Şimdi Ara

Hadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini Paylaşsın (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.180
Cevap
98
Favori
217.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ahh Cooler Master Ah.
    Şu öndeki toza bakarmısın
  • trktlh kullanıcısına yanıt
    hocam resimler biraz eski temizliğni yaptığım bi sırada çekilmiş resimler şimdi gayet temiz 1 -2 haftaya bir temizlemek gerekiyo işyeri olduğu için fazla tozlanıyor
  • duru kırtasiye D kullanıcısına yanıt
    Cooler master kasalar da temizlik şart.Sürekli temizlemek gerekiyor.Ben toz görmeye dayanamadığım için cooler master kasalardan vazgeçtim :)
    Evet ön ve üst bölüm için en azından toz filitresi olabilirdi ama kasa çok rahat be hocam ön ve üs taraftaki ızgaraların yerine pleksi yapılabilir mi acaba
  • duru kırtasiye D kullanıcısına yanıt
    Kasanın rahatlığına lafım yok.Pleksi yaparsan hava sirkülasyonu düşer.Oraya 20 lik sıcak havayı dışarı atacak şekilde fan tak süper olur.
  • Kasada envayi çeşit malzemeden dolayı kablolar anca bu kadar saklanabiliyor

Hadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini Paylaşsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.E.B Sup -- 13 Mayıs 2014; 15:03:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

Sisteminiz gayet yeterli ve güzel hocam yada bende çok benzer bir sistemi kyullanıyorum diyemi öyle geldi acaba

Aslında çok iyi değil ama internete giriyor. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    onun kendi konusu var. orda paylasiyor resimleri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    Hatırladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: trktlh

Ahh Cooler Master Ah.
    Şu öndeki toza bakarmısın

HAF(High Air Flow)=High Performance=High Dust
  • Soğutması muhteşem ama benim için toz en ön planda.Sesle birlikte.İnanırmısın aklımdan şuan Cooler master ın yalıtımlı kasasını almak geçiyor.Onda toz filtresi de mevcut
    Benimde aklımdan Corsair Fan Klübüne üye olmak geçiyor ama sanırım bunun için bir corsair kasa almam lazım.
  • Sana Graphite 760T veya 750D gider Kapımız açık.Buyur gel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vdtkc

Benim canavar,

Hadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini Paylaşsın Hadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini Paylaşsın Hadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini Paylaşsın Hadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini Paylaşsın

230t yi bir alayım senin gibi bende RGB led taktıracam kasaya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• vdtkc kullanıcısına yanıt
    offffffffff
  • Hadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini Paylaşsın

SOL KÖŞEDE
    Anakart= ASUS RAMPAGE IV
    RAM= 32GB GSKILL QUAD RAM
    EKRAN KARTI= ASUS GTX 780
    KASA= HAF X
    PSU= OCZ 750W
    CPU= I7 4820
    HARDDİSK= 120GB CORSAIR SSD + 240GB CORSAIR SSD + WD 1TB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriyo -- 14 Mayıs 2014; 2:29:21 >
  • Phenom II X4965BE
    Asus HD7750
    8GB 1600mhz Corsair XMS
    MSI 970A-G46
    Hadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini PaylaşsınHadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini PaylaşsınHadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini PaylaşsınHadi Herkes Oyuncu Sistemi/Ekipmanının Görüntülerini Paylaşsın

• quote:

Orijinalden alıntı: potur

Dikkatimi bir şey çekti herkes atmış resim çok güzel sistemler var ama kimsenin bilgisayarında donanım olarak ses kartı yok büyük genellik bu şekil olmuş üzüldüm ya ses kartsız makina düşünemiyorum ben

buda benim sistem

kardeş
    ses kartı fiyatlarından haberin varmı senin

şu ucuz bi kulaklık fiyatı
    http://www.sanalmarketim.com/creative-sound-blaster-evo-zxr-gaming-kulaklik/p_52910/

buda ucuz ses kartı

http://www.gold.com.tr/creative-sound-blaster-zxr-pcie-ses-karti_u

indirimli fiayatları

1440 tl yapıyor İKİLİ NE KADAR UCUZ DEMİ

HAYIRLI GÜNLER
    KENDİNE İYİ BAK

• fthyrr1976fy F kullanıcısına yanıt
    Ses kartı almamaktaki amacımı size söyliyeyim.
    Bu işin bir hesabı kitabı vardır. Bilgisayarımızda en yüksek 12V kullanıyoruz. 3,3V ve 5V hattı 12V hattında sarımın bölünmesiyle elde ediliyor, ya da çeşitli malzemelerle düşürülüyor. Dolayısıyla bilgisayarda bulunan tüm birimler 12V 5V ya da 3,3V hattından enerji alır. Günümüzde artık paralel port seri port kalmadığı için -12V ve -5V hattı pek kullanılmıyor, kullanılsa da bu hattın gücü zaten yetersiz. Yani 12V üstü gerilim sahibi olmamız pek mümkün olmuyor. Benim çoğu ses kartında gözlemlediğim de direk psu power hattını kullanması - içeriğinde dahili bir voltaj yükseltici konvertör bulunmaması. Gel gelelim hesaba...
    Kullandığımız hoparlörler genellikle 4 ohm - 6 ohm - 8 ohm empedansa sahip. Kulaklıklar ise 48'e kadar çıkıyor. Çıkıştan elde edilen güç, çıkışa bağladığımız yükün empedansıyla ve besleme gerilimi ile doğru orantılı. Hesabı ise; Besleme gerilimi x çekilen akım = rms olarak watt. Çekilen akımın formülü ise; Besleme gerilimi/yük empedansı = çekilen akım
    Yani;
    12V / 4 ohm = 3 Amper akım anlamına geliyor. Ses sistemi çıkışından idealde 3 Amper akım verebiliyormuş. Güç ise ; 12V x 3A = rms 36W kanal başına. Açıkçası bu güç benim için oldukça yetersiz... Bu yüzden anakart üstündeki ses çıkışlarını amfi ile kuvvetlendirip kullanırım.

Bir elektronikçi olarak açıkça söylemem gerekirse de; kanal başına 36W kullanılan malzemelere göre ciddi bir rakamı temsil ediyor. Bu yüzden ısınma da kaçınılmaz. ee 8 kanal çıkış var ( 7+1 ) 36x8= 288W dile kolay. Küçücük kartı soğutma performansı bile iyi olmayan ufacık soğutucular ile kullandırmak, resmen sistemi riske atmaktır. Ayrıca; o küçücük kartın genelde ekstra güç girişi olmuyor. PCI-ex ya da PCI slotları bu kadar güç verebiliyor mu, bi kendinize sorun öncelikle Bilmeyenler elektronik konu başlığında yapılan amfi projelerine bir göz gezdirebilir.

Demem o ki; ses kartları hem boş yere para tuzağıdır, hem de performanslı değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: fthyrr1976fy

quote:

Orijinalden alıntı: potur

Dikkatimi bir şey çekti herkes atmış resim çok güzel sistemler var ama kimsenin bilgisayarında donanım olarak ses kartı yok büyük genellik bu şekil olmuş üzüldüm ya ses kartsız makina düşünemiyorum ben

buda benim sistem

kardeş
    ses kartı fiyatlarından haberin varmı senin

şu ucuz bi kulaklık fiyatı
    http://www.sanalmarketim.com/creative-sound-blaster-evo-zxr-gaming-kulaklik/p_52910/

buda ucuz ses kartı

http://www.gold.com.tr/creative-sound-blaster-zxr-pcie-ses-karti_u

indirimli fiayatları

1440 tl yapıyor İKİLİ NE KADAR UCUZ DEMİ

HAYIRLI GÜNLER
    KENDİNE İYİ BAK

zx ile sigma alabilirsin güzel ikili oluyorlar

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.