Şimdi Ara

Hafta Sonu Tatili Kaldırılıyor!!! (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
3
Favori
29.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
160 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Almanyada yaşıyorum pazar günü açık market yok cumartesiden almak lazım ne alınacaksa açık benzin istasyonları dışında imkansız bulamazsın 1 tane bile dukkan ortalık ıssızlaşıyor pazarları almanyanın sanayisi bu yuzden kötü

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Bir hak benden alinacaksa herkesten alinsin kafası. Benden alinan haklari savunayim da haklarimiz geri verilsin yok tabii. Ben suruneceksem herkes surunsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    senin memura ne hakkın geçmişte haram ediyorsun? Bir de kendinde böyle bir hak buluyon. Oldu başka :)
  • az çalışarak ileri gideceğimizi düşünen ve tatilinden&rahatından ödün veremeyen bir vatandaş olarak sen ülkenin ileri gitmesini sağlayacaksın demi, büyük bir alkış lütfen.
  • Çalışın köleler

• İs kanununda calisana isci deniyor dikkat edin. Mavi yaka beyaz yaka ayrimi yok her calisan kanuna gore iscidir

• ÇOK ŞÜKÜR BUGÜN DE AVRUPAYI KISKANDIRACAK İŞLERE İMZA ATTIK

• Mons35 kullanıcısına yanıt
    Yazdığımdan bunu anladıysanız alkışlıyorum . Gerçi askerlik yapmamış adamlar birde şöyle yazmazmı ayar oluyorum

• Hafta Sonu Tatili Kaldırılıyor!!!
  • Biri çıkıp olayı kıçından anlatıyor insanları gaza getirmek için. Ondan sonra izle dur atlayan atlayana. Allah size akıl vermiş. Gidin konuyu düzgün okuyun. Her konu açanın sözüne inanıp atlamayın.

• Çalışmaz sın pazar günü , olur biter. Ne kadar uzamış konu , Pazar günü çalışma yapabilmek için ek evraklar izin ve para ödenmesi gerekiyor , o koca sanayi firmaları takmışsa kafaya pazar günüde bu makineler çalışacak diyorsa. Bulur işcisini düzenler var diyaları işine bakar , sanki herkes pazar günü çalışmaya mahkum edilecek miş gibi bir algı var ortada..
  • Arkadaşlar ben haberde haftanın 7 günü bütün işçiler çalışır diye bir ibare görmedim .
  • çok merak ettim kaç kişi iş kanunundan haberdar veya çalışanların izin istirahat hakkının anayasal bir zorunluluk olduğunu biliyor...???

İnanın bu miletin sağı solu ortası hepsi aynı... at ortaya bir bomba seyreyle gör yargısız infazları.. biri diğerine makarnacı diyor öbürü öbürü vırt zırt... abi hepimiz sorgulamıyor hepimiz okumuyoruz üstelik karşıdakine sallıyoruz.. üstelik zerre yüzümüz kızarmadan

http://www.milliyet.com.tr/yazarlar/cem-kilic/hafta-sonu-tatili-kaldiriliyor-mu--2472652/

• Kurunun yaninda yasta yaniyor, hukumete oy atanlar calissaya.3 cocuk istiyordu zat, kole istiyor.Mezarda emekli ol diyor.

Hocanin fikrasi gibi 1 fil yetmiyor hunkarim 1 tane daha demek lazim bunlara.

• Deveyi diken insanı öpen...

Geçmiş olsun. Bir çalışma ekonomisi mezunu olarak daha bize isg yetkisi verilmedi neymiş yönetici vekili bile yapabilecekmiş....

Az bile. Müstahak.

• ismo_88 İ kullanıcısına yanıt
    Bizim fabrika yeri geliyor hiç tatil yaptırtmadan 15 gün çalıştırıyor. Kanuna değil uygulamaya bakacaksın. Şikayet edildi mi ? Cezası verildi mi ? Verildiyse cezası yeterli mi ? İşveren akıllandı mı ? ben bunlara bakarım. Bizleri bu hallere kanun koyucular , uygulayıcılar vs. takımları getirdi zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ficus

7 gün çalışma olursa aksine millet bunalır yorulur çıkışlar artar. Fabrika ortamını bilen bilir

Kesinlikle leş 3 4 sene önce staj icin gitmiştim 1 ay dayanamadım insanlari eziyolar

• muradisdan kullanıcısına yanıt
    İşte bunlar ancak devlete yönetime çamur atar daha haberi doğru düzgün anlamayıp boş boş konuşurlar bu devlet olmasaydı görürdün sen bu rahatlığı nankörler ancak çamur atarlar zaten takma sen bu cahilleri kardeşim
  • kdr943 K kullanıcısına yanıt
    Kardeşim haklısın nankörler önceden hastanelerde sıra beklerken çokmu mutluydunuz. Ellerinde iphone 7 mesaj yazıyorlar evlerinde sınırsız internet ben kotalı internet kullanıyorum telefonumda var internet sadece ama devletin kaymağını en çok yiyenler nankörlük yapıyor. Yazıklar olsun gerçi nekadar anlatırsak anlatalım birşeyker uydurup kendi yalanlarına inanarak güle eğlene konuşuyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Canmacva

Kardeşim haklısın nankörler önceden hastanelerde sıra beklerken çokmu mutluydunuz. Ellerinde iphone 7 mesaj yazıyorlar evlerinde sınırsız internet ben kotalı internet kullanıyorum telefonumda var internet sadece ama devletin kaymağını en çok yiyenler nankörlük yapıyor. Yazıklar olsun gerçi nekadar anlatırsak anlatalım birşeyker uydurup kendi yalanlarına inanarak güle eğlene konuşuyorlar.

Önceden hastahanelerde sıra bekleniyordu da şimdi beklenmiyor mu ? Şu birilerinin kelimesi olan sizin özgün kelimeleriniz olmayan şeyleri yazmayın lütfen. Dişimde kırık oluştu. 1 hafta randevu almak için bekledim. Sistem fulldi . 1 hafta kırık diş ile dolaştım. Cebimde belli miktar para ile özele gittim dişimi yaptırdım. Cebimde para olmasa ne olacaktı söyler misiniz ? hastahanelerden bi haberiniz yok. Özel hastahaneler , özel kliniklere cebinde para ile gitmek zorundasın. devlet hastahanelerinde yer bulamayıp tedavini ertelemem durumun var. Ve iyi doktorda bulamayabilirsin. İyi doktorlar artık özele , kliniğe geçiyor.

İphone 7 ise şu zenginlik işini bırakalım. Adam 36 ay taksidi göze alıp eline tarifeli telefonu alıyor. bilinçsiz tüketici . 3000 Lira telefona toplamda 4000 vermeyi göze alıyor hava atmak için. O bu şekilde alınca "ooo süperiz yaa " mı demek zorundayız ? Banka kredileri ile araba alınca millet lüks içinde dolaşıyor diyemeyiz. Fakir kesim bu ülkede her zaman çoktur. Görülecek yerlere gidiyor musunuz ? Kafelere gidip masalara bakmayın. Telefon zenginlik göstergesi değildir. Ben s7 edge aldım. 1740 liraya ucuza buldum. masamda görseydiniz 2600 lira verdiğimi sanacaktınız halbuki . Ama vermedim. Hikayesini bilmeden yorumlamayın birşeyleri. Ama çevremde tarife ile telefon alan çok insan gördüğüm için ben bunu yazabildim. Devletin kaymağını yemekten bahsetmişsiniz. Bu vatandaş bir zahmet ekmek kaymak yesin biraz. Vergilerin vergisini veriyoruz. Sen ben yemeyeceksek ( yeterli demiyoruz emin ol. ) kim yiyecek ? Ben o gülenler gibi değilim. Doğruya doğru yanlışa yanlış derim. Şuan yapılan doğrulardan çok daha yanlış yapılıyor.

Allah yukarıda şahidim dünyanın en az masraflı milletvekili , başbakanı , cumhurbaşkanı olurdum. Peygamber efendimizin israf hakkında dediği öğütler şeklinde yaşardım. Hayatımda her zaman israftan kaçtım . Herşeyimi en uygun şekilde harcamaya çalıştım. Gerekince ben yemedim yedirdim. Keyfimi bozup başkasına iyilik yaptım. Şehit haberi kulağıma gelse ve güç bende ise geceleri de uyuyamazdım. Bundan başka bir konu da yanımdakilerle konuşmazdım. Kendi ayaklarıma tek tek ailelere giderdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ` quaD. -- 23 Haziran 2017; 23:21:14 >

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.