Şimdi Ara

HACETTEPENİN SAÇMA BİR ŞEKİLDE ABARTILMASI (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
9
Favori
11.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • millet onu bunu bilmem makine ee endüstri gibi bölümler konusunda yıldız iyi olabşlir ama ceng de hacettepe üst klasman dediğimiz boğaziçi bilkent odtü gibi okullara rakip olabilecek düzeyde kaliteli ve tanınmış bir bölüm bu konuda yıldızın hacettepeden iyi olduğunu düşünmeyin hoca kadrolarına baksanız bile yeter
  • Sizler hala üniversite kıyaslamakla meşgülsünüz. Yıldız Teknik , İTÜ , ODTÜ , Hacettepe , Bilkent için;
    Elektrik-Elektronik
    Bilgisayar
    Endüstri mühendisliklerinin hiç birinin diğerlerinden aşağı kalır yanı yok. Türkiye ortalamasına göre her zaman daha iyi bir üniversitedesin.
    (Diğer mühendislikleri, çalışma alan ve yetkinlerini bilmediğimden ötürü yorum yapamam.)

Mezunlarının çoğu bu ülke içinde iyi yerlerde. Biri Aselsan'da çalışıyor , Diğeri İstanbulda önemli bir firmada çalışıyor olabilir. Birinin diğerindeki işi yapamayacağı anlamına da gelmez bu. Tercih meselesidir. Kimi startup'da çalışmayı sever. Kimi kurumsal firma sever. Kimi akademisyenlikle uğraşır.

Sizler mezun olurken kendinizi geliştirmeye bakın. Kendini geliştirmiş adam her zaman önde oluyor. Ki emin olun piyasada sadece ilk işinize girerken üniversitenin önemi oluyor. Sonrasında sizin yaptıklarınız önemli.

• Toxic insanlar çok fazla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • böylebuyurdudh kullanıcısına yanıt
    Yok değil.

İstanbul piyasasını (yazılım sektörünün %70'i) İTÜ ve ytü domine ediyor.

Ankara'da ise Hacettepe savunma sanayiinde ODTÜ ve Bilkent'in ardından Gazi,Ankara ve çevre şehirlerdeki okullarla aynı seviyede az çok. Sıralamada geçtiği için bir anda üst klasman olmuyor yani. Boğaziçi, bilkent gibi okullarla da rekabet edebilecek düzeyde değil tabii ki. 5 yıl önce neyse şimdi de o. Sıralamasının sebebi ise yıldız %30 ingilizce olması, son yıllardaki bazı olaylardan kaynaklı kötü şöhreti ve akreditasyon vb ıvır zıvırlar. Böylece itü'nün arkasındaki yıldız ve hacettepeye kadar olan boşluğu hacettepe doldurdu. Yıldız %100 ingilizceye geçerse, akreditasyon vesaire işleri hallederse ve reklamını hacettepe'nin yarısı kadar bile yaparsa sıralamada daha üstte yer alır rahatlıkla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-701F0D364 -- 1 Eylül 2020; 11:1:19 >
  • Kaynak nerde ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • goygoy06 kullanıcısına yanıt
    ne kaynağı?
  • Domine momine yazmıssın kaynak neresi kendi kafan mı ?

linkedin
  • Mezun sayısına göre yorum yapıyorsun yani nitelik nicelik yok.

Bu okulların mezun sayıları benzer. İstanbul'daki teknoloji firmalarının çalışanlarının okullarına bakarsan en başta itü yıldız'ı görürsün zaten. Dolayısıyla istanbul'da itü ve yıldız domine ediyor. Ne gibi bir yanlışlık var bu söylediğimde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-701F0D364 -- 1 Eylül 2020; 11:13:0 >
  • Kalabalık olunca domine mi oluyor arkadaşım anlatamıyorum adama. Nitelik nicelik nerde diyorum. Neyi kıyaslıyorsun. Hacettepeliler sanayide kablo mu bağlıyor diyorsun. Onu anlamadım.

Nitelik var ki nicelik de artmış.

Ben hacettepe'ye bir şey demiyorum zaten. Ama sırf sıralamada çeşitli sebeplerle önüne geçti diye birden mühendislik eğitiminin abartılı derecede iyi olduğunu ve yıldızın çöp olduğunu söyleyenlere sektör gerçeklerini gösteriyorum. İstanbulda hacettepe'nin adı sanı yok. Her türlü mühendislik ve bilişim firmasında itü, yıldız ve odtü mezunları önde geliyor. Sıralama önemli değil yani, sektör önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-701F0D364 -- 1 Eylül 2020; 11:21:59 >
  • E tabi okunmaz burda yeni başlayan adama 10 bin lira maaş veriyorlar. İstanbul o yüzden tercih edilmiyor pek.

yok hocam 25k veriyorlar yanlış biliyorsunuz
  • 10 k parayı bulmus adamlar, kira ucuz , şehir nispeten sakin, curcuna az kim ne yapsın İstanbul'u. Maaşlar damortalama 8-10 k arasında savunma sanayinde.

10k ya başlıyorlar demişsiniz. Siz neden 3 yıllık tecrübeyle 8.5k alıyorsunuz? Kolpanın da bir sınırı var.

HACETTEPENİN SAÇMA BİR ŞEKİLDE ABARTILMASI

İstanbul'da 3 yıl tecrübeli biri de 7-10 arası alır. Maaş olarak ilk işe giriş haricinde bir avantajı yok savunma sanayiinin. Hatta maaş artışı olarak dezavantajı var yarı devlet şirketi oldukları için. Maaş ve mevki artışı pek olmuyor. İstanbul'da çalışan biri maaş olarak yakalayıp geçiyor 4-5 sene içerisinde.

Ayrıca İstanbul yerine Ankara'yı tercih edecek kişi neredeyse yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-701F0D364 -- 1 Eylül 2020; 13:26:9 >

• Hocam niye yalan söyleyeyim yalan borcum mu var ? Allah Allah 11.5 k maaş alıyorum. Savunma Sanayinde çalışıyorum. Hacettepe Elektrik Elektronik mezunuyum.

4 . Senem dolacak bu sene.@Marquis Warren

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goygoy06 -- 1 Eylül 2020; 14:29:33 >
    Yeni başlayan adama 10 veriyorlar dedin, kendin 3 yıldan sonra 8.5 aldım yazdığın ss i attım. Hala ısrar etmen ilginç.

Ayrıca 1 yılda %35 zam aldın savunma sanayiinde öyle mi?

Neyse konu çok başka yerlere gidiyor. Selametle.
  • Aylık maaş o güzel kardeşim 16 maaş alıyoruz. Kanıtlayamıyorum belge paylaşmam yasak. Bir gün sav sanayinde tanıdığın olursa ondan istersin bordro. O yüzden çok bilginin olmadığı konularda fazla fikir beyan edip insanları yanıltma.

• Hocam bilgisayarda ve makinede hacettepe daha iyi ytüden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.