Şimdi Ara

Hadi gençler şu abinize bir akıl verin bu yaştan sonra okumak istiyorum.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Meslek lisesi elektronik bölümü mezunuyum. Evliyim 1 de çocuk var. Eskiden lise mezunu meslek sahibi olmak iyiydi ama şimdi yetmiyor. Zamanında oku dediler kafa dank etmedi.

Yaş oldu 30. Mtok bölümleri.var düşük puanlı bilgisayar ve elektronik bölümü mühendisliklerine girebilirmiyim? Gündüz çalışıp akşam derslere girebilirmiyim? Kredi yada burs alabilirmiyim? Üzerime birşey olmaması gerekiyormu?

Hadi kardeşlerim bir akıl verin. Gerekirse mtoklu bir universitenin iline tasinirim. Şu an Kocaeli İstanbul arasında ikamet ediyorum. Daha çok Kocaeli sayılır.

Üniversitelerin Avrupa'da tanınması benim için çok önemli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2. Öğretim kazanırsan derslere akşam girersin, çalıştığın için burs çıkmaz ama geri ödemeli kredi çıkar sanırım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiyenin en iyi üniversitelerinin bile Avrupada pek bir geçerliliği nüfuzu yok , düşük puanlı mühendislik bölümleri veya ünilerinden ne gibi bir beklentiniz var ? Zaten o üniversitelerden mezun olan çoğu insandan daha fazla bilgi sahibisinizdir şuan tecrübeli çalışan olarak.

Olay kendinizi geliştirmek ise ingilizce öğrenip MIT'in derslerini dinleyebilirsiniz online olarak , olay diplomaysa -bilmiyorum bu noktadan sonra ne işe yarar- 2.öğretim kovalayabilirsiniz fakat hem çalışıp hem mühendislik okumak her babayiğidin harcı değil maalesef.Bana sorarsanız gerek de değil.
  • çok klasik bir tavsiye olacak ama bence işe her gün yarım saat mesleki derslere kendin evde çalışarak başlamalısın. yani okulun başlangıç gününü bekleme, kendin çalış. sadece yarım saat ve her gün. motivasyon verir.

ayrıca okulda bir şey öğretmiyorlar, okula gitsen bile kendin evde çalışarak öğreniyorsun her şeyi. dersler sadece girizgâh olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • boğaziçi , itü kazanabilirsen oku. yoksa kimse işe almaz üniversite okudum diye geçinirsin sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lüzumsuz Adam

Türkiyenin en iyi üniversitelerinin bile Avrupada pek bir geçerliliği nüfuzu yok , düşük puanlı mühendislik bölümleri veya ünilerinden ne gibi bir beklentiniz var ? Zaten o üniversitelerden mezun olan çoğu insandan daha fazla bilgi sahibisinizdir şuan tecrübeli çalışan olarak.

Olay kendinizi geliştirmek ise ingilizce öğrenip MIT'in derslerini dinleyebilirsiniz online olarak , olay diplomaysa -bilmiyorum bu noktadan sonra ne işe yarar- 2.öğretim kovalayabilirsiniz fakat hem çalışıp hem mühendislik okumak her babayiğidin harcı değil maalesef.Bana sorarsanız gerek de değil.

Uzaktan mühendislik var bitane mit dediğiniz onu? Mavi diplomasi varmı biliyormusunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedystop

quote:

Orijinalden alıntı: Lüzumsuz Adam

Türkiyenin en iyi üniversitelerinin bile Avrupada pek bir geçerliliği nüfuzu yok , düşük puanlı mühendislik bölümleri veya ünilerinden ne gibi bir beklentiniz var ? Zaten o üniversitelerden mezun olan çoğu insandan daha fazla bilgi sahibisinizdir şuan tecrübeli çalışan olarak.

Uzaktan mühendislik var bitane mit dediğiniz onu? Mavi diplomasi varmı biliyormusunuz?

Hayır diploma vermiyorlar herkese açık bölüm derslerini en iyi hocalardan dinliyorsunuz.Tamamen kendini geliştirme odaklı.

https://ocw.mit.edu/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.