Şimdi Ara

Hadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini Paylaşsın (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.180
Cevap
98
Favori
217.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini PaylaşsınHadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini PaylaşsınHadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini Paylaşsın

• Mad_Wolf kullanıcısına yanıt
    Yani sıvı soğutma yukarıdayken mi 10 derece daha fazla fark oluyor işlemci için. Yani yukarıdayken mi daha serin çalışıyor öndeyken mi hocam. Tam anlayamadım kusura bakmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antibi0tic

Yani sıvı soğutma yukarıdayken mi 10 derece daha fazla fark oluyor işlemci için. Yani yukarıdayken mi daha serin çalışıyor öndeyken mi hocam. Tam anlayamadım kusura bakmayın.

üstad video da da gösteriyor ha ne kadar doğrudur bilemem ama adamın dediği o
    Standart soğutmalı nvidia kartlar havayı arkadan dışarı üflüyor ama farklı markaların custom soğutmaları ile hava yükseliyor malum ve su haznesine sıcak hava gidiyor.
    Öne aldığın zaman diyor ki adam hava dısarıdan soguk geliyor o yuzden 10 derece daha soguk çalışıyor işlemci ön tarafta oldugunda
    Anladım hocam çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için. Benimde düşüncem sıvı soğutmayı ön tarafa alsak işlemci daha serin çalışabilir fakat özellikle ekran kartına ve diğer bileşenlere sıcak hava üfler diye düşünmekteydim. Kararsız kalmıştım bu yüzden açıkçası. Bir de soğutucuyu üst kısıma takmak istesem boyut olarak daha küçük bir soğutucu satın almam gerek malum. Soğutmada performans düşüşü olacak biraz o zamanda. Baya kafamı karıştırmıştı açıkçası bu durum.
  • quote:

Anladım hocam çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için. Benimde düşüncem sıvı soğutmayı ön tarafa alsak işlemci daha serin çalışabilir fakat özellikle ekran kartına ve diğer bileşenlere sıcak hava üfler diye düşünmekteydim. Kararsız kalmıştım bu yüzden açıkçası. Bir de soğutucuyu üst kısıma takmak istesem boyut olarak daha küçük bir soğutucu satın almam gerek malum. Soğutmada performans düşüşü olacak biraz o zamanda. Baya kafamı karıştırmıştı açıkçası bu durum.

Valla üstad şuan bilgisayar piyasası bana göre gayet tezat işler yapıyor
    Artık kasaları daha ufak mobil yapıyorlar çünkü artık eskisi kadar 4-5 tane disk koyan insan sayısı kalmadı artık nerdeyse ssd bile kopymuyor direkt m2 koyuyorlar ama sıvı sogutmalar gitgide buyuyor
    Mesela ben suan meshify c kullanıyorum gayet boyutları yeterli bir kasa. Noctua'nın buyuk sogutucuları ile kullanıyorum ekran kartım(evga 1080ti ftw3) da onde 2 fan olmasına rağmen gayet rahat sıgıyor ama gel gor ki on tarafa bir sıvı sogutucu monte etsem 1-2 cm yuzunden sıgmıyor

Hocam bir çok şeyi kasıtlı yapıyorlar bence pazarlama stratejisi hepsi. Örneğin benim kasamın üstüne bu 280 mm olan soğutucu 1-2 cm ile falan büyük geliyor sadece siz düşünün artık. Hep böyle 1 cm 2 cm keserek bir üst modeli alma isteği geliyor insana bir üst model üründe de başka bir şeyden ufak ufak kesmişler bir üst modele yöneliyor insan ama bu küçük küçük eklentiler için fazladan para istiyorlar. Bu sadece bilgisayar piyasasında olan bir şey de değil tabi ki. Olan bizim gibi kullanıcılara oluyor açıkçası. Dediğiniz gibi bileşenler eskisi gibi güç tüketmiyor eskisi kadar ısınmıyor belki. Ama hala daha büyük radyatör ve daha büyük fan daha serin bileşen demek. Ona bir çözüm bulabilmiş değiller sanırım henüz. Açıkçası benim de hava soğutma yerine sıvı soğutma tercih etmemin sebebi hem daha az yer kaplar hem görüntü kirliliği olmaz ve daha serin tutabilir diye düşündüğüm için tercih ettim açıkçası. Gerçi öyle hava soğutucular var ki gayet başarılı ve serin tutuyor fakat hocam büyük hava soğutucular boyutundan dolayı beni tedirgin ediyor hep sanki anakartın üstüne çok yük biniyormuş gibi geliyor istemsizce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HANR -- 25 Şubat 2018; 2:10:58 >

• quote:

Hocam bir çok şeyi kasıtlı yapıyorlar bence pazarlama stratejisi hepsi. Örneğin benim kasamın üstüne bu 280 mm olan soğutucu 1-2 cm ile falan büyük geliyor sadece siz düşünün artık. Hep böyle 1 cm 2 cm keserek bir üst modeli alma isteği geliyor insana bir üst model üründe de başka bir şeyden ufak ufak kesmişler bir üst modele yöneliyor insan ama bu küçük küçük eklentiler için fazladan para istiyorlar. Bu sadece bilgisayar piyasasında olan bir şey de değil tabi ki. Olan bizim gibi kullanıcılara oluyor açıkçası. Dediğiniz gibi bileşenler eskisi gibi güç tüketmiyor eskisi kadar ısınmıyor belki. Ama hala daha büyük radyatör ve daha büyük fan daha serin bileşen demek. Ona bir çözüm bulabilmiş değiller sanırım henüz. Açıkçası benim de hava soğutma yerine sıvı soğutma tercih etmemin sebebi hem daha az yer kaplar hem görüntü kirliliği olmaz ve daha serin tutabilir diye düşündüğüm için tercih ettim açıkçası. Gerçi öyle hava soğutucular var ki gayet başarılı ve serin tutuyor fakat hocam büyük hava soğutucular boyutundan dolayı beni tedirgin ediyor hep sanki anakartın üstüne çok yük biniyormuş gibi geliyor istemsizce.

Mesela benim cok begendigim bir kasa phanteks evolvatx ki bence hala biraz buyuk ama o ön taraf nedir
    Resmen hava almasın diye kapatmıslar

Yandaki ızgaralardan yeterli miktarda hava çekebiliyor hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkbozkus

valla üstad sonucta on tarafı full ızgaralı kasalar var
    Onlar sonucta daha iyi cekiyor :D
    berkbozkus kullanıcısına yanıt
    Bende de kasa olarak Aerocool Project 7 p7-c1 ATX var. Ön kısım ful ızgaralı ve görsellik açısından güzel gözüküyor. Henüz sistemi kurup test etmedim bakalım nasıl olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mad_Wolf

quote:

Valla hocam Corsair 780T gibi devasa bir kasadan bu kasaya geçtim ve sıcaklıkta artış yaşamadım. Bilakis radyatör ve fan diziliminde yaptığım değşikliklerle bir nebze düşüş bile oldu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mad_Wolf

quote:

Valla hocam Corsair 780T gibi devasa bir kasadan bu kasaya geçtim ve sıcaklıkta artış yaşamadım. Bilakis radyatör ve fan diziliminde yaptığım değşikliklerle bir nebze düşüş bile oldu.

üstad çünkü o kasa da luzumsuz büyük.
    Yani o boyuttaki kasalar ancak ozel su sogutma icin falan iyi oluyor gibi. Cünkü gerçekten aşırı büyük. Artık eskisi kadar mekanik disk de kullanılmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Red Wheelbarrow

O kasaya o ram yakışmamış.

8 mi 16 mı o?

Hadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini Paylaşsın

Hadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini Paylaşsın

Ekran kartı 1060gb’a döndü ramler 32gb oldu :) anakart değişti son hali:

Anakart Asus Rog Strix B350f

İşlemci Ryzen 5 1500x

Ram Corsair Vengeance 32gb 2666mhz cl16

Ekran Kartı Asus Rog Strix 1060 6gb

Kasa Phanteks P400s

Ssd 250gb 850 Evo

Psu Corsair Vs600

:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi passenger2203 -- 7 Mart 2018; 20:8:56 >

• passenger2203 kullanıcısına yanıt
    Neden R5 1500X tercih ettiniz ki hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    1080p kullanımda daha fazlasına ihtiyacım olmadığını düşündüğüm için bu işlemciyi aldım. Sistem yeni kurulmadı, ilk Ağustos ayında topladım ryzen 3 1200 ile bu İşlemcimi kasım ayında almıştım. Yükselterek gittiğim bir sistem :)

Genellikle almışken R5 1600 almak daha makbuldür.

Hayırlı olsun bu arada.

Çok farkedeceğini düşünmedim açıkçası vatan pc’de indirime girmişti 718 tl’ye aldım. Artık değiştirirsem ryzen 7 alırım gibi geliyor :) teşekkür ederim bu arada

Fiyat güzelmiş bayağı. Taş gibi sisteminiz var.

Teşekkürler ☺️ Bilgisayarı güçlendirmeyi çok seviyorum :)

• Hadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini Paylaşsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean-x -- 20 Mart 2018; 15:47:2 >
  • 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.