Şimdi Ara

Half Life multiplayer oynayıp rahatsızlanan arkadaş

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lise ve dershane döneminden arkadaşlar ile yarın iş güç yok diye, eski günleri yad etmek için buluştuk. Generals attık. Sonra cs ve half life attık. Half Life dan yarım saat sonra bir arkadaşımız, sinir krizi geçirdi. İnternet cafe nin wc sine gidip istifar etti. Bildiğin sinir krizi geçirdi nefes nefese. Bizde korktuk. Su falan verdik. Müşterilerde korktu. Oyun esnasında şiddetli baş ağrısı ve mide bulantısı yaşamış. Günümüz mahvoldu. Arkadaşta itiraf etti bu şekilde birinci kişi gözünden savaş oyunlarında ve araba yarışlarında 20 dakika dayanamıyormuş. Bunu yaşayan ve buna çözüm bulabilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fps oyunlarında genelde böyle oluyor hocam. Fov ve hz ile alakalı diyorlar
    Field of view diye araştırırsanız bir şeyler bulursunuz.

• Söyle psikiyatriste filan doktora gitsin. ilk kez duydum.

• Fovu 110 yapsaydınız birde görüntü ayarlarını kendine göre ayarlaması lazım. Görüntü önemlidir.

• Bana hiç bi oyunda olmaz ama half life da olur miğde bulantısı. berbat bişey ama tüm serisini bitirdim miğde bulantısıyla

• Half life ayrı bir oyun, başında cok zaman geçirdiğimde midem bulanırdı geçmiş olsun

• Fotosensitif epilepsi rahatsizligi vardir...
  • İlginç ilk kez duyuyorum. Half Life evrenine bayılıyorum hiç sorun yaşamadım.
  • bende sevmiyorum bu tarz oyunları neden bilmiyorum ama nefret ediyorum csgo oynadım half life witcher crysis ve dahası ama dayanamadan sildim bilmiyorum çok kötü oluyorum oynarken.ama mesela gta oynarken adama tararken bişey yok
  • zibidi gonzales kullanıcısına yanıt
    Yaratık kan vs değil problem fov yani bakış açısı ile alakalı.
    Yoksa o grafikler ile korkulacak yda tiksinecek bir şey yok.

Half life 2 attım. single player 1 saat içinde midem bulandı. O arkadaş izlerken rahatsız oldu.
    Sanırım ps3 te de bahsedilen epilepsi var arkadaşta...
  • Tamamen FOV ile alakalı. Portal 2'yi yarım satte 15 dk mola vererek bitirdim. Oyunun son bölümlerinde hayatımda yaşamadığım baş ağrısını yaşadım. İstifra ettim inatla oyunu bitirdim. Belki beyni fazla zorladığımdan da olabilir ama FOV ayarından kuvvetle muhtemel.
  • Int32.Parse kullanıcısına yanıt
    Acaba Valve nin renk tonları ve Her oyununda ki vermiş olduğu umutsuzluk hissiyatı ile alakalı olabilir mi?
    Dota 2 de dahil ne kadar valve oyunu varsa oynarken, suratım düşüyor. Geçimsiz biri oluyorum takım arkadaşlarıma bağırıyorum. Half life 2 de geriliyor ve sinirleniyorum. Ama bugün kontrol ettiğimde fov miktarını konsoldan ayarlayabiliyoruz.
    Diyeceğim o ki ya oyun grafiklerinden yada fov dan. Belki de subliminal olarak bizde bir etkisi var ve bilinç bunu kaldırmıyor.
  • yazdığınız oyunlarda bende olmuyor ama bazı oyunlarda bende de oluyor mide bulantısı vs.. motion sickness diye geçiyor hatta araştırabilirsiniz sanırım aynı şeyden bahsediyoruz
  • Bende de bu sıkıntı var ve ne kadar istesem de yarım saatten fazla oynayamıyorum. Çözümü var mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.