Şimdi Ara

HADİ EN SON KİM MESAJ ATACAK BU TOPİCE (2237. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53.092
Cevap
26
Favori
516.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22352236223722382239
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1929 kışını tekrar yaşasak keşke. İzmit 1929 kışında -18 dereceye düşmüş ve 90 santim kar kalınlığı olmuş şehir merkezinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2015 yazı efsaneydi. 46 derece sıcaklıkta oruçluyken tarlada çalışmak çok iyiydi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Komutan Kangal

2015 yazı efsaneydi. 46 derece sıcaklıkta oruçluyken tarlada çalışmak çok iyiydi.
    Ben soğuk seviyorum. Kara kış olsun.

• Soğuk iyidir soğuk olsun +1

• quote:

Orijinalden alıntı: mrsmrc

Soğuk iyidir soğuk olsun +1
    Soğuktan kıyafetle korunabilirsin ama sıcakta yapacak bir şey yok. Çıplak bile olsan terlersin.

• Hava -35 olsa şöyle giyinirdim:

Altıma eşoğman. Onun üzerine kumaş pantalon.

Üstüme kalın kazak. Onun üzerine 3 tane ceket giyip cekretlerin önünü kapatırım. Onun üzerine de kalın bir mont.

Kafama bere. Onun üzerini de montun kapşonu ile kapatırım.

Ayağıma 3 çift çorap. Onun üzerine bot.

Elime de 2 çift eldiven.

Şimdi -35 derecede üşür müyüm? Üşümem. Soğuk yoktur, kötü giyinme vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gone with the grandeur -- 8 Aralık 2018; 2:34:51 >
  • Of ağzımın suyu aktı. Kışın havanın -35 olduğu bir yer de yaşasam da bu şekilde giyinsem. Ağzımın suyu aktı valla. Kendimden geçtim hayalini kurarken

• İzmit an itibariyle 2 derece. Göle ise -4.1 derece. Arada sadece 6 derece fark var

Gece gece dışarı çıktım hava 2 derece diye. İzmit'de hava serinken bu fırsatı değerlendirelim. Sonra hava ısınır. Bir daha bu fırsatı uzun bir süre bulamayız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gone with the grandeur -- 8 Aralık 2018; 3:57:8 >

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O giyinmiş halinle yürüyemezsin. Gideceğin yere yuvarlana yuvarlana gidersin

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

O giyinmiş halinle yürüyemezsin. Gideceğin yere yuvarlana yuvarlana gidersin
    Evde denedim. Giyiniliyor. Ceketleri önü açıkken giyip, giydikten sonra önünü kapatıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gone with the grandeur -- 8 Aralık 2018; 11:58:24 >
  • Giyemezsin demiyorum.

Gidemzsin diyorum

• Jeopol kullanıcısına yanıt
  • Bugün gecenin en düşük sıcaklığı İzmit'de 1.3 derece oldu. Ardahan merkeze çok yakın oldu İzmit'de sıcaklık

Gecenin en düşük sıcaklığı Ardahan merkezde -2 derece, Göle'de ise -6.8 derece oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gone with the grandeur -- 8 Aralık 2018; 14:56:51 >
  • Yanlız Doğu Anadolu böyle sıcak gitmeye Ocak ayında da devam ederse ben Göle'ye gitmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gone with the grandeur -- 9 Aralık 2018; 2:59:17 >
  • Bence mart ayında daha soğuk olacak.

• Mevsimler yer değiştiriyor.

• Hep artik yıl yüzünden

• Olmasa her şey daha güzel olurdu.

• Sibirya'ya kış hep zamanında geliyor ama.

1 Aralık'da Oymyakon -47.9 derece oldu. Gece sıcaklığı -43'lerin üzerine de hiç çıkmadı o zamandan beri. Ocak ayında zaten -56 derecelere düşecek [sm=evillol.gif

Rusya'nın 3. büyük şehrini ise -28 derecelerde görmüştüm 1 Aralık'da ( Batı Sibirya). Belki daha da soğuk olmuştur. Bilmiyorum. Sürekli takip etmedim orayı. Rusya'nın meteorolojisi servisinden ara sıra baktım. Batı Sibirya'da mevsim normallerinin altında bir soğuk vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gone with the grandeur -- 9 Aralık 2018; 15:5:8 >
  • 
Sayfa: önceki 22352236223722382239
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.