklemek amacı ile şunların şunların da partimiz belediyeleri tarafından büyükşehire tahsisi için talimat verdim" falan çekerdim.

Fısssss Ekrem Başkanın tüm havası sönerdi. Sayın cumhurbaşkanımızın bu siyasi zekaya sahip olduğundan ben eminim de, çevresindeki kitle tam beton. Cumhurbaşkanımız da kafasını dışarı çıkarmıyor. Güvenmediği kimseyi yanında tutmuyor. Etrafı hamaset siyasetçisi bezirganlarla sarılı. Çünkü sadece onları yüzde yüz sadakatle yonetebilecegini biliyor. Ama sonucu da bu oluyor. Yıllar sonra AKP hep reaktif. Muhalefet ise hep proaktif. Bunun uzun vade sonucunun da ne olacağını hepimiz çok çok iyi biliyoruz. Örnekle açıklayalım:

Yıllar önce, Özal (ANAP), Shp (CHP kapatılmıştı) ve darbecilerin partisi (adını unuttum), seçim öncesi TV'de tartışıyorlar (evet, eski, "ileri" olmayan antidemokratik Türkiye'de böyle şeyler olurdu). Özal Boğaziçi köprüsünün işletmesini özelleştirecegini ve yap işlet devret modeli ile ikinci bir köprü inşa edeceğini söyledi (proaktif). Shp buna dibine kadar karşı çıktı (reaktif). Darbeci parti de tartışmaya mal gibi baktı (anlamaz ki öküz). Sonuç: Özal birinci parti, Shp ikinci parti, darbeci parti sonuncu parti...

Şahsen bana uyar. Nihayetinde muhalifim.

------

Bu kavga görüntüleri "engelliyorlar" görüntüsünü (ki yüzde yüz gerçek) halkın kafasına kazımak konusunda muhalefetin acayip işine geliyor. Ortam böyle olmasa, halk zaten kararını vermiş veya mutlak uykuda olsa, bu işin çözümü var. Belediyenin elbet van araçları vardır kullanılmayan. Yandan pencere aç. Mobil halk ekmek yap. Mobil işletmelerin izinleri büyükşehire bağlı. Kendi kendine iznini ver. Gene de salça olan olursa, kavga çıkacağı zaman bas git. Paralel caddede dur. Satış yap. Sonra geri dön. Yerel belediyenin zabıtasını peşinden koştur. Eğlen, dalga geç. videolarını çek. Paylaş. Maymun et.

Ama şu anki yaklaşım siyaseten daha doğru. Mağdur edebiyatı bu memlekette hep prim yapar. Ekmek arabasının arkasından koşan yerel belediye zabıtası görüntüsünde halk zabıtayı mağdur görür. o yüzden mobil halk ekmek işine girmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 28 Nisan 2021; 10:19:41 >

• Meselenin ucuz ekmek olmadığını hepimiz biliyoruz. Mesele iktidarın muhalefetin önünü kesmek olduğu belli, siyaset böyle birşey işte. Şu 20 senede adam gibi muhalefet yapsaydı, şuan başta olanlar tarih olmuşlardı. Chp gözünü çok geç açtı. İş işten geçti. Adam her türlü kontrolü ele aldı, akp sana niye muhalefetlik yaptırsın ki? AKP aklıyla hareket ediyor, bunun için kazanıyor!! Ama artık devreye akp içindeki rte düşmanları girdi, gizli gizli rte nin altını oyuyorlar. Rte farkında değil ama böyle devam ederse, bu seçimler onun sonu olacak ve seçimi kaybedecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atını Öpen Kovboy -- 28 Nisan 2021; 10:28:20 >
  • OPTİMİST kullanıcısına yanıt

Enayi yerine konulanlar bizler değiliz ne yazık ki yine sizsiniz ve her zamanki gibi sizinle çok pis oynuyorlar ama partizanlığınız her şey böylesine açıkken gerçekleri görmenizi engelliyor.

Büfenin kurulacağı yerleri belirleyecek olan Üsküdar Belediyesi değil. Zira Büyükşehir Belediye Meclisi'nin oybirliği ile aldığı kararda, açılacak 142 büfenin nereye kurulacağı nokta atışı olarak belirlenmiş durumda. İBB gelip de kafasına göre bir nokta seçmiyor yani. Ümraniye Belediyesi de bu sayede tam büfenin kurulacağı noktaya kamyonet çekerek büfenin kurulmasını engelledi mesela. Büfenin kurulacağı noktayı beğenmiyorsan gider Büyükşehir Meclisi'ne itirazını yaparsın. Kabul etmediler mi, gidersin idare mahkemesine Büyükşehir aleyhine dava açarsın. Ama aradan 3 ay geçmiş büfenin açılacağı güne kadar hiç bir itirazda bulunmayıp da büfe kurulacağı gün engellemeye çalışırsan niyetinin aslında ne olduğunu belli etmiş olursun!

Halk Ekmek Kavgası Bitmiyor: Üsküdar'dan Sonra Ümraniye Belediyesi de İBB ile Karşı Karşıya Geldi

• Birde utanmadan pişkin pişkin çıkıp Chp siyaset yapıyor halkımız bunu yemez diyorlar. Ülke tarihinde görülmemiştir zabıtaların hısım gibi birbiriyle kavga ettiği bölündüğü.

Hep söylüyorum 19 senenin 9 senesinde bile Chp başta olsaydı şimdi bunların hiç biri konuşulmazdı. Hem taşınmaz ve stratejik önem arz eden ne varsa satıldı hem geleceğe trilyonlarca borç bırakıldı.

İlhan İrem'in dediği gibi, yazık oldu yarınlara.

• quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Bu adamlar sizi enayi yerine koyuyor, sizinle çok pis oynuyorlar, bu kaçıncı ajans oyunu, niye bu kötülüğü yapıyorlar.

Büyük şehir meclis kararıyla alınan halk ekmek bufesinin, üsküdar belediyesinin göstereceği yerde kurulması gerekirken İBB Üsküdar belediyesine danışmadan gidip kurmuş bufeyi amaç halk ekmek büfesi kurmak falan değil besbelli olay çıkarıp haber yaptırmak. Üsküdar belediyesi de eleştiriyi hak ediyor, oyuna gelme kardeşim, bırak kursun büfeyi, sen de git uygun olan yer neresi ise 2nci büfeyi kur sonra gerekirse git ilk kurulanı kaldır, bunlara malzeme verme..

Enayi kimmis kardes?

• quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Bu adamlar sizi enayi yerine koyuyor, sizinle çok pis oynuyorlar, bu kaçıncı ajans oyunu, niye bu kötülüğü yapıyorlar.

Büyük şehir meclis kararıyla alınan halk ekmek bufesinin, üsküdar belediyesinin göstereceği yerde kurulması gerekirken İBB Üsküdar belediyesine danışmadan gidip kurmuş bufeyi amaç halk ekmek büfesi kurmak falan değil besbelli olay çıkarıp haber yaptırmak. Üsküdar belediyesi de eleştiriyi hak ediyor, oyuna gelme kardeşim, bırak kursun büfeyi, sen de git uygun olan yer neresi ise 2nci büfeyi kur sonra gerekirse git ilk kurulanı kaldır, bunlara malzeme verme..

Bak bunu diyen enayiyi kac kere enayi yerine koydular açıklıyorum shdjd

Biiir. Sila çağrısı.

İkiii. Çözüm süreci.

Üüç. 15 Temmuz.

Döört. Baskanlik referandumu.

Kardes bi' ara super guc olacaktık ama goruyoruz ki hala milletin ekmegine goz dikmissiniz? Utanmadan konuşuyorsun bir de. Sizin yediginiz tokatlari say say bitmez. Ama yüzünüz olmadığı icin hala gelir konusursunuz. Azicik onurun olsun olm. Bir insan onuru icin yasamiyorsa ne icin yasar baska?

• Akp'nin vatandaşı düşünmediği bir kez daha ortaya çıkmıştır.

• Obezite ile olan savaşımızı cehape zihniyeti engelleyemeyecek

• ak parti 2023 seçimlerinde kaybedecek

kemal kılıçdaroğlu başbakan olacak

eski günlerdeki gibi ülkeyi chp ve atatürk yönetecek

2023 ü bekleyin z kuşağı

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.