Şimdi Ara

Hakem Heyeti Kararı ve Cihaz İadesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba cihaz iadesi konusunda bir problemin var. Sizlere akıl danışmak istedim.
    18.07.2015 tarihinde Hepsiburada.com'dan yaklaşık 1600 liraya Lumia 930 telefon aldım. 6 ay geçtikten sonra telefonun
    eller serbest modunda ve kamerasında mikrofonun çalışmadığını fark ettim. Bunun üzerine 29.01.2016 tarihinde
    cihazı tamir için Teleservice Ankara teknik servise verdim. 20 iş günü geçmesine rağmen tamir edilemedi. Bunun üzerine7
    02.03.2016'da hakem heyetine ücret iadesi için başvurdum. 22.05.2017 tarihinde karar olumlu çıktı. Bunun üzerine satıcıdan talepte bulundum. Satıcı ücret iadesi için cihazı geri istiyor ancak teknik serviste kalan cihaz benim talebim olmaksızın bir alt model Lumia 830(yaklaşık 1000 tl)ile değiştirilmiş. Bozuk Lumia 930'u geri vermeyi de kabul etmiyorlar. Fatura, cihazı servise verdiğime dair belge, hakem heyeti kararı ve Lumia 930'un kutusu ve aksesuarları elimde. Bu şartlar altında ne yapabilirim. Satıcı cihazda ısrar ederse icra ile para mı alabilir miyim? ya da teknik servisten teslim ettiğim cihazı almanın bir yolu var mıdır?

• cihazı almış olsanız zaten böyle bir başvuru yapmazdınız. o satıcının problemi, siz gidini kararı icraya koyun, satıcı gitsin servisten alsın telefonu
  • görüş için sağolun, satıcıdan haber bekliyorum negatif çıkarsa muhtemelen o yola başvuracağım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.