Şimdi Ara

Hades türkçe yama istek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
2
Favori
11.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hali hazırda epic gameste bulunan ve yakında zamanda steam gelen hades oyununun türkçe yamasını yapabilecek bir arkadaş var mı acaba transistör, bastion ve pyre'nın yapımcısı olan Supergiant Games oyunu keyifli ve güzel bir oyun, oyun arada güncelleme alıyor ve daha güzel içerikler sunuyor birisi el atarsa çok makbule geçer iyi forumlar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Sparda_ -- 17 Aralık 2019; 1:35:59 >

• Oyunun çevirisini kendinde yapabilirsin çok zor bir çeviri sistemi yok ama şöyle bir sorun var "Font" sistemini değiştirmek şu an için mevcut değil ".Xnb" formatın içindeki "SpriteFont" dosyalarına erişmek mümkün değil şuan Türkçeye çevirebilirsin kolayca ama bazı özel karakterler olmadığı "ı,ş,ğ" (ç,ü,ö çalışıyor) için biraz garip duruyor. Bende çevirmeyi deniyorum fakat tam çeviri yapmak için çok erken çünkü çok fazla konuşma var.

Hades türkçe yama istek
  • quote:

Orijinalden alıntı: packu

Oyunun çevirisini kendinde yapabilirsin çok zor bir çeviri sistemi yok ama şöyle bir sorun var "Font" sistemini değiştirmek şu an için mevcut değil ".Xnb" formatın içindeki "SpriteFont" dosyalarına erişmek mümkün değil şuan Türkçeye çevirebilirsin kolayca ama bazı özel karakterler olmadığı "ı,ş,ğ" (ç,ü,ö çalışıyor) için biraz garip duruyor. Bende çevirmeyi deniyorum fakat tam çeviri yapmak için çok erken çünkü çok fazla konuşma var.

Font klasöründeki dosyaların ekran görüntüsünü atabilir misin?
  • Terraria ve Stardev Valley oyunlarının programlarını denedim fakat işe yaramadı.

Hades türkçe yama istek

Oyun içi görüntü olarak bu şekilde gidiyor "ı,ş,ğ" karakterleri olmadığı için otomatik (* = yıldız) işareti atıyor.

Hades türkçe yama istek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi packu -- 18 Şubat 2020; 18:24:47 >
  • Harbi çevrilse de bide türkçe oynasak

Ek oyunun orjinali bende var orjinal güncel dil dosyalarını çevirecek biri olursa atabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StRonK -- 19 Şubat 2020; 6:45:29 >
  • Biraz ilerleme kaydedebildim fakat oyunu tek dil dosyasından değiştiremiyorum baya bir uğraşmak gerekiyor ana menü ingilizce dil üzerinden çevirebiliyor iken oyun içindeki konuşmaları değiştiremiyorum onun için başka bir dil üzerinden değiştirmem gerekiyor kısacası baya bir uğraşmak gerekiyor

Hades türkçe yama istek
  • Erken erişimden çıktığı zaman çevirmeyi düşündüğüm oyunlardandı. Çok fazla update alıyordu. Şimdi durumu nedir bilmiyorum.
  • erken erişimden çıktı çevirmeyi düşünür müsün
  • Dün erken erişimden çıkmış sanırım.
  • Oyun metacritic'den 91 puan almış.Bu harika yapımı çevirecek bir babayiğit yokmu.
  • notepad++ açmadı acsa translete yapıcaktım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: jepalion

Erken erişimden çıktığı zaman çevirmeyi düşündüğüm oyunlardandı. Çok fazla update alıyordu. Şimdi durumu nedir bilmiyorum.
    erken erişimden çıktı
  • Kendi kendine konuşmaları ile oyun içi konuşmalar varki ikisi ayrı yerde... baya dosya varmış bakınca.. hafif bir dili var aslında oyunun... translate ile çevirsek ..insan çevirmenin yerini tutar mı bilmiyorum..çevirmek isteyen varsa çıkarayım text dosyalarını
  • Çevirmeyi düşünen kimse çıkmaz ise çevirmeyi düşünürüm. Ama şimdilik düşünmüyorum.
  • türkçe karakter desteği vermişler zaten çeviri yapılabilir
    Hades türkçe yama istek
  • Bir muhteşem çeviremen yok mu şu güzel oyunu Türkçeleştirecek? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alexios

Bir muhteşem çeviremen yok mu şu güzel oyunu Türkçeleştirecek? :)
    Valla ben ekledim muhteşem çevirmeni inşallah zamanı olursa yapar.😉

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunun sadece altyazılarını çevirmeyi başardım ama bilen birileri varsa diğer dosyaları hangi programlar ile açıp düzenleyebileceğimi söylerse çeviriyi birlikte yapabiliriz. Daha önce hiç oyun çevirmediğim için bilgim yok dosyaların açılması için gereken programlar hakkında. Dönüş bekliyor olacağım bilenlerden ve Menu ve Athenanın konuşmasını çeviren arkadaşlardan.
  • packu P kullanıcısına yanıt
    Eğer bana da bu konuşmaları ve Menuyü nasıl değiştirebileceğimi öğretirsen ben de seninle birlikte oyunu Türkçeleştirmek isterim. Gereken programları ve nasıl kullanacağımı öğrensem yeter. Muhtemelen bir ekip toplayıp ardından iş bölümü yaparak çevirebiliriz. Zira 1-2 kişi ile uzun süreceğini düşünüyorum.
  • yakında translate olarak çevirmeyi düşünüyorum izin varsa, biri çevirmem için önerdi ve bende bazı bölümlerini çevirebileceğimi söyledim isterseniz yarı translate yarı normal bir çeviri yapabiliriz mesela ben sadece itemlerin çevirisini yapmıyacağım çok fazla kod içerdiği için isterseniz onu sonradan siz ekleyebilirsiniz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.