Şimdi Ara

Hackintosh kurarken hata aliyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Hackintosh kurarken hata aliyorum

Heeseyi denedim yardim edermisiniz

Model:Hp 15 bs0xx
    Islemci:Intel i3 6.nesil
    Grafik:hd 520
    Ram:4GB
    Hdd:500GB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Afaakdemir -- 13 Mayıs 2020; 1:37:12 >

• ACPI hatası, tam hatırlamamakla birlikte anakart ile ilgili bir hata. Anakartın macOS ile uyumsuz olma ihtimali yüksek.
  • Aynı modele kurulmus daha once bios versiyonunu yükselten her HP kullsnicisi aynı hatayı alıyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Afaakdemir -- 21 Mayıs 2020; 12:14:28 >
  • Bios ayarlarını doğru yaptığınızdan emin olun, özellikle Sata:AHCI ve XHCI Controller:Enabled şeklinde.

Bios ayarlarınızda bu ayarlar görünmüyorsa üç seçenek önerebilirim;

1.Eski bios'a geri dönün o şekilde deneyin

2.Modlanmış bir bios kullanarak yükleme, bunun kararsızlık ve güvenlik açığı sorunu olma ihtimalini göz önüne alarak tabiki. Yaklaşık bir yıl önce Packard-Bell marka i3 2. nesil bir laptapa high sierra kurulumu yaptım ve bios çok kısıtlıydı modlanmış bir bios yükledim bu sayede bütün ayarları yapabildim diğer türlü boot ekranını aşamıyordum dikkat edin çok ince ayarları var bilmediğiniz bir şeyi değiştirdiğinizde makine brick olabilir.

3.Catalina deniyorsunuz sanırım, Mojave sonrasında High Sierra deneyin çünkü Apple Catalina'yla birlikte boot yönetimini değiştirdi eski kurduğum hp 15 i7 4. nesil bir işlemciden upgrade yaptığımda makine boot etmedi sonradan sorunun efi klasöründe olduğunu farkettim clover sürümünüzde önemli catalina için belli bir sürümün altında boot edemiyorsunuz.

• Tanerist kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler bios versiyonunu düşürmeye karar verdim öyle deneyeceğim çünkü Mac OS bütün sürümleri denedim bios ayarları tam olmadığı için hepsinde acpi error hatası verdi HP bios güncelleyen herkes daha önceden kurmuş olduğu sürümü bir daha kuramadigini soyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Afaakdemir -- 23 Mayıs 2020; 2:41:33 >
  • işe yaramaması durumunda Bios Mod buradaki biosları deneyebilirsiniz son çare olarak. Bu sitedeki biosu kullanmıştım bahsettiğim modelde ve masaüstünden daha detaylı bir bios yapmış yazan arkadaş ince ayarları yaptıktan sonra hem windows hem mac performans artışı gördüm. Oc imkanı bile vardı ama malum laptopta çok mantıklı olmuyor. Kolay gelsin gelişmeleri paylaşın lütfen
    Her modele uygun var mı ki
  • Siteyi wifi whitelist removal için kullanmıştım, anakart ve bios sürümünü yazarak araştırabilirsiniz. Laptop global satıldıysa bulma ihtimaliniz yüksek mesela casper gibi bir laptop için hiç bir yerde bazen casperda bile bios olmuyor açıkçası biraz şansa kalmış bir durum. Rus sitelerde de bulunabiliyor tabi orada da satıldıysa satışla çok alakalı bios bulma ihtimaliniz
  • Muhtemelen hackintosh için kullandığın cleverda sorun var donanınına uygun bir clever bulup deneyebilirsin
  • VS18 kullanıcısına yanıt
    Config dosyalarını ve çeşitli dosya koyup çıkarma işlemi yaptık ama hep acpi error hatası verdi
  • Hocam ben de benzer sorunlar yaşadım acpi sorunlarını çözsemde yüklenmede takılı kalıyordu en son pes ettim konuyu takip etmeye başladım inşallah çözersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VS18 -- 23 Mayıs 2020; 3:53:22 >
    Bizde hacintosh catalina yi yapan kaos hocamla osxinfo da denedik sabahlara kadar anladık ki sorun bios da
  • Afaakdemir A kullanıcısına yanıt
    Valla hocam cidden kadıköy civarında falan format atar gibi hackinstosh kuran düzgün bir yer görsem parasını verip kurdurucam cidden denemekten illallah ettim kolay gelsin
    Osxinfo da konu açarsan hemen yardım ederler genel olarak hacintosh kapsamı çok geniş
  • Afaakdemir A kullanıcısına yanıt
    Lenovo ideadpad 330S serisi bir laptop kullanıyorum o kadar çok yurtiçi ve dışında konusu olmasına rağmen yapamadım o yüzden bir süreliğine bu planı rafa kaldırdım hevesim gelince tekrar denicem
  • farklı bir config dosyası dene
  • Desxz D kullanıcısına yanıt
    Denedim ama hatayı gecemedim
  • Bios downgrade yapıp denediniz mi?

Tecnopat Sosyal'de de konu açın hackintosh için ayrı bölümü var ayrıcahttps://www.insanelymac.com/,https://www.hackintoshzone.com/ vehttps://www.tonymacx86.com/ forumlarda denediğiniz config.plist ile birlikte yükleyin ve sorunuzu kısaca anlatın. Özellikle RehabMan'in laptoplar için yaptığı çok efsane işler var aylarca süren konuları var çözülen bir göz atın. Kolay gelsin

Bios downgrade yaptıktan sonra deneyeceğim haber ederim teşekkürler cevabınız için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.