Şimdi Ara

Hadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini Paylaşsın (122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.180
Cevap
98
Favori
217.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    steamroller S kullanıcısına yanıt
    Sıcaklıklardan memnunum son haliyle, ekran kartının programından custom curve ayarladım, 60dereceyi görmüyor ekran kartı. Boşta ise 35-38
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Şimdilik kırmızılara boğulmuş arkadaşımızı paylaşayım.

Kısmetse Z390 veya Z470 çipsetlerde işlemci-anakart-ram üçlüsünü değişim sonrası, RGB'ye boğacağım keratayı.
    Hocam bir sorum vardı,

üst ve arka taraftaki fanlar kaç mm olmalı? (140 diyorlar genelde)
    öndeki ise 120 mi olması gerekiyor ideal hava akışı için?

• Merhaba,

Fandan fana değişmekle birlikte, 140mm fanların genel manada kullanım mantığı; daha az RPM daha fazla hava akışı denebilir. Bu durumun farklı fanlarda farklı tepkiler verdiğini tekrar vurgulayayım. Yani pratikte sonuç olarak daha düşük ses seviyesinde daha fazla soğutma performansı elde edilir.

İsterseniz kasanızdaki tüm fanları da 140mm olarak tercih edebilirsiniz. Fakat yerine göre mantıklı açıdan bakacak olursak; pull (çek) modunda olacak fanların (kasa da uyumluysa) 140mm tercih edilmesi doğru olabilir. Üst ve arka taraftaki fanları pull modunda konumlandırdığınızı varsayıyorum.

Tabii dediğim gibi fanlar alınmadan önce; alınacak olan 140mm - 120mm fan modellerinin her türlü açıdan tam manasıyla karşılaştırılması lazım. Aklınızda belli modeller varsa onların üzerinden gidebiliriz.
  • Herkese selam.
    Ben farklı bir konuya değinmek istiyorum.

Burda bu güzel sistem sahibi arkadaşlar evliler mi? Yada yaşları genellikle nedir?
    Ben evliyim yaşım 33. Böyle makineler olmasada 5000-6000 civarına bir sistem toplamak istediğimde hanımla tartışma içinde buluyorum kendimi. Ne gerek varmış? O paralara neler yapılır mış? Mış mış ta mış mış.

Hele burdaki sistemlerden toplamaya kalksam sanırım en az 15.000 TL para gerekir.
    İnanın gerçekten merak ettim burdakılerin işini. Gözü olanın gözü çıksın, Allah daha çok versin ama merak işte. Ya gerçekten çok düzgün işleri ve gelirleri var yada aile durumları iyi.

Hele bazı makinelere görünce ağzımın suyu aktı desem yeridir.
    Nazar değmesin aman, Allah herkese daha iyilerini nasip etsin inşallah.

Bizde sadece bakmakla yetiniyoruz.

Bugun orta halli bir sistem toplamak bile 4000 TL'dan aşağıya çıkmıyor bu paraların üzerine buradaki sistemleri görünce ya ben çok fakirim dedim kendi kendime yada millet çok zengin...

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Valla hocam 25 yaşındayım, çok şükür iyi bir işim var istediğim bir sistemi toplayabildim. Evli olanları anlayabiliyorum ben de evli olmasam da kız arkadaşımla yaşıyorum ve bırakın sistem toplamayı oyun oynamaya oturduğum zamanlar bile sorun olabiliyor. Ama bir süre sonra bunun film, dizi izlemekten bir farkı olmadığını hobi olduğunu öğretip alıştırabiliyorsunuz biraz zaman lazım sadece :) Ben sorunu ona da oyun oynatarak, izleterek çözdüm. Başlarda ben oynarken izlemesini sağladım, hangi eve gireyim nereye atlayım gibi basit şeyleri sordum, onun söylediklerini yaptığınızda kendisini karar verici olarak önemli hissetmeye başladı ve oyuna ilgisi arttı, sonra da komple klavye mouse'u ona bırakara oynamasını sağladım. Artık ben oyun oynamazken bile gelip hadi pubg oynayalım diyor :D

Bu arada sistem toplayacaksanız türkiye'den tek bir parça dahi almayın. Ben tüm sistemi amazon üzerinden topladım hem garanti koşulları türkiye'den iyi hem de aynı sistemi türkiye'den almaya kalksam rahat 13-14 binleri bulacakken 8.5 bine kapattım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean-x -- 16 Nisan 2018; 12:4:57 >

Bende evliyim hocam mecburen evlendikten sonra aldığım için eşime anlattım durumu almak istediğim pcyi alamadım mecburen orta halli pc aldım 5000 tlye daha almam ama düşüncem o yönde bide ileride araç almaya kalkarsam satarım dedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben minibüscüyüm ve de bekarım allaha şükür istediğim sistemi toplayabiliyorum.
  • Evleneli 4 yıl oluyor.
    Bekarken en iyi sistemim, iyi bir arabam vardı borcum yoktu.
    Evlendim; sistemim yok, arabamı sattım ev aldım biraz borçalanarak sonra tekrar araç aldım 150.000 TL borcum oldu

Ha evlenmek kötü mü hayır onu demiyorum kesinlikle.
    Ama bekarken yaşadığın özgürlük bir nebze olsun kısıtlanıyor.

Geçen elime para geçti 6000 TL kadar güzel bir pc toplayacaktım bir ton tantana oldu bende vazgeçtim. İşte borçlara yatıralım kapatalım felan. Bende eşime anlatamadım borçların zaten tıkırında ödendiğini. Anlatamadım... İçim gitti resmen..

Bekarken, şimdinin parasıyla yaklaşık 7-8.000 liraya pc toplamıştım.
    Evlenirkende kardeşime bıraktım pc yi şimdi bir halta yaramıyor.

Ne diyelim Allah herkesin gönlüne göre versin.
    Ama şu anlık 15-20 binlik makineleri toplamak benim için çok büyük bir hayal.
    Anca lotodan motodan para çıkacakta öyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 16 Nisan 2018; 14:12:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Evleneli 4 yıl oluyor.
    Bekarken en iyi sistemim, iyi bir arabam vardı borcum yoktu.
    Evlendim; sistemim yok, arabamı sattım ev aldım biraz borçalanarak sonra tekrar araç aldım 150.000 TL borcum oldu

Ha evlenmek kötü mü hayır onu demiyorum kesinlikle.
    Ama bekarken yaşadığın özgürlük bir nebze olsun kısıtlanıyor.

Geçen elime para geçti 6000 TL kadar güzel bir pc toplayacaktım bir ton tantana oldu bende vazgeçtim. İşte borçlara yatıralım kapatalım felan. Bende eşime anlatamadım borçların zaten tıkırında ödendiğini. Anlatamadım... İçim gitti resmen..

Bekarken, şimdinin parasıyla yaklaşık 7-8.000 liraya pc toplamıştım.
    Evlenirkende kardeşime bıraktım pc yi şimdi bir halta yaramıyor.

Ne diyelim Allah herkesin gönlüne göre versin.
    Ama şu anlık 15-20 binlik makineleri toplamak benim için çok büyük bir hayal.
    Anca lotodan motodan para çıkacakta öyle.
    Hocam ben de bekarım ama bu konularda daha sonra ben demiştim durumu olmaması için biraz hanımcı olmak iyidir diye düşünüyorum günümüz şartları itibariyle.hem uyumlu olmak,hem geçim sıkıntısı çekmemek adına.evlilik müşterek bir hayat kurmaktır bunu biz bekarlardan daha iyi bilirsiniz elbette ki.borcunuz iyice kolaylayinca hobilerinize yatırım yapmak daha iyi olur.o parayı da yine yatırım yapabilirsiniz şimdilik döviz/altın alabilirsiniz,bankaya koyabilirsiniz gibi.bu parayı kendi hobinize harcamamanın eşinizin hobilerine ya da bir takım zaruri olmayan ihtiyaçlara harcanacagi anlamına gelmediğini de eşinizle paylaşın.yani sizin hep kendinden kısan,feragat eden kendisinin de hep talepkar taraf olmaması gerektiğini bilmeli çünkü sözüm meclisten dışarı olarak gözlemlediğim kadarıyla hanımlar genel itibariyle imkan olsa istemenin de sonu yok mantığına sahipler en basitinden kendi cevremdeki,tvlerdeki bayanlara bakıyorum misal bir çanta beğeniyor,aynısından var diyorsunuz ama onun fermuari sarı bununki siyah diyerek ve alınmadığında afra tafra yaparak erkekleri sürekli kendinden kısmaya itiyorlar.ama erkek kendisinde olmayan bir şey istediğinde sorun çıkıyor.bayanlar malesef ki biraz daha kıyaslama ve gösteriş merakına kapılıyorlar sanırım.erkekler daha çok ihtiyaç ya da iş görme odaklı alışveriş eğilimi taşıyorlar.misal bir pcde oyun da oynayabilirsiniz,işinizi de yapabilirsiniz vs.ama bir çantada yapabileceğiniz şey eşya taşımaktır eğer benzer bir çantanız varsa bu ihtiyacınızı görecek bir eşyanız var demektir ama bir pcnin yapabildiklerini mutfak robotuyla yapamazsınız.genelde biz beyleri bu konularda anlamıyorlar biz de onları anlamıyoruz tam olarak o yüzden ortada buluşmak gerekir umarım dilediğiniz pcye ve mutluluğa her daim sahip olursunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Çocukta olursa hepten unutun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

Çocukta olursa hepten unutun.
    Çocuk olsunda, değil bilgisayarım telefonum bile olmasa olur.
    Gönlünce olsun hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam burda mesele bunun bir hobi olduğunu anlatmakta. En basitinden, çalışan herhangi bir bayanın senelik makyaj+saç yaptırma masrafları 3000 tlden aşağı değildir. Bakın çanta+ayakkabı merakına hiç girmiyorum yoksa işin içinden çıkılmaz. Ama biz birşey demiyoruz, neden çünkü hobileri ve zevkleri bu. Burda sizide aynı şekilde anlaması lazım, mevcut döviz kurunda 5000 tlye ancak orta sv. pc toplanır, bunu anlatmak lazım.

Ama şayetki eşiniz zaman ayırma konusunda karşı çıkarsa ona diyecek birşey yoktur. Zaman modern hayatın en büyük problemi.
  • Eski bilgisayarımı dün akşam kurdum formatladım felan.
    Baya şaşırttı beni.

CS:GO oynadım 70-80 FPS'leri rahat görüyor yahu öyle fps dropları ne bileyim takılmalar vs yok

Core2Duo E8400 3 GHZ
    8 GB DDR2 800 MHZ RAM
    Zotac GTS240 512 MB 128 Bit DDR3 Ekran kartı
    Gigabyte G33MS2L Anakart
    500W Cooler Master PSU
    250 GB SATA2 HDD

2008-2009 yıllarına ait eski bir pc nin CS:GO'yu oynatması şaşırttı derken birde Steam kütüphanemde bulunan Modern Warfare II'yi indireyim dedim o da ne onuda açtı

Şimdi ben bu pc'ye zamanın efsane işlemcisi olan 100 TL Q6600 alsam birde GT1030 felan alsam bir halta yarar mı?

Merhaba,

Bahsettiğiniz vb. oyunlarda ve çözünürlük de 1080P civarı olduktan sonra iş göreceğini düşünüyorum. Çözünürlük düşük olsa da; dediğiniz oyunlar için çok sorun yaratmaz gerçi.
  • quote:

Merhaba,

Bahsettiğiniz vb. oyunlarda ve çözünürlük de 1080P civarı olduktan sonra iş göreceğini düşünüyorum. Çözünürlük düşük olsa da; dediğiniz oyunlar için çok sorun yaratmaz gerçi.
    Anladım zaten çok fazla kastıran oyunlar değil ama benim şaşırdığım nokta şu oldu bahsetmeyi unuttum.

i3 4. nesilli bi laptopum var 3 sene önce hanıma aldıydım ihtiyaçlarını görsün office uygulamaları felan filan diye. O makine CS:GO'da 20-30 fps bile veremeyip kasım kasım kasılınca 8-9 senelik PC açıp orta ayarlarda akıcı oynatınca şaşırdım.

Ne dersiniz ben o sisteme bi 4 çekirdekli Q6600 alıp birde GT1030 alsam en düşük ayarlarda bile güncel oyunları oynatırmı? PUBG'de 30-35 fps bile verse yeterli. Zaten monitörüm 1080p değil. 720P'de oynarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Anladım zaten çok fazla kastıran oyunlar değil ama benim şaşırdığım nokta şu oldu bahsetmeyi unuttum.

i3 4. nesilli bi laptopum var 3 sene önce hanıma aldıydım ihtiyaçlarını görsün office uygulamaları felan filan diye. O makine CS:GO'da 20-30 fps bile veremeyip kasım kasım kasılınca 8-9 senelik PC açıp orta ayarlarda akıcı oynatınca şaşırdım.

Ne dersiniz ben o sisteme bi 4 çekirdekli Q6600 alıp birde GT1030 alsam en düşük ayarlarda bile güncel oyunları oynatırmı? PUBG'de 30-35 fps bile verse yeterli. Zaten monitörüm 1080p değil. 720P'de oynarım.

Alıntıları Göster
    Notebook platformunda Intel 8. nesil işlemciler ile beraber ciddi değişimler oldu denebilir. Bunun öncesinde performans olarak desktop platformuna nazaran geri bir konumdalardı.

PUBG@720P'de 50 - 70 FPS arası değerler alırsınız (internet üzerinden paylaşılan videolara göre). Fakat multiplayer bir oyun olmasından ve oyundaki kişi sayısının fazlalığından kaynaklı CPU oldukça yüke girecektir. Haliyle çözünürlük düşük olunca bu daha da fazla artacaktır. Yer yer %100 CPU kullanımdan ötürü FPS dropları yaşarsınız. Fakat F/P oranı ve elinizdeki sistemi değerlendirme durumunuzu düşündüğümüzde sizi tatmin edebilir.

• quote:

Notebook platformunda Intel 8. nesil işlemciler ile beraber ciddi değişimler oldu denebilir. Bunun öncesinde performans olarak desktop platformuna nazaran geri bir konumdalardı.

PUBG@720P'de 50 - 70 FPS arası değerler alırsınız (internet üzerinden paylaşılan videolara göre). Fakat multiplayer bir oyun olmasından ve oyundaki kişi sayısının fazlalığından kaynaklı CPU oldukça yüke girecektir. Haliyle çözünürlük düşük olunca bu daha da fazla artacaktır. Yer yer %100 CPU kullanımdan ötürü FPS dropları yaşarsınız. Fakat F/P oranı ve elinizdeki sistemi değerlendirme durumunuzu düşündüğümüzde sizi tatmin edebilir.

Alıntıları Göster
    Şu anki işlemcim ile idare edeyim mi E8400 ile yoksa Q6600 almamı tavsiye eder misiniz?
    GT1030 PCI-Express 16 yuvasına sahip sanıyorum? Bendeki anakarttaki ekran kartı slotu bu.
    Cooler Master'in kule tipi soğutucusu var işlemcide gerekirse OC'de yapabilirim.

E8400; saf iki çekirdek bir işlemci ve HT desteği bulunmuyor. Onla da idare eder ama 4 çekirdek olmadığından dolayı sıkıntı yarattığı durumlar olacaktır.

İsterseniz GT 1030 alıp, E8400 ile deneyip, daha sonra işlemci güncellemesini yaparsınız. CPU güncellemesi olarak; Q6600'den başka Q9550 falan da olabilir.

GT 1030 için PCI-EX yeterlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 17 Nisan 2018; 15:1:11 >
  • quote:

E8400; saf iki çekirdek bir işlemci ve HT desteği bulunmuyor. Onla da idare eder ama 4 çekirdek olmadığından dolayı sıkıntı yarattığı durumlar olacaktır.

İsterseniz GT 1030 alıp, E8400 ile deneyip, daha sonra işlemci güncellemesini yaparsınız. CPU güncellemesi olarak; Q6600'den başka Q9550 falan da olabilir.

GT 1030 için PCI-EX yeterlidir.
    Tamamdır çok teşekkür ederim.
    O zaman ben bi GT1030 alayım bi deniyeyim bakalım.
  • 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.