Şimdi Ara

::Hadi Bakalım Passat Severler Toplanalım:: (78 Üye) (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.880
Cevap
15
Favori
645.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BU FORUMDA AYLARDIR PASSATLA İLGİLİ BİR ÇOK ŞİKAYET OKUDUM. HAKİKATEN BU KADAR SORUN ÇIKARIYOR MU BU ARÇLAR? YOKSA BİRİLERİNİN ALLERJİSİ Mİ VAR? GERÇEKTEN ÇOK MERAK EDİYORUM.
  • arkadas sorun cikartmiyor diye bisey yok.
    araba isi biraz sans isidir.
    mesela biz 2002 tdi de 2 kere turbo bir kac kere de klima arizasi yasadik.arac 140 bin e yaklasti.
    ama dayimda da passat tdi var.2004 model tdi.160 bin km.de(kendisi insaat isiyle ugrastigi icin cok yol aliyor)
    onun araci bizimkinden yeni ve cok daha fazla yol yapti.hicbir sorun cikarmadi ona.bir kere bile problem yasamadi.
    hemde aracina euro dizelde almaz.normal dizel alir.
    yani bunun gibi.sorun cikaranda var cikarmayanda var.
    her arac gibi vw de sorun cikariyor.
    ama cok sorun cikarma gibi bi luksu yok.
    simdi sana derler iste avensis daha az sorun cikariyor.
    tabi ki az sorun cikarir.neden?
    her ay 3 tane passat satilirken 1 tane avensis satiliyor.yani cevrende gprdugun passatlar avensisin 3 kati.
    1 tane avensisin sorun cikarmasi ile 3 tane passatin sorun cikarmasi ayni sey.(tabi boyle bisey yok sadece kiyaslamak acisindan verdim)
    umarim anlatabilmisimdir.
    selam ile...
    quote:

Orjinalden alıntı: mrttttt

BU FORUMDA AYLARDIR PASSATLA İLGİLİ BİR ÇOK ŞİKAYET OKUDUM. HAKİKATEN BU KADAR SORUN ÇIKARIYOR MU BU ARÇLAR? YOKSA BİRİLERİNİN ALLERJİSİ Mİ VAR? GERÇEKTEN ÇOK MERAK EDİYORUM.

• quote:

Orjinalden alıntı: Mozel

Selamlar,

2 günlüğüne yine İzmir yapıp geldim. Bu sefer klimayı Econ moduna alınca 6.2 Lt ve 150 YTL'lik benzinle 800 Km yol yaptım. Sizce nasıl...

Daha önce de yazmıştım. 1.6 8 valf'li motorundan. Bu motor hakkında da çok şey duydum. Çoğu motor ustası bu motoru çok beğeniyor...Sizin düşünceleriniz...

150 ytl ile 800 km yapmak km de 18.7 ykr yani 187000 lira yakmak demektir ki bu mukemmel bi deger.
    ben 16 ykr yaktiriyorum.sehir disinda.
    gerci cok suratli gittigim ve otomatik sanziman oldugu icin biraz fazla yakiyor.
    sizin vermis oldugunuz degerler benzinli bir arac icin gunumuzde mukemmel bir degerdir.

selam ile...
  • @mozel baya iyi yol yapmışsın.

ortalama kaç la gittin ?_
    90 ı pek geçmedin heralde
  • Genelde 95-100 arası gidiyorum zaten. Motosiklet ile çok hız cezası yediğim için arabada kurallara uyuyorum. Sadece otobanda 132 Km limitine (+10) uymuyorum ama uyan var mı bilmiyorum.

Yollarda boştu fazla katarlara takılmadım, sakin kullandım, fazla fren yapmadım, anı hızlanmalardan ve yavaşlamalardan kaçındım.

Aslında gidip gelirken şunu anladım. İzmir İstanbul arası, İstanbul İzmir arasına göre %10 fark ediyor. Bursa'ya tırmanma, Manisa sonrası Belkahve tırmanışlarından dolayı. İzmir'den dönerken genelde daha az yakıyorum, yokuştan sal arabıyı misali, sebebi bu olsa gerek.

Klima'yi bugüne kadar hep Auto'da tutmuştum, ilk defa Econ'a aldım, bu kadar fark edeceğini düşünmemiştim. Arabanın motoru şu anda açıldı iyice, 20.000'de, mutlaka onunda etkisi var.

Açıkçası ben de çok memnun kadlım bu işten...

•  ::Hadi Bakalım Passat Severler Toplanalım:: (78 Üye)

::Hadi Bakalım Passat Severler Toplanalım:: (78 Üye)

::Hadi Bakalım Passat Severler Toplanalım:: (78 Üye)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosmos8727 -- 28 Kasım 2006; 9:39:48 >

• yaw _codelinker_ araba TDI olduğundan mıdır nedir 3 gündür dci megane sürüyodum çok sessizdi şimdi arabama geri döndüm içi biraz sesli geldi gırıgırgır .hızını alınca ses gidiyo ama düşük hızda 2000 devir gibi senin kabinede ses geliyo mu????
  • arkadasim kullandigin passatta biraz eski bi teknoloji var.gerci yeni modellerde de eski bir dizel var.
    yani comman rail degil.
    eski kromajli kasalarda yani bizim 2002 lerde ve senin aracta ses biraz cikiyor.arac sogukken iceriyede biraz ses aliyor.
    ama yeni modellerde su anda kullandigim passatta ses alma gibi bi durum yok.
    benimde dikkatimi cekti megane olsun corsa olsun kucuk hacimli dizellerde ses cok az cikiyor.
    vw tdi teknolojisiyle cok dusuk yakit harciyor ve performansi veriyor ama gurultu konusunda dedigim gibi kromajli kasalar ve sizin kullandiginiz kasalarda biraz ses cikiyor.yeni kasalarda boyle bisey soz konusu degil.biraz gelisme yasanmis.
    hatta benim aracta 2500-3000 devirden sonra cok guzel bir ses cikiyor sanki benzinli bir araba gibi bir ses cikariyor cok hosuma gidiyor.
    varsin fazla ses cikarsin.ben vw nin tdi sesine hayranim.
    ozellikle motor sogukken yani sabah ilk calistirmada camlari acip turbo sesini dinliyorum.sanki ucak kalkiyormus gibi
    quote:

Orjinalden alıntı: turbo_diesel

yaw _codelinker_ araba TDI olduğundan mıdır nedir 3 gündür dci megane sürüyodum çok sessizdi şimdi arabama geri döndüm içi biraz sesli geldi gırıgırgır .hızını alınca ses gidiyo ama düşük hızda 2000 devir gibi senin kabinede ses geliyo mu????

• codelinker yoksa kendini avutuyormusun farkına varmadan?istersen havalanına taşın motor sesi çok hoşuna gidiyorsa? motorsesini dinliyormuş!...

belkide haklı olabilrisin.şu sesi şuraya bir koysana nasılmış bizde dinleyelim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ensarım -- 28 Kasım 2006; 19:12:48 >
  • cosmos messengerda seni bulamıyorum..en fazla 28 verebilirim oda araç iyiyse...slm..
  • quote:

Orjinalden alıntı: _codelinker_

arkadasim kullandigin passatta biraz eski bi teknoloji var.gerci yeni modellerde de eski bir dizel var.
    yani comman rail degil.
    eski kromajli kasalarda yani bizim 2002 lerde ve senin aracta ses biraz cikiyor.arac sogukken iceriyede biraz ses aliyor.
    benimde dikkatimi cekti megane olsun corsa olsun kucuk hacimli dizellerde ses cok az cikiyor.
    vw tdi teknolojisiyle cok dusuk yakit harciyor ve performansi veriyor ama gurultu konusunda dedigim gibi kromajli kasalar ve sizin kullandiginiz kasalarda biraz ses cikiyor.yeni kasalarda boyle bisey soz konusu degil.biraz gelisme yasanmis.
    hatta benim aracta 2500-3000 devirden sonra cok guzel bir ses cikiyor sanki benzinli bir araba gibi bir ses cikariyor cok hosuma gidiyor.
    ozellikle motor sogukken yani sabah ilk calistirmada camlari acip turbo sesini dinliyorum.sanki ucak kalkiyormus gibi
    quote:

yaw _codelinker_ araba TDI olduğundan mıdır nedir 3 gündür dci megane sürüyodum çok sessizdi şimdi arabama geri döndüm içi biraz sesli geldi gırıgırgır .hızını alınca ses gidiyo ama düşük hızda 2000 devir gibi senin kabinede ses geliyo mu????

iyide dostum benim arabada 2007 model.

• Dizelde ses olur.Toyota alacaktım,ramak kaldı...Satış elemanı arabayı çalıştırdı....gırr...gırrr.gırrr...sıfır arabada ses beni memnun etmedi...dediki biraz sonra kesilir..kesilmedi ama...bende vazgeçtim..dizelde ses olur...Babam oto tamirciliğide yaptığından toyotanın motorunu inceledi.sistemin aynı olduğunu ve sesin az olmasını sağlamak için kayış gibi birşey koyduklarını fakat, bunun bir çözüm olmadığını düşünüyor.dizel demek;ses demek,karşılığında da az yakıt parası demek..

her gülün bir dikeni var....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ensarım -- 28 Kasım 2006; 21:21:20 >
  • pardon ben seni baska bi arkadasla karistirdim kusura bakma.
    demek istedigim eski modellerde dizel sesi cok daha fazla cikiyor.
    her nekadar iceriye almiyor desemde sonucta her dizel gibi bu da alacaktir.
    ama beni rahatsiz edici bir ses duymuyorum.
    zaten yolculuk aninda cogu zaman muzigin sesini yariya kadar actigim icin motor sesini duymam imkansiz.
    ses olayi biraz gorecelidir...
    onemli olan megane ile ya da corsa ile passatin db lerine bakmak lazim.
    bana az gelen ses sana fazla gelebilir.
    dur bakalim ben biraz arastirayim db olayini.

selam ile...
    quote:

quote:

arkadasim kullandigin passatta biraz eski bi teknoloji var.gerci yeni modellerde de eski bir dizel var.
    yani comman rail degil.
    quote:

iyide dostum benim arabada 2007 model.

• avutma gibi bi durum soz konusu degil arkadasim.
    ben dizelin sesini benzinliden cok daha fazla seviyorum.
    turbonun sesi beni buyuluyor.
    diger turlu aracimi alirken 2.0 fsi alirdim.benim icin farketmez.
    nasil olsa akaryakit ucretlerini kdv den gider olarak gosterdigim icin benim icin hava hos.isterse 50 ykr yaksin.
    benim icin onemli olan bir depoyla fazla yol gidebilmesi ve gaza basinca turbonun etkisi ile koltuga yapistirmasidir.
    bunlari benzinli aracta yasayamazsin...

quote:

Orjinalden alıntı: ensarım

codelinker yoksa kendini avutuyormusun farkına varmadan?istersen havalanına taşın motor sesi çok hoşuna gidiyorsa? motorsesini dinliyormuş!...

belkide haklı olabilrisin.şu sesi şuraya bir koysana nasılmış bizde dinleyelim..

• DALGA AMAÇLI BURDA BULUNDUGUN BELLİ NEYSE SEN BUL BOYLE BİR ARAC ARTIK KONUSMANINDA ANLAMI OLMAYACAK BANA KÜFÜR EDER GİBİ FİYAT VERİYORSUN NEYSE HAYIRLI GUNLER
    quote:

Orjinalden alıntı: ensarım

cosmos messengerda seni bulamıyorum..en fazla 28 verebilirim oda araç iyiyse...slm..
  • araba.com veya arabam.com'a bak istersen fiatlar böyle...
  • evet cosmos biraz fiyatlarda biseyler yap.
    internetten arastirirsan fiyatin ucuk olacagini anlayacaksin.
    tamam senin araba cok temiz biliyorum ama fiyatta biraz daha biseyler yapmalisin...

bu arada @ensarim halen karar veremedin mi ne alacagina???
  • bi arac gireri vardır dimi ben bunu kar amaclı aldıysam neden zarar edeyım ki

benim aracımı ınternette baktıgınız arac fiyatları ile karsılastırmayınız ben diyatta birseyler yaparım dedım ama 7.000 ytl de olmaz dimi bana küfür eder gibi fiyat veriyorlar

neyse müsait olunca detaylı cvp yazarım

iyi günler
    quote:

evet cosmos biraz fiyatlarda biseyler yap.
    internetten arastirirsan fiyatin ucuk olacagini anlayacaksin.
    tamam senin araba cok temiz biliyorum ama fiyatta biraz daha biseyler yapmalisin...

bu arada @ensarim halen karar veremedin mi ne alacagina???
  • arkadaşlar merhaba bu TSI motorlar FSI yerine mi geliyor yoksa bir alternatif olarak mı sunuluyor?
  • Codelinker karar verdim,hatta golf alacaktım arabanın sahibi akşam buluşuruz dedi,gelmedi..Neden gelmedin dedim.Sattım dedi.. :)))

Cosmos,yaklaşımın çok basit kusura bakma.. sen bişey söylersin ben birşey söylerim..alışveriş bu..

Peki benim söylediğim fiat senin için ''küfür etmek'' gibi oluyorsa,senin fiatın bana göre nedir?bende bana küfür ediyorsun mu diyeyim?neyse.. Konuşurken dengeyi kaybetmemek lazım..
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.