Şimdi Ara

Haksız cezaya itirazım reddedildi. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
9.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
120 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Burada yazdığın gibi itiraz etsen seninde elinde delil yok dilediğini yapmakta özgürsün diye kazanırmıydın acaba merak ettim doğrusu çünkü çok aşırı saçma bu müfettiş durumu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nörofizyolog

E hakkımızı arayamıypruz işte sorun o zaten

Adamın ispat yükümlülüğü bile yok. Kafasına göre yazıyor benden aksini ispatlamam bekleniyor.

Karar metninin fotoğrafını paylaşır mısınız?

• Lex est quod facimus.

(Yasa bizim yaptığımızdır.)

der geçerim

ama yasalar halk için değildir devlet içindir. para lazım

• ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt
    Cep telefonu baz ostasyon kayıtlarının (HTS) incelenmesini ve bu raporda çıkacak telefon sinyali kayıtlarına göre suçsuzluğunun ispat edilebileceğini, bunun için mahkemece Telekom firmasından temin edilebileceğini, şahsi olarak bu kayıtları alabilme hakkının olmadığını "yazılı dilekçeyle" başvurarak belirt, %90 kazanırsın veya mahkeme hakimi uğraşmak istemiyorsa cezanın iptali olabilir. Geçmiş olsun.

• CSB.

Mahkeme önünde ispat yükümlülüğü iddia makamına aittir. O kadar temel bir hata ki ararda böyle bir cümle olsa o hakimin sicilini düşürür.

Karar metnini paylasirsaniz daha net yardımcı olabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EsasHakkındaMütalaa kullanıcısına yanıt

Hocam banada trafik cezası geldi fotoğraf kanıtı yok kemer, telefon ve trafik zabitasinin ikazlarina uymamaktan yazmışlar. Kemer ve telefonu anladım. Ama beni ikaz eden bir polis olsa görmezden gelemem artı olarak bunun eklenmesi beni mahvetti. Cezaya itiraz etmek istiyorum, bunun fahri memurun yazıp yazmadığını nasıl anlayabilirim ?

• Bence de en mantıklısı çift yönlü kamera onlar ceza yazacak sen delil sunacaksin iptal için başka türlü kurtuluş yok gibi

• Bu ülke adam olana kadar yapacak birşet yok, etme bulma dünyası.
    Sen gidip geceleri makas, gündüzleri hukuksuzca manevralar yaparsan, trafikte başkalarına risk oluşturursan, telefonla konuşursan emniyet kemeri takmazsan, kırmızıda geçersen, burun sokup izin istemeden girersen bunlar hep olacak. Bizim milletimiz etti, yine kendisi buluyor. Kusura bakmayın bu hukuksuz uygulama yine bizim milletimizin ürünüdür. O yüzden bunu koyanlara kızmamak gerek, kuralsız yaşayan kuralı yasak diye çiğneyen insanlarla doluyuz. Önce adam olması gereken biziz.
    Ben destekliyorum bu uygulamayı ve caydırıcılığı olabilen birşey düzgün çalışırsa.
    İleride bende olmak istiyorum o kadar çok bıktım usandım ki trafikteki magandalardan, elimden gelse hapis cezası vereceğim magandalar var. Bu forumda da vardır eminim.!

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Bu argümanların hepsi saçma.

Bi defa en fazla %10u yanlış ne demek. %10luk masum insana ceza yazılmasını nasıl savunabilirsin?

İlk 4 madde siyasiler tarafından rahatlıkla düzeltilebilir ama istenmiyor demek ki. Onun çözülmesi lazım. O çözülemiyor diye masum insana ceza mı yazılması lazım. Masuma ceza neyi çözecek?

Delilleyemezse yazmayacak bu kadar basit. %10 yanlış kesiyorsa fm'lerde art niyet var demektir. Art niyetli adama nasıl güvenirsin?

40 yaş üstü üniversite mezunu cahil olamaz demişsin. Şaka mı bu? (ben de 40 yaş üstü ve üniversite mezunuyum bu arada. Senin görüşüne göre zaten otomatikman ben haklıyım sen haksızsın:) )

7. maddede haksız değilsin. Ama bunun çözümü ftm değil. Ftm ile çözülebilecek olsa idi şimdiye kadar çözülmesi gerekirdi. Ama her yıl daha kötüye gidiyor. Demek ki çözüm olamamış.

En basitinden sabit radar ve kamera olan yerlerde 1 tane ihlal oluyor mu? Kamerayı arttır, cezayı arttır, trafikte siyaseti ve kayırmacılığı engelle. Bu kadar basit.

Kıskanç veya kibirli adamlara yetki verip salmakla çözüm bulamazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 1 Kasım 2020; 9:35:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• La kurallara uyun adam gibi araç sürün neyi tartışıyorsunuz? Arada bir açın trafik kanunu yönetmeliğini okuyun bilmiyorsanız öğrenin, niye ceza yiyorsunuz ki? Ftm var, eds var, trafik polisi var radar var herkes biliyor ama yine de yüzlerce ceza yazılan insan var niye acaba biraz bunu tartışın

• quote:

Orijinalden alıntı: asderty

Bu argümanların hepsi saçma.

Bi defa en fazla %10u yanlış ne demek. %10luk masum insana ceza yazılmasını nasıl savunabilirsin?

İlk 4 madde siyasiler tarafından rahatlıkla düzeltilebilir ama istenmiyor demek ki. Onun çözülmesi lazım. O çözülemiyor diye masum insana ceza mı yazılması lazım. Masuma ceza neyi çözecek?

Delilleyemezse yazmayacak bu kadar basit. %10 yanlış kesiyorsa fm'lerde art niyet var demektir. Art niyetli adama nasıl güvenirsin?

40 yaş üstü üniversite mezunu cahil olamaz demişsin. Şaka mı bu? (ben de 40 yaş üstü ve üniversite mezunuyum bu arada. Senin görüşüne göre zaten otomatikman ben haklıyım sen haksızsın:) )

7. maddede haksız değilsin. Ama bunun çözümü ftm değil. Ftm ile çözülebilecek olsa idi şimdiye kadar çözülmesi gerekirdi. Ama her yıl daha kötüye gidiyor. Demek ki çözüm olamamış.

En basitinden sabit radar ve kamera olan yerlerde 1 tane ihlal oluyor mu? Kamerayı arttır, cezayı arttır, trafikte siyaseti ve kayırmacılığı engelle. Bu kadar basit.

Kıskanç veya kibirli adamlara yetki verip salmakla çözüm bulamazsın.

eğer ki ftm leri %90 oranında doğru ceza yazıyorlarsa amenna. o yüzde 90 bir dahaki sefere daha dikkatli araba sürme ihtiyacı hissedecekler. buradan bağlantılı art niyetli meselesi. sen polisin hepsinin art niyetsiz olduğunu söyleyebilir misin? bunların hepsi rıza baba değil ya? insan faktörü. ne yaparsan yap alman olmadığın sürece bunu engelleyemezsiz. evet her kavşağa, mümkün olan heryere kamera takabilsek de ftm ne ihtiyaç olmasa ama takamıyoruz dolayısıyla var. o kadar kameranın bedeli belki devlete alınan bir uçak ama malum itibardan tasarruf olmuyor. son olarak cehalet meselesine gelelim, ben cehalet olması söz konusu değil dedim malum tahsil cehaleti alır eşeklik baki kalır ikisini karıştırmayalım.

• Aynı sıkıntıyı bende yaşadım....

• quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Cezayı o kesmiyor o bilgileri alıyor emniyete veriyor emniyet kesiyor,

Alıntıları Göster
    Ceza makbuzunu emniyet doldurması neticeyi degistirmez. Fahri müfettiş cezaya karar veren pozisyonda. Yani devlet memuru olmadığı halde anayasaya göre sadece devlet memurunun yapabilecegi görevi ifa ediyor. Bir yerde yetki varsa sorumluluk da olması gerekir. Burada yetki var sorumluluk yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ztalan

La kurallara uyun adam gibi araç sürün neyi tartışıyorsunuz? Arada bir açın trafik kanunu yönetmeliğini okuyun bilmiyorsanız öğrenin, niye ceza yiyorsunuz ki? Ftm var, eds var, trafik polisi var radar var herkes biliyor ama yine de yüzlerce ceza yazılan insan var niye acaba biraz bunu tartışın
    Konu bu mu? Kim burada kurallara uymayalım demiş ki. Adam haksız ceza kesildiğinden dert yanmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark_Soul

Bir üst mahkemeye taşırsanız karar bozulur çok yüksek ihtimalle ama iyi bir avukat tutmanızı öneririm.

Tüm masraflarınızı fazlasıyla alırsınız.

Bu tür davalarda itiraz yok diye biliyorum. Karar kesin oluyor galiba.

• ülkemiz için son derece gerekli bir uygulama, konuyu açan arkadaşın iyi niyetine inanıyorum ama trafikte hepimiz seyir halindeyken öyle magandalarla karşılaşıyoruz ki, adamlar kendilerini yolların sahibi sanıyor. bunları her an trafik polisinin yakalaması mümkün değil. bazı kişiler fahri müfettişler kamera taksın ispat açısından falan demiş son derece saçma, o zaman kimin fahri müfettiş olduğu kabak gibi ortaya çıkar.

• adalet sisteminin gözüne sabun köpüğü kaçmış desene.

• Beni komaya sokan sürücüyü, ben yoğun bakımdayken serbest bırakan, arkadaşlarım ifade vermek isterken tutanağa görgü tanığı bulunamadı kaydını geçen polislerden şikayetçi olmuştum.

Tebliğler ne bana ne tanıklara ulaşmış. Eski avukatıma gitmiş. Takipsizlik kararı verildiğini öğrendim. İtiraz ettim.

Tebliğler bana ve tanıklara ulaşmadı. Eski avukatıma gitmiş. Mahkemenin talep ettiği beyanları ve belgeleri dosyaya eklemek için ek süre istiyorum dedim. Tebliğin bizzat tarafıma yapılmasını istiyorum dedim.

İtirazım reddedilmiş. Tanıkları dinlemeden, belgeleri almadan. İşin komiğiyse tebliğ yine 2 sene önceki avukatıma gitmiş =D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Semih Güzey -- 1 Kasım 2020; 11:13:11 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.