Şimdi Ara

Hala CD Kullanan Var Mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
2
Favori
6.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iki aracımda da aux var bunları kullanıyorum cd yerine.
    önceki aracımda sadece cd çalar vardı ben de yazılabilir-silinebilir cd almıştım yazıp yazıp siliyordum.
  • CD devri kapanıyor. Yakında da komple bitecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bluetooth+ spotify ikilisi olunca ne cdye ne usbye ne de auxa ihtiyaç oluyor, aracımı aldığımdan beri bu üçünü hiç kullanmadım
  • Rena34 kullanıcısına yanıt
    Var

• quote:

Orijinalden alıntı: Rena34

Arkadaşlar ilk aracımızı aldık. usb girişi yok. teypte cd 30 mp3 yazıyor ve aux girişi var. aux kablosu alamadım bir türlü. cd çekeyim dedim ama cd kullanılıyor mu artık? Aranızda kullanan var mı? Yani hatırlıyorum eskiden nerodan falan yazardık aile büyüklerinin araçlarına. Baya eski zamanlardı. Şimdi usb girişi olmayan araba yok gibi sanırım. Boş donanımlar hariç. Mesela bizimkisi :)

cdye yazarken direkt mp3 olarak atacağım değil mi? bazı arabalarda track falan var o ne oluyor?
    bir de auxtan mp3 çalarımı bağlasam direksiyondan değiştirebilir miyim şarkıları?

Söylediğin iyi oldu. Bir cd takmayı deniyim.
    Seninki yine mp3 çalıyor. 2-3 cd ile bitirirsin işi. Benim eski arabanın heryeri cd idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

acikcasi cd filan zor geliyor. fm transmitter ile telefondaki muzikleri radyo araciligi ile dinliyorum.

İstanbulda zor o iş

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Yyi ki USB icat edilmi?, CD kadar gereksiz bir medya yok. Çizilir, sarsyntyda durur, ysynyr, bozulur, 15-20 ?arky ancak alyr, yer kaplar, yazmasy çizmesi uzun sürer vs... vs...

Ayryca bu forumda CD ses kalitesi USB'den iyidir diyen bir zat vardy, ah onu bir bulabilsem rezil edece?im de piyasada yok.

Geçen aylarda ysrarla denedim CD'de bass namyna hiç bir ?ey çykmyyor araç sistemininde, USB'yi veya harddisk hafyzayy bir açyyorsun gümbür gümbür 10/10 ses kalitesi.

CD kaset mazi oldu artyk, araba firmalarynyn yerinde olsam bo? yere cd sürücü koymam radyolara.

FLAC (örn bateri içeren 1200kbps) kalitede ki orjinal ses cd sini USB ye hangi formatta atıyorsunuz ve bilgisayara atarken hangi programı kullanıyorsunuz? O arkadaşı yakalamanıza gerek yok ben sordum mesela belki bilmediğimiz teknolojik bir gelişme olmuştur.

• arabanın cdsi sadece orjinal çalıyor, o yüzden aux kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pegasus !

Cd300 yazdığına göre aracınız Astra. Bende de 2014 Astra J var, onda da usb girişi yok mecburen cd kullanıyorum. 2010 model peugeot 207dd dahi usb var iken bu araçlarda olmaması büyük eksiklik.

Hocam bende usb girişi var.Size niye koymamışlar anlayamadım?
  • bende kullaniyorum fakay,usb ve aux girisi yapmak isyiyorum yapilirmu acaba(kate kutu seklinde olan pahali urunlerden istemiyirum)
    pug 307--

• Bana genelde usb yetiyor ama bazen uzun yolda marketten aldığım cd veya dr dan aldığım cd yi hemen dinlemek istersem sıkıntı oluyor bunun dışında eksikliğini hissetmedim

• Bir kaç yıl sonra Cd'ler de bitecektir
  • Mondeoda da usb girişi yok. Pek takılmıyprum artık. Cd çalar mp3 çalıyor. Eğer mp3 olmasaydı çok sorun olurdu. Alternatifler tabi ki var. Ama 5 saatlik yolda telefonu auxtan bağlayamam. Ya da mp4le uğraşamam şehiriçinde. En iyisi cd bu durumda. Yazdırın 50 tane şarkı. Bıkınca yenilersiniz cdyi. Alışınca zor değil. Ekstra bir programada gerek yok yazdırmak için.

• aux u kullanin. cift cikisli aux kabloyla calisiyor sonrada fm tusuna aux yazana kadar basin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • orjinal cd çaları söküp attımmp3 çalar aldım mis gibi oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

acikcasi cd filan zor geliyor. fm transmitter ile telefondaki muzikleri radyo araciligi ile dinliyorum.

Ses kalitesi berbat oluyor. Aldığıma pişman oldum. Senelerdir duruyor çekmecede.

• Bir ara bu forumda birisi soba ile ısınma kaldı mı diye paylaşım yapmıştı.Bu konu da aynen öyle bir paylaşım oldu.
  • Yani kusura bakmayın ama hala cd,kaset kullanan varsa şu arabanızın bari orjinalligi bozulcak diye bu kadar korkmayın la takın bir teyp kafayı yemeyin atın müziklerinizi tamamdır
  • cesmuru kullanıcısına yanıt
    O konuda birsey diyemem.

Ben kullandigimdan memnun kaldim. Bilgisayar ile ayni kalitede sonuc verdi.

Kotu olsaydi ben de baska seceneklere yonelirdim.

• 2006 volvo cd kullanıyorum. Usb ve aux yok malesef. Cd track çalmasa iyiydi. En azından 100 civarı atar rahat rahat dinlerdik. Böyle 80 dk alıyor o da anca 18-19 şarkı kafayı yedim cd yazmaktan artık

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.