Şimdi Ara

Hafızanın Bir Anda Dolması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • uygulamalarımı kurduktan sonra 4.2 gb boş yerim vardı (l820)
    dun aksama kadar, telefon olduğu yerde duruyordu hiç kurcalamadım bile
    birazdan yola çıkacam telefona müzik atayım dedim ve bi baktım 1 küsür gb yer kalmış artık sabrımın son sınırındayım bu sisteme
    stabilite tasarım vs vs demiyecem satacam artık

Hafızanın Bir Anda Dolması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrah3684 -- 23 Haziran 2013; 13:57:13 >

• evet çıldırmaya az kaldı doktorum nerde moduna girdim
    kardeşimin s3 ten toplu bir şekilde müzik attım ama nereye gitti bunlar! müziklerde yok arkadaş
    onun dışında telefonda video veya resim siliyorum usb den pc ye bağlıyorum
    ama bi bakıyorum hala orda duruyor
    çok var böle absürdlükler keşke almasaydım telefonu keşkeeee
  • Storage Cleaner isimli uygulamayı deneyin.
  • Bir kere denedim hata verdi doldurduğu datayıda silemedi mecbur format attım o yüzden temkinli yaklaşıyorum o programa
    vira bismillah dedim tekrar denedim 100 mb sildi 3 gb hala dolu :)
    onun dışında bu medya ve dosyalar dediği kısımda çok fazla şişiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrah3684 -- 23 Haziran 2013; 15:31:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende storage cleaner çok işe yaradı 1GB yer açtı

• ben henüz windows phone kullanıcısı değilim ama internet explorer, facebook gibi uygulamaların resimleri vs sayfaları çabuk açmak amacıyla ön belleğe aldığını düşünüyorum.
    uygulama ayarlarında veya windows phone ayarlarında bu tarz bir önbelleği boşaltma seçeneği varsa onu deneyebilir misiniz?
  • ilginç bir durum..ben de lumia almayı düşünüyorum.. bu tüm windows phone cihazlarda olan bir sorun mu ? o dolu olan 3 gblik alani ne olarak gösteriyor ? sistem dosyası mı yoksa silindiği halde orda duran müzik video filan mi nedir o kadar yer kaplayan şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerbuga -- 23 Haziran 2013; 17:28:14 >
  • Fizyde dinlediğin muzık programlardakı resimler, videolar herhangi bir programın internet onbellekleri telefonu şişirip şişirip duruyor. Bir sure sonra otomatık sılmesi gerekırken silmiyor.

• valla benim 8.1GB oldu diğer klasörü anasını satayım
  • Bu Storage Cleaner nasıl kullanılıyor anlamadım ben. Begin diyorum, sonra delete diyorum hala aynı kalıyor boş yer.
  • Aynen öyle Bi cacık değil

• şimdi de 8.4 gb oldu diğer klasörü hadi bakalım
  • Diğer klasörü bende de bir anda arttı buna çözüm bulunmazsa hafıza kalmayacak her geçen gün artıyor
  • gün sayıyoruz bakalım şu güncelleme gelsin belli olacak herşey
    tamammı devammı o zaman anlarız
  • Ben de 820 kullanıyorum fakat diğer 1.2 gb ı geçmedi hiç. 2.9gb da uygulama yüklü. Bence sorun telefonda değil kullananda, yani bir uygulama ya da telefonda yapılan işlemler sonucu bu kadar artıyor olmalı. Eğer resetlerseniz daha dikkatli kullanın yaptığınız her şeyden sonra yüklediğiniz her uygulamadan sonra kontrol edin (en azından 1 gün kadar) ondan sonra sorunu bulursunuz diye tahmin ediyorum.
  • Ayarlardan uygulamalar kısmına girerek tek tek uygulamaların onbelleklerini silin bence. İe ve facebook surekli resim depoluyor sanırım

• Daha dikkatli mi kullanalım :)
    internette gezmeyelim hele ki video hiç izlemeyelim dolmasın. E nie aldık bu telefonu symbiandada bunları yapmazdık. Ekstra parada vermezdik :)
    her ay başıda reset atılmaz ki telefona

• quote:

Orijinalden alıntı: emrah3684

Fizyde dinlediğin muzık programlardakı resimler, videolar herhangi bir programın internet onbellekleri telefonu şişirip şişirip duruyor. Bir sure sonra otomatık sılmesi gerekırken silmiyor.

hocam nasıl sileriz bu önbelleği? l720 kullanıyorum
  • Ne zaman gelecek güncelleme? Lumia 820 kullanıyorum programları silsem de hafıza full doluyor, şu an 7.3 gb dolu video bile açarken tıkanıyor

• Video açarken bile tıkanacak duruma geldiyse güncelleme gelse bile yükleyemeyeceksiniz muhtemelen. Bende de durum aynıydı. Öyle ki 1, 2 mb olan güncellemelerde bile hata veriyordu. Sonunda sıfırladım telefonu rahatladım. Yine şişmeden şu güncelleme gelse diye dört gözle bekliyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.