Şimdi Ara

Hadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini Paylaşsın (140. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.180
Cevap
98
Favori
217.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun hocam güzel olmuş. :D
  • ahmetburakaytemur A kullanıcısına yanıt
    Sağolasın. Tanıdık geldi mi ledler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha çok eksiği var ama şimdilik sonuçlardan son derece memnunum. Sıcaklık konusunda çok tedirgindim, noctua veya su soğutma alacaktım ancak Cooler Master H411R vardı elimde onu taktım, hiç fena değil. Stres testinde 72 dereceyi geçmedi.
    https://photos.app.goo.gl/ckLTHouiLTtHuf1g6
    Ortalık 56 oldu daha yeni topladım 5 saat uğraştım kablo düzenlemesi ile.
    Kablolar:https://photos.app.goo.gl/2fzZkbzFqAzB2xrT9

Donanım listesi:
    -MSI B450i Gaming Plus AC Itx anakart
    -Ryzen 5 2600X
    -Gainward Rtx 2070 8Gb
    -Ballistix 3000Mhz CL15 8x2 GB ram
    -Crucial 60gb ssd(geçici)
    -Xfx 550w atx psu (14cm boyunda olması işime çok yaradı)
    Monitör olarak 144Hz 3d Asus 27" 1080p var. Dvi girişli olması dışında iyi bir monitör.

Buna ek olarak 500gb m.2 ssd ve denk getirirsem Corsair sf600 ufak modüler psu alacağım. Soğutmayı da zaman içinde Noctua'nın sığabilir bir modeliyle değiştiririm sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 10 Mayıs 2019; 22:57:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Daha çok eksiği var ama şimdilik sonuçlardan son derece memnunum. Sıcaklık konusunda çok tedirgindim, noctua veya su soğutma alacaktım ancak Cooler Master H411R vardı elimde onu taktım, hiç fena değil. Stres testinde 72 dereceyi geçmedi.
    https://photos.app.goo.gl/ckLTHouiLTtHuf1g6
    Ortalık 56 oldu daha yeni topladım 5 saat uğraştım kablo düzenlemesi ile.
    Kablolar:https://photos.app.goo.gl/2fzZkbzFqAzB2xrT9

Donanım listesi:
    -MSI B450i Gaming Plus AC Itx anakart
    -Ryzen 5 2600X
    -Gainward Rtx 2070 8Gb
    -Ballistix 3000Mhz CL15 8x2 GB ram
    -Crucial 60gb ssd(geçici)
    -Xfx 550w atx psu (14cm boyunda olması işime çok yaradı)
    Monitör olarak 144Hz 3d Asus 27" 1080p var. Dvi girişli olması dışında iyi bir monitör.

Buna ek olarak 500gb m.2 ssd ve denk getirirsem Corsair sf600 ufak modüler psu alacağım. Soğutmayı da zaman içinde Noctua'nın sığabilir bir modeliyle değiştiririm sanırım.
    Bf5 te 1080p olarak 2600x besliyor mu rtx 2070i?

• L.J kullanıcısına yanıt
    RTX 2070 hayırlı olsun hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Emre-Dylan kullanıcısına yanıt
    Daha oyun kurma şansım olmadı. Darboğaz yaşama ihtimali olduğunu sanmıyorum. Project Cars 2'nin demosunda test ettim %40'ları geçmedi işlemci kullanımı.

• VectrAirliness kullanıcısına yanıt
    Gözüm ısırıyor bir yerden ama
  • Emre-Dylan kullanıcısına yanıt
    Tomb Raider Demo'da da denedim, %40 civarinda kullaniyor cpu'yu ve %99'da sabitliyor cogunlukla. Darbogaz yapmaz zannetmiyorum 2070 ile 1080p'de. Yapsa yapsa 1080 ti veya 2080 ti yapar.
  • UPS'ler hakkında forumda arama yaparken ne hikmetse bu konu çıktı kendi bilgisayarımı da paylaşayım dedim...

Neredeyse 9-10 yıllık hayalimdi masa içine monte pc yapmak sonunda bu sene cesaret edip bütçeyi de ayarlayıp yaptım, 1.5 aylık planlama sonunda 10 günlük marangozluk macerasından sonra sene başında kurulumu yaptım o zamandan beri kullanıyorum ama halen de eksiklikler görüyorum, yeni parçalar alıyorum ya da değiştiriyorum sanırım hiç bir zaman tam anlamıyla bitiremeyecem :)

https://imgyukle.com/i/krXscS
    https://imgyukle.com/i/krXBeb
    https://imgyukle.com/i/krXgMf
    https://imgyukle.com/i/krXiJG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renova_TR -- 19 Mayıs 2019; 0:0:2 >

• Mar00N kullanıcısına yanıt
    Sade ve güzel.

• Muhteşem duruyor, hayırlı olsun. Gördüğüm en güzel tasarım oldu :)

• Free Man. kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler...

Halen değiştireceğim şeyler var ama şu ana kadar çıkan sonuçtan gerçekten çok memnunum sadece alan kısıtlamasından dolayı biraz zorlanıyorum... Şu anda kalan;

1- Referans hoparlör almıştım koyacak yer bulamadım ve duvara da monte etmek istemedim, mecbur şimdi onlar için marangozda masanın üstüne hoparlör standı gibi bir şey tasarlayıp yaptırıyorum...
    2- Masaya çekmece yaptırmamıştım, pişman oldum üstü gözlük cüzdan vs derken 1 dünya eşya doluyor Mecbur çekmece için yer bulmam lazım...
    3- Aliexpress'ten sipariş ettiğim 3pin led bağlantı uçlarını bekliyorum, masanın tüm çevresinde şerit şeklinde kesikler var o deliklerin iç kısımlarında da pleksi kullandım ve led ile çok güzel bir desen oluşuyor ama lehim işini düzgün beceremediğim için ledlerde sıkıntı oldu mecbur lehim yerine bağlantı aparatlarıyla sıfırdan yapıcam
    4- Masanın iç kısmının aydınlatması yeterli gelmiyor iç kısma da ek 1 şerit led dönmem lazım...
    5- İç/dış ledleri ve asus halo cihazını açıp kapatmak için masanın üstünde düğmeler taktım ama tiplerini beğenmedim onları değiştircem...
    6- Masanın üst kısmını düğme ile kaldırmak için aliexpress'ten lineer aktüatör almıştım onların montajını yapıcam...
    7- Açtığım 120mm havalandırma delikleri için pleksi fan kapakları almıştım bulabilirsem metal fan kapakları ile değiştiricem...
    8- Artık en son bunlar da bittikten sonra overclock işlemlerine başlayacam...

Şu anda ki yol haritam bu ve bittikten sonra da kısmetse daha güzel fotoğraflar ve videolar ile buraya eklerim ama nedense bir şeyler ekledikçe aklıma başka şeyler geliyor ve bir türlü bitmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renova_TR -- 19 Mayıs 2019; 19:13:57 >

• Bugün tekrar bie güncellemeye girdim. 3 monitöre çıkarmak için herşey hazırdı. Ama askı aparatında bir sorun çıktı ondan 2 monitör olarak kurulumu bitirdim. Yeni alım koruyucuları monte ettim ve birazda kablo düzenlemesinin altyapısını iyileştirdim.

Hadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini Paylaşsın Hadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini Paylaşsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 20 Mayıs 2019; 0:22:41 >

• güzel sistem güle güle kullan dostum
  • nothingtodeclare kullanıcısına yanıt
    Hadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini Paylaşsın

Teşekkürler daha iyisi herkeste olsun.

• Rog Temalı Masa Çalışması

Hadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini PaylaşsınHadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini PaylaşsınHadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini PaylaşsınHadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini PaylaşsınHadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini PaylaşsınHadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini Paylaşsın

RGB Edition

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nothingtodeclare -- 4 Haziran 2019; 14:4:53 >

• Hadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini Paylaşsın

Ryzen 5 1600
    Aorus B450 M
    Curcial 3000mhz CL15 8GB x2
    Gigabyte 240GB SSD
    Toshiba 1TB HDD
    Asus Dual OC rx580 8GB
    ZALMAN N3
    Tavanda Beyaz Led Şerit
    Dark Freezer x94 RED Cpu Fan
    Samsung 24" CF396

Masayı değiştireceğim sanırım :) yada üste duvara raf yapacağım.

• Bu da benim setup. Pek aman aman bişey değil ama hiç yoktan iyidir :)

Sistem bilgisi imzamda mevcut

Fanlar :
    Ön : Corsair AF140 x2
    Arka : Phanteks 120mm
    Soğutucu : Hyper 212 Black + Corsair SP120 x2

+ Corsair K55 Klavye
    + Corsair Harpoon Mouse
    + Corsair Void Pro

Hadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini PaylaşsınHadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini PaylaşsınHadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini Paylaşsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F996CAA7D -- 10 Haziran 2019; 0:58:23 >

• Masayı özel yaptırdınız galiba ölçüleri ve ne kadar tuttuğunu söyleyebilir misiniz

• 
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.