Şimdi Ara

HAF X 942 mi? Aerocool XPredator X serisi mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iki kasa arasında kararsız kaldım. Sıvı Soğutma Corsair H110 almayı düşünüyorum ama hangi kasa daha uygun yer bakımından kararsız kaldım.

Aerocool X Predator

HAF X 942

• 750d almalısın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkisi arasında tabiki haf 942.
    Ama ben sana stoklara yeni gelen bir kasa önereyim.
    Şu anda vatanda mevcut.
    corsair graphiye 780t. su soğutma için mükemmel bir kasa.
    Siyahı 600, beyazı 650 lira.
  • ikisi arasında HAF 942

ama önceki gün vatana çok güzel yeni bir kasa gelmişti oda baya güzel onada bakabilirsin.
  • Snaru kullanıcısına yanıt
    Ikisi de eski kasaBence Corsair 750D-760T-780T kasalardan birini tercih etmelisin
  • Corsair 750D iyi fiyatta, güncel ve daha iyi özelliklere sahip

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6262
  • Bence artık full tower ın devri geçiyor. Daha kompakt boyutlarda daha işlevsel kasalar bakın derim.

Şu anda kasa olacak olsam Corsair Air 540 alırdım.
  • Haf 942.
  • Hocam 480 TL'ye 750D almak daha mantıklı, bende de HAF-X var ama şu saatten sonra önermem...

Bazı olumsuz yönlerinden söz edeyim;

- Çıkarılabilir toz filtresi yok, yan kapaktaki filtre için dıştan süpürge ile toz çekiyorsun, alt kısımda yine öyle, bir tek ön paneldeki çıkıyor, üst kısımda da yine filtre yok.

- Ön panel usb 3.0 portları ters montajlanmış, hani bendeki hatalı desem ama alan kişiler de bu sorun var, üretimsel yani...

- Yine ön panel usb 3.0 bağlantı kablosu, üstten kablo dolaştırıp, anakartın arkasındaki usb 3.0'lara takılmak üzere tasarlanmış, klasik türde anakart üzerindeki usb 3.0 portuna takılacak şekilde değil.

Olması gereken bağlantı türü soldaki gibi olmalı;

- Bir de bu seviyedeki kasalar da artık fan kontrolcü de olması lazım, gerçi 750D'de de yok ama, iç hacim ve montaj açısından, detaylara inince 750D daha iyi ve güncel bir kasa.

Tabi seçim arkadaşın yine de.

• LEON-X kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum benim kasada mı farklılık var; lakin alt kısımdaki toz filtresi çıkıyor, yan kapaktakini de çıkarabiliyorsunuz. Onun dışında üst kısımda toz filtresi var, ancak bu çıkmıyor. Ön kısımdaki de kapağa monte edilmiş şekilde ve çıkmıyor. Kasanın aşırı toz çekmesi dışında ben olumsuz bir yanını göremedim. Ön usblerden de şikayet edebileceğim bir husus olmadı. Ben birçok kişiden sonra aldım kasayı. Belki bir miktar iyleştirme yapılmıştır, bilemiyorum.

Bunun dışında seçim benim olsa idi 750d yerine gene Haf-x alırdım. Zevk meselesi. Dediğiniz gibi seçim arkadaşın hocam.
  • Bende haf X diyorum
  • Xpredator ile h110 takarken problem olur. Ben guc bela 100i takmistim. Bu saatten sonra Haf x alinmaz, en iyi secenekler yukarida da yazdigim gibi corsair 750d yada 760t-780t

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Snaru kullanıcısına yanıt
    corsair sanada çok "odunsu" gelirse bunada bakabilirsin.

THERMALTAKE CORE V71 FULL TOWER SİYAH KASA
  • teşekkürler arkadaşlar haf xi aldım gayet içime sindi. 932den sonra iyi geldi :)
  • İyiki Aerocool XPredator almamışsınız, bizzat kullanmış biri olarak malzeme kalitesi hiç hoşuma gitmemişti.
  • Güle güle kullan. Tank gibi mübarek.
  • Hayırlı olsun kardeşim, güzel kasa sonuçta Haf-X ama, şu zaman da alınacak kadar da iyi değil, nedenlerini yazdım üstte, 750D iyi seçim olurdu, tabi kasa zevk işi olunca da pek karışmakta istemiyorum genel olarak
  • Öncelikle hayırlısı olsun bişey belirtmek istedim yeni serilerde usb 3 port'unu kasanın içinden dolaştırıp anakartın arkasına bağlama sorunu yoktur,bu nedenle alınabilir ve malzeme kalitesi olarakla üst sınıf kasalarla yarısabilecek bir yapısı vardır..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KARA23

Öncelikle hayırlısı olsun bişey belirtmek istedim yeni serilerde usb 3 port'unu kasanın içinden dolaştırıp anakartın arkasına bağlama sorunu yoktur,bu nedenle alınabilir ve malzeme kalitesi olarakla üst sınıf kasalarla yarısabilecek bir yapısı vardır..

HAF-X v2 filan mı çıktı, yeni seri derken ne zaman geldi, haberi filan yapıldı mı bu yeni serilerin, döküman ve bilgi paylaşır mısın ?

Full tower'da hala bir kaç model var,

http://www.coolermaster.com/product/Lines/full-tower/

• LEON-X kullanıcısına yanıt
    gerçekten senin kasayı beğendim tam at koşturmalık fakat hani soğutma işleminde okadar pro değilim manuel sıvı soğutma yapsam alıncak en ideal kasa 750D zaten :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.