Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

hakem heyeti kararı tam bir komedi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
99
Cevap
0
Favori
5.941
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar Konu Dışı >> hakem heyeti kararı tam bir komedi.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1496 Mesaj
      12 Haziran 2019 13:15:01 Konu Sahibi
      KONU BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR,KİMSEDEN YARDIM VS BEKLENMEMEKTEDİR.
      kesin gözüyle kazanacağımı umduğum başvuruma verdikleri kararı paylaşmak istiyorum. BOYNER adam yerine koyup savunma bile vermemiş fakat mağduriyet yaşayan tüketici.BAŞVURU ÖZETİ:
      1-200 TL ÜZERİ ALIŞVERİŞ YAPARAK 200 TL HOPİ KAZANIMI ELDE ETTİM
      2-PUAN+BİRAZ ÖDEME YAPARAK 2. BİR ALIŞVERİŞ YAPTIM
      3-TOPLAM BOYNER E (533.77) TL PARAM GEÇTİ.
      SİPARİŞLER BAZI NEDENLERLE İPTAL OLDU;

4-(347.75 ) TL İADE YAPILDI VE HOPİ PUANLAR KULLANIM SÜRESİ GEÇTİ BAHANESİ İLE İPTAL EDİLDİ.
      5- 186 TL KAYBIM VAR.

şikayet içeriği: 186 tl eksik iade yapılması.karar:malatya/yeşilyurt hekem heyeti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakancan44 -- 12 Haziran 2019; 16:3:13 >

|
      |

• Teğmen
      125 Mesaj
      12 Haziran 2019 13:15:58
      Hangi firma ne almıştınız? Birde hangi ilçe hakem heyeti?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Teğmen
      227 Mesaj
      12 Haziran 2019 13:17:34
      Detaylı olarak yazarsanız daha iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      12 Haziran 2019 13:17:35
      olay nedir hocam anlatır mısın ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beytepeli06 -- 12 Haziran 2019; 13:17:55 >
      |
      |
      12 Haziran 2019 13:20:13
      Ben de bozuk cep telefonu için bunlardan red yemistim tüketici koruyacak bir kurum kalmamış her sistem büyük sermaye sahiplerine işliyor. Tesadüf olduğuna inanmiyorum son dönemlerde maruz kaldigim hic bir haksizliga çözüm olmadılar. Antalya ve Urfa hakem heyetleri.

|
      |
      12 Haziran 2019 13:21:26
      Telefonumun ekranındaki bir sorun için faturamla birlikte hakem heyetine bilirkişi incelemesi ve ürün iadesi talebiyle başvurmuştum. Kazanacağıma emindim çünkü üretim kaynaklı bir hata var, ithalatçı garantili olduğu için de ilgilenen yok açıkçası. Neyse geçen gün yazı geldi, “eklenen belgelerin yeterli olmadığı sebebiyle red”. Zaten ben sorunumu belirttim burada bilirkişi incelemesine yönlendirilmesi gerekmiyor mu? Ben ne belgesi sunabilirim ve kaldı ki belge de sunsam bilirkişi atanması lazım.

Hakem heyetlerini de bitirdiler. Ülke ileriye gideceğine geriye gidiyor resmen, inanılır gibi değil.

|
      |
      12 Haziran 2019 13:23:56 Konu Sahibi
      cimere yazdım, ama bir sonuç çıkacağını sanmıyorum.
      12 Haziran 2019 13:24:53
      hocam battalgazi ilçe thh'i mi? Geçen sene trendyol indirim butiği açıp 1 tlye ürün satmıştı. Forumda bu tarz fiyat hatası olaylarında thhye başvurup ürünü alanlar çok diye ben trendyolun merkezinin ordaki thh'ine başvurdum kuzenimde battalgazi thh'ine başvurdu. İstanbul Sarıyer thh yazılan fiyat neyse o fiyattan ürün satılmalıdır gibi bir şey diyip beni haklı gördü. Aynı belgelerle aynı şekilde kuzenin başvurduğu battalgazi thh o ürünler 1 tl'ye satılamaz o yüzden reddedilmiştir gibi bir karar vermişti.

O yüzden çok başlığı görünce kesin Malatya'dır dedim şaşırtmadı valla :)
      12 Haziran 2019 13:27:00
      ödeme kayıtları size gelen iade kayıtları fatura kart özetleri herşeyi eklemeniz lazım. ben eklememiştim hanımefendi aradı thh den ekledim aloprotein için haklı çıktım.
      |
      |
      12 Haziran 2019 13:28:55
      Eksik belge ile başvuru yapmamaya dikkat etmelisiniz. Bu yüzden başvuru yapacağınız hakem heyetine önceden gidip konuşmanız lazım onlar size hangi belgeleri başvuruya eklemeniz gerektiğini söyleyecektir.

|
      |
      Intel i7 9700K * MSI Gaming X Gtx 1080 * Gigabyte Z390 Aorus Pro * Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz C15 * Samsung 850 Evo 250gb * WD 1TB * Seagate 1TB * Corsair H100i v2 * EVGA 750W P2 * Logitech G810 Orion Spectrum RGB * Zowie EC1-A * Corsair Void RGB * Corsair MM300 * Steam Controller * NZXT S340 Razer Edition * Benq Zowie XL2540
    • Yarbay
      5027 Mesaj
      12 Haziran 2019 13:30:12

O ürünler 1tlye satılmaz diye mahkeme kararı mı olur. Esnaf gibi işletiyorlar mahkemeyi.

|
      |
      PaNoRaMa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      12 Haziran 2019 13:35:19
      bir alışveriş yapıp 200 puan kazanıp onunla da başka bir alışveriş yapmışsınız.
      sonra bu iki alışverişi de iptal etmişsiniz.
      iade alacağınız miktar elbette sizin ödediğiniz rakam olur.
      hediye verilen puanı neden ödesinler ki size?
      12 Haziran 2019 13:38:15 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: erka1907 bir alışveriş yapıp 200 puan kazanıp onunla da başka bir alışveriş yapmışsınız.
      puanla telafi etseler neden şikayetçi olayım, hopi puanlar iade edilmedi diye belirtmişim zaten. problem zaten şu, ben elimde ne kadar evrak varsa verdim heyete. fakat; Boyner savunma bile vermemiş.bunun üzerine ödüllendirilmiş resmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakancan44 -- 12 Haziran 2019; 13:39:48 >
      12 Haziran 2019 13:40:29
      quote:

Orijinalden alıntı: erka1907 bir alışveriş yapıp 200 puan kazanıp onunla da başka bir alışveriş yapmışsınız.
      olayın hikayesi eksik gibi geliyor bana da. 200 hopi kazanılan alış veriş kaç liralıktı ve 2. alışveriş için hopi + kaç lira ödendi. THH de yetersiz bilgiden dolayı anlayamamış olabilir.
      12 Haziran 2019 13:42:12
      ödediğin paradan eksik iade mi yapıldı yani? yoksa kazandığım puanı iade etmediler mi diyorsun, puan iade edilmez zaten puan kazandığın alışverişi de iptal etmişsin. thh'ye de bu açıklamayı sunduysan karar normal, birşey anlaşılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 12 Haziran 2019; 13:43:18 >
      |
      |
      12 Haziran 2019 13:43:43
      Konuyu buraya açmanda tam bir komedi.

12 Haziran 2019 13:46:58 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: GYKA olayın hikayesi eksik gibi geliyor bana da. 200 hopi kazanılan alış veriş kaç liralıktı ve 2. alışveriş için hopi + kaç lira ödendi. THH de yetersiz bilgiden dolayı anlayamamış olabilir. Alıntıları Göster
      gayet açık; boynerden, ne aldımsa iade ettim , 533 tl ödeme yaptım 347 tl iade yaptılar. hopi puanlar zaman kısıtlı ve kullanıldı göründüğünden iade edilmedi.

• Yarbay
      5590 Mesaj
      12 Haziran 2019 13:47:03
      hopi konusunda bence thh haklı. puanlar neden iade edilsin anlamış değilim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    • Yüzbaşı
      612 Mesaj
      12 Haziran 2019 13:48:10
      Sizin açınızdan bakmak istiyoruz hocam. Daha detaylı yazar mısınız.
      Benim anladığım;
      İlk alışverişinizde mesela 1000TL alışveriş yapmışsınız. 200TL hopi kazanmışsınız. 2. alışverişinizde 500TL lik alışveriş yapıp 200'ü bir önceki kazandığınız hopi'yle kalanı 300TL olarak ödemişsiniz. 2 siparişi de iptal edince Boyner size ödediğiniz 1300TL yi iade etmiş ama "iptal ettiğiniz bir önceki alışverişinizden kazandığınız puanları iade etmemiş".

Eğer doğru anladıysam Boyner haklı zaten. İptal ettiğiniz alışverişten kazanılan puanlar da iptal olur. Savunma gereği bile görmemişler. Ancak kaçırdığımız bir nokta varsa detaylandırın lütfen.
      |
      |

• Binbaşı
      1496 Mesaj
      12 Haziran 2019 13:49:30 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: özket Konuyu buraya açmanda tam bir komedi.
      sıcak fiyatlı ürün aldığında ve mağduriyet yaşadığında anlarsın burada neden açılmış bu konu. konuya yorum yazmak zorunda değilsin kardeşim. işine bak.

Reklamlar
sohbet
üniversite
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.