Şimdi Ara

Hackintosh ve Oyun için Sistem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araştırmalarım sonucu şöyle bir kasa topladım ve sizlerin görüşlerini almak istiyorum, sonuçta aranızda bu işin pirleri var. İşlemciyi bilerek düşük tuttum, Hashwell işlemciler çıktıktan bir müddet sonra Ivy Bridge i7 ile güncelleyebilirim ve bütçem 1700-1800 TL arasında. Sistem %25 indirim ile 1715 TL falan tutuyor.

• Daha sonra güncelleme düşünüyorsan;

Anakart ve PSU üzerinde durmalısın

Kasadan kısabilirsin; 100-150 lira civarında iyi kasalar var hepsini aynı yerden alma gibi bir takıntın yoksa;
  • 550W yetersiz mi kalır daha sonra i7 işlemci takarsam? Hepsini aynı yerden alma gibi bir takıntım yok, 100-150 liraya olan kasaların isimlerini verirseniz bakabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Her Kuyuya Taş Atan Deli

Araştırmalarım sonucu şöyle bir kasa topladım ve sizlerin görüşlerini almak istiyorum, sonuçta aranızda bu işin pirleri var. İşlemciyi bilerek düşük tuttum, Hashwell işlemciler çıktıktan bir müddet sonra Ivy Bridge i7 ile güncelleyebilirim ve bütçem 1700-1800 TL arasında. Sistem %25 indirim ile 1715 TL falan tutuyor.

RAM:

http://www.vatanbilgisayar.com/Ram/corsair-cml8gx3m2a1600c9-8gb-%282x4gb%29-vengeance-lowprofile-ddr3-1600mhz-cl9-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=59069

Kasa:

http://www.vatanbilgisayar.com/Bilgisayar%20Kasas%C4%B1/corsair-cc-9011023-ww-carbide-serisi%E2%84%A2-200r-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=63913

PSU:

http://www.vatanbilgisayar.com/G%C3%BC%C3%A7%20Kayna%C4%9F%C4%B1/corsair-cp-9020048-eu-cx-serisi-80plus-600w-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=63149

Adı geçen parçaları bunlarla değiştir kardeşim, daha sağlam bir sistem kurarsın..

• ssd daha sonra alırsınız.

anakart olarak msı g65 fx990 alın

ekran kartı olarak asus top 7970 alabilirseniz alın. bütçeniz yeterse. ama yetmez ise asus top 7950 alın.
  • @Angelmax

Kasanın önünden hava almasını önemli benim için. PSU için kasadan kıstıysanız, 400R + önerdiğiniz PSU yapabilirim. 50-100 lira fazladan limitim var ne de olsa

@kaskas123

Bildiğim kadarıyla Hackintosh meselesine uymuyor maalesef önerdiğiniz ürünlerin ağır topları.
  • quote:

Araştırmalarım sonucu şöyle bir kasa topladım ve sizlerin görüşlerini almak istiyorum, sonuçta aranızda bu işin pirleri var. İşlemciyi bilerek düşük tuttum, Hashwell işlemciler çıktıktan bir müddet sonra Ivy Bridge i7 ile güncelleyebilirim ve bütçem 1700-1800 TL arasında. Sistem %25 indirim ile 1715 TL falan tutuyor.

Parçaları uyumsuz alırsan Hackintosh kuramassın Google'a customac yaz arat her bütçe içik adamlar ideal konfigürasyonlar hazırlamışlar. Senin için uygun olanı seçip toplayabilirsin. Forumun Mac Os bölümün senin istediğin konunun aynısın ben açtım. Bir göz at istersen illaki ihtiyacın olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

@Angelmax

Kasanın önünden hava almasını önemli benim için. PSU için kasadan kıstıysanız, 400R + önerdiğiniz PSU yapabilirim. 50-100 lira fazladan limitim var ne de olsa

@kaskas123

Bildiğim kadarıyla Hackintosh meselesine uymuyor maalesef önerdiğiniz ürünlerin ağır topları.

Kasayı illa ayrı alacaksan bari daha uygun bir şey al, 400R çok pahalı bir tercih olacaktır.. Veya 400R PSU'lu olan modeli alırsan daha iyi olacaktır..

• @Duellist

http://www.tonymacx86.com/344-building-customac-buyer-s-guide-april-2013.html Bu siteden baktım ama verilen konfigürasyonların içinden uygun olan parçaları seçtim. Bu uyumsuzluk yaratır mı, yoksa orada verilen parçaların hepsi uyumlu mu?

@Angelmax

Sağolun, araştırayım biraz daha
  • önerdiğim sistem oyun odaklı. hackintosh yapmanızın amaçı nedir?
  • Arkadaşta Mac var ve Mac OS X'e hayran oldum diyebilirim, ek olarak o Mac'te en çok kullandığımız program GarageBand. Elimin altında da olsun istiyorum oyun oynatabilen uygun fiyatlı bir Mac
  • quote:

@Duellist

http://www.tonymacx86.com/344-building-customac-buyer-s-guide-april-2013.html Bu siteden baktım ama verilen konfigürasyonların içinden uygun olan parçaları seçtim. Bu uyumsuzluk yaratır mı, yoksa orada verilen parçaların hepsi uyumlu mu?

@Angelmax

Sağolun, araştırayım biraz daha

O adamlar bu işin reisleri ve genelde hepsi amerikada yaşayan japonlar olduğu için teknolojiye genetik olarak yatkın ordaki liste hackintosh uyumlu malzeme listesidir :)

• size bir mac kullanan tavsiyesi. çok ahım şahım bir şey değil. tek farkı benim için (macbook pro kullanıyorum) toucpad çok güzel. çok hassas ve çok fonksiyonlu. tek bu. bu sisteme program yüklemekte zor. her istediğiniz programın mac uygunu yok veya her oyunun. ben tek bir program için 3-4 gün interneti arıyorum mac uygun olsun diye. oyun olarak macbook pro olduğu için pek fazla bir şey beklenmiyor haliyle ama cs için 1-2 ay interneti aradım bulamadım. bir tek steamda var onuda alıyım mı lamayayım mı kararsızım. veya oyun satan yerlerde kutulu arjinal oyun bulmak zor. pek emin değilim ama driver bile bulamazsınız gibi geliyor mac. az önce baktım ne amd ne de nvidia da mac için driver yok. bunları göz onüne alarak hala istiyorsanız intel işlemciye geöin ama ben önermiyorum.
  • @Duellist

Emin olmak için bir kez daha soruyorum Orada verilen bir sistemde ekran kartı yok mesela ama diğer verilen sistemdeki uyumlu ekran kartını alıp, o olmayan sisteme takarsak bir sorun olmaz değil mi? Biraz karışık oldu ama giriştiğimiz iş zaten karışık bir iş

@kaskas123

Oyun kısmını Windows'a yükleyeceğim. Geri kalan her şey için Mac
  • Mac icin 79xx serisi kartlar uretilmisti sanirsam. Onun icin destekleyebilecegini saniyorum. Bi arastir bence haberi faln da vardi sitede

• quote:

@Duellist

Emin olmak için bir kez daha soruyorum Orada verilen bir sistemde ekran kartı yok mesela ama diğer verilen sistemdeki uyumlu ekran kartını alıp, o olmayan sisteme takarsak bir sorun olmaz değil mi? Biraz karışık oldu ama giriştiğimiz iş zaten karışık bir iş

@kaskas123

Oyun kısmını Windows'a yükleyeceğim. Geri kalan her şey için Mac

Yapmak istediğini az çok anladım sanırsam ancak oyun için windows geri kalan herşey için mac olayı biraz kullanımı zor bir olay. Oyun için başlattınız diyelim sistemi windows olarak sonra oyun bitti garageband'e geçiş yapılacak en az 2 dakika windows'u kapat sonra mac'i başlat falan filan uğraşırsın. Benim önerim oyun için 1100-1200 TL'ye bir pc 800-900 TL'ye ise amerikadan bir mac mini olur. Daha sonra ise PC'nizi yetersiz geldikçe parça parça upgrade yaparsınız. Sorunuzun cevabına gelirsek o listedeki parçalarla elbette kendi konfigürasyonunu oluşturabilirsin ama bence mevcutun dışına çok çıkma.

• Hocam sana tavsiyem kasayı 300 r yapıp (tabii içinde 600 W olanı)ramleri gskıll 1866 mhz olmadı 1600 mhz yapmanız geri kalan sistem gayet iyi eğer ssd yi sonradan alırım diyorsanız üzerine biraz daha verip 660ti almanız daha iyi olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MPT-76 -- 1 Mayıs 2013; 21:50:26 >
  • @Duellist

Her güzelin bir kusuru vardır hesabına girer bu da Sonuçta Windows'u kapatmak ve Mac OS X'i SSD ile açmak 1 dk. alacak bir olay. O kadar da olsun. Dediğin çözümü bende düşündüm ama Amerika'dan bir şey getirtme durumum yok, getirenlere başvurabilirim ama istemiyorum bunu. Hem bu çözümde de PC'yi kapatıp Mac'i açmak yine aynı hesaba gelecektir

Bunun dışında bileşenlerde çok bi değişiklik yapmadım, sadece ekran kartı. O da sorun çıkarmaz umarım. Teşekkür ederim yorumların için.

@dualcoreyhy

Kasayı değiştirdim evet. 300R PSU'lu model kafama yattı ama aklıma takılan içindeki PSU'nun kalitesi nasıl olur. Corsair'in satışta olan PSU'larından biri midir mesela? Ekran kartı 660ti bende istiyorum ama bakalım, bulabilecek miyim bir yol?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Her Kuyuya Taş Atan Deli -- 1 Mayıs 2013; 22:10:58 >

• quote:

@Duellist

Her güzelin bir kusuru vardır hesabına girer bu da Sonuçta Windows'u kapatmak ve Mac OS X'i SSD ile açmak 1 dk. alacak bir olay. O kadar da olsun. Dediğin çözümü bende düşündüm ama Amerika'dan bir şey getirtme durumum yok, getirenlere başvurabilirim ama istemiyorum bunu. Hem bu çözümde de PC'yi kapatıp Mac'i açmak yine aynı hesaba gelecektir

Bunun dışında bileşenlerde çok bi değişiklik yapmadım, sadece ekran kartı. O da sorun çıkarmaz umarım. Teşekkür ederim yorumların için.

@dualcoreyhy

Kasayı değiştirdim evet. 300R PSU'lu model kafama yattı ama aklıma takılan içindeki PSU'nun kalitesi nasıl olur. Corsair'in satışta olan PSU'larından biri midir mesela? Ekran kartı 660ti bende istiyorum ama bakalım, bulabilecek miyim bir yol?

Daha dün vatan bilgisayardaydım ve 300r-400r modellerini yakından inceleme fırsatı buldum. Gerçekten çok kaliteli zaten psu larda corsair model kaliteli yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MPT-76 -- 1 Mayıs 2013; 23:13:57 >

• Tamam o zaman, 300R kesinleşti diyebiliriz. Kasanın değişmesinin bana verdiği yetkiye dayanarak da, ekran kartını Zotac GTX 660 yaptım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.