Şimdi Ara

::Hadi Bakalım Passat Severler Toplanalım:: (78 Üye) (186. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.880
Cevap
15
Favori
645.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu da Amerika Birleşik Devletlerinden iki fiyat panosu: Buradaki fiyatlar GALON üzerine (1 Galon = 3.785412 Litre). Yani fiyatı 3.785412 ile bölersen ortaya litre fiyatı çıkıyor.

Mesela dizel Shell'de 2.799 / 3.785412 = 0.74 dolar/litresi, YTL'ye göre de bu 0.97 YTL ediyor.

::Hadi Bakalım Passat Severler Toplanalım:: (78 Üye)

• Ya gerçekten ne olacak bu benzin yada mazot fiyatları, gitgide kötüye gidiyoruz. Hiç mi düzelmez, hiç mi fiyat inmez. Bak yine karalar bağladım........
  • Elbette düşmez ve bir daha geriye alınmaz. Türkiye'nin geçmişinde böyle bir olay yok, yani; yakıt olucak 3.1 YTL ve sonra bu 2 YTL'ye düşecek.... Bu saatten sonra geçmiş olsun hepimize ve Allah kolaylık versin. Dün dediğim gibi devlet nazarında kimsenin iktisatlı yaşamaya hakkı yok, devlet yakaladığından vergimi alırım, sömürürüm diyor. Bu şartlar altında devlet, vatandaşlarını vergi kaçırmaya zorluyor. Zaten Katma değer vergisi denen sistem ile vergi alıyorsun, zaten tüketimden alıyorsun daha ne ki gelir vergisi alıyorsun? Yada gelir vergisi alıyorsun o zaman neden giderlerden de alıyorsun? İlla ben her ikisinden de alıcam diyorsan neden vergi oranlarını mantıklı seviyelerde tutmuyorsun?

Arkadaşlar, çevrenizde kaç kişi gördünüz, duydunuz en son zamlardan yaka silken, söylenen, şikayet eden? Neden tepkisiz kalıyoruz anlamıyorum, ya herkes çok zengin yada uyuyorlar...

• Ya arkadaşlar, 2008 golfte yada passatta direksiyonun alt kısmında bir metal var parça. Bizim forumdan birisi alacaktı onu kimdi bulamadım?

Ben geçen gün bayiye gittiğimde sordum, doğuş otoda kalmadığını söylediler. Almanyadan sipariş verdirttim bende 45-50 ytl arası bişeymiş. Taktırınca Resimleri yayınlayacağım. (Tabi arabayı o güne kadar değiştirmezsem)

Bide Dün aşağıda resmini verdiğim vites topuzunu ne yaptım ne ettim kodunu öğrenerek sürekli görüştüğüm Avek'den Muzaffer Bey'e(Harika ilgili ve sabılrı bir insan tekrar teşekkürler) fiyatını sordurttum. 150 ytl'ye kadar sipariş verecektim ancak fiyatı görünce dudağım uçukladı. Tam 520 YTL bende direk vazgeçtim tabi

• arkadaşlar tsı com. passatın fiyatı 54 olmuş o yüzden almaktan vazgeçtim.2.el 1.6 fsı almayı düşünüyorum 35-40 arası bir fiyata. tavsiye edermisiniz.kullananlar memnunmu performansından. ayrıca bu arabanın rengi siyah olupta iç döşemesi ve ön konsolu siyah olan varmı benim gördüklerimin tümünün içi gri.yardımcı olursanız sevinirim
  • Passat'ların fiyatları yavaş yavaş tavan yapmaya başladı

drserkan80 öncelikle merhaba.B6 kasa siyah passat'ların önceden konsolu ve döşemesi kremdi bu son 2006'dan itibaren sanırım 2007'dende olabilir gri konsol ve döşeme olarak değiştirildi bunun sebebiyse kremin daha kolay kirlenmesiydi.Siyah konsol ve döşemeyi siyah passat'da standart olarak çıkmıyor ancak piyango olarak yada özel siparişle alabiliyosun 2.ele düşmüş bi kaç tane siyah döşemelisinden gördüm araşırınca bulabileceğinden eminim
    2007 yılının mart ayında fsı refleks gümüş passat almıştım performansı kimine göre yetip kimine göre yetmez derecede...

• Temmuz veya en geç Ağustos'ta benzinin (95) 4,00 YTL sınırını aşacağını düşünüyorum. Petrol üretimi "peak" (zirve, pik) noktasını geçti, yani kuyulardan hep daha az petrol çıkacak. Suudi Arabistan'ın en büyük sırrı petrol yataklarında bulunan rezervin miktarı olup bu bilgiyi hiçkimse ile paylaşmıyor. Petrol çıktıkça da boşalan havza ve yataklara deniz suyu pompalıyor.

Şu anda bizim bildiğimiz ve alıştığımız dünya 100 veya 150 yıl sonra böyle olmayacağı gibi saygı, sevgi, dostluk ve kardeşlik yerini hırsızlık, çalma, menfaat ve bireyselliğe bırakacak. Benzinle (fosil kaynaklı akaryakıtla) çaşılan otomobil zaten ortadan kalkacak, petrol kalmayacağı için ve iklim değişikliği nedeni ile verim alınamayan topraklardan ötürü gıda sıkıntısı had safhaya ulaşacak ve işgaller, savaşlar su ve gıda için yapılacak.

Bu günlerimiz, güzel günlerimiz. Değerini bilmemiz gerekiyor. Her defasında ve daima dile getiririm. Zaman makinesi olsa 1950'li ve 1960'lı yılların Türkiyesinde yaşamak isterdim, hatta hatta 1970'li yıllar en favori yıllarım.

- Elvan ve Ankara Gazozu
    - Açıkahava Sinemaları
    - "Avrupa" Mallar
    - Almancılar ve Opel'leri
    - Murat 124 ve 131
    - Aile Çay Bahçeleri
    - Turist Kızlar
    - Et, Balık, Sebze, Meyve, Ekmek
    - Deniz ve Sahillerdeki Lokantalar
    - Üzeri Kare Kese Kağıdıyla Örtülü Yoğurt (çocukluğumdan kalma en güzel hatıra!)
    - Bakkal ve Veresiye Defteri
    - Kasetçiler C-60 ve C-46 Kaset Dolumu
    - Beta (Küçük) ve VHS (Büyük) Film Kiralama
    - Otomarsan O302 Otobüs (Teker Üstü)
    - Magirius Deutz Minibüsler
    - Ferdi Tayfur, Necla Nazır, Gökhan Güney
    - Şener Şen, İlyas Salman, Ayşen Gruda
    - Sur Dibinden Atlayan Cüneyt Arkın
    - Uçağa Binmek Hayal
    - Döviz Taşımak Yasak
    - Bülent Ersoy ve Zeki Müren Konserleri
    - Bayanlar Matinesi
    - Kaçak Çay, Kot, Sigara, Whisky, Parfüm
    - Gece Hayatı ve Gece Eğlenceleri
    - Müstakil Evlerde Misafirlik ve Mangal
    - Benzin sudan ucuz... LPG mi, o da ne?

Eski zamanlar hep daha güzeldi... her zaman.

Taner Göde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 15 Nisan 2008; 13:08:43 >

• Sevdiğimiz passatın rakibinin ilk fotoları..
    Baktım fazla konuşulacak konu kalmamış:)
    motorlar 1.6 turbo, 2.0 turbo, 1.9 cdti 120-150 ve 180 ps , 2.9 cdti 300 ps

• bu da devamı

• Bu insignia yaz aylarında tr'de satılmaya başlanmış olacak zaten bu yaz aylarında pazar iyice kızışacak.Araç güzel olmuş kol dayamanın yeri bana tanıdık geldi(Mercedes)hadi hayırlısı
  • Bana sanki araç bmw 3 ile 5 serisi bir araç olmuş izlenimi verdi...hele de yan profilden
    quote:

Orjinalden alıntı: LİTEON

Bu insignia yaz aylarında tr'de satılmaya başlanmış olacak zaten bu yaz aylarında pazar iyice kızışacak.Araç güzel olmuş kol dayamanın yeri bana tanıdık geldi(Mercedes)hadi hayırlısı

• önden mercedes C serisinin cok benzeri olmuş . bence bu Insignia cok satar tipi muhteşem olmuş

edit: saol taner abi uyarın için ben de vectra yazşmışım dalgınlıkla :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya5789 -- 15 Nisan 2008; 17:03:05 >
  • Opel "VECTRA" adını sildi, "INSIGNIA" adını koydu... Henüzwww.opel.de sitesinde adı geçmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 15 Nisan 2008; 16:41:25 >
  • Az önce servise gittim geldim, yarın bırakıcam 1 hafta sonra alıcam kısmet ise, garantisi bozulmasın diye yetkili serviste yaptırıcam. Gitmişken satmak istediğimden bahsettim ve fiyar sordum 60,000 ytl verebileceklerini söylediler. Golf gt 1.4 tsi çok hoşuma gitti ve kendime göre bir donanım hazırlattım ve fiyatını sordum 67000 ytl dediler, eğer caymazsam sipariş vericem haziran sonuna da teslim alıcam.
  • passat II 1.8T

1oo km de tüketim degeri nedir

bide buna lpg uygulamıs arkadas var mı lpg de km de ne yakıyo
  • Kardeş neden satıyorsun arabayı yaa. Kız gibi araba valla. Bence biraz daha kullan. Golf gt alınca ne olacak ki. Hem o kadar para verilmez bence

quote:

Orjinalden alıntı: lloyd

Az önce servise gittim geldim, yarın bırakıcam 1 hafta sonra alıcam kısmet ise, garantisi bozulmasın diye yetkili serviste yaptırıcam. Gitmişken satmak istediğimden bahsettim ve fiyar sordum 60,000 ytl verebileceklerini söylediler. Golf gt 1.4 tsi çok hoşuma gitti ve kendime göre bir donanım hazırlattım ve fiyatını sordum 67000 ytl dediler, eğer caymazsam sipariş vericem haziran sonuna da teslim alıcam.
  • quote:

Az önce servise gittim geldim, yarın bırakıcam 1 hafta sonra alıcam kısmet ise, garantisi bozulmasın diye yetkili serviste yaptırıcam. Gitmişken satmak istediğimden bahsettim ve fiyar sordum 60,000 ytl verebileceklerini söylediler. Golf gt 1.4 tsi çok hoşuma gitti ve kendime göre bir donanım hazırlattım ve fiyatını sordum 67000 ytl dediler, eğer caymazsam sipariş vericem haziran sonuna da teslim alıcam.

sevgili iiloyd merak ettim bende 67000ytllik nası bi golf hazırlattın? ABT kitli filan ise eger cok şık gercektende...
  • evet artık insignia adı ama henüz satışa çıkmadı ki o yüzden opel.de sitesinde adı yok..
    önce britanya otomobil fuarında sergilenecek ve daha sonra satışta .. 5-6 ay daha var satışı için...

fotolar ise resmi sayılır.. alman autoweek dergisinde bugün yayınlanan resimler..
    bir önceki sayfanın son mesajına bakınız...

quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Opel "VECTRA" adını sildi, "INSIGNIA" adını koydu... Henüzwww.opel.de sitesinde adı geçmiyor.

• Evet dostum,

sunroof,
    bixenon farlar
    dynaaudio ses sistemi + yeni nesil dokunmatik radyo/cd çalar
    deri koltuk
    dsg şanzuman
    ve birkaç özellik daha...

quote:

Orjinalden alıntı: kaya5789

quote:

sevgili iiloyd merak ettim bende 67000ytllik nası bi golf hazırlattın? ABT kitli filan ise eger cok şık gercektende...

• ooh walla süpermiş ben olsam (yaşım 19 oldugu için) kesinlikle bu golfü tercih ederdim eger para sıkıntısı da yoksa gercekten muhteşem olur senin dedigin özelliklerdeki bi GOLF ama tabi ki babamı kesseler o golfe para vermez passat dururken
  • 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.