Şimdi Ara

Hadi dertleşelim, içimizi dökelim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    her zaman umut vardır hocam. okulu, askerliği bitirdikten sonra iyi bir işe girersin. belki birisini bulup evlenirsin. hayata pozitif bakmaya çalış derim. her zaman üzülmenin yararı yok sana.
  • Uzumaki D Kurosaki. kullanıcısına yanıt
    kolay gelsin, lisede aldığın notlar önemli değil pek. üni sınavına sıkı çalış yeter. benim ort düşüktü ama sıkı çalıştım üni sınavına. istediğim yere geldim.
  • Asosyal yaşıyorum. Arkadaş, sevgili falan yok. Edinemiyorum da. Herhangi bir vasfım da yok. Ünide bulunduğum sınıfta dersleri en kötü olan benim. Geçmişten beri içimde bir eziklik psikolojisi var. Bir an gaza gelip güçlü olacağım desem de ertesi gün yine başarısızlıklar yaşayınca, bir şey değişmeyince o depresif ruh halime geri dönüyorum. Yüzüm gülmüyor, suratım asık. Kendimi toplayacak motivasyonu bulamıyorum. Daha çok şey yazılır buraya ama yeterli şimdilik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-00A01D70E -- 14 Kasım 2019; 21:51:50 >
  • ilmentore kullanıcısına yanıt
    Sevgilimden ayrıldım arkadaşlarımla aram bozuk fazla çevrem yok yalnızım şu aralar dersler iyi değil ne olacağım belli değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilmentore

her zaman umut vardır hocam. okulu, askerliği bitirdikten sonra iyi bir işe girersin. belki birisini bulup evlenirsin. hayata pozitif bakmaya çalış derim. her zaman üzülmenin yararı yok sana.
    keşke dediğiniz gibi olsa :) neyse kötü bir sınav sonucunun ardından az canım sıkıldı ondan yazdım buraya.Cevabınız için teşekkür ederim iyi forumlar
  • daha nereye kadar böyle yaşayacaksın hocam? sürekli üzülecek misin şu kısacık hayatında? herkes başarısız olur ama vazgeçmeyenler mutlu olur. vazgeçme sen de. elinden geleni yap en azından. git insanlarla konuş, sevgili edinemesen bile kafa dengi bi arkadaş bulursun. derslerine de sıkı çalışırsan başarılı olursun. hayata sadece bir kere geliyorsun, bunda da güzel yaşa.
  • Enthris kullanıcısına yanıt
    belki olabilir hocam, olumlu bakmak lazım hayata

rica ederim, sana da iyi forumlar
  • bağımlıdeğişken kullanıcısına yanıt
    kendini mutlu edecek şeyler yap en azından. sosyal olmadan da mutlu olunabiliyor bence. dersler konusunda elinden geleni yap, olmazsa yine en azından elimden geleni yaptım dersin.
  • Donugum,notrum, soğuğum aslında bu yeni bir şey değil uzun zamandır böyleyim (hadi diyelim 5 yıl). Sevdiğim şeyleri yaparken mutluyum ama onun dışında bitse de gitsek modundayim sürekli. Sevdiğim şeylerden de eskisi kadar haz almıyorum gerçi.

Eğer sorarsan çok büyük sorunun, problemin var mı diye yok aslında. Gözüm sorunlu biraz onun dışında sağlığım iyi. Ailemle ilişkim iyi. Istediğim bölümde okuyorum üni iyi değil ama full aciklisedeydim ve sadece son sene çalıştım o yüzden çok bir beklentim yada baskalarin beklentisi yoktu zaten. Arkadas,çevre pek yok ama nerdeyse hiç bir zaman yoktu zaten. Fazla uzun oldu yeter bu kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İş güç yok.Yaş 25 evde oturuyorum sıkıcı be

• Şaka maka... Dışarıdan bakınca gülüyorum eğleniyorum da... Içim öyle bir yanıyor ki içim. Yangına su atarlar diye su içerek söndürmeyi bile deniyorum. Böyle bir çaresizlik.

• İş güvenliği uzmanıyım iş stresinin yanında yönetimden mobbing stresi yaşıyorum. Bir çalışanımız iş kazası geçirdi ölünden döndü fakat belden aşağısı felç. Herkesten şikayetçi oldu henüz ifade vermedim ama mahkemesi olacaktır...

Muayene olmaya gittiğim doktorun beni terslemesi üzerine kendisine muayene olmayacağımı söylememin üzerine yediremeyerek tarafıma hakaret ettiğim konusunda iftira atarak ve bu konuda yalancı şahit tutarak beyaz kod vermiş ve akabinde davalık olduk... 2 martta mahkemem var...

Ev sahibim evi satacakmış, evi benim almamı teklif etti. Evi 360bine satıyor hayatta alamam. Kış günü ev bulup taşınma masrafı yapmam gerekecek...

Maaşlarda sıkıntı var bir ay yatıyor bir ay yatmıyor hangi ay yatmayacağı belli olmadığından bir şey alamıyorum zaten maaş asgariden gösteriliyor. Kredi çekeyim ev alayım desem onuda vermezler çalıştığım firma konkordato verdi.

Canım oğlum doğuştan peygamber sünnetli doğdu, ameliyatının stresi var kolay bir ameliyat değil.

Ha bu arada önceki işverenim iş bittiğinden işten çıkartmıştı. Tazminatımı vermemişti. Onun davasını kazandım.

Sizlerden yaşlıyımdır. Yaş ilerleyince problemler azalır diyorsun ama çığ gibi büyüyor daha nicelerini yazamadım buraya... Kevgire döndüğümden ufakların geçisine izin veriyorum büyükler takılıyor.

Sağlık hepsinden önemlisi tabi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shakircan -- 15 Kasım 2019; 7:8:54 >

• Normalde anonim bile olsam platformlarda hep seyirci olurum ama bugün o rutuni kırasım geldi:)
    Öncelikle sadece kendim için değil yorum yapan arkadaşlar için dert kiyaslamasinda bulunmayın arkadaşlar empati bile bir yere kadar aynı koşul aynı ruh olmadigi sürece karsimizdakini hiçbir zaman tam anlayamayiz. Gelgelelim bana hayatımda hiçbir zaman kendimi bu kadar yalnız hissetmemisimdir galiba bi hâl hatir soran yakın arkadaşım vardı onlada bu aralar aramız kötü konuşmuyoruz. Ama hiç mi 2 ay yalnızlığa gelemezsin lan diyeceksiniz ama bunun digerlerinden farkı canımı acıtmasi ilk defa yalnızlık canımi acıttı. Kendimi vasıfsız hissediyorum dostlar aşırı yani mesela öldüğümde bu dünyadan bir "X" geçti denilemeyecekse altıma ev araba çekip emekli olmayı beklemek değmiyor vallaha da değmiyor ha bu arada yaşamamın tek sebebi annem o üzülür diye yaşıyorum maddi şeyler çok basit geliyor hayatımda bırak sevgiliyi flortum bile olmadi
    Beni sapkinlik derecesinde seven 2 kişi olmuştu ama onlarla bir gelecek gormedigimden baslamadan kesip attim hiçbişey yasamamiza rağmen onun yerine çok üzülüyorum kendimi suçlu hissediyorum iç çekiyorum böyle sanki zorla sevdirtip yarı yolda bırakmışım gibi.arkadaşların dediği gibi yazacak çok şey var da üşeniyorum buraya kadar içimi açabildim iyi geceler diliyorum hepinize🙏

• Bu amerikadaki dert dökme toplantılarının Türkiyede de olması lazım, bu ne kardeşim Allah yardımcınız olsun.

• shakircan kullanıcısına yanıt
    ne desem bilemiyorum, Allah sabır versin hocam. umarım hepsinin üstesinden gelmeyi başarırsın.

• jimmoriarty J kullanıcısına yanıt
    burada kimse dert kıyaslaması yapmıyor zaten, içimizi döküyoruz, birbirimizi anlamaya çalışıyoruz sadece. yalnızlık o kadar yaygınlaştı ki, sürekli görüyorum internette yalnız hisseden insanları. bir şey de diyemiyorum. insanoğluna verilmiş en acımasız duygulardan birisi. yalnızlıkla alakalı bu videoyu izlemiştim. sana da tavsiye ederim: (tr altyazısı var)https://www.youtube.com/watch?v=n3Xv_g3g-mA&feature=youtu.be

• ilmentore kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimmoriarty -- 15 Kasım 2019; 9:4:30 >
  • shakircan kullanıcısına yanıt
    Mahkeme nasıl geçti hocam ?
  • 4 ay eksik intörnlük eğitimi aldım ve ağustos ayında atanacağım. Deli gibi korkuyorum. 2 yıl boyunca benimle olmak istemeyen birini zorla yanımda tuttum, peşini bırakma zamanım gelmişti ve peşini bıraktım. Şuan çok üzgünüm koskoca dünyada tek başıma kaldım. Kimsem yok. Arkadaşım yok, dostum yok, akrabam yok, sevgilim yok, koskoca hayatta tek başımayım.
  • Bi 8 gb ram daha taktırmam lazım

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.