Şimdi Ara

Hacettepe Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği (Makine Mühendisliği) Hakkında Bilgi - 2017 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
14
Favori
21.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam öncelikle hepimizi aydınlattığınız için teşekkür ediyorum. Bir kaç tane aklımda sorum var. Zamanınızı almak istemiyorum:

1)İngilizce ve Almanca hazırlık yıllarını tam öğrenmek için ders vermek istemiyorum. Bu sıkıntı yaratır mı ?

2)Haftada kaç saat ders var ?

3)Ödevler, hocalar ve sosyal ortam nasıl ?

Hocam cevap verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fetanet

Hocam öncelikle hepimizi aydınlattığınız için teşekkür ediyorum. Bir kaç tane aklımda sorum var. Zamanınızı almak istemiyorum:

1)İngilizce ve Almanca hazırlık yıllarını tam öğrenmek için ders vermek istemiyorum. Bu sıkıntı yaratır mı ?

2)Haftada kaç saat ders var ?

3)Ödevler, hocalar ve sosyal ortam nasıl ?

Hocam cevap verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden :)

1) Ders vermekten kastın özel ders mi? Eğer kastettiğin oysa bir sıkıntı olmaz. İnan bir sürü boş vaktin oluyor.

2) Hazırlıkta haftada 25 saat ders var her gün 5 saat.

3) Ödevler bölümün zorluğundan kaynaklı olarak zor denebilir. Hocalar alanının en iyi hocaları PhD leri ODTÜ ve Boğaziçi den tut bir sürü yabancı üniversiteye kadar her yerde. Sosyal hayat özellikte hazırlık ta var 1.sınıfta da olduğu söylenebilir. 2 ve 3. sınıfta sosyallikten bahsetmek zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fellowshipTR -- 17 Aralık 2016; 15:24:38 >

• burayı bitirince makine mühendisliği üzerine yüksek lisans yapabiliyor muyuz? Dersler gerçekten çok zor mu ? Düşük ortalama ile bitirirsek Mercedes'e girebilir miyiz yine ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Su Torbası

burayı bitirince makine mühendisliği üzerine yüksek lisans yapabiliyor muyuz? Dersler gerçekten çok zor mu ? Düşük ortalama ile bitirirsek Mercedes'e girebilir miyiz yine ?

1) evet yapabiliyorsun.
    2) dersler zor. ileride bir yerlere gelebilmek istiyorsak çalışmamız lazım. buraya gidecek kadar sıralama yaparsan tercih edeceğin hiçbir yer kolay olmayacak zaten.
    3) düşük ortalama ile bitirirsen mercedes e girebilirsin tabi ki de. fakat savunma sanayi ye giremezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fellowshipTR

quote:

burayı bitirince makine mühendisliği üzerine yüksek lisans yapabiliyor muyuz? Dersler gerçekten çok zor mu ? Düşük ortalama ile bitirirsek Mercedes'e girebilir miyiz yine ?

1) evet yapabiliyorsun.
    2) dersler zor. ileride bir yerlere gelebilmek istiyorsak çalışmamız lazım. buraya gidecek kadar sıralama yaparsan tercih edeceğin hiçbir yer kolay olmayacak zaten.
    3) düşük ortalama ile bitirirsen mercedes e girebilirsin tabi ki de. fakat savunma sanayi ye giremezsin.

mercedese herkesi alıyorlar mı bu bölümden sayısalım sıkıntı sevmiyorum ama çalışırsam yapabilir miyim? Bölüm 6 yıl mı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fellowshipTR

quote:

1) evet yapabiliyorsun.

mercedese herkesi alıyorlar mı bu bölümden sayısalım sıkıntı sevmiyorum ama çalışırsam yapabilir miyim? Bölüm 6 yıl mı?

mercedes'e neden herkesi alsınlar? sadece bize daha anlayış gösteriyorlar dedim yetersiz olursan tabi almazlar. sayısalı sevmiyorsan bölümden uzak dur bence. sayısalda yetersiz olsan sadece çalışarak yapardın da sırf para kazanacağım diye sevmediğin bir işi yapmak zorunda kalma ileride. Hazırlıklarla 6 yıl bölüm. okula girince muafiyet sınavında ingilizceyi veya almancayı geçersen 5 e iner ikisini de geçersen 4 e iner. lisans eğitimi 4 yıl. ekstra 2 yıl hazırlık var.

• up
  • up
  • up
  • up
  • PM attım bakabilir misiniz acaba?
  • up
  • Benim İçin Hayal bir bölüm :) ama işin içinde Hacettepe varsa ve mercedes destek çıkıyorsa diyecek birşey yok kebap:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • up
  • up
  • up
  • up
  • up
  • up
  • up
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.