Şimdi Ara

Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
323
Cevap
45
Favori
47.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hannibal_sy

bence idealdir. Aslında ben derim ki, perde almadan önce duvara bi yansıtın boyutunu belirleyin ondan sonra perde alın.

Bazen kafa resmen duruyor, harbiden en mantıklısı bu ikisini birden alacaksın diye kaide mi var. Haklısın hocam ben önce cihazı alıyım duvarda denemeyi yapar ideal olan ölçüde perdeyi 1 hafta sonra alırım.
  • Arkadaşlar herkese merhaba,
    Yeni evimize en sonunda taşındık ve birkaç gündür düzenleme yaptığım müstakil odam sonunda bitti. Biraz daha elden geçecek şeyler var ama ben şimdiden fotoğrafları paylaşmak istedim. Odayı iki amaçla kullanacağız; bir taraf mini ofis diğer taraf sinema odası. Görüş, tavsiye ve fikirlerinize açığım.
     Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)  Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)  Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)  Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)
     Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)  Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)  Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)  Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)
     Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)  Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)  Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)

Bunlarda Specta perde ve projeksiyon performansı. Fotoğraflar öğlen 13:30 itibariyle çekildi.Pencerelerdeki perdeler bayağı iş görüyor.

Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)  Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)  Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkhncnk -- 6 Temmuz 2013; 19:58:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu da benden,

Projeksiyon : BenQ W1070
    Perde : Lite Out 220x220 motorlu
    Kullanılan cihazlar : WD MediaPlayer, PS3, Xbox 360, Digiturk
    Anfi : Onkyo TSR600
    5+1 Kolon : Mission

https://imageshack.com/f/n6g1frj

• Arkadaşlar apartman dairesi için hangi ses sistemini önerirsiniz, maksadım gümbür gümbür ses çıkması değil bilakis yüksek sesi sevmem, amacım çevresel ses, hani şu filimde motor adamın etrafında dönünce seste odada dönüyor falan, sesler farklı farklı kolonlardan geliyor. Bunun için hangi sistemi önerirsiniz, takribi 600 tl civarında bir bütçe ayırmayı düşünüyorum.
    Apartmanda 2 duvarım dış cepheye diğer 2 side kendi odalarıma komşu, duvardan yana sorun yok, ama zemin ve tavandan komşuları rahatsız olmasın diye uğraşıyorum.

Sesini çok açmayacağım için çok yüksek sesli pahalı bir sistem almam gereksiz, daha ucuz yollu film izlerken ses efektifini verecek bişey arıyorum.
  • Öncelikle bu soruyu bence Ev Sinema Sistemleri kısmında sormanız daha iyi olabilir.

Şahsi düşüncem, o bütçeye iyi bir 5+1 ya da 7+1 düşünülemez tabii ama hazır satılan nispeten
    fiyat/performans oranı olan bir Samsung, LG gibi bişey alırsanız çevresel ses alabileceğinizi düşünüyorum.
  • JVC HD550

Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Micromega IA180 Entegre Amfi ve Boston Acoustics BAA360 A kule tipi hoparlorlerim var ve projeksiyon alarak ev sineması olarak da kullanmak istiyorum. Reciever almaya niyetim yok, entegre HiFi amfiyi ev sineması sistemi için nasıl kullanabilirim?
  • Denemeden Bilemezsin D kullanıcısına yanıt
    perdenin etrafındaki ledler hiç olmamış hocam. Boşuna göz yoruyor. Ama diğer detaylar güzel olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technosoft

perdenin etrafındaki ledler hiç olmamış hocam. Boşuna göz yoruyor. Ama diğer detaylar güzel olmuş.

Aynen.Önceki sayfada sarı led li vardı,fotolara bakarken gözüm ağrıdı,izlediğimi düşünemiyorum bile.Gözünüze yazık kardeşim,çakma ambilight yapcaz diye gözünüzden olmayın.
  • Evet arkadaşlar ikinci sayfada yazmıştım gönderdiğim fotoğrafların altında; Odada bazı değişiklikler yapacağımı.. Başlamışken odayı komple değiştiriyim dedim ve en son bu hale geldi bakalım beğenicek misiniz..

Aşağıdaki foto odanın genel olarak eski görüntüsüydü ayrıntılı fotolar ikinci sayfada mevcut..
     Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)

Yeni hali ise aşağıda.. Porjektörü daha önce yine kendi yapımım olan mdf plaka üzerine yansıtmaktaydım imzamdaki konuda nasıl yapıldıüının ayrıntılı anlatımı mevcut. Şimdilik herhangi bir perde kullanmamaya karar verdim. Düz çok ince zımpara atılmış beyaz renge boyanan alçı duvara yansıttım görüntüyü. Şuan için fazlasıyla memnunum. İlerde belki farklı karışımlar yaparak boyayı değiştirebilirim..

Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM) Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM) Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)
     Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM) Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM) Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)
     Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM) Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)

• Selamünaleyküm

Odanız ve sisteminiz çok hoş olmuş. Hayırlı olsun.Tahminimce oda ve sistem için mümkün olduğunca sade ve işlevsel bir hedef belirlemişsiniz ve bence o hedefi yakalamışsınız. Yalnız bir şey gözüme takıldı: Askı aparatı... Projeksiyonunuz da küçük, onu diz üstünün yanına koyamaz mıydınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

Selamünaleyküm

Odanız ve sisteminiz çok hoş olmuş. Hayırlı olsun.Tahminimce oda ve sistem için mümkün olduğunca sade ve işlevsel bir hedef belirlemişsiniz ve bence o hedefi yakalamışsınız. Yalnız bir şey gözüme takıldı: Askı aparatı... Projeksiyonunuz da küçük, onu diz üstünün yanına koyamaz mıydınız?

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim öncelikle.. Evet mümkün olduğunca sade ve rahat bir oda tasarlamak istedim. Ben geniş ve ferah ortamları seviyorum; açıkçası heryerde süs eşyası ya da koca koca perdeler bana göre değil. Buyüzden odayı komple yeniledim.

Askı aparatı sorunuza gelince evet projeksiyon cihazı küçük acer k330 500 ansilümenlik led projektör. Daha önceden söylediğiniz gibi sehpanın üzerinde kullanıyordum ve buyüzden kabloları halının altında gizlemek zorunda kalıyordum. Odayı yenilememin enbüyük sebebi buydu aslında projektörü tavana almak :) Busayede kablolardan ve eve gelen misafirlerin projektörü kurcalamasından kurtulmuş oldum..

Askı aparatı bölümüne müdahale edecek zamanım olmadı. Ama bi fırsat bulduğumda o bölüme eski lambayı değiştirip büyük bir avize yapmayı düşünüyorum koltukların kumaşıyla aynı renk (keten)... Busayede askı aparatını da gizlemiş olmayı planlıyorum bakalım..

• Arkadaşlar yeni ev aldım ve odanın birini yine projeksiyon için dizayn ettim. Ancak duvara mı yansıtsam yoksa duvara alçıpandan bir ekran yaptırıp ona mı yansıtsam bilemedim. Önerileriniz var mı?
  • Benimde kafamda hep alçıpandan bir ekran yapıp sahne kıvamında ona yansıtma işi var ama henüz bir projeksiyonum olmadığı için nasıl olur bilemiyorum
    Duvara yansıtan arkadaşlar fikir beyanında bulunacaklardır.

Edit: Bu arada yeni eviniz hayırlı olsun güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onkal -- 23 Ağustos 2013; 14:51:26 >
  • Duvar kesinlikle kaliteli bir perde gibi görüntü vermeyecektir. Bu nedenle
    madem bu işe özel bir oda ayırdınız hakkını verecek şekilde bir perde almanız
    daha doğru olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Benimde kafamda hep alçıpandan bir ekran yapıp sahne kıvamında ona yansıtma işi var ama henüz bir projeksiyonum olmadığı için nasıl olur bilemiyorum
    Duvara yansıtan arkadaşlar fikir beyanında bulunacaklardır.

Edit: Bu arada yeni eviniz hayırlı olsun güle güle kullanın.

Teşekkürler. Ben sürekli beyaz duvara yansıttım görüntü fena değildi. Konudaki ilk resimler önceki hali. Ancak alçıpanın dayanıklılığından şüphe ediyorum. Yani bir sandalye çarparsa çabucak kırılır mı? gibi kafamda takıntılar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Duvar kesinlikle kaliteli bir perde gibi görüntü vermeyecektir. Bu nedenle
    madem bu işe özel bir oda ayırdınız hakkını verecek şekilde bir perde almanız
    daha doğru olur.

Perdelerde hiç estetik durmuyor malesef yukarıdan afedersiniz şey gibi sallanıyor. Aslında perdeyi duvara monte etme gibi şansımız olsa güzel olurdu. Fixed frame perde var diceksiniz ama çok pahalı. Teşekkürler.
  • Perde ne gibi sallanıyor Şaka bir yana motorlu perde alırsanız film izleyeceğiniz zaman açar izler,
    sonra kapatırsınız, böylece sürekli perde açık kalmamış olur. Genelde insanlar LCD ya da plazmalarını mümkün oldugunca
    duvara yakın tutup veya duvara monte edip, motorlu perdeyi açıldığında önüne düşecek şekilde monte ederler. Kaliteli
    bir perde alırsanız o tip sallanma vs. durumu olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhncnk

Arkadaşlar herkese merhaba,
    Yeni evimize en sonunda taşındık ve birkaç gündür düzenleme yaptığım müstakil odam sonunda bitti. Biraz daha elden geçecek şeyler var ama ben şimdiden fotoğrafları paylaşmak istedim. Odayı iki amaçla kullanacağız; bir taraf mini ofis diğer taraf sinema odası. Görüş, tavsiye ve fikirlerinize açığım.

Bunlarda Specta perde ve projeksiyon performansı. Fotoğraflar öğlen 13:30 itibariyle çekildi.Pencerelerdeki perdeler bayağı iş görüyor.

zevkine ve planlamana bayıldım .Hayırlı olsun çok güzel görünüyor.
    Kullandığın projeksiyon Epsonun hangi modeli acaba?

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    sisteminiz güzel olmuş,Perde modelinizin ismini ve beyaz iç ebatını öğrenebilirmiyim ?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.