Şimdi Ara

::Hadi Bakalım Passat Severler Toplanalım:: (78 Üye) (184. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.880
Cevap
15
Favori
645.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlarım, çok teşekkürler geçmiş olsun dilekleriniz için, Allah hepimizi korusun kazalardan belalardan. Birazdan servise sokacağım arabayı ve Gayrettepe şubeden raporumu alacağım. Gelişmeleri bildireceğim.

• Arkadaşlar herkese selamlar, Benim (imzamda da görebileceğiniz gibi) 2005 model 1.9 tdi dsg şanzımanlı bir golfüm var. Aracım daha 30.000 km'de. Yani bu demek oluyor ki ben aracımı pek kullanmıyorum. Sadece hafta sonları. İnanın bana arabam ilk defa geçen hafta köprüyü geçti ve bursaya gidip geldim.

Malumunuz mazotun fiyatı benzinin fiyatına dayandı. 1.9 vergi için bu sene ödeyeceğim fiyat toplamda 1550 ytl. Yani bana dizelin bir avantajı kalmıyor gibi geldi artık. Senede yaptığım en fazla km ise 8000-10000 arası(bunlar max. rakamlardır)

Şimdi düşüncemi ve sizlere danışmak istediğim mevzuyu aktarayım. Haftasonu Volkwagen AVEK bayisine gittim. 1.4 tsi passat comfortline için uzun uzun konuştuk. Test sürüşü yaptık. Arabanın gidişi, duruşu, karizması ve sürücüyü rahatlatan fonksiyonları ile mükemmel bir alet. İstedikleri fiyat (metalik renk için) 54.600 YTL. Benim aracıma da 35.000 YTL fiyat verdiler. Sizce aradaki bu 19.600 YTL'lik rakamı vermeye değer mi? Bana hangi yönlerden avantaj ya da dez avantaj sağlar. Bu 19.600 ytl kendini ne kadar zaman da amorti eder? İşte bo konularda çok kararsız kaldım ve sizinde fikrinizi almak isterim arkadaşlar.

Not: Taner abim, bana zaman ayırıp yardımcı olduğun için çok teşekkürler. Yazın allah izin verirse yanındayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nesferatu -- 14 Nisan 2008; 12:52:53 >
  • Geçen hafta kaza yapmış bir Passat'ın resimlerini koymuştum. Araç daha 400 km'deydi, önü tamamen gitmiş, hava yastıkları açılmıştı ama yolcu kabini zerre kadar deforme olmamış, Passat'ın taşıdığı canlar için kendi canını seve seve feda etmeye her an hazır olduğuna dair bir de yorum eklemiştim Sonra bunun o kadar da iyi duygular uyandırmayan bir fikir olacağını düşündüm ve sildim.

Sevgili Lloyd, servis inşallah Passat'ının onarımı en iyi şekilde yapar. Hasarın karşı tarafın sigortasından ödenebilme imkanı var sanıyorum. Bize onarımdan da görüntüler gönderebilirsen iyi olur, ama şayet bu sana ek bir külfet yükletecekse zahmet etme.

Hoşçakal,

Taner Göde.
  • Sevgili Taner,

Elbette fırsat bulursam resimlerini çektirir ve sizlerle paylaşırım.

@nesferatu arkadaşım, bence arabanı 1.4 tsi ile değiştirmenin sana zararı olmaz kanısındayım. Devlet süper bir politika izliyor ve mazotu benzinin fiyatına oldukça yaklaştırdı, çok yakın zamanda da LPG'yi de yükselticekler ve ekonomik araba diye birşey kalmayacak. Yazıklar olsun, haram olsun verdiğim vergiler ki bana geri dönüşümü sıfır! Bunları sadece yakıt fiyatları arttı diye değil, herşeye felaket zam geldiği için, dış borç/iç borç arttığı, ülkede satılmadık yer kalmadığı, halkın sınıflarara ayrıştırılıp düşman edildiğinden söylüyorum.
  • 1,9 TDI vergisi = 1550 YTL
    1,4 TSI vergisi = 561 YTL

Arada 1.000 YTL kadar bir fark var. Vergiler sabit kalsa bile (ki öyle değil) 1.4 TSI kullansan 5 yılda 5.000 YTL gibi bir vergi avantajı olur.
    Yılda 1.000 YTL vergi farkını yakıt avantajı olarak düşünürsek 1.000 YTL / 3,29 = 305 litre benzin eder, yani 4.36 depo benzin. Bir depoyla ortalama şehiriçi/şehirdışı karışık 850 km yol aldığını kabul edersek 4,36 x 850 = 3700 km yol yaparsın.

Tabi çok daha fazla ve değişik hesaplar da var. TDI'nin bakım maliyeti, TSI'nin sıfır oluşu, rağbet görmesi, ama sana teklif edilen TDI'nin DSG'li oluşu gibi. Kriterler fazla. 2008 model bir otomobil düzgün kullanım ile birlikte sana en az 4 yıl, veya lastikleri değiştirene kadar, sorun çıkarmaz. Kalite = Garanti. Diğer taraftan TDI ve DSG bu yolların imparatorları gibi hüküm sürüyor, bu iki özelliğe sahip VW Passat otomobiller ayrı hisler uyandırıyor. Chip tuning ve 2.0 TDI 140 HP oluveriyor 180 veya daha fazla HP.

Fakat herşey bir yana, SIFIR kilometre araç gibisi yok. Bir tarafta Hülya Avşar, diğer tarafta Petek Dinçöz... Aynı yol, aynı hesap.

Selamlar

T.G.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lloyd

Sevgili Taner,

@nesferatu arkadaşım, bence arabanı 1.4 tsi ile değiştirmenin sana zararı olmaz kanısındayım. Devlet süper bir politika izliyor ve mazotu benzinin fiyatına oldukça yaklaştırdı, çok yakın zamanda da LPG'yi de yükselticekler ve ekonomik araba diye birşey kalmayacak. Yazıklar olsun, haram olsun verdiğim vergiler ki bana geri dönüşümü sıfır! Bunları sadece yakıt fiyatları arttı diye değil, herşeye felaket zam geldiği için, dış borç/iç borç arttığı, ülkede satılmadık yer kalmadığı, halkın sınıflarara ayrıştırılıp düşman edildiğinden söylüyorum.

Kesinlikle katiliyorum..
  • Değerli lloyd,

Öncelikle geçirdiğin ufak kaza için geçmiş olsun. Allah ne daha azını ne de daha da kötüsünü kimseye vermesin. Dediklerinde yerden göğe kadar haklısın sana katılmamak elde değil.

Araç konusunda ise şuanda tüm bayileri arayıp bilgi almaya çalışıyorum. Ancak hepsi ağız birliği yapmışcasına verdiğim fiyatlardan ne 1 ytl yükse ne de 1 ytl eksik söylüyorlar. Şuanda ne yapacağımı şaşırdım kaldım.

quote:

Sevgili Taner,

• Sağol dostum, Allah hepimizi korusun.

Eğer sen de benim gibi 6 ayda bir araba değiştirmiyorsan, üçüne beşine fazla bakmadan TSI'yi al derim çünkü yine zam gelicek arabalara, bugün yine döviz hareket etti ve çok yakın bir zamanda ayarlama yapıcaklar( Adjustment Factor ). Benim 2.0 Tdi'yim var da ne oluyor? yilda 15000 km yapıyorum en az ve arabanın vergisi 2x700 = 1400 ytl, 1 depo ile İstanbul şehiriçi 800 km yapıyor yapmıyor. 1 depo mazot geçen haftaya kadar 193 ytl idi ve şuan kahrolası %5'lik bir zam daha geldi ve 210 ytl'ye dolacak ve dolarken depom başkalarının cebinin dolduğunu düşünerek sinirden çıldıracağım. Para kazanmanın zaten çok zor olduğu bir dönemde benim gibi kendi işini yapanlar çok iyi anlarlar hislerimi.....

Küçük hacimli iyi performansı olan bir araba TSI, passat kalitesi zaten aşikar o yüzden bence hiç düşünme al TSI'yi.

Selamlar

quote:

Orjinalden alıntı: nesferatu

Değerli lloyd,

Öncelikle geçirdiğin ufak kaza için geçmiş olsun. Allah ne daha azını ne de daha da kötüsünü kimseye vermesin. Dediklerinde yerden göğe kadar haklısın sana katılmamak elde değil.

Araç konusunda ise şuanda tüm bayileri arayıp bilgi almaya çalışıyorum. Ancak hepsi ağız birliği yapmışcasına verdiğim fiyatlardan ne 1 ytl yükse ne de 1 ytl eksik söylüyorlar. Şuanda ne yapacağımı şaşırdım kaldım.

quote:

Sevgili Taner,

• Dostum,

Dediklerin gerçekten mantık olarak doğru ancak şu anda özellikle bir bayinin en tepesindeki kişilerden birisiyle bağlantıya geçtim. Fiyatta 3000 ytl'lik bir indirim daha söz konusu olabilir. Bunu bekliyorum. Aracımıda bu arada kendim satılığa çıkaracam.

Bakalım kısmet artık....

quote:

Sağol dostum, Allah hepimizi korusun.

Eğer sen de benim gibi 6 ayda bir araba değiştirmiyorsan, üçüne beşine fazla bakmadan TSI'yi al derim çünkü yine zam gelicek arabalara, bugün yine döviz hareket etti ve çok yakın bir zamanda ayarlama yapıcaklar( Adjustment Factor ). Benim 2.0 Tdi'yim var da ne oluyor? yilda 15000 km yapıyorum en az ve arabanın vergisi 2x700 = 1400 ytl, 1 depo ile İstanbul şehiriçi 800 km yapıyor yapmıyor. 1 depo mazot geçen haftaya kadar 193 ytl idi ve şuan kahrolası %5'lik bir zam daha geldi ve 210 ytl'ye dolacak ve dolarken depom başkalarının cebinin dolduğunu düşünerek sinirden çıldıracağım. Para kazanmanın zaten çok zor olduğu bir dönemde benim gibi kendi işini yapanlar çok iyi anlarlar hislerimi.....

Küçük hacimli iyi performansı olan bir araba TSI, passat kalitesi zaten aşikar o yüzden bence hiç düşünme al TSI'yi.

Selamlar

quote:

Değerli lloyd,

quote:

Sevgili Taner,

• 3000 ytl'lik indirim cidden iyi olur, yapabiliyorlar ise, yoksa zam gelmeden hemen al derim. Arabayı da kendin satma konusunda zaman bazında ve nakit bazında sıkıntın yoksa iyi olur tabiiki....

quote:

Dostum,

Dediklerin gerçekten mantık olarak doğru ancak şu anda özellikle bir bayinin en tepesindeki kişilerden birisiyle bağlantıya geçtim. Fiyatta 3000 ytl'lik bir indirim daha söz konusu olabilir. Bunu bekliyorum. Aracımıda bu arada kendim satılığa çıkaracam.

Bakalım kısmet artık....

• llyod kardeşim geçmiş olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LİTEON -- 14 Nisan 2008; 14:23:40 >
  • Helal olsun!

3.000 YTL nereden bakarsan 10.000 veya 12.000 km yol yapar. Aracın 1 yıllık benzin parasi. 3.000 YTL indirim için ağabeyim Ferit'in arabasını bile bedava yıkarım (sadece 1 kez, sadece dışını, sadece Pazar günü ve sadece evinin garajında).

Ne yap, yap, o indirimi kap! Takas indiriminden, sabah saat 6:15'te ocakbaşı ciğerden, ve çiftlikte ballı kaymak yemekten de güzel birşey bu. Hiç görmediğin bir teyzeoğlunun sana telefon edip banka hesabına "öylesine" 3.000 YTL yatırması gibi birşey yani... Üzümü ye, bağını sorma misali. İnşallah olur, seninle birlikte bizler de seviniriz.

Taner Göde (bahara yenik düşmek üzere...)
  • Sağolasın LİTEON, Allah hepimizi korusun.

quote:

Orjinalden alıntı: LİTEON

llyod kardeşim geçmiş olsun..
  • Abi süpersin yaaa. Bu orjinal benzetmelerin inan ruhumu okşuyor.

Gerçekten şu an yoğun bir telefon trafiğindeyiz. Bakalım artık. İnşallah alırız indirimimizi de üste 16100 ytl vererek halledebiliriz. Ama kendimi çok zorlamamk adına metalik renktende feraket edebilirim.

quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Helal olsun!

3.000 YTL nereden bakarsan 10.000 veya 12.000 km yol yapar. Aracın 1 yıllık benzin parasi. 3.000 YTL indirim için ağabeyim Ferit'in arabasını bile bedava yıkarım (sadece 1 kez, sadece dışını, sadece Pazar günü ve sadece evinin garajında).

Ne yap, yap, o indirimi kap! Takas indiriminden, sabah saat 6:15'te ocakbaşı ciğerden, ve çiftlikte ballı kaymak yemekten de güzel birşey bu. Hiç görmediğin bir teyzeoğlunun sana telefon edip banka hesabına "öylesine" 3.000 YTL yatırması gibi birşey yani... Üzümü ye, bağını sorma misali. İnşallah olur, seninle birlikte bizler de seviniriz.

Taner Göde (bahara yenik düşmek üzere...)
  • quote:

Dostum,

Bakalım kısmet artık....

Dostum, bence arabani takasa ver.. Parani alip kurtuluyosun baska hic bi isle ugrasmiyosun bütün isi onlar yapiyor. Zaten genelde iyi fiyat veriyorlar.. Bu arada aklinda olan bir renk varmi TSİ icin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aatabay -- 14 Nisan 2008; 14:50:33 >
  • sevgili nesferatu biz de hem golf V hem passat war. golf her ne kadar kendi sınıfında cok iyi durumda olsa da passata binince cok daha farklı bşey hissediyosun kesinlikle o hissi yaşamanı tavsiye ederim ve bu his kesinlikle 15000ytl ye deger hem de sıfır bi aracın olmuş olacak, daha az vergi ve daha az servis masrafı da cabası.
    bi de metalik almanı tavsiye ederim ama yok olmadı alamadın o zaman BEYAZ almanı ve siyah cam filmi yaptırmanı öneririm ve bunları yaptıktan sonra da buraya resim koymanı cok isterim ben babamı bi türlü ikna edemedim ama cam filmli 18"jantlı BEYAZ PASSAT kadar sportif İRİ bir sedann daha olamazzz...
  • atabay dostum,

Aslında haklısın ancak nereden baksan 2000 ytl fark eder diye düşünüyorum. Eğer alırsam ya beyaz alacam ya da siyah alacam. Ama metalik alırsam ise refleks gri almayı planlıyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: Aatabay

quote:

Dostum,

Bakalım kısmet artık....

Dostum, bence arabani takasa ver.. Parani alip kurtuluyosun baska hic bi isle ugrasmiyosun bütün isi onlar yapiyor. Zaten genelde iyi fiyat veriyorlar.. Bu arada aklinda olan bir renk varmi TSİ icin ?
  • Kaya5789 kardeşim,

Öncelikle karşılaştırman için çok teşekkürler. Dediğin gibi passat kendini çok çok ayrıcalıklı hissettiren bir araba. İnşallah Allah kısmet edeipde alabilirsem kesinlikle beyaz alacam. Gönül isterki metalik ama bana o verilen para çok dokunuyor. Bakalım yarın belli olacak gibi. Sizi gelişmelereden haberdar ederim.

quote:

Orjinalden alıntı: kaya5789

sevgili nesferatu biz de hem golf V hem passat war. golf her ne kadar kendi sınıfında cok iyi durumda olsa da passata binince cok daha farklı bşey hissediyosun kesinlikle o hissi yaşamanı tavsiye ederim ve bu his kesinlikle 15000ytl ye deger hem de sıfır bi aracın olmuş olacak, daha az vergi ve daha az servis masrafı da cabası.
    bi de metalik almanı tavsiye ederim ama yok olmadı alamadın o zaman BEYAZ almanı ve siyah cam filmi yaptırmanı öneririm ve bunları yaptıktan sonra da buraya resim koymanı cok isterim ben babamı bi türlü ikna edemedim ama cam filmli 18"jantlı BEYAZ PASSAT kadar sportif İRİ bir sedann daha olamazzz...
  • quote:

Kaya5789 kardeşim,

Öncelikle karşılaştırman için çok teşekkürler. Dediğin gibi passat kendini çok çok ayrıcalıklı hissettiren bir araba. İnşallah Allah kısmet edeipde alabilirsem kesinlikle beyaz alacam. Gönül isterki metalik ama bana o verilen para çok dokunuyor. Bakalım yarın belli olacak gibi. Sizi gelişmelereden haberdar ederim.

quote:

Orjinalden alıntı: kaya5789

sevgili nesferatu biz de hem golf V hem passat war. golf her ne kadar kendi sınıfında cok iyi durumda olsa da passata binince cok daha farklı bşey hissediyosun kesinlikle o hissi yaşamanı tavsiye ederim ve bu his kesinlikle 15000ytl ye deger hem de sıfır bi aracın olmuş olacak, daha az vergi ve daha az servis masrafı da cabası.

Evet beyaz konusunda katiliyorum Kaya kardesime.Büyük arabada beyaz her zaman güzel durur,siyah filmlerle of off.. İnsallah istedigin Passata bir an önce kavusursun

::Hadi Bakalım Passat Severler Toplanalım:: (78 Üye)
  •  ::Hadi Bakalım Passat Severler Toplanalım:: (78 Üye)

::Hadi Bakalım Passat Severler Toplanalım:: (78 Üye)

Biraz olsun benzetebildiysek ne mutlu.. EKsozunu yiyim senin
  • 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.