Şimdi Ara

HADİ EN SON KİM MESAJ ATACAK BU TOPİCE (2260. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53.091
Cevap
26
Favori
516.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22582259226022612262
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ankara'da oluyor mu böyle?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gone with the grandeur -- 19 Ocak 2019; 10:47:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pek degil
  • Dün gece meteorolojinin Göle'de ölçtüğü en düşük sıcaklık -28.6 derece olmuş.

Ardahan'ın Çıldır ilçesinde -28.1 olmuş.

Van'ın Çaldıran ilçesinde -27.2 derece olmuş.

Ağrı merkezde -26.8 derece olmuş.

Ardahan merkezde -25.4 derece olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gone with the grandeur -- 19 Ocak 2019; 11:5:14 >
  • Göle'de gündüz güneş olmamasına rağmen hava ısındı. Psikolojim bozuldu. Hava ısınınca dışarı çıkası olmuyor insanın. Hava ısınınca insanın psikolojisi bozuluyor.

Sabah çıktığımda ne güzel -21.5 dereceydi hava. Hava tam kıvamındaydı. Kışın gündüz -20'nin üzerine çıkmayan bir yerde yaşamak istiyorum. Soğuk psikolojime iyi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gone with the grandeur -- 19 Ocak 2019; 12:42:22 >
  • Hava -16 derece şu an. Hem meteoroloji hem de benim termometre ikisi de aynı gösteriyor.

• Bu Google, Accuweather gibi sitelerin gösterdiği sıcaklıklar tam bir saçmalık.

Hem meteoroloji genel müdürlüğü hem de benim kendi civalı termometrem ikisi de -16 gösteriyor dışarsını. Google -9, Accuweather -8 gösteriyor. Amerika'dan burayı nasıl ölçüyorlarsa artık. Burada sıcaklık ölçümü yapan hava istasyonları yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gone with the grandeur -- 19 Ocak 2019; 13:54:40 >

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıcaklık -22 derece

• Hava -25 derece.

• Bu sefer termometre donmadı. Demek ki dışarda çok uzun süre bırakmamak lazım.

Edit:

Benim termometre -25 gösterirken, Meteoroloji de -25 gösteriyordu. Her ikisi de aynı gösteriyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gone with the grandeur -- 19 Ocak 2019; 23:54:47 >
  • Dışarda yürüyüş yaptım. Benim termometrem -26.5 derece gösteriyor şu an. Meteoroloji ise -28.3 derece gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gone with the grandeur -- 19 Ocak 2019; 23:28:18 >
  • Termometrenin eski yeri caddenin oradaydı. Daha sonra otelin önünde bir yere aldım, daha kapalı bir alan. Orada derece 1 derece daha yüksek gösterdiğini fark ettim. Caddenin oraya açık alana alınca 1 derece daha düşüyor derece.

Caddenin orada olsaydı -26.5 yerine -27.5 gösterecekti büyük ihtimal. Oradan havayı daha iyi algılıyor gibi. Doğru yerde konumlandırmak lazım.

Termometeye bir de eldivenle dokunmak şart. Çıplak el ile eline alınca bir derece yükseliyor. Elim civadan uzakta olmasına rağmen gene de yükseltiyor. Eldiven ile dokunmak şart aşırı soğuk havalarda. Hem eldivenle dokunacan hem de elin civadan uzak olacak.Termometre çok hassas aşırı soğuk havada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gone with the grandeur -- 20 Ocak 2019; 9:30:6 >
  • Windy.com var. Ona bak. Kar yagmur hep biliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Windy.com var. Ona bak. Kar yagmur hep biliyor
    Göle'de anlık sıcaklıkları hava istasyonu ile gerçekten ölçüm yapan tek meteoroloji servisi ülkenin resmi meteoroloji servisi olan Meteoroloji Genel Müdürlüğü ama. Resmi olmayan hava sitelerinin anlık sıcaklık göstergelerini kale almıyorum. Amerika'dan Göle'nin sıcaklığını ölçemiyorlar işte. 10 derece fark oluyor

Bu arada bu gece Göle'de ölçülen en düşük sıcaklık -29.5 derece olmuş. Gene Türkiye'de ölçülen en düşük sıcaklık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gone with the grandeur -- 20 Ocak 2019; 11:45:39 >
  • bizim meteoroloji yagmuru filan tutturamiyor
  • Güncel resimler. Bugün öğlen çektim

Bu resim de sabah çekildi. Sıcaklık -27 dereceydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gone with the grandeur -- 20 Ocak 2019; 13:42:34 >
  • quote:

bizim meteoroloji yagmuru filan tutturamiyor
    Hava tahmini işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gone with the grandeur -- 20 Ocak 2019; 13:41:41 >
  • Göle kayak merkezi ile ilçe merkezi arasında en fazla 100 metre rakım farkı var. Kayak merkezinin tepesine yürüyerek çıktım. Ama inişi yürüyerek yapamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gone with the grandeur -- 20 Ocak 2019; 17:25:12 >
  • Inerken yuvarlandın mı yoksa?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Inerken yuvarlandın mı yoksa?
    İnmeye kalksam kayıp düşerdim. Çıkarken bunu algıladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gone with the grandeur -- 20 Ocak 2019; 19:13:15 >
  • 
Sayfa: önceki 22582259226022612262
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.