Şimdi Ara

Half-Life - Türkçe Altyazı Modu (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
5
Favori
43.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Auquwez

Steam zorunluluğu olmasa kullanacaktım. Anlamadığım bir şey var; 250 MB gibi hafif boyutu olan, oyun sonu ortalama 2,5 saatte gelen, 17 yıllık bir oyunu parayla almamızı nasıl beklersiniz? Benim gibi düşünen çok kişi vardır eminim. Madem emek verip modu yaptınız, korsan oyunlara da destek sunup ihtiyacı olan herkesi tatmin etmeniz daha iyi olurdu. Şahsen benim içimde kaldı, oysaki Half-Life: Source ile Black Mesa'yı TR yama ile bitirmiştim. Bu modla orijinal oyun içeriği kullanılarak bir nostalji yapılabilirdi.

Steam harici sürümler için destek konusunda yapabileceğim pek bir şey yok. Ben sadece modun çevirmeniyim.
    Şöyle bir şey de söyleyeyim, aldığım ilk orijinal oyun Half-Life'dır. Hatta sırf bu tarz bir altyazı modu yapabilmek için almıştım, sonraları programlama yeteneğim yetmedi diye kalmıştı ama işte biri çıkıp yapınca bize de çevirmek düştü.
    Ayrıca $10 bu oyun için gayet uygun. Yapabilecek o kadar çok şey var ki, oynama süresinin sonu yok. Ki zaten değişik modlara, çoklu oyuncuya değinmiyorum bile.

• Opposing Force ve Blue Shift için geçerli mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaRLoSuLo

Opposing Force ve Blue Shift için geçerli mi acaba?

Şu an için yok ama yapımcı ikisini de yapmayı düşünüyordu, hatta Blue Shift için bayağı sonlarına yaklaştık diyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qabRiéL

Şu an için yok ama yapımcı ikisini de yapmayı düşünüyordu, hatta Blue Shift için bayağı sonlarına yaklaştık diyordu.
    Teşekkürler, umarım en kısa zamanda onlar içinde çıkar. İyi çalışmalar...
  • Hocam çalışmıyor bende alt yazı half life dosyasının içine attım steami baştan açtım half life a girdim olmuyor
  • Kurulumu bir daha okuyun, çalışmamasını gerektirecek herhangi bir şey olmadı.
  • Valla eski filan ama hala tadında bir de çevirisi ellerin dert görmesin.
  • ceviriyi görünce oyuna terardan başladım ellerine sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Auquwez

Steam zorunluluğu olmasa kullanacaktım. Anlamadığım bir şey var; 250 MB gibi hafif boyutu olan, oyun sonu ortalama 2,5 saatte gelen, 17 yıllık bir oyunu parayla almamızı nasıl beklersiniz? Benim gibi düşünen çok kişi vardır eminim. Madem emek verip modu yaptınız, korsan oyunlara da destek sunup ihtiyacı olan herkesi tatmin etmeniz daha iyi olurdu. Şahsen benim içimde kaldı, oysaki Half-Life: Source ile Black Mesa'yı TR yama ile bitirmiştim. Bu modla orijinal oyun içeriği kullanılarak bir nostalji yapılabilirdi.

Nostaji yapmak istiyosan para vericeksin begendigin bi serinin oyunu anladigim kadariyla kutuphanende dursun işte ne guzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Merhaba bende steam half life kurdum fakat sizin belirttiginiz gibi versiyonu 1.1.2.2 degil 1.1.1.1 bu yüzden alt yazı olmuyor sanırım. nasıl güncellicem?
  • Başım çatladı tekrar tekrar okumaktan. Şu açıklamayı Türkçeleştirecek bir kimse var mı arkadaşlar?

I. GEREKSİNİMLER

1. Güncel Half-Life'ın Steam sürümü ile Half-Life: Subtitles Mod'unun çekirdek dosyalarının kurulu olması (sürüm 3.0 veya üzeri).
    2. .7z arşiv içeriğini çıkarabilen bir arşiv yöneticisi (örneğin, 7-Zip, WinRAR, WinZip, veya Far Manager).

II. NASIL KURULUR

Çeviriyi kurmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

1. Half-Life: Subtitles Mod indirmeler sayfasından istediğiniz çeviriyi indirin (eğer henüz indirmediyseniz).
    2. Çeviri paketini arşiv yöneticisiyle açın ve Half-Life Subtitles Mod'un çekirdek dosyalarının kurulu olduğu dizinde (“<Steam Apps Kütüphane Dizini>\common\Half-Life”, ve <Steam Kütüphane Dizini> genellikle “<Steam Kurulum Dizini>\SteamApps” de olur) hiçbir çevirinin istediğiniz çeviri ile aynı dizini paylaşmadığına emin olun (“sm_valve_<lisan>” ya da “sm_valve_addon”). Eğer aynı çeviri içeriği dizininin adı zaten varsa, önce onu kaldırmanız şiddetle tavsiye edilir.
    DİPÇE: Farklı “sm_valve_<lisan>” çeviri dizinleri olabilir, birbirleriyle çakışmayacaktırlar. Yine de, “sm_valve_addon” dizini ile çakışabilirler, bu yüzden ya “sm_valve_<lisan>” dizinleri ya da tek “sm_valve_addon” dizini olması önerilir.
    3. Half-Life: Subtitles Mod çekirdek dosyalarının kurlu olduğu dizine arşiv yöneticisini kullanarak çeviri paketi içeriğini çıkartın.
    UYARI! Çeviri içeriği “Half-Life” dizinine kurulmalıdır! Alt dizinlere kurulması (örneğin “valve”, “resource”, ya da “platform”) özgün Half-Life kaynaklarına zarar verebilir ve oyunun tekrar kurulmasını gerektirebilir.
    DİPÇE: Bundan sonra Steam'i yeniden başlatmak zorunlu değildir.
    4. A) Eğer çeviri içeriği dizini “sm_valve_<lisan>” olarak adlandırıldıysa, Half-Life özellikler sayfasından size uygun olan lisanı seçin (Steam'dde Half-Life'a sağ tıklayın ardından Özellikler'e tıklayın, son olarak Lisan sekmesine tıkayın, aşağı açılan menüden lisanı seçin ve Tamam tuşuna basın).
    B) Eğer çeviri içeriği dizini “sm_valve_addon” olarak adlandırıldıysa, Half-Life özellikleri sayfasından İngilizce'yi seçin, ardından oyunu başlatın, “Options → Video → Allow custom addon content” seçeneğinin seçili olduğuna emin olun, ve oyundan çıkın.
    5. Artık Steam oyun kütüphanesinden veya sadece bu bağlantıya tıklayarak çevrilmiş modu oynayabilirsiniz. İyi oyunlar!

• Zebercet kullanıcısına yanıt
    Kurulum şu şekilde;

sm_valve dosyasını oyunun kurulu olduğu yere(C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Half-Life) kopyalıyorsunuz
    İndirdiğiniz Türkçe yamayı (sm_valve_addon) dosyasını da aynı yere kopyalıyorsunuz
    Not: sm_valve'nin içine değil, oyunun kurulu olduğu yere kopyalayın.

En son olarak da Steam'den başlatma seçeneklerine -game sm_valve yazıyorsunuz ve oyuna giriyorsunuz. İyi oyunlar!

Bu arada Türkçe çeviri için teşekkürler qabRiéL :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DryreL

Kurulum şu şekilde;

sm_valve dosyasını oyunun kurulu olduğu yere(C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Half-Life) kopyalıyorsunuz
    İndirdiğiniz Türkçe yamayı (sm_valve_addon) dosyasını da aynı yere kopyalıyorsunuz
    Not: sm_valve'nin içine değil, oyunun kurulu olduğu yere kopyalayın.

En son olarak da Steam'den başlatma seçeneklerine -game sm_valve yazıyorsunuz ve oyuna giriyorsunuz. İyi oyunlar!

Bu arada Türkçe çeviri için teşekkürler qabRiéL :)
    Hızlı yanıt için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebercet

Hızlı yanıt için teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Half-Life'ı tekrar oynamak için gelmiştim, yorumunu görünce de cevaplayayım dedim. 2 yılcık geç kalmış olabilirim :D
  • Yamayı kurup half life subtitles mod üzerinden başlatınca steamin half life için oynama süresi sayacı çalışmıyor. Büyük bir sorun değil ama kaç saat oynadığımı görmek isterdim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pizza Steve

Yamayı kurup half life subtitles mod üzerinden başlatınca steamin half life için oynama süresi sayacı çalışmıyor. Büyük bir sorun değil ama kaç saat oynadığımı görmek isterdim.
    Nasıl kurdun bilmiyorum ama benim kurduğum gibi kurarsan saat sayacı çalışıyor
  • Yaşanan sorunlar için kusura bakmayın arkadaşlar, kurulumu güncelledim.
  • Steam Versiyonu ile sorunsuz çalışıyor, Türkçe yama için teşekkürler
  • beyler bi baksanıza ben internetten crack indirdim ona türkçe alt ayzı nasıl ekleyebilirim
  • DryreL kullanıcısına yanıt

konuyu hortlattım ama dediğini yapınca çat diye oldu. <3

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.