Şimdi Ara

Half-Life 3 [ANA KONU] #Episode3 (269. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.904
Cevap
17
Favori
339.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim hala umudum var çıkacak bence hatta valve süpriz yapıp yeni engine ile grafiksel devrimle çıkaracak
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

Konu 2007 de açılmış yıl olmuş 2012

Bu konu açıldığında Doğan çocuk şimdi 5 yaşında oldu..

Bekleyin Bekleyin Çıkar

Sen demesen biz 10 buluyorduk.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnLiNe MaNaGeR

quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

Konu 2007 de açılmış yıl olmuş 2012

Bu konu açıldığında Doğan çocuk şimdi 5 yaşında oldu..

Bekleyin Bekleyin Çıkar

Sen demesen biz 10 buluyorduk.

Vurmayın öldü

• Artık çıkması gereksiz. Bilmiyorum ben ve benim gibi düşünenler de vardır belki. İlk zamanlardaki oynama iştahı kalmadı artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: macera05

Artık çıkması gereksiz. Bilmiyorum ben ve benim gibi düşünenler de vardır belki. İlk zamanlardaki oynama iştahı kalmadı artık.

Oyunu bekleyen kitleyi arttırmak amacı ile bu kadar ara veriyorlar fakat ben de sizin gibi düşünüyorum ki bu politikalar çoğu zaman ters tepiyor.
  • Umarım bir an önce çıkar. Önceki serileri baya güzeldi :)
  • Nedense içime kötü bir his doğuyor ,çıkmayacak yönünde
  • Grafik falan istemiyoruz adamlardan yeterki hikayeye devam etsinler source falan da gerek yok eski motorla bile çıkarsalar yok satar oyun Blue Shift, Opposing Force tarzında devam niteliğinde bir oyun çıksa bile hikayedeki merak edilenleri gidermek adına yine heyecanlanırız ama adamlarda tık yok arkadaş bu nedir böyle oyunu bitirdiyseniz bitirdik deyin sürekli gizemli açıklamalar falan nedir bu böyle ben anlamadım 3 boyutlu oyun mu yapacaklar oyunun içine giripte mi oynayacağız bu kadar gizemin, merakın ardından böyle bir şey bekliyorum yani bu kadar olmaz millet hikayeyle kafayı bozmaktan GMan' i tanrı Gordın' u peygamber yaptı ölecek millet meraktan bir şey söyleseler bari yoksa en sonunda çıkardıklarında koca bir fos olacak her şey. . .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Creav -- 6 Ocak 2012; 21:27:07 >
  • 2013-2014 gibi gelir yeni nesili bekliyorlar tahminim. HL 2 de aynısı oldu, CS Source ve HL 2 çıkartıp Source u bu nesilin başında yaydılar. Gelişmiş konsollarda gelince gelecek teknoloji, oyun yapımcılarına sunmak amacıyla yeni oyun motorunu patlatıcaklar HL 3 ile. Grafik derdi olmayan bir seri fakat kimse aksini söyleyemez ki HL oyun motoruyla stabilliğiyle çok söz edildi. Çıkmasının sebeplerinden biride budur Valve bilerek yapıyor bunu oyun motorunu pazarlıyor. Böyle bir pazarda harcamazlar hele ki Valve gibi bir firma. Yavaş yavaş haberleri gelir artık ancak bekleriz uzun süre.

Birçok fanın oyun motoruna gerek yok laflarını dönüyor. Öyle tabi benimde grafiğe ihtiyacım yok fakat mantıklı düşünmek lazım çocuk oyuncağı değil bu. Sen yeni bir oyun çıkartıyorsun Dünya daki en yaygın serilerden birinin devam oyunu. O kadar basitmi? Valve sürekli aynı kitleyi hedeflese bu kadar hayranı olmazdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: archVillain

2013-2014 gibi gelir yeni nesili bekliyorlar tahminim. HL 2 de aynısı oldu, CS Source ve HL 2 çıkartıp Source u bu nesilin başında yaydılar. Gelişmiş konsollarda gelince gelecek teknoloji, oyun yapımcılarına sunmak amacıyla yeni oyun motorunu patlatıcaklar HL 3 ile. Grafik derdi olmayan bir seri fakat kimse aksini söyleyemez ki HL oyun motoruyla stabilliğiyle çok söz edildi. Çıkmasının sebeplerinden biride budur Valve bilerek yapıyor bunu oyun motorunu pazarlıyor. Böyle bir pazarda harcamazlar hele ki Valve gibi bir firma. Yavaş yavaş haberleri gelir artık ancak bekleriz uzun süre.

Birçok fanın oyun motoruna gerek yok laflarını dönüyor. Öyle tabi benimde grafiğe ihtiyacım yok fakat mantıklı düşünmek lazım çocuk oyuncağı değil bu. Sen yeni bir oyun çıkartıyorsun Dünya daki en yaygın serilerden birinin devam oyunu. O kadar basitmi? Valve sürekli aynı kitleyi hedeflese bu kadar hayranı olmazdı.

Haklısın hocam da bir kitleyi bu kadar bekletip oyundan soğutmak da ne kadar doğru tartışılır doğrusu.

Half Life ile 1999'da tanışan bir adam şuan iş güç, hatta çocuk sahibi oldu. Ama her şeye rağmen dediğin gibi Valve yine gönlümüzü alacak ne yazık ki

Bu arada yeni nick hayırlı olsun

• Ara ara aklıma geliyor HL,resmen üzülüyorum... Kaç yıl oldu böyle bekle bekle... Tadı damağımda kaldı resmen.

Ben oyunu geçtim bari hikaye tamamlansa.Hiç bir oyunda olmayan,çok güzel bir hikayesi var ama bu valvenin elinde maymun oldu resmen.HL yi portaldan takip eder olduk.Çıkardıkları yan oyun bile ana oyunu geçti gitti.Bunlar bu hızla portal 3,portal 4 ü de çıkarırlar.Hatta combinelere karşı savaşı glados ile cell kazanır...

Keşke bii çıksada şu oyunun filmini falan çekse bari.Adam oyunu çıkarmadığı gibi filminde çıkmasına izin vermiyor.Ya bizim dediğimiz gibi çekilir yada izin vermeyiz...Gerçi bir yandan da haklı.Doom da yaptıkları gibi efsane bir oyunu rezil edeceklerse çektirtmesinler tabi ama en azındna animasyon tarzı bişeyler yapsalar....

Yazık vallahi,şu serinin hikayesi bitmeden ölürsem gözüm arkadam gidecem :/

• Oyunun çıkmamasına neden şaşırdınız ki valve oyunları kendi yapıyor,kendi pazarlıyor,kendi dağıtıyor ama ea,ubi,rock star , activision gibi büyük firmalar oyunu satmıyor dağıtıyor

valve ye ps3 de ea dağıtıcılığı almıştı ama sadece ps3 de ,pc ve xbox 360 ı kendisi yapıp kendisi dağıtıyor ve bu adamların işini 2 kat zorlaştırıyor adamlar tek bölük ve aynı anda sadece 2 yada 3 proje ile uğraşabilirler. Ama ea sports a bakın ea sadece dağıtıcı ea sports spor oyunlarını yapıyor ve fifa için valve kadar büyük bir şirket , nhl için başka bir şirket ,nba live için başka şirket ,ea games e bakın nfs için başka bir şirket , ama valve ise tek şirket ve işleri çok zor 20 tane kolu yokya adamların ne yapsınlar.

Bunlara sponsor ve dağıtıcı lazım başka türlü bu oyunlar yakın zamanda çıkmaz.

• "Beyond Black Mesa" ekibi yeni bir tane çekiyor sanırım, atmosferi iyi yansıtmışlar...
    Amatör bir ekip bile bunu yapabiliyorken Valve gibi bir firmanın bu konuda bir adım atmaması ilginç...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KLayToN -- 8 Ocak 2012; 15:52:17 >

• Machinima valveye takmış herhalde neredeyse her ay valve ile alakalı bir oyunun videosunu you tubeye koyuyor.
  • İzleyin derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: MALTHAEL

İzleyin derim

Müthiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: MehmetBaba07gs

Oyunun çıkmamasına neden şaşırdınız ki valve oyunları kendi yapıyor,kendi pazarlıyor,kendi dağıtıyor ama ea,ubi,rock star , activision gibi büyük firmalar oyunu satmıyor dağıtıyor

valve ye ps3 de ea dağıtıcılığı almıştı ama sadece ps3 de ,pc ve xbox 360 ı kendisi yapıp kendisi dağıtıyor ve bu adamların işini 2 kat zorlaştırıyor adamlar tek bölük ve aynı anda sadece 2 yada 3 proje ile uğraşabilirler. Ama ea sports a bakın ea sadece dağıtıcı ea sports spor oyunlarını yapıyor ve fifa için valve kadar büyük bir şirket , nhl için başka bir şirket ,nba live için başka şirket ,ea games e bakın nfs için başka bir şirket , ama valve ise tek şirket ve işleri çok zor 20 tane kolu yokya adamların ne yapsınlar.

alakası yok. valve şu anda steam sayesinde dünyanın en büyük oyun dağıtımcılarından biri zaten. half-life franchise activision, ea gibi kan emici firmaların elinde olsa cod, nfs, fifa, pes (tabi fifa, pes, nba spor oyunları ve her sene çıkmaları doğal) gibi olur her sene yeni oyunu çıkardı iyi ki öyle olmuyor. valve mükemmeliyetçi bir firmadır ve half-life3 için şu içinde bulunduğumuz zamanları uygun görmüyorsa bir bildiği vardır. ama tutup bundan sonra left4dead3 felan duyururlarsa ağız dolusu söverim gaben'a orası ayrı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wildlove -- 9 Ocak 2012; 1:53:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KLayToN

quote:

2013-2014 gibi gelir yeni nesili bekliyorlar tahminim. HL 2 de aynısı oldu, CS Source ve HL 2 çıkartıp Source u bu nesilin başında yaydılar. Gelişmiş konsollarda gelince gelecek teknoloji, oyun yapımcılarına sunmak amacıyla yeni oyun motorunu patlatıcaklar HL 3 ile. Grafik derdi olmayan bir seri fakat kimse aksini söyleyemez ki HL oyun motoruyla stabilliğiyle çok söz edildi. Çıkmasının sebeplerinden biride budur Valve bilerek yapıyor bunu oyun motorunu pazarlıyor. Böyle bir pazarda harcamazlar hele ki Valve gibi bir firma. Yavaş yavaş haberleri gelir artık ancak bekleriz uzun süre.

Haklısın hocam da bir kitleyi bu kadar bekletip oyundan soğutmak da ne kadar doğru tartışılır doğrusu.

Half Life ile 1999'da tanışan bir adam şuan iş güç, hatta çocuk sahibi oldu. Ama her şeye rağmen dediğin gibi Valve yine gönlümüzü alacak ne yazık ki

Orası öyle tabi ağaç olduk biz bekle bekle. Pişman olmayacağız ama. Bir HL3 göreyim birde Diablo 3 yeter bana.

Eyvallah bu nickte alışılıcak zamanla.

quote:

Orijinalden alıntı: wildlove

quote:

Oyunun çıkmamasına neden şaşırdınız ki valve oyunları kendi yapıyor,kendi pazarlıyor,kendi dağıtıyor ama ea,ubi,rock star , activision gibi büyük firmalar oyunu satmıyor dağıtıyor

alakası yok. valve şu anda steam sayesinde dünyanın en büyük oyun dağıtımcılarından biri zaten. half-life franchise activision, ea gibi kan emici firmaların elinde olsa cod, nfs, fifa, pes (tabi fifa, pes, nba spor oyunları ve her sene çıkmaları doğal) gibi olur her sene yeni oyunu çıkardı iyi ki öyle olmuyor. valve mükemmeliyetçi bir firmadır ve half-life3 için şu içinde bulunduğumuz zamanları uygun görmüyorsa bir bildiği vardır. ama tutup bundan sonra left4dead3 felan duyururlarsa ağız dolusu söverim gaben'a orası ayrı

Arkadaş kısmen doğru ancak nerede doğru olduğunun kendisi farkında değil bence. Şöyle ki dağıtımla gecikmenin alakası yok. Tripwire, Valve yanında minicik bir firma ancak Polonya da yeni oyunları RO 2 yi 1C dağıttı diğer ülkelerde ve Steam da adamlar dağıtımı kendileri yaptı künyesine bakın dağıtıcı Tripwire olarak görünür.

Fark etmeden dediği doğru kısım ise, Valve ın ekibin bir kısmını Steam a kaydırması. Özellikle yapım departmanındaki bir sürü kişiyi kaydırmışlar Steam a duymuştuk bunu. Yinede aşırı sorun olduğunu sanmıyorum bunun. Başlıca gecikme nedenleri

yukarıda yazdığım yeni nesil durumu
    Valve ın daha çok para kazanma isteği ile L4D benzeri alternatif serileri çıkarmaları.

Zaten son yıllarda paso oyun çıkartıyorlar bu açıdan sorunları olduğunu sanmıyorum. Arkadaş bir yandanda sanırım işte bu kadar oyunu çıkartıyorlar daha kalabalık olsalar HL3 te çıkardı demek istiyor. Bana kalırsa bilerek geciktiriyorlar HL3 ü. Valve istese çoktan çıkmıştı. Sadece bekletip pazardaki durumdan biraz daha faydalanmak istiyor. wildlove ın dediği gibi mükemmelliyetçi bir firma ayrıca.

Demem odur ki Valve ın son ihtiyacı olan şey sponsor yada dağıtıcı. Bu herifler EA yı Ubi yi tokat manyağı yapar. Çok oyun çıkartıyorlar diye üstün sanıyorsunuz bu firmaları (Activision ile Blizzard ın arkasında zaten Vivendi var) ancak Valve çok hızlı büyüyor AT&T, Microsoft gibi devlere kafa tutuyor gördük oranları.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KLayToN

quote:

Orası öyle tabi ağaç olduk biz bekle bekle. Pişman olmayacağız ama. Bir HL3 göreyim birde Diablo 3 yeter bana.

Eyvallah bu nickte alışılıcak zamanla.

quote:

Orijinalden alıntı: wildlove

quote:

Arkadaş kısmen doğru ancak nerede doğru olduğunun kendisi farkında değil bence. Şöyle ki dağıtımla gecikmenin alakası yok. Tripwire, Valve yanında minicik bir firma ancak Polonya da yeni oyunları RO 2 yi 1C dağıttı diğer ülkelerde ve Steam da adamlar dağıtımı kendileri yaptı künyesine bakın dağıtıcı Tripwire olarak görünür.

Fark etmeden dediği doğru kısım ise, Valve ın ekibin bir kısmını Steam a kaydırması. Özellikle yapım departmanındaki bir sürü kişiyi kaydırmışlar Steam a duymuştuk bunu. Yinede aşırı sorun olduğunu sanmıyorum bunun. Başlıca gecikme nedenleri

yukarıda yazdığım yeni nesil durumu
    Valve ın daha çok para kazanma isteği ile L4D benzeri alternatif serileri çıkarmaları.

Zaten son yıllarda paso oyun çıkartıyorlar bu açıdan sorunları olduğunu sanmıyorum. Arkadaş bir yandanda sanırım işte bu kadar oyunu çıkartıyorlar daha kalabalık olsalar HL3 te çıkardı demek istiyor. Bana kalırsa bilerek geciktiriyorlar HL3 ü. Valve istese çoktan çıkmıştı. Sadece bekletip pazardaki durumdan biraz daha faydalanmak istiyor. wildlove ın dediği gibi mükemmelliyetçi bir firma ayrıca.

Demem odur ki Valve ın son ihtiyacı olan şey sponsor yada dağıtıcı. Bu herifler EA yı Ubi yi tokat manyağı yapar. Çok oyun çıkartıyorlar diye üstün sanıyorsunuz bu firmaları (Activision ile Blizzard ın arkasında zaten Vivendi var) ancak Valve çok hızlı büyüyor AT&T, Microsoft gibi devlere kafa tutuyor gördük oranları.

değiştirmen iyi olmuş aklıma hep sasha grey geliyordu

• hepinizin dediği doğru ama bir yeri atlamışsınız ,valve sürekli yeni projelere adanıyor veya adanmaya çalışıyor çıkarttığı her şey bir eksikten doğuyor bugün o sevmediğiniz steam olmasaydı hl2 yi göremeyecektik çünkü hl1 alan birisi cd yi binlerce pc ye kurup kendi yararına işler yapıyordu ve bu yüzden steam bir ihtiyaç.AMA Source gibi güçlü bir fizik motoru (en azından orange box engine yani source engine 14 ve üstü) bir futbol oyununda olsaydı daha iyi olmazmıydı half life gerçekten yılların ve hatta geleceğin en iyi oyunu ama source fizik motorunun tüm marifetlerini bir çeşit oyunda göremeyiz sadece savaş aksiyon yerine futbol araba yarışı gibi oyunlar çıksaydı source grafik motoru ile eminimki microsoft dan bile (belkim) daha fazla satış yapabilir (windows 7). Mesala dicenin yaptığı frosbite2 yi kullanan bf3 multide en zevkli oyun o bence ve bu grafik motoru nfs run a da ilave edilmiş ve o grafik motoru sayesinde nfs run da çok satış yaptı.

• 
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.