Şimdi Ara

Halen AMİGA kulanan varmı forumda?????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
3.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bakalım eski Amiga'cılardan kimler var :)))

Bi nostalji yapalım PC ciler cathlasın.Gerçi eskide kaldı o günler herkes PC ci oldu ben dahil

Hadi bakalım işte forum işte klavye...

• Eski Amigacılardanım.
    En sevdiğim oyunlarından biri P.P. Hammer ...
  • gecen hafta çöpe attım amiga 500 ü ama ozamanlar simdikinden daha eglencelıydi oyun oynamak falan cok guzel vakitler gecirmisimdir kendisiyle. commodore 64 ü hala saklarım.
  • elinde hala çalışan amigası kalan var mı ????
    varsa yazın ve resimleri falan da koyun yahuu eski amigaseverlerden biriide benim ama amigam ne yazıkki yok tabii
    niye amiganızı çöpe attınız ki ?
  • İlk Bilgisayarım 1983 yılında aldığım ATARİ 800XL idi. Ama ne yazıkki artık elimde değil.

Kafa ayarı yapmak için az uğraşmamıştım.( O zamanlar Kasetli idi )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasok -- 9 Ağustos 2005, 0:36:42 >
  • bende duruyor. Anakartı ve turbolar yanık Amiga1200

Darmadağın modda ..

Ama zamanında az pc yi tokatlamamıştır.. 166MHz Sharkppc gurur kaynağımdı.

oc a hacet kalmadan çok işler yapmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: prototip2

elinde hala çalışan amigası kalan var mı ????
    varsa yazın ve resimleri falan da koyun yahuu eski amigaseverlerden biriide benim ama amigam ne yazıkki yok tabii
    niye amiganızı çöpe attınız ki ?

valla amigayı cope atmak istemezdim ama zaten dagılmız vaziyetteydi,ama commodore 64 sapasaglam hala oyunkarı bile duruyor.oyunlar o zaman kasetteydi.oyunların uzerindekı resimlerde harıka omur boyu saklıcam onları.
  • Elimden 2 tane Amiga 1200 geçti cd sürücü ve hdd vardı en son içine takılacak 2,5 inch hdd bulmuştum.Takmak nasip olmadı deprem olunca burada.1200 tane içleri oyun dolu 5,25' disketim nem ve tozdan dolayı bozuldu.Üzülerek atmak zorunda kaldım.O zamanın en büyük disket arşivi belkide bendeydi.

Cd ye falan atmayı düşünüyorduk ama cd writer deli paraydı sanırım (900$ civarı).Arkadaşın aldığı PPC 40mhz lik 32 mb lık amiga ile saatlerce demo izlerdik.İnternete bağlanırdık.Tabi altına kitap koyup biraz yükselterek Cpu aşırı ısınmasın diye.Güzel günlerdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasok

İlk Bilgisayarım 1983 yılında aldığım ATARİ 800XL idi. Ama ne yazıkki artık elimde değil.

Kafa ayarı yapmak için az uğraşmamıştım.( O zamanlar Kasetli idi )

O aleti bende kullandım. İki çöp adamı yüklemek için yüzlerce counter kaset yüklerdik , sonra error verirdi.
    Haydaaa sil baştan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YellowBase -- 9 Ağustos 2005, 0:53:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: overdose74

Elimden 2 tane Amiga 1200 geçti cd sürücü ve hdd vardı en son içine takılacak 2,5 inch hdd bulmuştum.Takmak nasip olmadı deprem olunca burada.1200 tane içleri oyun dolu 5,25' disketim nem ve tozdan dolayı bozuldu.Üzülerek atmak zorunda kaldım.O zamanın en büyük disket arşivi belkide bendeydi.

Cd ye falan atmayı düşünüyorduk ama cd writer deli paraydı sanırım (900$ civarı).Arkadaşın aldığı PPC 40mhz lik 32 mb lık amiga ile saatlerce demo izlerdik.İnternete bağlanırdık.Tabi altına kitap koyup biraz yükselterek Cpu aşırı ısınmasın diye.Güzel günlerdi.

O 40MHz olan 040 dır sanırım..

PPc ler 75MHz den başlıyorlar zira. Aşırı ısınırdı o 040 lar da.. Fan man olayı gerekirdi.

PPC lerde Fansız olarak 10 misli sürat gördük valla.. Ah o turbokartların devamı gelse Mediator gibi Pci express buscardları yapsalar ne güzel olur ya..

Ama şimdiki legavy turbokartlar bile dünya para..
    Üretilmiyorlar ki :(

• quote:

Orijinalden alıntı: Acharad

quote:

Orijinalden alıntı: overdose74

Elimden 2 tane Amiga 1200 geçti cd sürücü ve hdd vardı en son içine takılacak 2,5 inch hdd bulmuştum.Takmak nasip olmadı deprem olunca burada.1200 tane içleri oyun dolu 5,25' disketim nem ve tozdan dolayı bozuldu.Üzülerek atmak zorunda kaldım.O zamanın en büyük disket arşivi belkide bendeydi.

O 40MHz olan 040 dır sanırım..

PPc ler 75MHz den başlıyorlar zira. Aşırı ısınırdı o 040 lar da.. Fan man olayı gerekirdi.

PPC lerde Fansız olarak 10 misli sürat gördük valla.. Ah o turbokartların devamı gelse Mediator gibi Pci express buscardları yapsalar ne güzel olur ya..

Ama şimdiki legavy turbokartlar bile dünya para..
    Üretilmiyorlar ki :(
    Bi ara amigalar için herşey anakart üzerinde cpu+vga+pci+ses v.s. çözümü geliştiriliyordu.Nedense Amiga yönetimini alan firmalar bi sonuç elde edemediler.
    Aslında macintosh dan bile daha üstün bilgisayar diye düşünüyorum.Zaten macintosh amigadan türemiş bi sistem ama daha dandik.Ama software ve markanın gücü sayesinde ayakta kalmayı başardı.Tam 20 sene önce gerçek multitask bilgisayar !!!!!.Şimdi bile yok.

Hala bazı Tv istasyonları kullanır Amiga'yı,Scala MM programı için.Benim çalıştığım yerel tv de yıllarca kullandık.Sistem çökmeden 3-4 yıl çalıştığını bilirim.Video toaster kartını yıllarca Ulusal tv,ajanslar kullandı ama Türkiyeye giren amigalar hep oyun kolları ve yanında oyun disketleri verildiği için oyun bilgisayarı olarak akıllarda kaldı.Uzaydan gelen bilgisayar derlerdi Amiga için.Yaptıklarına bakınca acaba öylemi demeden edemiyorum.

• önceki gün büromda hugo oynadım amigamda

gayet güzelde çalışıyordu.

ah ne günlerdi onlar.

hala o günleri yaşamak disket sokup çıkarmak hala hoşuma gidiyor.

ya commodore 64!... o vazgeçilmez bir tutkuydu bende. kasetlerim hala duruyor. aynı zamanda o lambayı parlak yakmam için gereken tornavidam

ama sonuç olarak çok sevdiğim hatunumdan vazgeçerim ama amigam ve commodore 64 ümden vazgeçmem.

• ohooo ne Fanatikler varmış forumda

yeğenin oynadığı dandik kartlı atariden çıkan sid'e benzeyen müzikleri duyunca,(benzeyen diyorum kalite olarak yanından geçemez ya) commodore 64'te oynadığım futbol oyunu geliyo aklıma,ne oyundu o, fifa'nın Atası kardeşşim
  • hayatımda oynadıgım en zevkli oyundur kick off2,en zevkli yarış oyunudur lotus..hala yoktur amiga'daki o amotorlerin yaptıkları demolar gibisi. az sample yapmadık amiga 1200 lerde,az resim cizmedik grafik canavarı o makinada :( keşke düzen bu kadar acımasız davranmasaydı amiga'yada, şimdilerde pc'lerde emulelerle diilde, Amiga 8900 lerle kick off 52 oynuyo olsaydık...
    kankamla amiga'ya 20mb'lik harddiski bagladıgımız gün geldi aklıma,siparişle kablolar,psu lar getirtmiştik. yeni bi bilgisayar alsam, hala o anki kadar heycanlanmam,zevk alamam heralde bilgisayardan. sırf amiga'nın başına gelenler yüzünden ,hala bi burukluk vardır içimde,her bilgisayarın başına oturdugumda....
  • Hala duymayan kaldı mı bilemiyorum ama...

http://www.winuae.net/

emülatör.
  • @YellowBase
    pp hammer hayatımın oyunuydu ya sen ne diosun ama bitiremedim oyunu koca bi yaz uraştım olmadı
  • Oyun oynamaktan en çok zevk aldığım günlerdi... Might and Magic 3, Turrican, Lotus, Battle Isle, Pools of Darkness, Bards Tale, Legend of Faeirghail, Eye of the Beholder..... C-64'ün yeri ise bambaşka... Kardeşim Giana Sisters oynayabilmek için bana neler vermezdi...
  • amiga gerçek bir efsaneydi arkadaşlar...
    onun zamanında yaptıklarını pc'ler ancak 5-10 sene
    evvel yapmaya başlamışlardı... bu arada gürol'un
    değindiği winuae gerçekten iyi bir amiga nostaljisi
    yaşatıyor pc'de...
  • Commodore içinde emulator var.Ben hala arasıra emulatorde Last ninja serilerini oynarım.

Amigada en çok Super Cars 2 ve Moonstoneda kapışırdık arkadaşlarla.Annemler o zamanlar bana oyun bilgisayarı diye Amiga almayıp 286SX25 almışlardı.Acaip kızmıştım.

Commodore desen zaten 64kb hafızası ile yapabildikleri unutulmaz.

Hatırlarımda MYTH diye bir oyun vardı.5-10dk yüklemeden sonra digitize olarak "Welcome to Myth" deniyordu.Bizde aval aval nasıl yapmışlar be diyorduk.

Commodore için

Pirates (Yenilerinden o kadar zevk almadım.)
    Turrican
    Hammerfist
    Wizard Of War
    Microrose Soccer

Bayağı vaktimi yemiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MANiN

@YellowBase
    pp hammer hayatımın oyunuydu ya sen ne diosun ama bitiremedim oyunu koca bi yaz uraştım olmadı

Ben bitirdim.
    Oyun 62 bölüm. Bittiğinde ''Tebrikler P.P. Hammer ı bitirdiniz , P.P. Hammer 2yi bekleyin'' diye bir yazı çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
    Ama P.P. Hammer 2 bir türlü çıkmadı.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.