Şimdi Ara

Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
323
Cevap
45
Favori
47.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni fotolar çektim boyutlarınıda ayarladım :)
     Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)

şimdi tavan askı aparatı almam lazım böyle ayak üstünde olmuyor
    valla hanımla papaz olduk

• Herkese selam.

İş için projeksiyon cihazı arayışındaydım. Foruma bir bakayım dedim ve bu konuyu gördüm. Şimdi işi bıraktım eve hangisini alsam diyorum :)

Çok güzel hepsi, ellerinize sağlık. TV'den soğuturlar adamı valla :D
  • arkadaşlar yokmu yeni fotolar:)
  •  Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)

• bakın projeksiyon almak isteyenler birisi satıyor güzel bir cihaz bendede bir alt modelini kullanıyorum ilgilenenlere
    http://forum.donanimhaber.com/m_73170551/tm.htm
  • 350cm X 197cm - OPTOMA HD66

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hannibal_sy -- 14 Haziran 2013; 12:52:47 >
  • Selamünaleyküm arkadaşlar,

Bu da benim sistemim. Hem salon hem sinema odası olarak ancak bu kadar oluyor. Fotoğraf makinesini yeni aldım. Hiçbir ayar yapmadım. Bu haliyle bile eski makineme göre fotoğraflar gayet net göründü. Sanki aslından daha net gibi

Projeksiyon: Viewsonic pro6200
    Perde: xblack cam tozlu 240x200
    HTPC: msi e350ia-e45 anakart ( işlemci, ekran kartı , ses kartı bir arada )
    Receiver: Pioneer vsx - 520
    Hoparlör: JBL scs200
    Fotoğraf makinesi : Canon sx150
    Oynatıcı: Splach player

Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM) Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM) Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM) Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***radyo*** -- 26 Haziran 2013; 11:27:12 >

• Fotoğraf eklemeyi pek beceremedim. Yukarıdaki mesajların hemen altında büyük bir şekilde nasıl yükleyebileceğimi anlatırsanız fotoları düzenleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***radyo*** -- 25 Haziran 2013; 17:15:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

Selamünaleyküm arkadaşlar,

Bu da benim sistemim. Hem salon hem sinema odası olarak ancak bu kadar oluyor. Fotoğraf makinesini yeni aldım. Hiçbir ayar yapmadım. Bu haliyle bile eski makineme göre fotoğraflar gayet net göründü. Sanki aslından daha net gibi

projeksiyon: Viewsonic pro6200
    HTPC: msi e350ia-e45 anakart ( işlemci, ekran kartı , ses kartı bir arada )
    Receiver: Pioneer vsx - 520
    Hoparlör: JBL scs200
    Fotoğraf makinesi : Canon sx150
    Oynatıcı: Splach player

Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM) Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM) Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM) Hadi Evimizdeki Projeksiyon Odaları (PAYLAŞIM)

Kullandığınız perde markası nedir ?

• xblack cam tozlu 240x200
  • quote:

xblack cam tozlu 240x200

Bende bu markanın 240 x 200 yada 300 x 200 modelini almayı düşünüyorum memnunmusunuz perdeden, cam tozlu perdelerde camtozu zamanla dökülüyor falan diyorlar, varmıdır aslı
  • quote:

Orijinalden alıntı: forro

quote:

xblack cam tozlu 240x200

Bende bu markanın 240 x 200 yada 300 x 200 modelini almayı düşünüyorum memnunmusunuz perdeden, cam tozlu perdelerde camtozu zamanla dökülüyor falan diyorlar, varmıdır aslı

Kullanalı bir ayı geçti. Şimdilik bir sıkıntı yok. Zaten çoğu zaman perdeyi kapatmıyorum. Belki sık sık kapatıp açınca dökülebilir. Ama öyle kolay kolay dökülecek gibi görünmüyor.
  • güzel paylaşımlar ve ince fikirler

• quote:

Orijinalden alıntı: hannibal_sy

350cm X 197cm - OPTOMA HD66

Hocam 350 x 197 ekran çok büyük değil mi, oda kaça kaç büyüklüğünde merak ettim, film izlerken falan sıkıntı olmuyor mu çok büyük olması? İzleme mesafesi kaç metre? Benim salon 510 x 500 yaklaşık 25 m2, 300 x 225 bile fazla büyük olur diye korktuğumdan 240 x 200 almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forro -- 4 Temmuz 2013; 15:19:45 >

• forro F kullanıcısına yanıt
    Selam Forro,

350x197 'lik görüntüyü 5,5 metre mesafeden izlemekteyim. Bence tam standart boyutu bu. Zaten projeksiyon cihazı verilen uzaklığa göre optimum genişliği kendisi belirlemekte.

Sen 5,5 metreden yansıttığın vakit 350 lik bir görüntü açacaktır duvara. Bu zaten o mesafeye verilmiş en standart boyuttur. Lens ile küçültme veya büyültme yapılmamış halidir bu.

Bence 240'lık alınca diye düşünmeyin. 5 metre mesafeniz varsa alacağınız görüntü 350 olacaktır zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hannibal_sy

Selam Forro,

350x197 'lik görüntüyü 5,5 metre mesafeden izlemekteyim. Bence tam standart boyutu bu. Zaten projeksiyon cihazı verilen uzaklığa göre optimum genişliği kendisi belirlemekte.

Sen 5,5 metreden yansıttığın vakit 350 lik bir görüntü açacaktır duvara. Bu zaten o mesafeye verilmiş en standart boyuttur. Lens ile küçültme veya büyültme yapılmamış halidir bu.

Bence 240'lık alınca diye düşünmeyin. 5 metre mesafeniz varsa alacağınız görüntü 350 olacaktır zaten.

Hocam oda boydan boya 5 metre, ama koltuk kalorifer peteği falan derken izleme mesafem 3.5 4 metre civarı olacak, projeksiyonu da tavana monte edicem perdeyle arası 4.5 metre civarı olacak, bu izleme mesafesinden 3.5 metre görüntü çok büyük olur dedi genelde arkadaşlar, bende 2.4 lük bir perde alacaktım ama şimdi 3 lük alsam diye düşünüyorum, 3.5 4 metre izleme mesafesinden 300 x 225 ideal midir.

• bence idealdir. Aslında ben derim ki, perde almadan önce duvara bi yansıtın boyutunu belirleyin ondan sonra perde alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemenpamukcu

Sistemler güzel ve eglenceli ama, projeksiyon bana ev icin, (bodrum kati olmadikca) cok mantikli gelmiyor. Perdeleri kapat isigi kapat pek bana gore degil.

+gürültü
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.