Şimdi Ara

Hala tecrit bekleyenler ve okulların açılmasını istemeyenler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: kızgınjapon

Kardeşim yorum yapmaya gerek yok. Elemana laf işlemiyor. Kendini Avrupa'da Amerika da Japonya'da falan hayal ediyor. Şu anda unilerin açılması sadece gezen tozan tayfaya ve üniversite ogrencilerinin kanını emen esnafa emlakçılara yarar kendide biliyor.

Alıntıları Göster

Siz bakmayın buna, ben bunun bir kere bile eğitimle bilimle irfan ile ilgili konu açtığını göremedim, varsa yoksa şişman kız beni reddetti, bacaklarım ip ince kilo almama yardım edin, çirkinim kızlar vermiyor konuları açar.

Okula karı kız görmek için gitmek istiyor, milletin sağlığı sıhhati umurlarında değil bunların.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Özel okullar 5 gün eğitim veriyor. Devlette 2 gün 1 gün uzaktan. Eğitim eşitsizliği var. Bu çocuklar ileride aynı sınava girecekler ama. Ya herkesinki açın ya da hepsini kapatın. İyice bu eğitim işinin cılkı çıktı.

• kızgınjapon K kullanıcısına yanıt

Hocam sen ne okuyorsun ?

evet öyle bi durumda var. Siniflari her 20 dakikada bir tamamen havalandirmamiz gerekiyor. Belki kisin online egitime gecebiliriz. 1 ay sonra belli olur hersey.

• 0x1db6418de kullanıcısına yanıt

Hocam bu problem degilki Corona yokken biz de sınıfta pencereleri açardım havasız kaldığında hocalar söylerdi

• kozmozun delisi K kullanıcısına yanıt

Hocam söyle düsün. 20dk da bir aciyoruz ve hem yan taraftan hemde arka taraftan. 3 4 dk havalaniyo. Winter is Coming. Ha bu okulu kapatmak icin gecerli bi sebep degil ama bu islemi biz corona var diye ypaiyoruz ya. ha belki o yüzden denirki ya bari kis aylarinda online egitim yapalim. Cünkü bu islemin ekonomik boyutuda var. Kalioferler isitamiyo sinifi ve biz habire cam aciyoruz. Öyle :D

Almanya'yı arkadaş belirtmiş , Fransa'dada eşimin akrabaları var.

Hocam seni anlıyoruz uzun süre evde kalınca tekrar dönmek zor oluyor ama kaçış yok.Dünya durmuyor.

Bak bu haftadan ayçiçek yağı zamlandı , çerez olan ay çekirdeği bile arttı.

Ekonomik denge bozulursa hepimiz altında kalırız , karantina treni kaçtı maalesef.zaten dostlar alışverişte görsün önlemler.

• quote:

Orijinalden alıntı: mgora

Almanya'yı arkadaş belirtmiş , Fransa'dada eşimin akrabaları var.

Hocam seni anlıyoruz uzun süre evde kalınca tekrar dönmek zor oluyor ama kaçış yok.Dünya durmuyor.

Bak bu haftadan ayçiçek yağı zamlandı , çerez olan ay çekirdeği bile arttı.

Ekonomik denge bozulursa hepimiz altında kalırız , karantina treni kaçtı maalesef.zaten dostlar alışverişte görsün önlemler.

Arkadaşım dediğini anlıyorum. Anlamadığım bu yağın bilmem neyin unilerin açılmasıyla ne alakası var? Ikimizde biliyoruz açılınca yarayacağı tek nokta küçük şehirlerdeki esnaflar

• mgora kullanıcısına yanıt

Ayçiçek yağı ile üniversitelerin ne alakası var? Öğrencileri çiftçi olarak mı kullanıyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: kozmozun delisi

Sağlık bölümleri için her unide uygulamalı dersler için labaratuvar yoksa hastane stajları var bu kesin bilgi

Mühendislikte inşaat mühendisliği makine mühendisliği ve bunun gibi bölümlerde yine uygamali dersler var.tabi bunun içine bilgisayar muh gibi bölümleri kalmıyorum onlar full uzaktan olabilir.

Mühendislikte uygulamalı çokta gerekli bir şey yok hayati değil(Staj yapıyorsun zaten oda gibi gibi aslen işi işte öğrenirsin Türkiye'de).Ama sağlık dersen sağlık olabilir telafisi zor sağlıkta çoğu şeyin.Sen ne okuyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Return to Monke

Ayçiçek yağı ile üniversitelerin ne alakası var? Öğrencileri çiftçi olarak mı kullanıyorsunuz?

Neden-Sonuç ilişkisini öğren.

Sen duruyorsun (zaten geridesin) diğerleri durmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kızgınjapon

Arkadaşım dediğini anlıyorum. Anlamadığım bu yağın bilmem neyin unilerin açılmasıyla ne alakası var? Ikimizde biliyoruz açılınca yarayacağı tek nokta küçük şehirlerdeki esnaflar

Alıntıları Göster

Hayır hocam sen evdesin ve bir senen gidiyor.Üniversitede mış gibi yapıyordun şimdi online eğitimle mışmış.

rakiplerin durmuyor mesele burada.

Dolar 5.8>7.93 geldi , daha da gidecek böyle devam edersek.

Bir yerden başlamak lazım.

Sadece Amerika ve Rusya bak , hangilerinde üniversiteler kapalı ?

• mgora kullanıcısına yanıt

Şaka yapıyorsunuz galiba. Amerika'da Harvard gibi üniversiteler yıl boyunca uzaktan eğitim kararı verdi. İnternette insanlar bu olayla alay bile ediyorlar Netflix gibi para veriyoruz diye. Dediğinize alakalı hiç bir şey de anlamadım hala. Üniversiteler sadece Isparta gibi küçük şehirlerde çok işe yarıyor. 50 bin öğrenciyi esnaf Isparta'ya gelse de sömürsek diyor. Başka bir şey de olup bittiği yok.

Bu arada başka ülkelerle kıyaslayıp durmayın. Mesela Almanya'daki öğrenci sayısının 4 katı bulunmakta Türkiye'de. Almanya ile nüfusumuz aşağı yukarı aynı. İstanbul'un nüfusunun yarısı kadar öğrenci bulunmakta Türkiye'de.

• quote:

Orijinalden alıntı: Return to Monke

Şaka yapıyorsunuz galiba. Amerika'da Harvard gibi üniversiteler yıl boyunca uzaktan eğitim kararı verdi. İnternette insanlar bu olayla alay bile ediyorlar Netflix gibi para veriyoruz diye. Dediğinize alakalı hiç bir şey de anlamadım hala. Üniversiteler sadece Isparta gibi küçük şehirlerde çok işe yarıyor. 50 bin öğrenciyi esnaf Isparta'ya gelse de sömürsek diyor. Başka bir şey de olup bittiği yok.

Bu arada başka ülkelerle kıyaslayıp durmayın. Mesela Almanya'daki öğrenci sayısının 4 katı bulunmakta Türkiye'de. Almanya ile nüfusumuz aşağı yukarı aynı. İstanbul'un nüfusunun yarısı kadar öğrenci bulunmakta Türkiye'de.

hocam sen şaka yapıyorsun herhalde , uzaktan eğitimmiş gibi yapan üniversitelerle kimi kıyaslıyorsun.

https://www.harvard.edu/coronavirus/

https://www.harvard.edu/coronavirus//harvard-university-wide-covid-19-testing-dashboard

Buyur Oxford :

https://www.ox.ac.uk/coronavirus/health

Almanya hakeza ortada.

Ülkenin mevcut durumu ortada , okulların açılması gerekli ya da daha fazla fakirleşeceğiz.

yoksa diğer konuda sorun yok ben açmışım bak bu konuyu :

https://forum.donanimhaber.com/esnaf-ogrencileri-nasil-goruyor--145974252#145974252

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.