Şimdi Ara

Haftaya Alıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Baslikta gordugunuz gibi hocalarim su gune kadarki 3 yillik pc tecrubem ile soyle bir sistem dizdim eksigimiz varsa affola

İşlemci:AMD FX6300
    Anakart:Gigabyte 970A-UD3P
    RAM:Gskill RipjawsX 4Gb*2 1600Mhz
    Ekran Karti:Sapphire R9 270X DUALX OC
    HDD:Seagate 1Tb Barracuda
    Kasa:Corsair 200R 550Watt almak istiyorum ama PSU yetmeme riskine karsi XIGMATEK 382 Asgard 600Watt da alabilirim

Sizden istedigim 350 tl ye kadar monitor tavsiyesi

Dipnot:Şu güne kadar bana birseyler ogretmis hocalarima ozellikle saygilar diliyorum ve her birinin ne konuda yardimci oldugunu yazacagim

metinabi 52:Islemci O.C uzmanidir
    bocekgrafik:ekran karti monitor uzmanidir genel bilgisi inanilmaz iyidir
    forvet09 bana en cok yardimi dokunan kisidir sagolsun 4gb gt630 onerirken ben bana bunlari hep o ogretti
    Bjk_murat :hic sevmem kendisini ama biliyo bu isi (nvidia askindan kurtulsa iyi olcak vaktinde 7870i vardi onda sorun cikinca gtx770 aldi nvidiaci oldu bilmeyenlere duyrulur)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ismailreyiz

Baslikta gordugunuz gibi hocalarim su gune kadarki 3 yillik pc tecrubem ile soyle bir sistem dizdim eksigimiz varsa affola

Kasa:Corsair 200R 550Watt almak istiyorum ama PSU yetmeme riskine karsi XIGMATEK 382 Asgard 600Watt da alabilirim

Dipnot:Şu güne kadar bana birseyler ogretmis hocalarima ozellikle saygilar diliyorum ve her birinin ne konuda yardimci oldugunu yazacagim

metinabi 52:Islemci O.C uzmanidir
    bocekgrafik:ekran karti monitor uzmanidir genel bilgisi inanilmaz iyidir
    forvet09 bana en cok yardimi dokunan kisidir sagolsun 4gb gt630 onerirken ben bana bunlari hep o ogretti
    Bjk_murat :hic sevmem kendisini ama biliyo bu isi (nvidia askindan kurtulsa iyi olcak vaktinde 7870i vardi onda sorun cikinca gtx770 aldi nvidiaci oldu bilmeyenlere duyrulur)

Ya size yaranılmaz kardeşim var ya yok nVidia'cı yok bilmemneci. O bjk__murat dediğiniz adam sizin foruma girdiğiniz gün sayısından fazla sistem toplamıştır,
    bunu da herkes bilir.

• Hocam arkadaş 2013'de üye olmuş. bjk__murat hocam 2007 üyesi olduguna göre 7 - 8 yıldır sistem önerdiğini düşünürsek üyeliğinin 4 5 katı sistem önermiş olabilir.
    Zaten mesaj sayısı 22858 oldugunu düşünürsek daha fazla önermiş olabilir. 2.el mesajı sayılmamıştır.
  • Sorduğun PSU ve kasa yeterli ama ileride işlemci ve ekran kartı yenileme durumun olursa güç kaynağın yetmeyebilir. O sebeple Xigmatek Centauro 700 almanı tavsiye ederim. Kasayı da sıfır alman şart değilse şu ilandaki Zalman Z11 Plus'ı alabilirsin.

Monitör olarak da bütçe durumuna göre ViewSonic VX2452mh veya VX2270smh alınabilir.
  • Kimse bana Bjk_Murat'ı övmeye kalkmasın. Millete 2 gb vramin yetmeyeceği oyun olmaz deyip de kendisi 4 gblık 770 alıyor. Sonra da gelip 4 gb ekran kartımla bu oyunu ultrada açarım tarzı mesajlar atıyor.
    Dahası mesaj sayısı ile övünüp 5 dk sonra mesajını siliyor.
    Sizi bilmem ama bana iki yüzlü biri olarak görünüyor.

Bu forumda birkaç sene önceye kadar bu işlerden çok iyi anlayan kimseler vardı. Hatta 3 sene önceki sistemimi toplamama da epey yardım etmişlerdi. Özellikle Mckhan (adını tam doğru yazmamış olabilirim) nickli ustam epey yardım etmişti. Halen o sistemle neredeyse her oyunu ultrada oynayabiliyorum. Sonra ne oldu bilmiyorum sayıları epey azaldı. Halen aktif olanlar da eskisi kadar sık girmiyor foruma.
    Kısacası her sistem önereni bir şey sanmayın.

• Nikini doğru yazdın. Çağıralım, teşrif buyursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzcanQQ

Hocam arkadaş 2013'de üye olmuş. bjk__murat hocam 2007 üyesi olduguna göre 7 - 8 yıldır sistem önerdiğini düşünürsek üyeliğinin 4 5 katı sistem önermiş olabilir.
    Zaten mesaj sayısı 22858 oldugunu düşünürsek daha fazla önermiş olabilir. 2.el mesajı sayılmamıştır.

Ben geldigimde bjk murat 5978 civari postu vardi cok iyi hayirlarim kopyala yapistir metodu ile her konuya post atti ve bu kadar kisa suredir 16000e yakin post atmis oldu bu forumun ustadi sandi insanlarda onu yani yeni gelenler falan

• quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

Kimse bana Bjk_Murat'ı övmeye kalkmasın. Millete 2 gb vramin yetmeyeceği oyun olmaz deyip de kendisi 4 gblık 770 alıyor. Sonra da gelip 4 gb ekran kartımla bu oyunu ultrada açarım tarzı mesajlar atıyor.
    Dahası mesaj sayısı ile övünüp 5 dk sonra mesajını siliyor.
    Sizi bilmem ama bana iki yüzlü biri olarak görünüyor.

Bu forumda birkaç sene önceye kadar bu işlerden çok iyi anlayan kimseler vardı. Hatta 3 sene önceki sistemimi toplamama da epey yardım etmişlerdi. Özellikle Mckhan (adını tam doğru yazmamış olabilirim) nickli ustam epey yardım etmişti. Halen o sistemle neredeyse her oyunu ultrada oynayabiliyorum. Sonra ne oldu bilmiyorum sayıları epey azaldı. Halen aktif olanlar da eskisi kadar sık girmiyor foruma.
    Kısacası her sistem önereni bir şey sanmayın.

+100000 hocam aynen budur tercuman oldunuz dusunceme benim hatirlafiklarimi yazdim ben oraya eskileri 45.acp ve chris brown'u da unutmayalim

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Sagolun hocam degerlendirecegim

• Bu forumda bjk__murat'ı çekemeyenlerin oldugunu herkes biliyor. Siz iki yüzlü oldugunu düşünebilirsiniz. Bu size kalmış. Kendisi zaten tecrübesiyle size öneri yapıyor. 1 yılda birkaç şey ögrenipde size tavsiye vermiyor. Kendi emeği ve tecrübelerini size aktarıyor. Daha ne istiyorsunuz adamdan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailreyiz

Baslikta gordugunuz gibi hocalarim su gune kadarki 3 yillik pc tecrubem ile soyle bir sistem dizdim eksigimiz varsa affola

Sistem gayet güzel kardeşim.. Hiç bir parçasını değiştirmene gerek yok. .Kasadaki PSU 12V Kanalından 504 Watt veriyor.. Bu yazdığın sisteme epey O.C. da yapsan yine de yeterli gelecektir bana göre.. Monitör olarak da AOC' nin şu modelini önerebilirim:

AOC 21.5" E2262VWH/BW 2 ms LED Full HD HDMI VGA 0.24 pxhttp://www.vatanbilgisayar.com/215-e2262vwh_bw-genis-ekran-led-monitor.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelmax -- 31 Mayıs 2014; 20:42:23 >

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Geleyim de pek bir şey kalmamış anakartı gigabyte önermem amd de biraz fazla voltaj çeker orta ve alt serisi artık eski 790 lardaki gibi ud5 ud4 serileri kalmadı
  • bjk__murat iyidir ya her konuda cevap veriyor saolsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mckhan

Geleyim de pek bir şey kalmamış anakartı gigabyte önermem amd de biraz fazla voltaj çeker orta ve alt serisi artık eski 790 lardaki gibi ud5 ud4 serileri kalmadı

Üstad bana da 2000 TL Civari sistem toplayabilir misin monitor haric

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recepsahin30 -- 31 Mayıs 2014; 21:09:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: recepsahin30

quote:

Orijinalden alıntı: Mckhan

Üstad bana da 2000 TL Civari sistem toplayabilir misin monitor haric

R9 280x ve fx 8320 'lisini alirsan guzel olur bence 1080p her oyunun canina okur

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.