Şimdi Ara

Haftalık 5 Günlük Program - Uygulamak İsteyenlere

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sorumluluk Reddi: Söz konusu programın orjinal ya da tarafımdan düzenlenmiş halini uygulamanız durumunda karşılaşacağınız herhangi bir sağlık, sakatlık vb. problemini yani hiçbir sorunun sorumluluğunu kabul etmiyorum.

Dünyaca ünlü diyetisyen ve vücut geliştirmeci Dr. Layne Norton tarafından hazırlanan PHAT (Power Hypertrophy Adaptive Training) programına ufak tefek değişiklikler yaparak bir düzenleme getirdim.

Benimle birlikte uygulamak isteyenler için haftanın ilk 2 günü üst ve alt vücut için GÜÇ odaklı antrenmanlar:

Hemen ardından 1 gün dinlenme verip 3 gün boyunca HİPERTROFİ (KAS BÜYÜTME) odaklı antrenmanlar:

Önerilen Program Şeması
    Pazartesi: Üst Vücut Güç
    Salı: Alt Vücut Güç
    Çarşamba: OFF (Dinlenme)
    Perşembe: Sırt & Omuz
    Cuma: Bacak
    Cumartesi: Göğüs & Kol
    Pazar: OFF (Dinlenme)

Sorular

1-) Yeni başlayanlar için uygun mu?
    Programı yazan uzmanın uygun olduğunu düşündüğünü söylüyorlar fakat emin değilim. Ben olsam adaptasyon programı, daha sonra çok kısa 5x5, hemen ardından güç artışına devam etmek için 3x5 ve sonrasında bunu uygulardım.

2-) Ağırlık artışı nasıl olacak?
    İlk 2 gündeki hareketlerde her hafta, bir önceki haftadan 2.5 kilo ya da 5 kilo fazla kaldırmaya çalışmanızı öneririm. Ya da zor geliyorsa bu tarz ağırlık artışlarını 2 antrenmanda bir yapabilirsiniz.

3-) Ne kadar süre bu programı uygulayacağız?
    Ben 3 ay uygulamayı planlıyorum. Aynı zamanda 6-12 haftadan sonra 1-3 hafta arası deload (ağırlık düşürme) öneriliyor.

Programın Orjinali ve Gerçek Kaynağı:https://www.biolayne.com/phat/

Sorumluluk Reddi: Söz konusu programın orjinal ya da tarafımdan düzenlenmiş halini uygulamanız durumunda karşılaşacağınız herhangi bir sağlık, sakatlık vb. problemini yani hiçbir sorunun sorumluluğunu kabul etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi valsalva maneuver -- 21 Ocak 2020; 17:53:4 >

• bu proğramı uygulatım şuan pipetle besleniorum sakatlandım

yapmayın
  • olishernandez kullanıcısına yanıt
    Ahah güzel değişim hocam tebrik ederim :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.