Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Hafizası en güçlü insan...

44
Cevap
0
Favori
3.061
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Hafizası en güçlü insan...
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3530 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: kkslyyldz

ne war bende yaparım

|
    |

Orijinalden alıntı: nakka

Bir vakıadır hatırlıyorum eski lübnan'da geçmiş... ibranice bir kelime dahi bilmeyen arap bir tüccar kısa süre mola verdiği yerde bir tartışmaya şahit olur... ancak o tartışma kadı da son bulur... Hakim sorar kanıtın şahitin var mı diye? iki muarız kişi düşünür taşınır nasıl şahit olabilir diye ama bir anda hatırlarlar ki bir arap tüccar vardır belki onları dinlemiştir... Kadı emriyle arap tüccar bulunup mahkemeye getirilir... Arap tüccar tercüman aracılığıyla: ibranice bilmediğini ancak o anlamadığı kelimeleri harfi harfine ezberinde tuttuğu için sadece tekrarlayabileceğini söyler... Bu kabul edilir.. Adam başlar tekerleme gibi ibranice yapılan sohbeti tekrar etmeye iki taraf ta bunu tasdik eder ve sonunda hakim bunun üzerine kararını verir...

Bu ünlü kişinin ismini hatırlayamadım ama tarihe geçmiş hafizası çok güçlü biridir....Belki forumda bunun adını ve tarihi durumunu bilen biri vardır?

eyvallah yıllardır böyle paylaşımlar olmuyordu
    |
    |

• Teğmen
    222 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Nakuğod

quote:

Orijinalden alıntı: nakka

Bir vakıadır hatırlıyorum eski lübnan'da geçmiş... ibranice bir kelime dahi bilmeyen arap bir tüccar kısa süre mola verdiği yerde bir tartışmaya şahit olur... ancak o tartışma kadı da son bulur... Hakim sorar kanıtın şahitin var mı diye? iki muarız kişi düşünür taşınır nasıl şahit olabilir diye ama bir anda hatırlarlar ki bir arap tüccar vardır belki onları dinlemiştir... Kadı emriyle arap tüccar bulunup mahkemeye getirilir... Arap tüccar tercüman aracılığıyla: ibranice bilmediğini ancak o anlamadığı kelimeleri harfi harfine ezberinde tuttuğu için sadece tekrarlayabileceğini söyler... Bu kabul edilir.. Adam başlar tekerleme gibi ibranice yapılan sohbeti tekrar etmeye iki taraf ta bunu tasdik eder ve sonunda hakim bunun üzerine kararını verir...

Bu ünlü kişinin ismini hatırlayamadım ama tarihe geçmiş hafizası çok güçlü biridir....Belki forumda bunun adını ve tarihi durumunu bilen biri vardır?

eyvallah yıllardır böyle paylaşımlar olmuyordu

Doğru kardeş uzun yıllar geçti meraklandırdılar bizi
    |
    |

• Yüzbaşı
    261 Mesaj
    kimmiş
    |
    |
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
google reklamları
Masal
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,330
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.