Şimdi Ara

Haksız cezaya itirazım reddedildi. (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
125
Cevap
0
Favori
9.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
120 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hangi çağda yaşıyoruz. Yıl oldu 2020. Fahri Trafik Müfettişi alsın arabasına bir tane araç kamerası taksın. Para bile değil. Trafik polisi olmayan biri fotoğrafsız nasıl ceza yazıyor. Yasalar çağ dışı kalmış. Ufak bir değişiklik zor bir şey değil.

• Abi büyük geçmiş olsun. Cezayı haram ederek ver gitsin. İnşallah burnunuzdan kanırtarak gelir o cezalar. Bu ülke her şeyi hakediyor abi sen ben gibi yaşlar da arada kaynıyor maalesef.

• Hatta sana şöyle bi önerim var abi. Cezayı biraz beklet Türk Lirasının değeri iyice bok olduktan sonra ödersin. Bunun faizi vs. var mı bilmiyorum kolay gelsin şimdiden. Veteran Survival Türkiyede bol şanslar

• buradakiler fahri trafik müfettişinden şikayet ediyorlar ama,

1- ülkedeki trafik polisi sayısı yeterli değil,

2- görevini yapmaya çalışan trafik polisi sen benim kim olduğumu biliyormusun ile karşılaşıyor ve çoğu zaman yazdığı cezayı yırtmak zorunda kalıyor. (malum parti sağolsun)

3- gönülsüz görev yapan trafik polisi de olmadık yere radar atarak işini yapıyor.

4- ülkemizde her kavşakta kamera olmadığı için trafik suçunu işleyenlerin çoğunun yanına kar kalıyor, daha sonra bu davranışlar başkalarına da sirayet ettiği için trafik insanlar için stres arttırıcı bir ortam oluyor.

5- yolda yürüyen bir trafik müfettişi, elinde kamera gezmez, anlık, kırmızı ışıkta gezeni, telefonla konuşanı, makas atanı, sis farları açık gezeni vs bir çok trafik ihlalinde bulunanı anında delilleyemez plakasını alabilirse ne ala.

6- bildiğim kadarıyla fahri trafik müfettişleri 40 yaş üstü, üniversite mezunları arasından seçiliyor yani bir cehalet de söz konusu değil.

7- her konuda olduğu gibi trafikte de çok uyanık olan benim yurdum insanım iş kendine ceza yazılmasına geldimi trafik kurallarına dünyanın en saygılı insanı oluyor diğerleri de aynı şeyin laciverti olduğu için sorgulamadan kabulleniyor.

hülasa, fahri trafik müfettişlerinin yaptıklarının %10 bile yanlış olsa %90 ı doğrudur. fahri trafik müfettişlerine kafa takılacağı yerde kurallara nasıl uyulacağına takılmalıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

buradakiler fahri trafik müfettişinden şikayet ediyorlar ama,

1- ülkedeki trafik polisi sayısı yeterli değil,

2- görevini yapmaya çalışan trafik polisi sen benim kim olduğumu biliyormusun ile karşılaşıyor ve çoğu zaman yazdığı cezayı yırtmak zorunda kalıyor. (malum parti sağolsun)

3- gönülsüz görev yapan trafik polisi de olmadık yere radar atarak işini yapıyor.

4- ülkemizde her kavşakta kamera olmadığı için trafik suçunu işleyenlerin çoğunun yanına kar kalıyor, daha sonra bu davranışlar başkalarına da sirayet ettiği için trafik insanlar için stres arttırıcı bir ortam oluyor.

5- yolda yürüyen bir trafik müfettişi, elinde kamera gezmez, anlık, kırmızı ışıkta gezeni, telefonla konuşanı, makas atanı, sis farları açık gezeni vs bir çok trafik ihlalinde bulunanı anında delilleyemez plakasını alabilirse ne ala.

6- bildiğim kadarıyla fahri trafik müfettişleri 40 yaş üstü, üniversite mezunları arasından seçiliyor yani bir cehalet de söz konusu değil.

7- her konuda olduğu gibi trafikte de çok uyanık olan benim yurdum insanım iş kendine ceza yazılmasına geldimi trafik kurallarına dünyanın en saygılı insanı oluyor diğerleri de aynı şeyin laciverti olduğu için sorgulamadan kabulleniyor.

hülasa, fahri trafik müfettişlerinin yaptıklarının %10 bile yanlış olsa %90 ı doğrudur. fahri trafik müfettişlerine kafa takılacağı yerde kurallara nasıl uyulacağına takılmalıdır.

Haksız olduğun için konuyu saptırmaya çalışmışsın. Normal trafik polisin kestiği cezada bile fotoğraf olmayınca vatandaşlar itiraz edebiliyor. Bu iş için devletin görevlendirdiği kapı gibi memur varken, fahri trafik müfettişi kimmiş, kestiği cezaya kesin nitelikte itiraz edilemiyor.

Hangi fahri trafik müfettişleri yolda yürürken tutanak tutuyor? Tabi işine gelen bu.

• Hadi araç kamerasını geçtim, bu devirde akıllı telefonu olmayan insan yok. En kötü çıkarır telefonu 1 fotoğraf çekersin. O bile yok.

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt

Şartları sağlamak için şunun şurasında 4-5 senem kaldı. Polisin, denetimi olmadığı yerde sözüm ona çok iyi olan, örnek olan şoförlerimiz trafiğin anasını ağlatıyor. Fahri trafik müfettişliğinin olması bizim gibi ülkelerde şart. Ağlasanız da zırlasanız da bu böyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jiggly Puff

Haksız olduğun için konuyu saptırmaya çalışmışsın. Normal trafik polisin kestiği cezada bile fotoğraf olmayınca vatandaşlar itiraz edebiliyor. Bu iş için devletin görevlendirdiği kapı gibi memur varken, fahri trafik müfettişi kimmiş, kestiği cezaya kesin nitelikte itiraz edilemiyor.

Hangi fahri trafik müfettişleri yolda yürürken tutanak tutuyor? Tabi işine gelen bu.

Alıntıları Göster

haksız olduğum konu nedir? yanından iki saniye içinde geçen elinde telefonla görüşen adamı nasıl fotoğraflayacak? kırmızı ışıkta bir anda geçene biraz bekle de resmini çekeyim mi diyecek? bunun iki çaresi var ya ülkedeki bütün kavşakları, bütün arterleri, ana ve ara yolları trafik kamerası ile donatacaksın yada bu insanlara güveneceksin. trafik polisi en son kime nerede kırmızı ışıkta geçtin diye ceza kesmiş? yada sis farlar açık diye? ben haksız falan değilim o kadar radara girdim ama bir kere bile trafik müfettişinden ceza yemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jiggly Puff

Hadi araç kamerasını geçtim, bu devirde akıllı telefonu olmayan insan yok. En kötü çıkarır telefonu 1 fotoğraf çekersin. O bile yok.

akıllı telefonu çıkar çek tabi de adam da trafikte seni beklemiyor basıp gidiyor kimi nasıl yakalayacaksın?

• Kulübe Hoşgeldiniiiz. Evimden çıkıp 100 metre gitmeden gizli radara yakalanıp, araç sollarken 50 km hız sınırı olan(aslında olmayan çünkü hiçbir hız tabelası, radar uyarısı v.s. yoktu) yerde 55 ile ceza yiyip itiraz edip üstüne bir de indirimli ceza ödeme hakkını kaybedip ceza ödemiş bir kardeşiniz de burada. İtirazın reddedilme sebebi olan ve bana tebliğ edildiğinde yerinde olmayan tabelalar 1 hafta sonrasında ivedilikle! yerleştirildi. Tabi radar uygulaması hala uyarı olmaksızın ve saklanıp gizlenerek yapılıyor.

• Çalıştığım kurumda (Kurum ismi veremiyorum) üst düzey personele 2 saatlik ders sonunda fahri trafik müfettişliği yetkisi verildi. Bir tanesi de benim amirimdi. Ayda bir trafik şubeden koçanları almak için görevli geliyordu. Kesilen cezaları sisteme yüklemek için. Bir tane trafik müfettişi olayı tamamen yanlış anlamış. Bir ay içinde bütün koçanın bitirileceğini zannetmiş. Koçanı bitirinceye kadar yazmış da yazmış :)

• benzer bir durum benim de başıma geldi.. emanet araçla eşimi bu ay 2 defa işe bıraktım.. Ama hangi tarihte bilmiyorum. sabah 7'de geçtiğim yolda 10:30 da ceza yemiş araç hızlı gitmediğime de eminim.. mecbur ödedik..

polisine ceza kotası koyan, fahri (d*mbük) müşettişlere yılda en az 2 defa ceza kesme zorunluluğu getiren bir sistemden adalet beklenemez...

Gecenin 12-1'i demeden bangır bangır müzik açıp gezenlere, şehir içinde uzunlarla gezenlere, led far takıp ana avrat sövdürenlere, tehlikeli şekilde makas atanlara ceza yazmalar Haksız cezaya itirazım reddedildi. 

• Ben motoruma binmediğim hatta şehir dışında olduğum hafta motora kırmızı ışıktan ceza geldi yahu sen neyden bahsediyorsun
    İtiraz edince de dediler ki kanıt göster bundan sonra saat başı selfie çekin bakın şu an sıçıyorum trafikte değilim diye...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu trafik müfettişliği ne gereksiz bir iş;sanki ülkede polis kıtlığı var da gelip sana yargı dağıtıyorlar.Ya kaldırılsın ya da adam gibi düzenleme getirsinler diycem de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tica -- 30 Ekim 2020; 9:58:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

akıllı telefonu çıkar çek tabi de adam da trafikte seni beklemiyor basıp gidiyor kimi nasıl yakalayacaksın?

Alıntıları Göster

Telefon tutucu 20 lira. Koy araç kamerası gibi çeksin.

• Haber buldum. Fethiyede hakim trafik müfettişi devlet memuru olmadığı için trafik kabahatini ispatlamak zorundadır, diyerek cezayı iptal etmiş. Vicdanlı hakimler yok değil arkadaşlar, hakkınızı arayın. Konuyu açan arkadaş emniyet kemeri takmadığı takmadığı için ceza yemiş, ispatı çok kolay bir ceza. Başka bir ceza türü olsa tartışılır.

https://gercekfethiye.com/fethiye-de-emsal-niteliginde-karar/30355/

Haksız cezaya itirazım reddedildi.

• Arkadaşlar kamu hizmetininin sivillere yaptırılması hukuksuz bir düzenleme, sorun buradan başlıyor. Hükümet içimizden 40 yaşını geçmiş belli sivillere ücretsiz polislik yapacaksınız, vatandaşın üzerini arayacaksınız, gerekirse vatandaşa müdahale edeceksiniz dese olur mu, olmaz.
    Ya da şu kurumda su kadar memur açığı var, 40 yaşını geçmiş üniversite mezunu siviller bu kurumda kafalarına göre ücretsiz çalışacaklar dese yine olmaz.Ceza yazmakta bir kamu görevidir, kamu görevi kamu görevlileri aracılığıyla yürütülür, içinizden bazılarına hadi siz de şu kamu hizmetini yürün diyemezsiniz, Hukuksuzluk buradan başlıyor zaten.
    Fahri Trafik Müfettisliginin kendisi Anayasaya aykırı zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 30 Ekim 2020; 10:42:10 >
  • Malesef fahri trafik müfettişlerinin sözlerinin delil kabul edilmesi ile saçma sapan trafik cezaları ile karşı karşıya kalınıyor. Fotoğrafsız cezaların iptal edilmesi gerekli.

Yukarıda bir arkadaş durdurup ceza kesmesi lazım demiş ama fm'nin öyle bir yetkisi yok. Vatanaşla muhattap olamaz.

Araç kamerası kullanılsa bile ceza 1 ay sonra geliyor. Araç kameraları döngüsel kayıt yapıyor. 64GB kart ile 1080p 8 saat kadar kayıt yapıyor. Sürekli yedek alınmıyorsa ceza gününün kalmış olma ihtimali çok düşük.

• ÖTV KDV ÖTV nin matrahı, matrahinin vergisi, verginin vergisi, her yakıt aldığında ÖTV KDV, her yıl Motorlu Taşıtlar vergisi,var da var kısacası. Şimdi siz kendi halkinizi yeterince araç üzerinden, aracı kullanırken aldığınız vergiler ile fazlasıyla bunaltmissiniz, üzerine bir de tamamen HUKUKSUZ bir kadro olan Fahri Müfettişler eliyle ceza duzenlerseniz olmaz, halktan iyice koptugunuzu gösterir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 30 Ekim 2020; 10:48:2 >
  • Arkadaşlar Fahri Müfettişler delilsiz ve fotoğrafsiz ceza yazdığında yapılacak üç şey var, bir Sulh Ceza, iki Anayasa Mahkemesi, üç İnsan Hakları Mahkemesi.
    Bana da yazdi Fahri Müfettişin biri zamanında, mahkemede iptal ettirdim, etirmeseydim Anayasa Mahkemesi,orada iptal olmayacaktı biliyorum, ancak mecburen gidiyorsunuz, iç hukuk yollarını tüketmek zorundasınız, ardından İnsan Hakları Mahkemesine gidecektim, gerek kalmadı.
    Polis yazarsa hemen ödüyorum cezamı, ama bu Fahri Müfettiş yazarsa sonuna kadar götüruyorum hukuki anlamda, gittiği yere kadar gidiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 30 Ekim 2020; 10:52:25 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.